18. ročník soutěže O nejhezčí vánoční stromeček
Hlasy jsou sečteny a osmnáctý ročník soutěže O nejhezčí vánoční stromeček již zná své vítěze. 
V letošním hlasování sehrály velkou roli novinové kupony, které měly dvoubodovou hodnotu a v některých případech zamíchaly pořadím. 
Velmi příjemným zjištěním byl také fakt, že rapidně klesl počet tzv. podvodných internetových hlasů. 


Zatímco v roce 2019 přišlo zhruba 2.000 hlasů z automaticky generovaných e-mailových adres, letos jich bylo okolo pouhých 140. 
Je tedy skvělé vidět, že dětem jdeme příkladem a učíme je hrát fair-play. 


V uplynulém týdnu jsme navštívili šestici vítězných institucí. Tři nejlepší z kategorie základní školy a tři z kategorie škol mateřských.
Největší úspěch může letos oslavovat mateřská škola z Vyskytné nad Jihlavou. Ta získala celkem 921 hlasů a dalo by se říci, že se tak stala i pomyslným absolutním vítězem soutěže. Na paty jí šlapala MŠ Kvítek a jako třetí nejkrásněji ozdobený stromeček vybrala veřejnost stromeček dětí z MŠ Antonínův Důl, jehož dominantou byl vánočního skřítek, který opravdu nešel přehlédnout. 


V kategorii Základní školy zvítězila Odlehčovací služba Adapta. V těsném závěsu skončila na druhém místě ZŠ Evžena Rošického, které k prvnímu místu scházelo pouhých 10 hlasů. Bronzovou pozici si vysloužila ZŠ Speciální a praktická se svými andílky. 

Jsme opravdu rádi, že tradici zdobení vánočních stromečků nenarušil ani zákeřný covid-19 a díky podpoře Statutárního města Jihlavy, společnosti Kolektor Tesla Jihlava, Vodní ráj a firmy Efko se akci podařilo zrealizovat. 
Děkujeme všem, kteří se letos do soutěže zapojili.


Těšíme se na viděnou zase za rok. 

Kompletní výsledky soutěže naleznete ZDE