Reklama
Dnes je čtvrtek 13.08.2020     svátek má Alena

Vysočinou projedou ruští ultrpravicoví motorkáři

Foto: nightwolves.ru
Foto: nightwolves.ru

6.5.2016 Aktuality/Komentáře (51), autor:
Pavel Bajer

 

Jeho členy jsou ruští ultranacionalisté, kteří propagují myšlenky Velkoruska. Jejich příslušníkem je dokonce kontroverzní čečenský prezident Ramzan Kadyrov. Patří také do okruhu přátel ruského prezidenta Vladimíra Putina, a někteří členové klubu se zúčastnili bojů na východní Ukrajině po boku proruských separatistů.

 

Řeč je o ruském motorkářském klubu Noční vlci. Osmdesátičlenná skupina motorkářů vyrazila 29. dubna z Moskvy na cestu vítězství, čímž si připomínají vítězství Sovětského svazu nad nacistickým Německem.

 

Zakončení cesty plánují 9. května v Berlíně, kde chtějí uctít památku padlých vojáků Rudé armády. V sobotu na své cestě z Vídně do Prahy projedou po dálnici také územím Vysočiny.

 

„Informaci o jízdě motocyklistů máme. Hlavním úkolem policistů je vždy zajišťovat veřejný pořádek a dohlížet na bezpečnost a plynulost dopravy,“ potvrdila mluvčí krajského ředitelství Policie ČR Jana Kroutilová. Podrobnosti však nespecifikovala.

 

Jízda Nočních vlků je od samého počátku rozporuplná. Zatímco sousední Polsko odmítlo motorkáře vpustit na svoje území, jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) se nechal s Nočními vlky vyfotografovat po jejich příjezdu do Brna.

Diskuze k článku

Nový komentář

Zajímavé !
Pár motorkářů, kteří beze zbraně (!) projedou uctít památku těch, kteří obětovali své životy za naše osvobození od fašismu, vyvolává v někom přímo hysterický záchvat, zatímco, když projede po zuby ozbrojená plechová dragonáda - v pravém smyslu tohoto slova - dostávají se ti samí do blažené extáze. 
A co chtěl vlastně básník svým dnešním podivným "sloupkem" v JL vlastně říci? Dá se z něj vyvodit jediné - pouze to, že z něj servilita přímo kape. Jinak to celé jaksi postrádá smysl. Ať se na mne pan redaktor Klukan nezlobí, ale nešlo by se vyjadřovat profesionálněji?  
čtenář | 2016-05-06 16:34:47 | Reagovat
Souhlasím s Vámi. Na druhou stranu si myslím, že takovéto články mají na publikum stejný vliv, jako svého času sentence Viléma Nového (Xavera) v RP.
fotrák | 2016-05-06 17:50:49 | Reagovat
To abyse jihlavští politic před nimi schovali.
Co kdyby chtěli Noční vlci i na Vysočině oficiálně složit hold svým padlým předkům. Nechápu, proč se někdo pozastavuje nad tím, že motorkáři, kteří nepochybně obdrželi víza ke vstupu na území EU, mají být nějakým způsobem šikanováni. Zarputilcům bych doporučoval, aby se ve stylu obrany proti upírům místo česnekem bránili obrátili na myslivce, aby Noční vlky "postřileli".
VladimírV | 2016-05-06 17:53:40 | Reagovat
Ještě k faktům z článku. Ultrapravicoví ultranacionalisté jedou uctít památku padlých vojáků rudé (implicitně bolševické) armády. Někteří z nich se zúčastnili bojů na Ukrajině po boku ruských separatistů - tedy proti nepokrytým fašistům. Toto mi hlava nebere, som z to, pán súdruh redaktor volaako zmetený (neumím vložit umlaut).
fotrák | 2016-05-06 18:01:49 | Reagovat
DVĚ RUCE
Zatímco sousední Polsko odmítlo motorkáře vpustit na svoje území, jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) se nechal s Nočními vlky vyfotografovat po jejich příjezdu do Brna.
Tu druhou ruku podal v sobotu 2. dubna 2016 dceři kriminálníka, autora nemocnice v Kyjově Evě Rozehnalové.

Ke strašení českých dětí stačí v pohádce o Červené Karkulce  jeden vlk!
Nemusel mít ani hororové přídavné jméno "noční".
Noční vlci se jinak v česku moc nevyskytují, "nočníci" a jejich přisluhovači však ano.
Poláci nezapomínají na rok 1968, jako hejtman Hašek.
Švejk Jaroslava Haška  by Haška  jistě ocenil.
Zdeněk Gryc
 
