Reklama
Dnes je sobota 04.04.2020     svátek má Ivana

Nadcházejí další karnevaly a masopusty

POČETNÝ masopustní průvod prošel už minulou sobotu obcí Cejle. Pod dohledem Bílé paní na koni v něm kráčel průvodem např. „přechod na vysílací formát DVBT – 2“ (více foto a video z akce na webu JL). Foto: Jiří Varhaník
POČETNÝ masopustní průvod prošel už minulou sobotu obcí Cejle. Pod dohledem Bílé paní na koni v něm kráčel průvodem např. „přechod na vysílací formát DVBT – 2“ (více foto a video z akce na webu JL). Foto: Jiří Varhaník

14.2.2020 Aktuality/Komentáře (0), autor:
Jiří Varhaník

Další plesy, karnevaly a masopusty přinesou nadcházející únorové dny na Jihlavsku.

Jihlava: V  Jihlavě se např. koná už v pátek 14. 2. v DKO Ples Gymnázia Jihlava (třída 6A6). Hned v sobotu bude DKO hostit Ples Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava (třída 4SA).

Cejle: V regionu přinese pátek např. Obecní ples v kulturním domě v Cejli s kapelou Vasr Band.

Sedlejov: Ve stejný den se koná v kulturním domě v Sedlejově Školní ples ZŠ Masarykova Telč. Jeho program nabídne předtančení i valentýnské překvapení a tombolu. Hrát budou JIP Band a hosté.

Kamenička: 15.2. Tradiční Společenský ples v Kameničce pořádají místní dobrovolní hasiči a spolek Ženy Kamenička 15. 2. od 20 hodin.  Bude bohatá tombola, zahraje Líchbend.

Jihlava: Horácký bál folklorního souboru Vysočan v Jihlavě se koná v sobotu 15. 2. od 20 hodin v sále Dělnického domu. Celý večer bude hrát kapela Faethon a u vína také Cimbálová muzika Jožky Imricha. Během večera vystoupí soubory HSPT Vysočan, FS Pramínek, FS Studánka a FS Drahan. Chystá se i bohatá hra o ceny.

Jihlava: Maškarní Senior Bál bude 19. února od 17.30 hodin dalším společenským večerem 37. ročníku cyklu Senior klub ve společenském sále TJ Sokol Bedřichov Zezulkárna. Zpestřením večera budou ukázky z činnosti sportovních oddílů TJ Sokol Bedřichov, hraje Triomix. Zábavné soutěže připravuje a moderuje Eva Ullmannová.

Jihlava: DKO Jihlava bude v druhé polovině února ještě hostit trojici školních plesů. Budou to 21.2. ples Školy ekonomiky a cestovního ruchu Jihlava, 22.2. ples Gymnázia Jihlava – třídy 8A8 a 29.2. ples SŠ průmyslové, technické a automobilní Jihlava. V březnu se pak v DKO koná 13.3. ples BOSCH Diesel a 20.3. ples VŠ polytechnické Jihlava.

Jihlava: V pořadí 28. Ples Denního a týdenního stacionáře v Jihlavě se bude konat 6. března od 15 do 18 hodin v sále Hotelu Gustav Mahler. Hrát bude Milan Polreich, chybět nemá taneční vystoupení uživatelů stacionáře, prodej jejich výrobků a tombola.

* Jihlava: Nejbližší Společenské taneční odpoledne spolku Senioři ČR se bude konat 9. března od 16 hodin v Kozlovně jihlavského Krystalu. Tradičně bude k tanci hrát Triomix.

 

Karnevaly

Akce v maskách  budou určeny dětem i dospělým.

Brtnice: V sobotu 15. 2. od 20 hodin to bude v Kulturním centru Brtnice Maškarní merenda pro dospělé na téma amerického muzikálu Pomáda. K vidění mají být originální dobové kostýmy inspirované Johnem Travoltou či Olivií Newton Johnovou. Zahraje Nouzový volání, vystoupí mažoretky.

Maškarní merendě pro děti pak bude brtnické společensko-kulturní centrum patřit v neděli 16. 2. od 14 hodin. Tady budou na programu   hry, soutěže a diskotéka, své umění opět předvedou i mažoretky.

Nová Říše: Dětský karneval v Nové Říši  bude na programu 16. 2. od 14 hodin v tamním kulturním domě. Pořadatelé ze sboru dobrovolných hasičů chystají program, soutěže a zábavu.

Třešť: V neděli 16. 2. se také koná Narozeninový karneval 20 let Kraje Vysočina. Jeho dějištěm bude od 14 hodin kulturní dům v Třešti a vstup je zdarma. Tanečky povede Milan Řezníček, zahrají Čiperkové, zatančí Hotch – Potch a v programu mají být různé atrakce. Mezi nimi malování na obličej, klauniáda, fotokoutek, dětská diskotéka a dárky.

