Soutěž O nejhezčí vánoční stromeček má vítěze
Dvacátý ročník soutěže O nejhezčí vánoční stromeček je u konce. V pondělí 19. prosince se v divadle Na Kopečku sešlo šest vítězných tříd.

V sále divadla na ně čekalo překvapení v podobě pohádky O perníkové chaloupce aneb jenom jako od divadla Nakop Tyjátr, kterou si děti opravdu užily.

Po pohádce už přišlo na řadu dlouho očekávané vyhlášení stupňů vítězů, jelikož školy pouze věděly, že se umístily v TOP 3, ale přesné pořadí se dozvěděly až na místě.

Celkem se do soutěže přihlásilo 55 základních a mateřských škol a volnočasových institucí. Nutno podotknout, že stromečky vedle obchodního domu Prior krásně dotvářely vánoční atmosféru Jihlavy a ozdoby byly nejen barevně, materiálově, ale i nápadem opravdu poutavé.

Pro některé nebyla účast žádnou novinkou a soutěže se mnohdy účastní od samého začátku.

Našlo se ale také spousty nových škol, které dorazily i z okolí Jihlavy.

A zrovna dva nováčci vyhráli v obou kategoriích.

Mezi základními školami zvítězily děti z Větrného Jeníkova, kterým jejich stromeček přinesl vůbec nejvyšší počet hlasů v letošním ročníku a to 938. Na druhém místě se pak umístila Základní škola Nad Plovárnou a pomyslnou bronzovou medaili získala ZŠ T.G. Masaryka.

Pak přišli na řadu ti nejmenší, na kterých už bylo znát, že se opravdu nemohou dočkat.

Třetí příčku si vysloužila MŠ Březinova 30, které druhé místo uteklo o pouhých 5 hlasů.

Stříbrná skončila MŠ Nad Plovárnou a vítězem kategorie Mateřské školy se stal Mateřská škola Brzkov, která také letos soutěžila poprvé a bylo evidentní nejen na dětech, ale i paních učitelkách, že je výhra opravdu doslova šokovala.

Příjemným zjištěním také bylo, že všechny školy, které se umístily na předních příčkách hrály fair play a měly minimum roboticky generovaných hlasů (které se od konečného výsledku odečetly).

Je tak krásně vidět, že hrát poctivě se vyplácí.

Smutné však bylo zjištění, že například jedna základní škola měla na internetu kolem 350 hlasů, z toho však více jak 300 bylo právě podvodných.

Děkujeme všem, co hlasovali poctivě a ukázaly tak dětem, že i tady platí citát od Sofokla: Raději prohrát se ctí, než vyhrát podvodem.

Děti získaly krásné ceny od Zoologické zahrady Jihlava, sladkosti z cukrárny U Brány nebo hry a knihy z knihkupectví Luxor.

Generálním partnerem soutěže byla společnost Kolektor Tesla Jihlava a akce se uskutečnila za podpory Statutárního města Jihlavy.
 

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY NAJDETE ZDE

-vd-

 

1. místo - MŠ Brzkov
1. místo - MŠ Brzkov
1. místo - ZŠ Větrný Jeníkov
1. místo - ZŠ Větrný Jeníkov
2. místo - MŠ Nad Plovárnou
2. místo - MŠ Nad Plovárnou
2. místo - ZŠ Nad Plovárnou
2. místo - ZŠ Nad Plovárnou
3. místo - MŠ Březinova 30
3. místo - MŠ Březinova 30
3. místo - ZŠ T.G. Masaryka
3. místo - ZŠ T.G. Masaryka