Zdeněk | 2016-05-06 18:23:45 | Reagovat
Skutečně - takové články a "sloupky" mají na čtenáře podobný vliv, jako mívayi články Viléma Nového.
Mávnou rukou a myslí si své. Ovšem to, co provozuje rádobyčeská televize, přesahuje všechny meze. Ta snad skutečně dokáže překonat neblaze proslulého Karla Lažnovského z období protektorátu (myslím v dobách Heydricha, nikoliv Shapira). Korunu ubohosti tomu dodal nebohý redaktůrek, či snad moderátor v rozhovoru s panem hejtmanem Haškem. Z toho moderátora ubohost přímo tekla. Jen podotýkám, že jsem to viděl z YouTube, protože Bruselem a Washingtonem řízenou televizi nesleduji a nemusím ani denně vidět Kalouska a poslouchat jeho kydy. Jen lituji, že už nemáme nikoho, jako byl generál Eliáš, aby ty jidášské zaprodance pohostil obloženými chlebíčky.
čtenář | 2016-05-06 19:03:27 | Reagovat
Pokud to myslí upřímně.
Těší mě, že se v bývalé SSSR najde skupina lidí, která se každoročně a určitě nezištně vydává uctít památku.
Příští rok přijedou třeba i  Američani v Jeepech.
V
omg | 2016-05-06 20:45:20 | Reagovat
Uctít památku padlých osvoboditelů je na indexu? Zajímavý kotrmelec. Z,,
Zdenek,, | 2016-05-06 20:46:46 | Reagovat
OSVOBOZENÍ...
AKTUÁLNĚ JSOU V JIHLAVSKÝCH LISTECH VEDLE SEBE  DVA ČLÁNKY:
Vysočinou projedou ruští ultrapravicoví motorkáři
První muž Slovenska u generála
U obou je v této chvíli 8 komentářů,  zaměření  se dá snadno vyhodnotit.
------------------------------------------------------------------------------------
První osvobození Jihlavy se konalo za nadšeného uvítání německých obyvatel, přehlídkou nacistických tanků na náměstí. To nebylo osvobození, ale okupace.

Osvobození v roce 1945 přišlo ze západu do Plzně, z východu do Brna.
V Brně, jsme jako kluci chápali význam osvobození jako čestný čin. Když ale někdo něco ukradl, tak to také v tehdejším brněnském hantecu "osvobodil".
Armáda USA Plzeň osvobodila a odešla.
Plzeňáci dneska ví koho, a proč vítají.

Na tehdejší dění je možno koukat z různých aspektů. Přednost má osobní příběh člověka, kterého známe.
Tedy pilot RAF Rudolf Nedoma v Brně a Leopold Havlík v Jihlavě.
Hodně jsem toho o nich zde i v blocích napsal.
Hodně a "protivně" jsem toho napsal, co sedělo po roce 1948 na našem gymnásiu  a FA v Brně.
Je u toho vždy jméno a konkrétní příběh.
Fakultu architektury podobně ovlivnila "bratrská pomoc" v roce 1968. Není třeba psát zeširoka, stačí vzít v úvahu, že "vše spolu souvisí".
Detail je součástí celku, nejenom v architektuře, ale i v politice.
Slovo "NOČNÍ" má nezaměnitelnou pachuť něčeho nekalého.
 Invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa – Wikipedie
1968, první den invaze Státní vlajka Československa zbrocená krví, Praha, středa 21. srpna 1968, první den invaze …
--------------------------------------------------
Netřeba diskutovat,  zda čínské vítání v Praze a Noční jezdci nemají obdobnou reklamní agenturu a donátora.
SVOBODA a NE-OKUPACE,   PO PRVNÍ SVĚTOVÉ I DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLCE PŘIŠLA Z JEDNÉ SVĚTOVÉ STRANY.
Zdeněk Gryc
 
Zdeněk | 2016-05-07 09:36:13 | Reagovat
VÝROK DNE:
„Není normální jít s koaličním politikem jeden den na kávu, a on vás pak pomluví v médiích. V normálním životě byste s někým takovým nechtěli spolupracovat, ale v politice musíte.

Politika je podstatně větší hnus, než jsem si myslel,“ dodal.

Kdo? No Babiš.
Kdo jiný by to měl vědět lépe, že ?
Že by se týkalo jenom TU-ZEMSKÉHU RUMU?
Nebo je to v GLOBÁLU, kde jak říkal Husák, máme všecko ?  v pr... snad tak úplně nikoli !
To jenom řečnická otázka.
S 3x zrušeným  Sokolem, leč stále používaným jeho pozdravem:
NAZDAR,
zdraví Zdeněk Gryc
 
