Reklama
Dnes je neděle 20.06.2021     svátek má Květa

Europoslanec a válečný novinář Štětina bude besedovat o Rusku

Foto: Facebook Jaromír Štětina
Foto: Facebook Jaromír Štětina

18.3.2019 Aktuality/Komentáře (20), autor:
Jiří Varhaník

Český europoslanec, novinář, spisovatel a politik Jaromír Štětina (* 1943) bude ve středu 20. března od 17 do 19 hodin besedovat v salonku Radničního minipivovaru Jihlava na téma Evropa a Rusko. Veřejnou akci pořádá Europe Direct Jihlava.

Štětina je někdejší válečný reportér z oblastí bývalého Sovětského svazu, je aktivním bojovníkem za zákaz komunismu. Sám  byl členem KSČ v šedesátých letech.

V roce 2004 byl jako nestraník za Stranu zelených zvolen do Senátu PČR, v roce 2010 mandát obhájil s podporou TOP 09 a hnutí STAN. Od roku 2014 je poslancem Evropského parlamentu.

Jihlavskou besedu uvede projekce dokumentárního filmu o válce v Čečensku. Na přednášku J. Štětiny pak naváže diskuse nejen o Rusku, ale také o práci v Evropském parlamentu a aktuální roli novinářů.

Podle informace organizátorů každý účastník obdrží dárek v podobě povídkové knihy Jaromíra Štětiny Století zázraků. Na akci je nutná  telefonická rezervace předem na Europe direct Jihlava.

 

Diskuze k článku

Nový komentář

Tak to bude výživná beseda s tímto europoslancem, který hlasuje proti vlastní zemi a jeho názorech, které jdou proti názorům majority národa.
Strejček Nimra | 2019-03-18 10:46:34 | Reagovat
Pro přijímaní uprchlíků nehlasoval jen Štětina, 

Pro usnesení naopak hlasovali Telička, Ježek, Charanzová, Dlabajová (ANO), Zdechovský, Šojdrová, Svoboda (KDU-ČSL), Štětina, Niedermayer (TOP09), Polčák (STAN), Poc, Poche (ČSSD
Zdroj: https://machpetrmach.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=605697

jinak doufám, že po útoku na mešity na NZ sluníčkářští politici muslimům sdělili, že si na terorismus musí zvyknout, stejně tak jak to učinil muslimský starosta Londýna obyvatelům nejen Evropy:

https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/169458-terorismus-je-soucasti-zivota-ve-velkych-mestech-musime-si-zvyknout-varuje-muslimsky-starosta-londyna/

