Reklama
Dnes je středa 24.04.2024     svátek má Jiří

Rady do zahrady | 148

Ilustrační foto: Pixabay
Ilustrační foto: Pixabay

28.12.2023 Dům, byt, zahrada/Komentáře (0), autor:
Petr Kumšta

Pravidelnou víkendovou rubriku připravuje šlechtitel a zahrádkář Petr Kumšta. 

• S příchodem zimy se do zahradních chat, sklepů, kůlen i stodol začínají stěhovat myši, které mohou napáchat velké škody. Nelákají je pouze semena, ale dokáží se pustit i do oděvů pro práci na zahradě. Včas proto nastražíme granule proti myším, otrávené zrní či různé druhy pastí. Osvědčují se i některé zvukové plašiče.


• Před zimou a občas v průběhu zimního období zkontrolujeme neporušenost oplocení zahrad, aby se do nich nedostala zvěř, která by mohla udělat na našich porostech velké škody.


• Zajímavé odrůdy třešní, které se dají s úspěchem pěstovat i ve vyšších polohách. Vznikly ve Výzkumném ústavu ovocnářském Holovousy. Helga – raná srdcovka tmavě červené barvy. Stromy rostou středně bujně. Odrůda kvete středně raně, dobře se opyluje Vandou. 
Tvar plodu je široce kulovitý. Do plodnosti vstupuje raně, plodnost je průměrná.  Dužnina plodu je měkká, červená, slabě navinulá, šťavnatá. Hmotnost plodu se pohybuje kolem 8 gramů. 

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net