Jihlava: Tradiční sokolský karneval Šibřinky uspořádá letos TJ Sokol Jihlava v rytmu rock and rollu, a to s kapelami Shobull Band (kavárna) a The 6 Fireballs (sál DIOD) v sokolovně. Termín je 22. února od 19.30 hodin a rokenrollový rytmus má být také inspirací pro všechny masky.

Třešť: Karneval TJ Sokol Třešť se koná za podpory města 29. 2. od 15 hodin v Sokolském domě. Bude se soutěžit, malovat na obličej, tančit. Masky mají vstup zdarma.

Telč: Další karneval pro děti se pak připravuje např. na 22. 2. od 14 hodin do telčské orlovny. Spolu s jednotou Orel ho pořádá tamní farnost, vstupné bude dobrovolné. Telč pak bude 1. 3. od 14.30 hodin také dějištěm karnevalu v sokolovně. Také tady bude vstupné dobrovolné, na programu bude vedle soutěží i loutková pohádka.

Hodice: Čtyři roční období aneb Pestrý rok plný dovádění, her a tance, tak zní téma Karnevalu Divadla Netratrdlo, který se chystá na 22. března (14.30) do kulturního domu v Hodicích. Pořádají ho místní školka a obec.

Masopusty

Stonařov: Obcemi Jihlavska půjdou v sobotu 15. února i jedny z prvních masopustních průvodů. Stonařovský Masopust začne průvodem od 13.30 hodin. Následná veselice na městečku připomene historii masopustních masek a jejich význam, bude se pochovávat basa. Zahraje hudba Bohemia, následuje posezení při muzice. Vstupné je dobrovolné.

Vyskytná nad Jihlavou: Ve Vyskytné vyrazí sobotní masopustní průvod organizovaný Sborem pro občanské záležitosti v 9.30 hodin od budovy obecního úřadu. Rej masek doprovodí zvuk akordeonu a tuby. Následuje od 20 hodin hodování a veselice v Hostinci pod Lípou s hudebním Duem HaeM.

Jihlava, Staré Hory: Také masopust ve Starých Horách v Jihlavě vyráží v sobotu 15. února. Jak upřesnil předseda osadního výboru Staré Hory Radek Zvolánek, start je ve 13.30 hodin od hřiště v ulici Horní.
 Hybrálec: Masopust v Hybrálci se rovněž koná v sobotu 15. 2. Průvod bude vycházet v poledne od hasičárny, vítány jsou podle organizátorů všechny masky i přihlížející. Hasičárna bude pro masky otevřena od 11 hodin.

Krahulčí: Sraz masek Masopustu v Krahulčí na Telčsku je v sobotu 15. 2. ve 12.30 hodin před místní hasičárnou. Akci pořádají místní  škola a školka ve spolupráci s obcí. Ve 13 hodin starosta obce zahájí průvod masek po vsi. Maškary je po dobu průvodu povoleno posilovat koblihami i jinými laskominami.
 Hrutov, Brodce: Večerní posezení s hudbou v Hospůdce U Pilařů uzavře v sobotu 15.2. masopust obcí Hrutov a Brodce. Předcházet mu bude odpolední průvod masek. Jejich sraz je ve 13 hodin před Obecním úřadem Hrutov.

Telč: Masopusty budou pokračovat i v druhé polovině února. V pátek 21. února od 11 hodin se např. koná masopust na telčském náměstí Zachariáše z Hradce. Spolu s městem pořádá letos lidovou veselici tamní Gymnázium a SOŠ. Do průvodu masek se zapojí vedle studentů i děti z telčských ZŠ a MŠ.
Na akci navážou v sobotu 22. 2. od 10 hodin na telčském náměstí vepřové hody s ochutnávkou jelit, jitrnic, ovaru či tlačenky.

Vysoké Studnice: Masopust ve Vysokých Studnicích se koná 22. 2. Předpokládaný začátek průvodu je v 9 hodin od tamní hospody.

Salavice: Masopust v Salavicích na Třešťsku se koná  22. 2., průvod má vyrazit ve 13 hodin. Pořádají ho místní dobrovolní hasiči.

Telč: Masopustní akci připravuje také Klub důchodců v Telči. Klub v budově polikliniky nabízí seniorům vzdělávání, kroužek ručních prací, biblický kroužek, rekondiční cvičení nebo činnost v pěvecko-dramatickém kroužku. Masopust se tu koná 23. 2. od 14 hodin.

Jihlava: Akci nazvanou Maškarní masopust pořádá 29. 2. od 20 hodin jihlavská hospoda Formanka Saloon v Horním Kosově. Hrát bude Jarda Hypochondr, vstup je v maskách zdarma. Jíst se budou jitrničky, jelítka, ovar a tlačenka.

