Nejhezčí vánoční stromečky jsou z Jihlavy a okolí
Soutěž O nejhezčí vánoční stromeček, kterou již po jednadvacáté pořádaly Jihlavské listy, je u konce. I letos mohly školy, školky, ale například i volnočasové organizace soutěžit v tom, kdo nejkrásněji ozdobí vánoční stromeček. Celkem se zapojilo 30 mateřských škol a 22 škol základních. Chodník podél Cityparku tak lemovalo dvaapadedsát rozmanitě nazdobených smrčků.

Ozdoby nejen různých barev a tvarů, ale také materiálů zaujaly nejednoho kolemjdoucího a výstava kreativity jim zpříjemnila cestu po Hradební ulici v době adventu. Zvítězit ale mohli jen tři nejlepší v každé kategorii a tak se šest soutěžních skupin sešlo v úterý 19. prosince v divadle Na Kopečku v Jihlavě.

Na více než stovku dětí zde čekala Vánoční pohádka v podání Divadla Mrak, kterou si moc užily. Pak už následovalo očekávané vyhlášení stupňů vítězů.

Třetí příčku v kategorii Mateřské školy obsadila MŠ Nad Plovárnou. Pomyslnou stříbrnou medaili si pak odnesli loňští vítězové z MŠ Brzkov no a vítězem celé kategorie se stala jihlavská mateřská škola Studánka z Antonínova Dolu.

V kategorii škol základních pak bronz získala ZŠ Kollárova, na druhém místě skončili děti ze Základní školy ve Větrném Jeníkově, kterým se také nepodařilo obhájit loňské prvenství. První příčku jim s rekordním počtem hlasů 1659 „vyfoukla“ Základní škola Nad Plovárnou.

Děti dostaly krásné ceny jako například knihy, deskové hry, ale také něco dobrého na zub.

I jednadvacátý ročník akce ukázal, že se vyplatí hrát fair play. Ač se opět našlo pár těch, kteří chtěli obejít pravidla, stejně zvítězilo poctivé hlasování a v mnoha případech také stříhání kuponů v Jihlavských listech, které měly dvojnásobnou hodnotu a často míchaly pořadím.

Věříme, že akce dětem navodila ve třídách vánoční atmosféru při společném tvoření, ale také je naučila, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a užít si společně strávený čas s kamarády a spolužáky.

Děkujeme všem, co se do soutěže zapojili. Bylo to s vámi úžasné a veselé, jako každý rok.

Poděkování patří také generálnímu partnerovi akce, kterým je již několik let společnost Kolektor Tesla Jihlava, partnerovi akce, kterým se letos opět stala Zoo Jihlava a také Statutárnímu městu Jihlava, za jehož podpory se soutěž mohla uskutečnit.
Těšíme se při příštím ročníku na viděnou.

 

Kompletní výsledky naleznete na ZDE

 

1. místo MŠ - MŠ Studánka
1. místo - MŠ - MŠ Studánka, Antonínův Důl, Jihlava
1. místo ZŠ - ZŠ a MŠ Jihlava, Nad Plovárnou 5, p.o. (základní škola)
1. místo ZŠ – ZŠ Nad Plovárnou 5, Jihlava
2. místo MŠ - ZŠ a MŠ Brzkov (mateřská škola)
2. místo MŠ – Mateřská škola Brzkov
2. místo ZŠ - ZŠ a MŠ Větrný Jeníkov (základní škola)
2. místo ZŠ – ZŠ a MŠ Větrný Jeníkov
3. místo MŠ - ZŠ a MŠ Jihlava, Nad Plovárnou 5 (mateřská škola)
3. místo MŠ – MŠ Nad Plovárnou 5, Jihlava
3. místo ZŠ - ZŠ Kollárova 30
3. místo ZŠ – Základní škola Kollárova 30, Jihlava