Zdeněk | 2016-05-07 11:17:51 | Reagovat
Mohl by nám autor tohoto podivného příspěvku laskavě vysvětlit, co mají pánovi Babiš a Husák společného s průjezdem motorkářů, za účelem uctění památky padlých za naše osvobození od fašismu?
Redakce JL se nejednou obracela na přispěvatele do diskuzí, aby dodržovali pravidlo držení se tématu článků. Od vlastních bujných fantazií o čemkoliv jsou zde blogy, na kterých se můžou pisatelé vyřádit a seberealizovat dle vlastního gusta. Jestli to po nich někdo bude číst, bude tak činit na vlastní zodpovědnost a nebezpečí.
čtenář | 2016-05-07 14:05:42 | Reagovat
VÁŽENÍ PÁNOVÉ, Předem bych Vás rád ujistil, že Vás všechny i nadále miluji. Leč jsem v Brně, kam mne dovezla milá Profesorka Hrstková, která je pro Jihlavu cenná, zvyšuje akreditaci místní vysoké školy, nikoli Polikliniky, ale Polytechniky. Smysl mého set
Zdeněk | 2016-05-08 11:33:22 | Reagovat
Smysl mého setkání je ten, abych jí připomněl životní filozofii našeho společného vzoru, Profesora Rozehnala a nebyla přísná u zkoušek, což je účel její dnešní cesty do Jihlavy.
Zdeněk | 2016-05-08 11:36:08 | Reagovat
Pan Profesor Rozehnal říkal, podívejte jako examinátor na Vás nebudu příliš přísný, pokud budete se nic moc nenaučíte / a budete i nadále blbci, což jako gentleman pouze naznačil/, tak se nebudete živit u prkna, ale na ouřadě.
Zdeněk | 2016-05-08 11:38:49 | Reagovat
Ale pozor! V átriáku Rozehnalovic jsou noviny KVĚTEN 2016 ROZHOVOR 3 „ Úkol hlavního architekta“ - KAM, nikoli kam se obvykle někdo posílá…ale Kancelář architekta města…tak jak vidno Kancelář, není vždy kancelář.
Zdeněk | 2016-05-08 11:40:02 | Reagovat
…architekt Michal Sedláčeki, by se měl ujmout funkce by se měl ujmout v červnu. Předtím musí uzavřít svou pracovní životní etapu v Los Angeles. Tušíte prosím, kde to je? Nějaká infiltrace USA do Brna?
Zdeněk | 2016-05-08 11:41:30 | Reagovat
Jo, abych nezapomněl na monitorech Polytechniky jsem viděl obličej Schapiro,který má přijet do Jihlavy ve středu. Myslím, že bude mít čistou košili a vázanku, u Nočních vlků bych s tím moc nepočítal.
Zdeněk | 2016-05-08 11:43:06 | Reagovat
Podivné, z Brna a inkriminovaného PC jde vkládat pouze do titulku, sorry…Zdeněk Gryc
Zdeněk | 2016-05-08 11:46:22 | Reagovat
On je mezi těmi motorkáři také nějaký Rozehnal?
A který to, prosím, je? Jinak totiž nevím, co má nějaký Rozehnal s těmi motorkáři společného. Snad je nechce zastavovat? Třeba by mu mohli přejet kuří očko a udělat tím pádem bebíčko. Ale třeba je to jen nadšený motorkář..
čtenář | 2016-05-08 12:44:08 | Reagovat
A on přijede i pan říšský protektor?
A bude zase obdivovat v Brně nějakou tu mešitu?  Mohl by s sebou vzít i Frantu Papežovic, ten taky obdivuje korán a myje muslimákům smrduté nohy. Třeba si přidá s tímto úkonem i péči o tělesnou schránku pana říšského protektora. Ono s tou čistou košilí a vázankou říká staré české přisloví: "Navrch huj a vespod  fuj ".
čtenář | 2016-05-08 12:48:46 | Reagovat
Slýva, konečně jsem se dozvěděl, že Jihlavu osvobodil Patton.
čtenář | 2016-05-07 09:52:59 | Reagovat
Samozřejmě SLÁVA. V rozrušení nad tou radostnou zprávou jsem udělal překlep. Omlouvám se.
... já trvám na tom, že Jihlavu osvobodil Patton ...
čtenář | 2016-05-07 09:54:51 | Reagovat
Upozornění pro motorkáře.
Bez vázanky na motorku nelezte !
čtenář | 2016-05-09 10:04:06 | Reagovat
Asi by bylo vhodné, aby si

