Reklama
Dnes je středa 23.09.2020     svátek má Berta

Ceny paliv na Vysočině zůstávají nejvyšší v ČR

Ilustrační foto: Pixabay
Ilustrační foto: Pixabay

Čerpací stanice na Vysočině v posledním týdnu znovu snížily ceny, přesto zůstaly mezi nejdražšími v Česku. Benzin Natural 95 v průměru zlevnily o 17 haléřů na 32,48 koruny za litr a naftu o 34 haléřů na 32,08 koruny. Průměrná cena naturalu je na Vysočině nejvyšší mezi kraji, nafta stojí stejně v Praze, jinde v Česku je levnější. Vyplývá to z dat společnosti CCS.

Vysočina má nejvyšší ceny paliv od druhé poloviny ledna. Nafta byla na Vysočině nejdražší mezi kraji od loňského listopadu, její cena se vyrovnala s Prahou až v posledním týdnu. Benzin je teď v hlavním městě v porovnání s Vysočinou levnější o pět haléřů. Průměr cen pohonných hmot Vysočiny ovlivňují čerpací stanice u dálnice D1.

Nejdražší jsou na Vysočině čerpací stanice Žďárska, které benzin pořád prodávají za více než 33 korun a cenu nafty snížily pod 33 korun jen o sedm haléřů. Na Třebíčsku, kde se dá natankovat nejvýhodněji, je benzin v porovnání se Žďárskem levnější v průměru zhruba o 1,80 koruny a nafta o 1,70 koruny.

Průměrné ceny pohonných hmot v Česku v posledním týdnu klesly přibližně o 20 haléřů. Natural ve středu v ČR průměrně stál 31,86 koruny a nafta 31,46 koruny. Nejlevnější paliva má Jihočeský kraj, kde se benzin prodává za 31,35 koruny a nafta za 30,99 koruny.

Pro motoristy : 13.02.2020  Nový komentář   Komentáře (0)

Komentáře


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net