Reklama
Dnes je neděle 23.02.2020     svátek má Svatopluk

Nadcházejí další karnevaly a masopusty

POČETNÝ masopustní průvod prošel už minulou sobotu obcí Cejle. Pod dohledem Bílé paní na koni v něm kráčel průvodem např. „přechod na vysílací formát DVBT – 2“ (více foto a video z akce na webu JL). Foto: Jiří Varhaník
POČETNÝ masopustní průvod prošel už minulou sobotu obcí Cejle. Pod dohledem Bílé paní na koni v něm kráčel průvodem např. „přechod na vysílací formát DVBT – 2“ (více foto a video z akce na webu JL). Foto: Jiří Varhaník

14.2.2020 Aktuality/Komentáře (0), autor:
Jiří Varhaník

Další plesy, karnevaly a masopusty přinesou nadcházející únorové dny na Jihlavsku.

Jihlava: V  Jihlavě se např. koná už v pátek 14. 2. v DKO Ples Gymnázia Jihlava (třída 6A6). Hned v sobotu bude DKO hostit Ples Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava (třída 4SA).

Cejle: V regionu přinese pátek např. Obecní ples v kulturním domě v Cejli s kapelou Vasr Band.

Sedlejov: Ve stejný den se koná v kulturním domě v Sedlejově Školní ples ZŠ Masarykova Telč. Jeho program nabídne předtančení i valentýnské překvapení a tombolu. Hrát budou JIP Band a hosté.

Kamenička: 15.2. Tradiční Společenský ples v Kameničce pořádají místní dobrovolní hasiči a spolek Ženy Kamenička 15. 2. od 20 hodin.  Bude bohatá tombola, zahraje Líchbend.

Jihlava: Horácký bál folklorního souboru Vysočan v Jihlavě se koná v sobotu 15. 2. od 20 hodin v sále Dělnického domu. Celý večer bude hrát kapela Faethon a u vína také Cimbálová muzika Jožky Imricha. Během večera vystoupí soubory HSPT Vysočan, FS Pramínek, FS Studánka a FS Drahan. Chystá se i bohatá hra o ceny.

Jihlava: Maškarní Senior Bál bude 19. února od 17.30 hodin dalším společenským večerem 37. ročníku cyklu Senior klub ve společenském sále TJ Sokol Bedřichov Zezulkárna. Zpestřením večera budou ukázky z činnosti sportovních oddílů TJ Sokol Bedřichov, hraje Triomix. Zábavné soutěže připravuje a moderuje Eva Ullmannová.

Jihlava: DKO Jihlava bude v druhé polovině února ještě hostit trojici školních plesů. Budou to 21.2. ples Školy ekonomiky a cestovního ruchu Jihlava, 22.2. ples Gymnázia Jihlava – třídy 8A8 a 29.2. ples SŠ průmyslové, technické a automobilní Jihlava. V březnu se pak v DKO koná 13.3. ples BOSCH Diesel a 20.3. ples VŠ polytechnické Jihlava.

Jihlava: V pořadí 28. Ples Denního a týdenního stacionáře v Jihlavě se bude konat 6. března od 15 do 18 hodin v sále Hotelu Gustav Mahler. Hrát bude Milan Polreich, chybět nemá taneční vystoupení uživatelů stacionáře, prodej jejich výrobků a tombola.

* Jihlava: Nejbližší Společenské taneční odpoledne spolku Senioři ČR se bude konat 9. března od 16 hodin v Kozlovně jihlavského Krystalu. Tradičně bude k tanci hrát Triomix.

 

Karnevaly

Akce v maskách  budou určeny dětem i dospělým.

Brtnice: V sobotu 15. 2. od 20 hodin to bude v Kulturním centru Brtnice Maškarní merenda pro dospělé na téma amerického muzikálu Pomáda. K vidění mají být originální dobové kostýmy inspirované Johnem Travoltou či Olivií Newton Johnovou. Zahraje Nouzový volání, vystoupí mažoretky.

Maškarní merendě pro děti pak bude brtnické společensko-kulturní centrum patřit v neděli 16. 2. od 14 hodin. Tady budou na programu   hry, soutěže a diskotéka, své umění opět předvedou i mažoretky.

Nová Říše: Dětský karneval v Nové Říši  bude na programu 16. 2. od 14 hodin v tamním kulturním domě. Pořadatelé ze sboru dobrovolných hasičů chystají program, soutěže a zábavu.

Třešť: V neděli 16. 2. se také koná Narozeninový karneval 20 let Kraje Vysočina. Jeho dějištěm bude od 14 hodin kulturní dům v Třešti a vstup je zdarma. Tanečky povede Milan Řezníček, zahrají Čiperkové, zatančí Hotch – Potch a v programu mají být různé atrakce. Mezi nimi malování na obličej, klauniáda, fotokoutek, dětská diskotéka a dárky.