pan čtenář a všichni jemu podobní s velmi omezeným rozhledem uvědomili základní fakta o spolku Noční vlci. Pokud by tito, jak si sami říkají potomci vojáků Rudé armády, jeli uctít jejich památku, nic proti tomu, i když to osvobození z východu mělo také své souvislosti s tím, kde byla linie stytku západních a východních armád, jak se SSSR a car Stalin choval před válkou, během ní například ve vztahu k Polsku, pobaltským zemím a po ní například ve vztahu k Maďarsku. Za to ty statisíce padlých prostých sovětských vojáků nemohou, prorože rovněž statisíce jich padly zbytečně díky neschopnosti jejich velitelů. Ovšem pokud Noční vlci schvalují ve vztahu k Československu či Česku rok 1968 cara Brěžněva a další excesy současného ruského vládce cara Putina, je pro mě jejich návštěva na našem území, stejně jako v Polsku nežádoucí.
chroustik | 2016-05-10 13:32:18 | Reagovat
Vážený pane chroustíku.
O tom omezeném rozhledu na vašem místě bych raději pomlčel. Ono nic není černobílé. Nelze si vybírat jen jednostranně, co je momentálně v kurzu. V lecčems máte pravdu, ale právě tak zamlčujete jiná fakta, třeba, jak v Plzni oslavují generála Pattona a spol. přičemž byla rozbombardována Škodovka a mnoho našich lidí přišlo o život - rovněž zbytečně, jako těch, jak píšete sovětských vojáků. Bylo by to na dlouhé povídání, těch pro a proti by bylo mnoho a mnoho, nemá cenu se o tom rozepisovat, ale u nás to vždycky šlo ode zdi ke zdi, pouze s opačným znaménkem. Ano, to co přišlo v roce 1968 se zapomenout nedá, ovšem to, co se děje nyní? Včera je včera a dnes je dnes. Ne že bych oslavoval Putina, ale ještě, že je to rozumný politik, předtavte si, kdyby na jeho místě byl takový blázen, jako byl Brežněv ! Takový Obama mu nesahá ani po kramfleky. Má snad Putin někde na cizím území vojenské základny? A kdo drží Merkelovou a celou EU pod krkem, aby konali to, co jim USA přikazuje, včetně vzorného plnění NWO a Kalergiho plánu? Kdo řekl, že svět musí poslouchat, co mu nařídí USA? Když máte takový rozhled, milý chroustíku, jistě si to budete umět na netu najít. A rozhodně jsou mi milejší motorkáři, kteří se jedou poklonit památce padlých za naši svobodu, než po zuby ozbrojená plechová dragonáda. Jedině, že by přijela proto, aby nám pomohla stavět plot proti džihádistickým vetřelcům.
čtenář | 2016-05-10 14:43:40 | Reagovat
...stavět plot asi nebudou, spíše mám pocit, že mají pomoci pronikání džihádistických vetřelců na území Evropy, mají u obyvatel vzbudit strach, aby se nebránili záplavě islámských hrdlořezů, který sem vozí různí Merkel, Junckerové, Schulzové..... ,USA si totiž v Sýrii, Iráku, Afghánistánu, Lybii.......ověřily, že v rozvrácená země se nejpohodlněji rabuje a ovládá, jen v Afghánistánu se odhaduje zásoba nerostných surovin na bilion dolarů.......čím větší nestabilita a strach, tím větší prostor pro jejich prasácký rejdy, a jsem přesvědčen, kulič sudů a zednář už v 89 dobře věděl, kam bude směřovat vývoj země............to by mu národ neměl nikdy zapomenout, nebyl samozřejmě sám................
km | 2016-05-10 18:58:02 | Reagovat
Naprosto přesně. Děkuji.
Není co dodat.
čtenář | 2016-05-10 20:42:50 | Reagovat
KULIČ SUDŮ a ZEDNÁŘ
Dovoluji si co nejzdvořileji upozornit, že:
Václav Havel (5. října 1936 Praha – 18. prosince 2011 Vlčice-Hrádeček) byl český dramatik, esejista, kritikkomunistického režimu a později politik. Byl devátým a posledním prezidentem Československa (1989–1992) a prvnímprezidentem České republiky (1993–2003).
Po vypuknutí sametové revoluce v listopadu 1989 se Václav Havel stal jedním ze spoluzakladatelů protikomunistického hnutí Občanské fórum a jako jeho kandidát byl 29. prosince 1989 zvolen prezidentem Československa. Měl zásadní vliv na směřování země k parlamentní demokracii a zapojení do politických struktur západní civilizace. V roce 1992 se mu však nepodařilo zabránit rozpadu československého státu na dva samostatné státy, Českou republiku aSlovenskou republiku. Od roku 1993 byl po dvě funkční období prezidentem České republiky. Jako prezident vyvedl Československo z Varšavské smlouvy (1. července 1991) a výrazně přispěl ke vstupu nástupnické České republiky doSeveroatlantické aliance (NATO) v roce 1999. Havel výrazně prosazoval také přijetí České republiky do Evropské unie, uskutečněné v roce 2004 po jeho odchodu z funkce prezidenta.
Václav Havel byl nositelem státních vyznamenání řady zemí světa, mnoha cen za uměleckou tvorbu i občanské postoje a desítek čestných doktorátů.[48] 24. května 1997 obdržel na Pražském hradě jako první Čestnou medaili T. G. Masaryka za věrnost jeho odkazu a jeho uskutečňování od Masarykova demokratického hnutí, které v roce 1989 pomáhal založit. V roce2003 byl Havlovi usnesením Senátu a Poslanecké sněmovny propůjčen Řád T. G. Masaryka a Řád Bílého lva I. třídy. Senát ve svém usnesení také schválil formulaci „Václav Havel zasloužil se o stát“ po vzoru zákona o zásluhách T. G. Masaryka.[49][50]
Dne 19. prosince 2011 vláda ČR vypracovala návrh Zákona o zásluhách Václava Havla. Poslanci návrh zákona schválili 1. února 2012, senátoři 29. února 2012. Prezident Václav Klaus zákon podepsal 16. března 2012.
Václav Havel byl několikrát navržen na Nobelovu cenu míru.[51] Byl také čestným členem Římského klubu.[35]

vložil: Ing. arch. Zdeněk Gryc,
kterému se anonymní urážky presidenta Havla nelíbí
 