 
km | 2019-03-18 13:18:21 | Reagovat
Bílého politika by takový blábol stál minimálně funkci a osočení z rasismu,xenofobie,nacismu,extremismu,....
Dvořák | 2019-03-18 13:53:49 | Reagovat
jsme nemohli žít v jednom státě s Rakušákem, Maďarem, Slovákem, Polákem, Němcem,  ale s muslimem, neumístitelným, a inženýrem s Afriky to konečně bude ten správný multikulti ráj, ještě když se k tomu zamíchá homorodinka s koupeným nebo adoptovaným ditětem...
km | 2019-03-18 15:06:31 | Reagovat
ŠTĚTINA MÁ RÁD BANDEROVCE !!!
ANONYNÍ PAMFLETY  - LŽI:
"A Oba mají rádi fašoidy, každý trochu jiné (Keller orbánovce, Štětina Banderovce),"
SMYŠLENÉ BLBOSTI:
----------------------------------------
Jan P. říká:
Pondělí, 18. 3. 2019 v 16:45
No,já vám nevím Fejinko,koho chcete vybírat ?
Štětina(TOP 09) a Keller(ČSSD) jsou svým způsobem blíženci. Oba mají rádi fašoidy, každý trochu jiné (Keller orbánovce, Štětina Banderovce), ale jinak jsou oba směšné intelektuální trosky, od nichž už dávají pracky pryč i benevolentní strany, co je nacpaly do europarlamentu.
----------------------------------------------------
NA PODOBNÉ ÚROVNI A OBSAHU JAKO
Oldřich Lukáš:
"Zamyšlení nad prezidentskými volbami - veškerá legrace končí !!!
Ne, ne, milí přátelé!
Tyto prezidentské volby nejsou jen dalšími v předlouhé řadě bezvýznamných. Tentokrát jde o o událost natolik významnou, že ovlivní zcela zásadně existenci každého z nás, našich rodin i naší zeě na dobu náramně dlouhou a možná nevratně. Pokud vám není osud vás, vašich blízkých i nás všech lhostejný, je naprosto nejvyšší čas dátstranou vše nepodstatné, vzít rozum a zkušenosti do do hrsti a vyrazit k volebním urná. To proto, že nadnárodní síly temna už nezakrytě vytáhly do boje za zničení bílé rasy, české země, našeho kulturního dědictví, hodnott rodin, domovů, zkrátka všeho čím jsme. Pousme se proto odložit uměle vytvořené předsudky, pomluvy a nenávistné projevy "expertů" ČT a ČR, jakož i Bakalových plátků a nahlédněme do politické kuchyně obou kandidátů!
Jiří Deahoš:
Přeskočme informace z netu o tom, že Drahošovu spolupráci(agent Bas)
Vynutila díky jeho homepedofilním sklonům, že odcizoval kolegům jejich nápady a patenty, že sepsl"vědeckou vítačskou chartu" pražsé kavárny, která odstartovala polarizacispolečnosti. Pomiňme i konspirační úvahy proč používá bezdioptrické brýle (podobně vypadají špionážní zařízení, které dokáže zoprazovat nápovědunebo fungovat jako sluchátko(. Pominout však nemůžeme tvrzení nezávislch medií, že je členem Římského klubu, dokonce prý šéfem čsské pobočky, neboť jde o zednářské společenství ovládané západní"Černou šechtou" a třinácti nejbohatějšími iluminátskými rodinami z USA usilujícími o vyhlazení velké části světové populacw - se Slovany v čele. Že tento pán činí v zájmu osobní kariéry je sice pochopitelné, nikoli však omluvitelné.
Jak se zdá nemáDrahoš jasný názor na řadu zásadních otázek života, neboť soudě dle jeho výroků v médiích mění neustálesvé postoje- nejspíš podle pokynů svých poradců zjišťujících,  co dělný lid chce slyšet a co ne /což svědčí o nevyzrálé osobnosti chudé na životní zkušenosti(. Ještě  horší je spektrum těch, kteří tuto loutku pražské kavárny podporují. Jde vesměs o rádoby umělce, experty na všechnokromě morálky, zkorumpované presstituty a parazitní multikulti neziskovky plné deviantů nejrůznějšího zrna, novodobých fašistů, kteří ukazují na každého s jiným názorem a řvou"fašisti!" v ele mrzkých charakterů podporujících drahoše, pro které jsou slova jako vlast či árod symbolem zavilé nenávisti, stojí světově proslulý tunelář Kalousek a mj.  i Muslmská obec v Praze. Náhoda?"
 
Zdeněk | 2019-03-18 17:44:32 | Reagovat
JAROMÍR ŠTĚTINA a VÁCLAV HAVEL
to jsou osobnosti, kterých si
Zdeňek Gryc spolužák  Otakara Štěrby,
prvého profesora ekologie, jmenovaného bez problémů Václavem Havlem
a prvého postotalitního děkana Palackého univerzity.
---------------------------
Ště-tina + Ště-rba
To není jenom fonetika.
Jestli někdo z našich politiků ví co se dělo a děje v Rusku, tak je to Štětina, který to tam nepoznal z oficiálních setkáních,  auta a hotelu. Vážení čtenáři JL:

Jaromír Štětina je český novinář, spisovatel a politik. Nejvíce je znám jako válečný reportér z oblastí bývalého Sovětského svazu a bojovník za zákaz komunismu, i když sám byl v šedesátých letech aktivním členem KSČ.
V roce 2004 byl jako nestraník za Stranu zelených zvolen do Senátu PČR, v roce 2010 svůj mandát obhájil s podporou TOP 09 a hnutí STAN. Byl místopředsedou senátního Klubu TOP 09 s podporou Starostů.
Od roku 2014 je poslancem Evropského parlamentu. StB  v souvislostech s akcemi,  mu přidělila krycí jméno "Plavec". Z jeho cestopisů a povídání Otakara Štěrby toto "skautské jméno" sedí.
Jeho kolegyně, Dina Štěrbová,
kterou jsme nedávno viděli NA PLOVÁRNĚ. . .
Od roku 2006 spolupracuje s Vítězslavem Dokoupilem na humanitárním projektu Czech Hospital v pákistánském Karakorumu (západní Himálaj).[4] Je to modelový projekt zlepšení životní situace v extrémních podmínkách vysokohorských himálajských vesnic. Vyvezli, postavili a od roku 2007 provozují horskou nemocnici ve vesnici jménem Arandu v údolí Basho pod ledovcem Chogo-lungma. Každým rokem zajišťují léky na roční provoz nemocnice. Udržují a rozšiřují vybavení nemocnice: EKG, ultrazvuk, kyslíková jednotka, defibrilátor, autokláv, diagnostické přístroje, mikroskop, chirurgické vybavení a počítač pro digitalizaci evidence zdravotních výkonů, evidence pacientů a vydaných léků. V roce 2010 vybudovali fotovoltaickou elektrárnu na střeše budovy a sluneční ohřev vody. Kromě zajišťování provozu samotné nemocnice Czech Hospital vybudovali záchrannou službu v podobě dvou terénních vozidel, které slouží k odvozu těžce nemocných pacientů do státní nemocnice ve Skardu.
V Arandu rekonstruovali vodovodní řád včetně jímacího jezírka u pramene. Opravili 20km nejhorší části "jeepové" cesty mezi vesnicemi Arandu a Doko, zrekonstruovali tři životně důležité mosty, vybudovali tři vodovody na vysokohorských pastvinách vysoko nad ledovcem Chogo-lungma, rozšířili místní základní školu na dnešní kapacitu 100 dětí. Pro zlepšení a zmírnění dřiny darovali vesnici traktor s příslušenstvím a mlátičku, která odstranila dřinu lidí a zvířat (jaků a krav). Ve vesnici Arandu vybudovali dům (tzv. staff house) sloužící pro ubytování inspekčních lékařů případně personálu. V roce 2012 po devastujícím stržení zavlažovacího kanálu sesuvem půdy, zatrubnili jeho kritickou části v délce cca 300 m.
Od roku 2012 staví ve Skardu spolu s lokální neziskovkou ubytovací zařízení umožní cca 50. dětem z vysokohorských vesnic přístup ke vzdělání, který je zásadním momentem pro další rozvoj vesnice jako takové.
----------------------------------
Jejich zásadou je pomoci lidem i zvířatům "in situ".
O jejich názorech by mohl vyprávět bývalý ředitel ZOO Jihlava Jiroušek s kterým jsem o jejich názorech hovořil.

Europoslanec a válečný novinář Štětina bude besedovat o Rusku.Na besedu by měla přijít zejména mládež a podívat se zblízka na obličej člověka, který stejně jako Václav Havel může být pro ně vzorem.
 
Zdeněk | 2019-03-18 15:57:47 | Reagovat
oprava:
"to jsou osobnosti,
kterých si
Zdeňek Gryc spolužák  Otakara Štěrby,
prvého profesora ekologie, jmenovaného bez problémů Václavem Havlem a prvého postotalitního děkana Palackého univerzity
váží."
Zdeněk | 2019-03-18 16:03:35 | Reagovat
Co to tady plácáte o vzorech? Kdo vstoupil k bolševikovi po komunistickým běsnění v padesátých letech, byl buď úplně hloupej nebo bezcharakterně vych..nej. Tedy pokud nechtěl reformovat stranu zevnitř :-))) 
km | 2019-03-18 16:40:01 | Reagovat
PŘEDEVŠÍM TO BYL MILOŠ ZEMAN
Někdejší místopředseda senátorského klubu TOP 09 a Starostové se narodil 6. dubna 1943 v Praze.
V roce 1967 vystudoval Vysokou školu ekonomickou a nastoupil jako elév do Mladé fronty.
Tou dobou byl již několik měsíců členem KSČ,
--------------------------------------------------
ovšem po srpnovém vpádu sovětských vojsk do Československa se ohradil proti okupaci a ze strany jej vyloučili.
------------------------------------------------
Příštích několik let nesehnal ambiciózní novinář jinou práci než dělnickou. Při ní však dálkově vystudoval geologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.
Před revolucí inicioval různé politické debaty a provozoval literární činnost.
Také často pořádal přírodovědecké a sportovní výpravy na Sibiř a do Asie,
/SPOLU S DĚKANEM A PROFESOREM EKOLOGIE NA UNIVERSITĚ PALACKÉHO, OTAKAREM ŠTĚRBOU/
 za což byl později opakovaně nařčen z paktování se s východem a někdejší spolupráci s KGB.
Coby antikomunista tato tvrzení ostře odmítá.
Za své členství ve straně se dodneška kaje.
Netají se ale svým vřelým vztahem k Rusku a dokonce o sobě prohlašuje, že je rusofil.
Po převratu byl přijat do Lidových novin a vyslán jako zpravodaj do Moskvy.
Na jeden rok se stal dokonce šéfredaktorem listu.
Působil jako válečný reportér v mnoha zemích, především na Balkáně.
 Za svou práci získal Cenu Ferdinanda Peroutky a Cenu Františka Kriegla.
V roce 1994 založil spolu s kolegyní Petrou Procházkovou novinářskou agenturu Epicentrum a stal se jejím šéfredaktorem.
V roce 2004 byl Štětina zvolen jako nestraník na kandidátce Strany zelených do Senátu. V příštích volbách se mu podařilo v Praze 10 senátorský mandát obhájit. Tentokrát však jako nestraník za TOP 09 s podporou hnutí Starostové a nezávislí. Rok předtím vedl jejich kandidátku ve volbách do Evropského parlamentu, ale neúspěšně.
------------------------------------
V horní komoře se zapsal především dlouhodobou snahou o zákaz komunistické strany.
-----------------------------------
Jaromír Štětina je autorem mnoha publikací a knih, které často pojednávají o jeho cestách po Rusku.
Tato země bývá také hlavním motivem desítek jeho dokumentárních filmů.
Nejčastěji spolupracoval s Petrou Procházkovou, s níž podle vlastních slov coby novináři prošli všechny ozbrojené konflikty, které v devadesátých letech na území Sovětského svazu vypukly.
Jejich snaha o pravdivou dokumentaci Ruska vyústila v roce 2000 ve vyhoštění ze země.
V roce 2014 úspěšně kandidoval za TOP 09 a STAN do Evropského parlamentu. Strana se umístila na druhém místě s obdrženými 15,95 procenta hlasu a získanými čtyřmi mandáty.
 