Jihlava: Tradiční sokolský karneval Šibřinky uspořádá letos TJ Sokol Jihlava v rytmu rock and rollu, a to s kapelami Shobull Band (kavárna) a The 6 Fireballs (sál DIOD) v sokolovně. Termín je 22. února od 19.30 hodin a rokenrollový rytmus má být také inspirací pro všechny masky.

Třešť: Karneval TJ Sokol Třešť se koná za podpory města 29. 2. od 15 hodin v Sokolském domě. Bude se soutěžit, malovat na obličej, tančit. Masky mají vstup zdarma.

Telč: Další karneval pro děti se pak připravuje např. na 22. 2. od 14 hodin do telčské orlovny. Spolu s jednotou Orel ho pořádá tamní farnost, vstupné bude dobrovolné. Telč pak bude 1. 3. od 14.30 hodin také dějištěm karnevalu v sokolovně. Také tady bude vstupné dobrovolné, na programu bude vedle soutěží i loutková pohádka.

Hodice: Čtyři roční období aneb Pestrý rok plný dovádění, her a tance, tak zní téma Karnevalu Divadla Netratrdlo, který se chystá na 22. března (14.30) do kulturního domu v Hodicích. Pořádají ho místní školka a obec.

Masopusty

Stonařov: Obcemi Jihlavska půjdou v sobotu 15. února i jedny z prvních masopustních průvodů. Stonařovský Masopust začne průvodem od 13.30 hodin. Následná veselice na městečku připomene historii masopustních masek a jejich význam, bude se pochovávat basa. Zahraje hudba Bohemia, následuje posezení při muzice. Vstupné je dobrovolné.

Vyskytná nad Jihlavou: Ve Vyskytné vyrazí sobotní masopustní průvod organizovaný Sborem pro občanské záležitosti v 9.30 hodin od budovy obecního úřadu. Rej masek doprovodí zvuk akordeonu a tuby. Následuje od 20 hodin hodování a veselice v Hostinci pod Lípou s hudebním Duem HaeM.

Jihlava, Staré Hory: Také masopust ve Starých Horách v Jihlavě vyráží v sobotu 15. února. Jak upřesnil předseda osadního výboru Staré Hory Radek Zvolánek, start je ve 13.30 hodin od hřiště v ulici Horní.
 Hybrálec: Masopust v Hybrálci se rovněž koná v sobotu 15. 2. Průvod bude vycházet v poledne od hasičárny, vítány jsou podle organizátorů všechny masky i přihlížející. Hasičárna bude pro masky otevřena od 11 hodin.

Krahulčí: Sraz masek Masopustu v Krahulčí na Telčsku je v sobotu 15. 2. ve 12.30 hodin před místní hasičárnou. Akci pořádají místní  škola a školka ve spolupráci s obcí. Ve 13 hodin starosta obce zahájí průvod masek po vsi. Maškary je po dobu průvodu povoleno posilovat koblihami i jinými laskominami.
 Hrutov, Brodce: Večerní posezení s hudbou v Hospůdce U Pilařů uzavře v sobotu 15.2. masopust obcí Hrutov a Brodce. Předcházet mu bude odpolední průvod masek. Jejich sraz je ve 13 hodin před Obecním úřadem Hrutov.

Telč: Masopusty budou pokračovat i v druhé polovině února. V pátek 21. února od 11 hodin se např. koná masopust na telčském náměstí Zachariáše z Hradce. Spolu s městem pořádá letos lidovou veselici tamní Gymnázium a SOŠ. Do průvodu masek se zapojí vedle studentů i děti z telčských ZŠ a MŠ.
Na akci navážou v sobotu 22. 2. od 10 hodin na telčském náměstí vepřové hody s ochutnávkou jelit, jitrnic, ovaru či tlačenky.

Vysoké Studnice: Masopust ve Vysokých Studnicích se koná 22. 2. Předpokládaný začátek průvodu je v 9 hodin od tamní hospody.

Salavice: Masopust v Salavicích na Třešťsku se koná  22. 2., průvod má vyrazit ve 13 hodin. Pořádají ho místní dobrovolní hasiči.

Telč: Masopustní akci připravuje také Klub důchodců v Telči. Klub v budově polikliniky nabízí seniorům vzdělávání, kroužek ručních prací, biblický kroužek, rekondiční cvičení nebo činnost v pěvecko-dramatickém kroužku. Masopust se tu koná 23. 2. od 14 hodin.