Buková: Na 29. 2. je naplánován Masopust v Bukové u Třeště. Průvod masek vyjede ve 13 hodin od kulturního domu. Po průvodu bude následovat  sousedské posezení s malým občerstvením v kulturním domě.

Čenkov: Osadní výbor Čenkov a tamní hasiči pořádají tradiční Masopust s vepřovými hody v obci 29. 2. Začátek průvodu i hodů je stanoven na 13. hodinu. K průvodu zahraje Bohemia, k posezení po průvodu potom VM Band.

Diskuze k článku

Nový komentář

Reklama
01.04.2020 AktualityPřírodovědci zpestřují lidem karanténu webem

Muzeum Vysočiny v Jihlavě zřídilo v době uzavřeného provozu stránku Muzejní přírodovědci Jihlava. Přírodovědci z muzea tak chtějí lidem zpříjemnit dobu karantény a zůstat v kontaktu ...

Komentáře (0)
01.04.2020 AktualityZa drobné krádeže aktuálně hrozí recidivistům až osm let vězení

Nedají si říct a nedají. V Česku je vyhlášený stav nouze. Zloději na to ale zřetel neberou. Přitom jim i za obyčejné krádeže v prodejnách hrozí až osmiletý pobyt v káznici. Kriminalisté ...

Komentáře (0)
01.04.2020 AktualityDomovy seniorů se chystají i na karanténu

Řadu opatření pro minimalizaci kontaktu s klienty přijal Domov seniorů Stříbrné terasy v Jihlavě. Aktuálně zde žije 75 klientů. Na doporučení Krajské hygienické stanice je v domově kvůli ...

Komentáře (0)
31.03.2020 AktualityV domově Břevnice začali pomáhat hasiči, hlásí se dobrovolníci

V domově důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu, jehož klienti a část personálu jsou nakažení koronavirem, pomáhají pracovníkům od dnešního rána profesionální hasiči. Nastoupila první ...

Komentáře (0)
31.03.2020 AktualityBosch omezí výrobu v Jihlavě a Č. Budějovicích

Bosch Group omezí výrobu dílů pro automobily v závodech Jihlava a České Budějovice. Zaměstnanci využívají konta pracovní doby nebo budou první týden doma se 70 procenty a druhý týden se ...

Komentáře (0)
31.03.2020 AktualityNa Vrchlického ulici v Jihlavě město zasadí stromy do speciálního substrátu

V jílovité půdě kolem ulice Vrchlického se nedaří stromům, proto zde pro ně město připraví ideálnější půdu pomocí takzvaného strukturálního substrátu. Na zeleném pásu podél ...

Komentáře (2)
31.03.2020 AktualityZubní pohotovost o víkendu přece jen bude

Stejně jako zubní pohotovost ve všední den, bude i služba o víkendu jen v jedné ordinaci. Informovala o tom šéfka jihlavské stomatologické komory Jana Zedníčková. Víkendová pohotovost byla ...

Komentáře (0)
31.03.2020 AktualityUlici L. Janáčka oblékli do velikonočního

Část ulice Leoše Janáčka v Jihlavě opět na pár týdnů změnila svou tvář. Místní obyvatelé lokalitu tentokrát oblékli do velikonočního hávu. „Jsem hrozně rád. Jsme parta nadšenců, ...

Komentáře (1)
31.03.2020 AktualityI přes koronavir město s Bránou Jihlavy počítá

Šíření koronaviru bude pro stát, kraje, města a obce znamenat hledání úspor v rozpočtu. Na čem by Jihlava mohla ušetřit, se nyní zabývá opoziční ANO. Za zbytný výdaj považují třeba ...

Komentáře (0)
30.03.2020 AktualityS koronavirem v domově na Havlíčkobrodsku mají pomoci dobrovolníci

Na Vysočině je aktuálně podle údajů ministerstva zdravotnictví nákaza COVID-19 potvrzená u 102 lidí. Nejvíc případů hlásí Havlíčkobrodsko. Pelhřimovsko je jako jediný okres v republice ...

Komentáře (0)
30.03.2020 AktualityJihlava znovu mění právníky v jednáních o vodárenském majetku

Jihlava znovu mění právní zastoupení v jednáních o vydání svého vodárenského majetku ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko. Jihlava ze svazku vystoupila na konci roku 2012, složité právní ...

Komentáře (2)
29.03.2020 AktualityHavlíčkobrodsko hlásí nejvíc nakažených koronavirem. Situaci v Břevnici má pomoci vyřešit armáda

Kraj Vysočina požádal ministerstvo obrany o nasazení armádních sil a prostředků v domově důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu zasaženém koronavirem. Na reakci ministerstva kraj podle ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net