Zdeněk | 2016-05-11 07:13:38 | Reagovat
Není to poprvé, co redakce JL upozorňovala, že diskuzní příspěvky mají být k tématu článku.
Co má nějaký Havel společného s průjezdem tzv. Nočních vlků Vysočinou? Bohužel na některé pomatené fanatiky tato redakční prosba nezabírá. 
Již jsem to sem psal: Pro grafomany je určena rubrika BLOGY, kde se každý grafoman může vyjádřit podle své libosti k čemukoli, třeba k nesmrtelnosti chrousta a neotravovat svými litaniemi na diskuzi k příslušným článkům. Jestli ty jeho  litanie na Blogu někdo bude číst, bude tak činit pouze na vlastrní riziko a nebezpečí.
čtenář | 2016-05-11 11:00:28 | Reagovat
NĚCO JAKO TĚŽENÍ URANU V CZ ZA OKUPACE RA
zásoba nerostných surovin na bilion dolarů.......čím větší nestabilita a strach, tím větší prostor pro jejich prasácký rejdy,
Zdeněk | 2016-05-11 07:24:12 | Reagovat
Onu tady chtějí těžit uran?
To by se určitě panu Obamovi nelíbilo. Zatím tady těží (řečeno obrazně) kdekdo kdeco, to co bylo kdysi naše se nachází v lepším případě v rukou cizáků, v horším případě v troskách. Díky Žaláři národů (EU) a Washingtonu, již dávno nejsme soběstační, což bylo v jejich plánu za vydatné pomoci ožraly 1. ligy, kulisáka a pisálka paskvilů.
čtenář | 2016-05-11 11:13:46 | Reagovat
ožraly 1. ligy, kulisáka a pisálka paskvilů.
Dovoluji si opakovaně, co nejzdvořileji upozornit, že:

Václav Havel (5. října 1936 Praha – 18. prosince 2011 Vlčice-Hrádeček) byl český dramatik, esejista, kritikkomunistického režimu a později politik. Byl devátým a posledním prezidentem Československa (1989–1992) a prvnímprezidentem České republiky (1993–2003).
Po vypuknutí sametové revoluce v listopadu 1989 se Václav Havel stal jedním ze spoluzakladatelů protikomunistického hnutí Občanské fórum a jako jeho kandidát byl 29. prosince 1989 zvolen prezidentem Československa. Měl zásadní vliv na směřování země k parlamentní demokracii a zapojení do politických struktur západní civilizace. V roce 1992 se mu však nepodařilo zabránit rozpadu československého státu na dva samostatné státy, Českou republiku aSlovenskou republiku. Od roku 1993 byl po dvě funkční období prezidentem České republiky. Jako prezident vyvedl Československo z Varšavské smlouvy (1. července 1991) a výrazně přispěl ke vstupu nástupnické České republiky doSeveroatlantické aliance (NATO) v roce 1999. Havel výrazně prosazoval také přijetí České republiky do Evropské unie, uskutečněné v roce 2004 po jeho odchodu z funkce prezidenta.
Václav Havel byl nositelem státních vyznamenání řady zemí světa, mnoha cen za uměleckou tvorbu i občanské postoje a desítek čestných doktorátů.[48] 24. května 1997 obdržel na Pražském hradě jako první Čestnou medaili T. G. Masaryka za věrnost jeho odkazu a jeho uskutečňování od Masarykova demokratického hnutí, které v roce 1989 pomáhal založit. V roce2003 byl Havlovi usnesením Senátu a Poslanecké sněmovny propůjčen Řád T. G. Masaryka a Řád Bílého lva I. třídy. Senát ve svém usnesení také schválil formulaci „Václav Havel zasloužil se o stát“ po vzoru zákona o zásluhách T. G. Masaryka.[49][50]
Dne 19. prosince 2011 vláda ČR vypracovala návrh Zákona o zásluhách Václava Havla. Poslanci návrh zákona schválili 1. února 2012, senátoři 29. února 2012. Prezident Václav Klaus zákon podepsal 16. března 2012.
Václav Havel byl několikrát navržen na Nobelovu cenu míru.[51] Byl také čestným členem Římského klubu.[35]
vložil: Ing. arch. Zdeněk Gryc,
kterému se opakované anonymní urážky presidenta Havla nelíbí
 
