Reklama
Dnes je pondělí 13.07.2020     svátek má Markéta

Outdoor Aliance s.r.o.: Jsme jedničkou v realizaci školních výletů, škol v přírodě a letních táborů


 

 Na Vysočině působí pod značkou STAN, společnost Outdoor Aliance s.r.o., které patří známé rekreační středisko Březová, již řadu let nejoblíbenější cíl škol a táborníků.
O Březové, jejích návštěvnících a obecně o letních táborech 21. století jsme si povídali s Bc. Jiřím Špačkem, spolumajitelem společnosti.

 

 Jaká je historie vaší společnosti – kolik máte zaměstnanců, na jakých základnách působíte?

 

 V současné době máme asi 40 stálých zaměstnanců a 150 externistů. Provozujeme tři velká rekreační střediska, Březovou na Vysočině a Relaxu a Orientku v Jeseníkách. V příštím roce zřejmě přibydou další dvě střediska v Čechách, čímž dojde k dalšímu zásadnímu rozvoji společnosti. Na trhu jsme již 14 let, z toho 12 let jsme celorepublikovou jedničkou v realizaci školních výletů, škol v přírodě a také letních táborů.

 

 Co vše nabízíte a na koho cílíte především?

 Asi bych zde zmínil hlavně středisko Březová na Vysočině, to je takový ráj pro školy v přírodě a školní výlety – to je první hlavní cílová skupina, no a potom jsou to letní tábory, což je druhá hlavní cílová skupina.

 

 Málokdo ví, že Březová je v obou směrech nejnavštěvovanější středisko v republice, třeba táborníků se za prázdniny vystřídá jen na Březové kolem tří tisíc. Letos chceme Březovou začít o červnových víkendech také otevírat rodinám a turistům. To hlavně proto, že připravujeme nový obří zážitkový park.

 

 Co je zajímavé, díky renomé naší značky a našich táborů, se začíná rozvíjet partnerství mezi námi a významnými zaměstnavateli v Kraji Vysočina.
Firmy totiž začínají reagovat na mimořádně populární benefit mezi zaměstnanci, a to je letní tábor značky STAN pro jejich děti. To vnímají jako skutečnou odměnu, skutečný benefit. Této spolupráce a důvěry si velmi vážíme.

 

 Máte certifikáty, osvědčení…, které dokazují, že vaše tábory jsou to pravé?

 Všech 25 našich hlavních vedoucích je akreditováno u Ministerstva školství, letos dokonce naše společnost získala kompetenci sama tyto vedoucí vzdělávat a akreditovat.

 

 Dále máme 30 akreditovaných zdravotníků a pak desítky další akreditací a certifikací, které souvisejí se školními výlety a adaptačními kurzy, např. jsou to různé preventivní programy atd. Nesmíme zapomenout také na četné certifikace instruktorů outdoorových aktivit, lanových specialistů.

 

 Ale i kdybychom měli certifikací dvakrát tolik, my sázíme hlavně na tu značku STAN, na to naše černožluté logo, které má být tou hodnotou, tím, že říkáme, tyto tábory mají tuto značku STAN, a ta hovoří za vše. Certifikace a vše okolo je jen součást a část cesty k cíli.

 

 Kdy a kde je možné rezervovat vaše táborové turnusy?

 Na našich webových stránkách www.tabory-stan.cz.

 

 Co všechno ceny vašich táborů zahrnují?

 Úplně všechno – od ubytování, stravy 5x denně, veškerý program a také veškeré atrakce, které středisko nabízí. A samozřejmě pak také věci, které jsou méně vidět, tj. pojištění všech účastníků na hodně vysokou částku, zdravotnický dozor, atd.
A tady mám jedno důležité upozornění, na které jsme již několikrát poukazovali v různých médiích. Některé organizace jednají docela nefér způsobem tím, že dítě přijede na tábor, a najednou zjistí, že všechno je za příplatek. Chceš na Lanové centrum? Připlať si 350! Chceš na paintball? Připlať si 500. Chceš do bazénu? Zaplať.

 

  Ono to má celkem závažný dopad. Dítě není dospělý člověk, který toto umí chladně a rozumně zvážit a reálně hospodařit se svěřenými penězi, což tito organizátoři - mazaní lišáci - dobře vědí a sází na to.

 

 Jak má dítě nezaplatit, když ostatní kamarádi si „připlatili“?  Takovým „příplatkovým táborům“ je potřeba se vyhnout velkým obloukem. Problémem je, že letos se takovýchto pořadatelů vyrojilo nebývalé množství. Ostatně, na našem webu tabory-stan.cz se této problematice obsáhle věnujeme.

 

 Je vhodným kritériem řešit cenu táborů a hledat jen ten nejlevnější?

 Ne, to bych si dokonce dovolil tvrdit, že může být cesta do pekel. Koupit si značkové oblečení či značkový mobil, kolo atd. nám přijde jaksi samozřejmé, ale pak vybrat dítěti „no name“ tábor jen proto, že je nejlevnější?

 

 Já si pořád myslím, že vedoucí na dětském táboře by měl být dobře proškolený profesionál a ne nějaký „brigádník“. Někdy říkám, zkuste si jako rodič představit, že přijdete ráno do mateřské školy a místo paní učitelky tam bude šestnáctiletý vykulený kluk a řekne: Paní učitelky tu tento týden nejsou, ale nebojte se, jen mi tu děti nechte, já jsem tu na brigádě. Asi nepředstavitelné. Ale u táborů to mnohde prochází.  Přitom rizika zde mohou být nepoměrně větší.

 

 Otázka cílená k letním prázdninám - odkdy si myslíte, že je dobré dítko vyslat na tábor? Nabízíte i tábory pro různé věkové kategorie?

 My nabízíme 80 turnusů nejrůznějších témat pro všechny věkové skupiny, od pěti do devatenácti let. Máme tábory army, dobrodružné, fantasy, taneční, sportovní, pohádkové, s koňmi…a tak bych mohl pokračovat ještě dlouho. Vše je podrobně popsáno na www.tabory-stan.cz

 

 Dokážou dnešní „počítačové“ děti podle vás upoutat klasické tábory se spaním pod stanem, venkovní jídelnou…?

 Jasně, a i takové tábory mají v dnešní době své nezastupitelné místo. My zcela jistě pracujeme s tím nejlepším vybavením, které je dostupné, naše tábory jsou velkovýpravné.

 

 Ale já osobně si velmi vážím i těch klasických táborů. Spíše opět záleží na tom, kdo tyto tábory dělá. Pokud se jedná o Skaut nebo Sokol, či jiné organizace s dlouhou tradicí a hodnotným posláním, pak za mě dávám jednoznačně palec nahoru. Dělají něco jiného než my, ale dělají práci, která má pro společnost velký význam.

VYSOČINA kraj, kde podnikáme : 03.03.2015  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net