Zdeněk | 2019-03-18 17:57:33 | Reagovat
ZDENĚK GRYC, že ?
Zdeněk | 2019-03-18 18:00:48 | Reagovat
Ještě jednou. Jste tady  psal o vraždě M. Horákové, uvědomujete si, že chcete dávat za vzor dětem člověka, kterej nalezl do strany, která ji popravila? Uvědomujete si to?????????   
km | 2019-03-18 19:13:31 | Reagovat
Milada Horáková umírala na šibenici 14 minut! Popravy v 50. letech byly obzvlášť kruté
Markéta Oderská
27. 06. 2016 | 13:30
Na popravu čekala od půl páté ráno, oběsili ji až o hodinu později. Milada Horáková, jediná žena popravená v politických procesech zinscenovaných komunisty, před smrtí velmi trpěla. Na šibenici umírala čtvrt hodiny.
27. červen je v kalendáři České republiky zařazen do skupiny „významných dnů“ a je označován jako „Den památky obětí komunistického režimu“. Upomíná na 27. června 1950, kdy byla na pražském Pankráci popravena česká politička JUDr. Milada Horáková. Ta se stala obětí justiční vraždy, která se na ní udála po vykonstruovaném procesu, kterým si komunistická strana v 50. letech upevňovala vedoucí pozici ve státě. Milada Horáková byla zároveň jedinou ženou, popravenou v rámci těchto soudních řízení. Její smrt jí nijak neulehčili, ba právě naopak. Umírala dlouze a v bolestech.
----------------------------------------
 ŠTĚTINOVI BYLO 7 LET
" Někdejší místopředseda senátorského klubu TOP 09 a Starostové se narodil 6. dubna 1943 v Praze. V roce 1967 vystudoval Vysokou školu ekonomickou a nastoupil jako elév do Mladé fronty.
Tou dobou byl již několik měsíců členem KSČ. "
To byl čas nadějí,  PRAŽSKÉ JARO 1968.
Pak přišla,  RUSKÁ ZIMA 1969
"ovšem po srpnovém vpádu sovětských vojsk do Československa se ohradil proti okupaci a ze strany jej vyloučili."
Zeman byl prověřeným členem  KSČ, když se  Palach v roce 1969 upálil.

"km" nyní "čtenář" - který nebyl nikdy ve straně, jak napsal,  když obhajoval milicionáře a člena KSČ Pavlíka.
Uvědomujete si to ???????