Zdeněk | 2016-05-11 12:41:01 | Reagovat
Rovněž kopírování a tapetování něčeho, co nemá nejmenší souvislost s redakčním článkem,
nesvědčí o příliš vysoké duševní úrovni pisatele kopíráčka.
A  koho ještě zajímá nějaký špatný prezident, špatný dramatik a špatný člověk? Račte se obrátit na Blog, ovšem těžko můžete počítat s tím, že to po vás někdo bude číst. Ale, jak známo. naděje umírá poslední. Za to nic nedáte.
čtenář | 2016-05-11 12:46:01 | Reagovat
Doufám že opravdu vidí z pekla tu naši rozkradenou a zplundrovanou zemi. Už ho prosím Vás neobhajujte, je to dětinské a trapné,  mně osobně to dost leze na nervy.
Rebeka | 2016-05-11 16:32:11 | Reagovat
Vskutku trapné, paní Rebeko. Máte naprostou pravdu.
Ale co chcete, od někoho, kdo dokáže pouze sprostě nadávat a kopírovat jakýkoliv blábol, čímž pouze předvádí svou duševní úroveň. A co se nasliboval, že těch svých dětinskostí, včetně infantilního tapetování a kopírování nechá ! 
čtenář | 2016-05-11 17:00:02 | Reagovat
Pořád se mele o osvobození Plzně Američany, ale nejednalo se spíše o obsazení Plzně Američany? Vždyť vlastně , pokud já vím, nebojovali. Podle nějakých záznamů padl v Plzni, nebo snad v západních Čechách, jeden Američan a kdo ví jak. Co by nám řekli rodilí dosud žijící Plzeňáci, pamětníci, jak to tam vlastně bylo, náš mainstream nám to nepoví. To, že dojeli Američani do Plzně a dál ne, hledejme odpověď v dohodách z Jalty. Drtivou tíhu války nesli Rusové a oni byli vlastně největšími a hlavními vítězi války, to je nad vše jasné. Proč nebyla otevřena druhá fronta daleko dříve? Těch otázek je tady mnohem více, jenže v dnešní době se na ně odpovědi těžko dočkáme.
To je jako s tím V. Havlem, pane Zděnku. Z těch Vámi vyjmenovaných "plusů" je pro mnoho našich lidí "zápor". A jednou přijde doba, kdy je Čecháčkové odsoudí, tomu věřte. Těch cen a co já vím dalších nominací západu, je vlastně poděkování Havlovi, kam nás pod vedoucí rukou západu zatáhl, kam oni potřebovali. To je jako s komunisty pod SSSR. Jedni za 18, druzí bez dvou za dvacet. Po těch komunistech tady vše zůstalo, ať už se to někomu nelíbilo, za těch druhých je téměř vše rozkradeno do soukromých rukou a do do ciziny.
Strejček Nimra | 2016-05-11 14:45:56 | Reagovat
1 + 1 = 2 Strýček + čtenář, věřím,že jenom koordinovaně kecají, ale spolu nespí...
Zdeněk | 2016-05-11 15:25:10 | Reagovat
A Zdeněček z toho dostává psotníček.
A když se někdo dotkne jeho adorované modly, nejhoršího prezidenta v dějinách ještě před Klémou, ožralého kulisáka humanitárního bombardéra, , dostává přímo Bangovu chorobu. 
A to se holedbal, že už si nebude všímat jiných diskutujících. Lhal jako jeho duchovní vůdce, který blábolil něco o pravdě a lásce.
čtenář | 2016-05-11 16:19:15 | Reagovat
A jeho zájem o to, kdo s kým spí, vypadá věru podezřele.
Aby to nebyly jeho vlastní zkušenosti s nositelem Řádu práce, soudruhem Rozehnalem.
čtenář | 2016-05-11 17:21:43 | Reagovat
PRA-STARÉ ŘEMESLO NENÍ KŠEFT, TO JE POVAHA
KONDENZOVANÁ ZRŮDNÁ,  BEZ PREDENČNÍ NENÁVIST K PRESIDENTU HAVLOVI,
JEHOŽ ZÁSLUHOU JE DEMOKRACIE...
MOŽNOT ANONYMNĚ PUBLIKOVAT. . . 
DELIRIUM HRUBÝCH A ODPORNÝCH SPROSTOT.  
SPROSTÉ NENÍ SLOVO, ALE POVAHA.
Ing. arch.  Zdeněk Gryc
 
Zdeněk | 2016-05-11 20:21:53 | Reagovat
Tak nemluv sprostě, Zdendo a admin ty tvoje oplzlosti nebude muset mazat !
Vždyť je to docela jednoduché. A po druhé tě upozorňuji, že se nepíše BEZPREDENČNÍ, nýbrž BEZPRECEDENTNÍ. Toto slovo je odvozeno od slova PRECEDENS, nikoliv od slova KREDENC, Rovněž tak slovo DELIRIUM, se v tomto smyslu nepoužívá. Podle Slovníku cizích slov: Delirium je krátkodobé porušení vědomí s halucinacemi  a blouzněním, obyčejně jako důsledek těžké otravy alkoholem. Ledaže jsi chtěl opět psát o své modle Vencovi Kulisákovi. Ten se s tímto stavem setkával často.
dyž neovládáš cizí slova, raději je nepoužívej. To není překlep, když jsi to takhle zkonil s tou kredencí už podruhé. Měj se !
čtenář | 2016-05-11 22:12:48 | Reagovat
VÁCLAVA HAVLA SI VÁŽÍM, TAKŽE SE VŽDY JAKO ON PODEPISUJI
Ing.arch.Zdeněk Gryc,
který je na presidenta,který nastolil lidská práva hrdý a vděčný. Krysy mi tak moc nevadí, jako zvířátka. S lidskou vlastnostzí anonymitou,  je tomu naopak ! KAPIŠTO?
Zdeněk | 2016-05-11 23:52:47 | Reagovat
Znáš Zdendo ono staré mudrosloví o tom, co je na všech sloupích?
čtenář | 2016-05-12 11:26:35 | Reagovat
Ze staré písničky
Dnes mi psala máma, Zdeňku nebuď fláma, Vaclava Havla si važ, spi na levém uchu, drž si nohy v suchu, francbrantvajnem si je maž ....
čtenář | 2016-05-12 11:29:29 | Reagovat
DNES MI PSALA MÁMA, ZDEŇKU NEBUĎ FLÁMA. . . REAGOVAT ???
Dnes mi psala máma, Zdeňku nebuď fláma,
čtenář | 2016-05-12 11:29:29 | Reagovat. . . ?
 