Jihlava: Akci nazvanou Maškarní masopust pořádá 29. 2. od 20 hodin jihlavská hospoda Formanka Saloon v Horním Kosově. Hrát bude Jarda Hypochondr, vstup je v maskách zdarma. Jíst se budou jitrničky, jelítka, ovar a tlačenka.

Buková: Na 29. 2. je naplánován Masopust v Bukové u Třeště. Průvod masek vyjede ve 13 hodin od kulturního domu. Po průvodu bude následovat  sousedské posezení s malým občerstvením v kulturním domě.

Čenkov: Osadní výbor Čenkov a tamní hasiči pořádají tradiční Masopust s vepřovými hody v obci 29. 2. Začátek průvodu i hodů je stanoven na 13. hodinu. K průvodu zahraje Bohemia, k posezení po průvodu potom VM Band.

Diskuze k článku

Nový komentář

Reklama
20.02.2020 AktualityPiráti: Na Vysočině lidé ubývají

Lídryní Pirátů do podzimních krajských voleb bude projektová manažerka a zastupitelka Telče Hana Hajnová. Piráti svoji jedničku a volební program představili novinářům na úterní tiskové ...

Komentáře (6)
19.02.2020 AktualityVysočina je čtvrtým nejoblíbenějším krajem Česka

Vysočina je pro návštěvníky, turisty a cestující čtvrtým nejoblíbenějším krajem České republiky. Rozhodli tak hlasující v anketě Kraj mého srdce 2019, kde získala dvě druhá místa ...

Komentáře (4)
19.02.2020 AktualityKraj schválil nájemní smlouvu letecké záchrance

Nový provozovatel letecké zdravotní záchranné služby na Vysočině bude za nájem v jihlavské výjezdové základně platit ročně asi 565.000 korun. Smlouvu o nájemném schválili krajští radní. Podle ...

Komentáře (0)
19.02.2020 AktualityZapojte se do úklidu Vysočiny

Až do konce února se může veřejnost dobrovolně registrovat v rámci osvětové akce Čistá Vysočina. Její letošní 12. ročník bude svým průběhem kopírovat praxi osvědčenou v minulosti. ...

Komentáře (0)
19.02.2020 AktualityBývalého vysočinského hejtmana Vystrčila zvolili předsedou Senátu

Nástupcem zesnulého Jaroslava Kubery (ODS) ve funkci předsedy Senátu bude Miloš Vystrčil (ODS). Rozhodli o tom senátoři ve středu 19. února při své volbě. Vysočinský exhejtman obdržel ...

Komentáře (15)
19.02.2020 AktualityNovou posluchárnu polytechniky si lidé mohou prohlédnout až v sobotu

Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) v pondělí po dvouleté výstavbě slavnostně otevřela své nové výukové centrum. Objekt v sousedství staré budovy školy obsahuje posluchárnu s kapacitou ...

Komentáře (0)
19.02.2020 AktualityChřipka zavřela školu a školku ve Velkém Beranově

Pacientů s respiračními chorobami v našem kraji podle čísel hygieniků, která jsou uvedena na webu Krajské hygienické stanice, ubylo. Za poslední týden zdravotníci evidují 1596 nemocných ...

Komentáře (0)
19.02.2020 AktualityArcheologové mají v hledáčku síň

Až do konce března potrvá rekonstrukce barokní obřadní síně na jihlavské radnici. Informovalo o tom prostřednictvím tiskové zprávy město. Práce na restauraci obřadní síně byly zahájené ...

Komentáře (0)
18.02.2020 AktualityOd 1. března začnou na Vysočině platit jednotné jízdenky

Pro cestování regionální dopravou začne od března platit hlavní změna. A to zavedení jednotné přestupní jízdenky a zónově relačního tarifu. Jak uvádí aktuální zpráva krajského úřadu ...

Komentáře (0)
18.02.2020 AktualityPříprava hlubinného úložiště bude do 2022 stát 1,7 miliardy Kč

Příprava hlubinného úložiště jaderného odpadu v Česku bude od letoška do roku 2022 stát 1,7 miliardy korun. Vyplývá to z plánu činnosti Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) ...

Komentáře (1)
18.02.2020 AktualityVeterináři ukončili nařízení u Štěpánova, kde byla ptačí chřipka

Veterinární správa včera ukončila mimořádná opatření vydaná 20. ledna po výskytu ptačí chřipky ve Štěpánově nad Svratkou. Informovala o tom na úřední desce. Před týdnem už veterináři ...

Komentáře (0)
18.02.2020 AktualityMenza varuje před koronavirem

Vysoká škola polytechnická Jihlava se připojila k zavedení opatření vysokými školami ČR souvisejících s výskytem koronaviru. Informuje o tom na svých webových stránkách a mimo jiné i ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net