To kvůli "vyrovnanosti" jak občas uvádí:
Pan Vladimír Havlíček
PS.  Znáte rozdíl mezi:
Pražským jarem a
Pražskou kavárnou,
Nejsou to stále ti stejní ?
Jako "čtenář" a "km"
 
Zdeněk | 2019-03-18 20:16:18 | Reagovat
Pavlíka jsem neobhajoval. To Vy omlouváte bývalého bolševika. A co Vy, přece jen projektovat sídliště soudtuha Zápotockého asi nemohl politicky neangažovaný soudruh? 
km | 2019-03-18 20:57:01 | Reagovat
píše druhdy "čtenář" nyní jako "km" ?
To je pořád rozruchu kvůli panu Pavlíkovi.
Jistý pretendent na prezidenta byl vekslákem, falešným sázkařem, spolupracovníkem StB krycím jménem SÁZKAŘ a přesto se za vydatné pomoci pražské kavárny nestydí drát se o onen post. Ať už pan Pavlík byl či nebyl členem LM, je to proti tomu chameleonovi máček. Důležíté je, že je to dobrý a spolehlivý člověk.
čtenář | 2016-11-05 10:31:03 | Reagovat
 
Zdeněk | 2019-03-18 22:33:14 | Reagovat
RUKA RUKU MYJE
Přispěvatel do diskuze s přezdívkou ,,Čtenář,, je jeden z nejkultivovanějších přispěvatelů a jeho příspěvky mají hlavně hlavu a patu a vychází z nich životní moudrost. Narozdíl od příspěvků pana Gryce, které jsou dlouhé jak samotné noviny, ale člověk se ve smyslu jeho sdělení ztrácí hned v první větě. Nepochybuji o kvalitách pana Gryce jako architekta, ale jako diskutující Havloid je na slabé úrovni.
Pavlík | 2016-10-19 20:51:05 | Reagovat
 
Zdeněk | 2019-03-18 23:41:36 | Reagovat
Byl jste tedy členem KSČ nebo nebyl?
km | 2019-03-19 06:20:32 | Reagovat
Byl jste tedy pisatel pod jménem "čtenář" nebo nebyl
Členem KSČ jsem nebyl !
Inženýra architekta,
si stranický tisk vzal na paškál ve snaze ho:
"učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany"
------------------------------------------------------
"Min uže nět"
A také už zřejmě nikdy nedojde k realizaci "avantgardní" myšlenky, jejíž autor - někdejší redaktor jihlavské Jiskry Milan Dvořák - by nejraději osadil pamětními tabulkami všechny domy s podobnými nápisy v azbuce, jimiž sovětští vojáci v prvních dnech po válce označovali, že byl "kvartal prověren"
Trápila ho otázka, jaký že to vůbec máme vztah k "pokrokovým tradicím", když sdělení gardového poručíka Rvalova "Kvartal prověren - min nět" není zvěčněno pro příští generace podobnou pamětní tabulkou jako třeba to, že "V tomto domě bydlil v roce 1830-31 Karel Havlíček Borovský
. . .  „Historii píše život a je na nás, abychom naši dělnickou, pokrokovou tradici a její symboly lépe ochraňovali a zakládali. Nemohu než sáhnout v této souvislosti pro jiný příklad. Kdysi stál cestou na Kalvárii v Jihlavě starý most a na něm socha sv. Jána.  Starý most ustoupil novému, který se stal vstupem do budoucího moderního sídliště města. Samozřejmě že se nezapomnělo na renovaci sochy sv. Jána nákladem cca 15.000 korun i na příslušné místo na novém mostě, kam by měl být opět umístěn. Nestane se tak a je to moudré.
Projektant tu dbal pozorně památky, možná i umělecké. My bychom měli pamatovat na to, aby na ono prázdné místo (kam chtěl projektant sochu znovu umístit) vyplnila soch třeba sportovce"…
"Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany. A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké, ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění. Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost, jako je plánované postavení pomníku prezidentu Gottwaldovi v sídle okresního města na památečním místě, z něhož k občanům Jihlavska  promlouval“. Dnes to lze ještě prostorově řešit. Za pět let bude pozdě. Tady - i jinde."
Ještě štěstí, že v historii žádný plod přisluhování tomu, co momentální představuje dobré bydlo, v porovnání se skutečnými hodnotami neobstojí a že nás nic nenutí učit "naše inženýry - architekty myslet a tvořit především ideově, v úctě ke komunistické straně"
Josef Jelínek
Jihlavské listy 28. 6. 94
 