Znáš Zdendo ono staré mudrosloví o tom, co je na všech sloupích?
čtenář | 2016-05-12 11:26:35 | Reagovat. . . ?
------------------------
 No na čas zbaběle zalezeme a nebudeme si všímat, že?
Leč pak na-drženě. . .  Jeden komentář, jedno-rázově křivo-chcálkovi nestačí, znou zapřemejšlí, chytne básnickou slinu, skřípne zoubky a po třech minutách zaveršuje znovu. . . 11:26:35  a 11:29:29.
 Kopnout anonyma  do prdele z více důvodů nelze.
Zjednat si na to agenturu?
Tak nezbývá, než se ohlédnout a procedit polo-hlaně, ve stylu bratra Jirmusáka,  jmenovce mého bratra Jiřího „kurva“. Redakce tento způsob zjednodušené sebeobrany neuznává, tak to  smaže stejně,
jako když jsem napsal vlastními slovy „svině“, že?
Naděje však umírá poslední.
Jak to tak vypadá, tak na polích nenávisti v katastru CZ,  si konečně najde místo šikovatel Konvička, kterému dojdou v konvičce pohonn-nné hmoty z té,  na věčné časy,  správné světové strany.
Takže pohoštění a sobotní cesta do Prahy pro jednoho ze 7 statečných a dvojici přitakávačů 1 + 1 = 2 bude.
Za držení předem vyrobeného Konvičkova transparentu a vyřvávání, snad také by mohlo něco kápnout.
Nebo to dělají v rámci rodinných přesčasů za-dax. Hamletovská otázka! Jak dalece to zklajchšaltovaná česká televize ve zprávách na ČT 1 ukáže?
 
Doufejme, že pa-přítel pozve k telce ro-dinu,
aby viděla hr-dinu.
 
Příští týden si snad najde „čtenář“ v rámci svého venčení věrného psíka-editora cizích textů, nový patník, na kterém  anonymní křivo-chcalka,  předvede vybroušenou gramatiku. Že by anonym jako autor něco pěkného a konstruktivního napsal? Naděje sice umírá poslední, ale kde nic není ani čert nebéře.
-------------------------------------------
„Dnes mi psala máma, Zdeňku nebuď fláma,“. . . .  
alespoň s paní matkou bych se rád setkal, ženy mají více charakteru a kuráže . . Navíc je to nadaná žena. Básnické střevo nad-„čtenář“-e se nezapře.
Maminka básnířka, tatínek nikdy v žádné partaji nebyl,na rozdíl od  redaktora Jiskry Milan Dvořáka? Jeho synek Václav 1/7 statečného,  v Prase v sobotu zajisté nebude chyběti. Pokud ho už odvlekli do Háágu je omluven.  
 
  
 
 
 
Zdeněk | 2016-05-12 17:06:01 | Reagovat
Zdendo, nechtěl bys už přestat s tím svým dětinským opruzováním?
Mně sice sloužíš jako kašpárek k obveselení, ale dovedeš si představit, kolik lidí otravuješ svým infantilním blábolením? Nebo si snad ty čihošťský zázraku představuješ, že někoho zajímá nějaký Rozehnal, Havel, Dvořák, Toufar, Podrazník, Kavalec nebo nějaký náhrobek někde u Čihoště? Když tě to baví, zajeď si k tomu náhrobku a modli se tam k svatému Utřinosovi třeba celý den, ale prosím tě, neotravuj lidi na diskuzích ! Pro mně si dělej kašpara klidně, ale proč se pořád před lidmi tak ztrapňuješ a zesměšňuješ? Jdi se už s Kulisákem, Rozehnalem a náhrobkem vycpat ! 
čtenář | 2016-05-12 19:24:34 | Reagovat
uč se vole,budeš pánem,budeš jezdit Tatraplánem,to ti káže rudý děd ministr školství a věd,který je poněkud Ne-jedlý
Zdeněk | 2016-05-12 21:47:26 | Reagovat
jo,abych nezapomněl co napsala dneska paní matka?
Zdeněk | 2016-05-12 21:56:11 | Reagovat
Že bys měl ty čihošťský zázraku místo blábolení na úrovni retardovaného prvňáka raději napsat něco o parkovišti za DKO,
to by měla být tvoje parketa a ne se tady ztrapňovat s nějakým náhrobkem od nositele Řádu práce soudruha Rozehnala někde u Čihoště.
čtenář | 2016-05-12 22:06:25 | Reagovat
REDAKCE JIHLAVSKÝCH LISTŮ DŮRAZNĚ UPOZORŇUJE OSOBU „čtenář“
ANONYMNÍ OSLOVOVÁNÍ,  BLÁBOLY A INVEKTIVY, CÍLENÉ NA OSOBU ZDENĚK GRYC,  JSOU NA ZÁKLADĚ DOMLUVY S PRODUCENTEM,  JAKO NEMÍSTNÉ OBTĚŽOVÁNÍ  ZAKÁZÁNY!
Zdeněk | 2016-05-13 10:34:51 | Reagovat
Totéž platí i pro pana ing. architekta Gryce, který navíc obtěžuje i ostatní diskutující svými bláboly sprostými nadávkami a invektivami na osobu "čtenář" na základě domluvy s producentem, jako nemístné obtěžování zakázány.
A pozornému čtenáři diskuzí zajisté neuniklo, kdo si s podobnými excesy začíná. Doporučuji ke sledování. Děkuji.
čtenář | 2016-05-13 10:49:01 | Reagovat
Reklama
10.08.2020 AktualityV Želetavě chtějí začít pokutovat piráty

