Rekordní počet stromečků a také těsná vítězství
Devatenáctý ročník soutěže O nejhezčí vánoční stromeček je za námi a zná své vítěze. 

Letos se do soutěže přihlásilo neskutečných čtyřiapadesát vzdělávacích instituci, volnočasových kroužků a neziskových organizací, což je naprostý rekord za dobu existence této soutěže. V parku Gustava Mahlera vyrostl před první adventní nedělí doslova vánoční les.

Ozdoby byly opět velmi zajímavé a kreativní, vyrobené z rozmanitých materiálů. Od těch přírodních, jako jsou šišky či sušené ovoce, přes ty kreslené a vystříhané až po moderní kousky vyrobené například
z PET lahví či CDček.

Vyhrát ovšem mohlo pouze nejlepších šest.

Tedy přesněji řečeno tři stromečky v kategorii mateřských školek a tři stromky v kategorii škol základních. Konkurence byla opravdu veliká a boje o umístění byly někdy doslova otázkou pár hlasů.

Jelikož snaha se cení, tak všechny děti získaly sladkou odměnu, aby nebylo nikomu nic líto. Jihlavské listy se koncem minulého týdne vydaly spolu se zástupci firmy Kolektor Tesla Jihlava, jež byla generálním partnerem, předat ceny těm, kteří po sečtení internetových hlasů a hlasů z kuponů obsadili přední příčky.

Že naše návštěva vzbudila vždy vlnu emocí asi netřeba dodávat. Na děti čekaly krásné ceny, mezi kterými byly například knihy z knihkupectví Luxor, poukázky do Vodního ráje, vzdělávací hry, ale i nějaká ta hračka či pastelka se tam také našla.

Opět se také potvrdilo, že se vyplácí vždy hrát fér a nepodvádět.

Hlasů odeslaných z roboticky generovaných schránek bylo letos opravdu dost a jejich odečtení od výsledku pěkně zamíchalo pořadím. Stejně tak velkou roli opět sehrály novinové kupony, kterých do redakce dorazily stovky.

V kategorii mateřských škol zvítězily děti z MŠ Mozaika Březinova 30. V těsném závěsu za nimi skončila školka Kvítek, kteří již dva roky drží druhé místo a na třetím místě se umístila MŠ Nad Plovárnou.
Mezi základními školami zvítězila Základní škola Nad Plovárnou, která předběhla ZŠ Havlíčkova o pouhých 9 hlasů. Pomyslný bronz si zasloužila škola T.G.Masaryka.

Doufáme, že i vám zpestřila přítomnost vánočního lesa adventní čas a potěšila vás práce dětí. Jak nám děti totiž prozradily, ony mají vždy velikou radost když vidí, že si jejich výtvory někdo prohlíží. Natožpak, když si najde pár minut času a hlasuje pro ně.

Děkujeme partnerům akce, kterými byli Statutární město Jihlava, společnost Kolektor Tesla Jihlava, knihkupectví Luxor a Vodní ráj.
 

Kompletní výsledky soutěže naleznete ZDE