Jsou to na den přesně tři měsíce, co řidič tahače s návěsem nevybral v Želetavě na Třebíčsku zatáčku a se strojem se převrátil na bok. Klády dřeva se následně vyvalily na přilehlý ...

Komentáře (0)
09.08.2020 AktualityDo obchodů a MHD už lidé na Jihlavsku nemusí s rouškou

Od soboty 8. 8. skončila na Jihlavsku povinnost nosit roušky v obchodech a městské hromadné dopravě. Rozhodli o tom krajští hygienici z důvodů zlepšující se epidemiologické situace. Mimořádné ...

Komentáře (0)
09.08.2020 AktualityBudoucí jihlavskou Horáckou arénu znají také v Německu

O studii architektů nové multifunkční Horácké arény v Jihlavě Ondřeje Chybíka a Michala Kryštofa vyšel článek v německém periodiku Journal A, které se zabývá architekturou. Redakce ...

Komentáře (0)
09.08.2020 AktualityPři otužování v ledovcové zátoce Jökulsárlón mě fotili Japonci

Zatímco většina Čechů o letních prázdninách vyráží na dovolenou do tepla k moři, Tomáš Lysý z Batelova již třetím rokem létá za odpočinkem na Island. Země sopek, lávových polí, ...

Komentáře (0)
08.08.2020 AktualityObčané: Více zeleně na náměstí

Konec nevzhledných stánků u Prioru, západní strana náměstí jako pěší promenáda nebo jeho lepší průjezdnost. S tím počítá vítězná studie revitalizace Masarykova náměstí v Jihlavě. Autory ...

Komentáře (4)
08.08.2020 AktualityKauza hodináře po letech končí

Případ známého hodináře z Jihlavska Rudolfa Kalivody po více než dvou letech projednávání soudu definitivně končí. Krajský soud v Brně totiž minulý čtvrtek zamítl odvolání státního ...

Komentáře (0)
07.08.2020 AktualityMěsto: Kup si knihu, dej si oběd, zaplatíme to

Město Jihlava chtělo podpořit knihkupectví a gastroprovozy. Proto vymyslelo soutěž Účty s gustem s losováním účtenek od knih a z restaurací. Soutěž má na starosti radní Silvie Čermáková ...

Komentáře (5)
07.08.2020 AktualityNejvětší regionální rybníky jsou v rámci Vysočiny na Žďársku

Okolo devíti tisíc rybníků, nádrží a dalších vodních ploch se nachází na Vysočině. Informoval o tom ve své tiskové zprávě kraj. Kvůli výnosnosti rybníkářství se již ve středověku ...

Komentáře (0)
07.08.2020 AktualityJednou pro vždy: Covid nelítá!

Už týden pomáhá patnáctka vojáků v jihlavském Alzheimercentru, které na Vysočině aktuálně patří k nejzasaženějším nemocí covid-19. Mezi nimi je i nrtm. Regina Kouřilová z Odboru biologické ...

Komentáře (0)
07.08.2020 AktualityOmezení na dopravě

V pondělí 10. srpna bude od 8 do 11 hodin pro návštěvníky uzavřen odbor dopravy v Jihlavě u autobusového nádraží. Důvodem je odstávka přívodu elektřiny. Dle města v pondělí po 11 hodině ...

Komentáře (0)
07.08.2020 AktualityPozor na uzavírku

Z důvodu rekonstrukce povrchu bude od 10. do 15. srpna uzavřena silnice v Uhřínovicích. Dopravní odbor jihlavského magistrátu upozorňuje, že po dobu pokládky mikrokoberce na průtahu obcí nebude ...

Komentáře (0)
06.08.2020 AktualityNezaměstnanost na Vysočině stoupla

Na Vysočině se počet nezaměstnaných v červenci zvýšil o 418 a na konci minulého měsíce bylo v kraji bez práce 11.006 lidí. Nezaměstnanost kvůli tomu v porovnání s letošním červnem stoupla ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net