Zdeněk | 2019-03-19 08:52:52 | Reagovat
PRÁVĚ DNES
Po celém světě má sv. Jan Nepomucký, od jehož svatořečení dnes uplynulo na den přesně 290 let...
------------------------------------------------------------------------
Jiskra 25. 2. 1975
"Samozřejmě že se nezapomnělo na renovaci sochy sv. Jána nákladem cca 15.000 korun i na příslušné místo na novém mostě, kam by měl být opět umístěn. Nestane se tak a je to moudré."
Milan Dvořák
-----------------------------------------------------------------------
"UTŘINOS NA MOSTĚ"
Nazdar. Zdendo, ty starý popleto.
Říkal jsem si, co je s tebou, že už dlouho jsi básnicky neopěvoval žádného svatého Utřinosa na mostě.
Konečně jsi zase tady. Ale poslyš, nebyl on ten Mahler náhodou žid?
Nevím, nevím, jestli by z něj měl svatý Honza z Nepomuku velkou radost, jakou určitě měl, když kdysi biskupství zakázalo hrát Mahlera v kostele u Ignáce právě pro Mahlerův židovský původ.
Tak díky za odpověď a cyklostezkám zdar ! Čauky.
čtenář | 2016-04-09 13:05:00 | Reagovat
-----------------------------------------------
Seznamte se, sv. Jan Nepomucký:
Vědci dali skutečnou tvář českému světci
Po celém světě má sv. Jan Nepomucký, od jehož svatořečení dnes uplynulo na den přesně 290 let, 66 tisíc fiktivních podob. Odborníci mu teď pomocí modelu jeho lebky vrátili skutečnou tvář. Tu představili ve světcově rodišti na Plzeňsku.
Zajímavé je, že obličej světce se nepodobá jiným ztvárněním, která začala vznikat v období baroka s nástupem svatojánského kultu. Ta představují světce jako vousatého muže s dlouhými vlasy, to ale podle odborníků neodpovídá obrazu církevního hodnostáře 14. století.
Bronzová busta tak sv. Jana představuje jako bezvousého muže s krátkými, na temeni vyholenými vlasy. „Měl poměrně krátkou lebku s podlouhlým obličejem, s užším nosem a lehce zapadlýma očima,“ popsala antropoložka Eva Vaníčková, která s kolegou Ondřejem Bílkem bronzovou bustu vytvořila. „Skutečné ostatky jsme ale zkoumat nemohli, vycházeli jsme z měření profesora Vlčka z roku 1972,“ dodala.
Kdo byl sv. Jan Nepomucký?
Je zemským patronem Čech a Bavorska. Narodil se v Nepomuku mezi 1340 a 1350, zemřel v Praze 20. března 1393. Zpovědník manželky krále Václava IV. Žofie Bavorské, podle legendy byl umučen, když odmítl prozradit její zpovědní tajemství. Pravým důvodem byl ale spor o klášter v Kladrubech.
Kvůli jedné z mnoha rozepří mezi Václavem IV. a arcibiskupem Janem z Jenštejna skončil spolu s dalšími třemi arcibiskupskými úředníky na mučidlech. Jan utrpení nepřežil, jeho mrtvolu shodili z Karlova mostu do Vltavy. Před rokem 1416 bylo Janovo tělo pohřbeno v katedrále sv. Víta.
----------------------------------------------
"Pro přijímaní uprchlíků nehlasoval jen Štětina,
Pro usnesení naopak hlasovali Telička, Ježek, Charanzová, Dlabajová (ANO), Zdechovský, Šojdrová, Svoboda (KDU-ČSL), Štětina, Niedermayer (TOP09), Polčák (STAN), Poc, Poche (ČSSD
Zdroj: https://machpetrmach.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=605697
jinak doufám, že po útoku na mešity na NZ sluníčkářští politici muslimům sdělili, že si na terorismus musí zvyknout, stejně tak jak to učinil muslimský starosta Londýna obyvatelům nejen Evropy:
https://eurozpravy.cz/zahranicni/amerika/169458-terorismus-je-soucasti-zivota-ve-velkych-mestech-musime-si-zvyknout-varuje-muslimsky-starosta-londyna/"
 
km | 2019-03-18 13:18:21 | Reagovat
----------------------------------------------------------
"Pro přijímaní uprchlíků nehlasoval jen Štětina"
Štětino,  máš to špatný,
stejně jako kolaborant, křivák a ne-slušňák, kterému z-Dvořák na blogu JL vzkázal:
1. Dvořák říká:
Středa, 13. 3. 2019 v 10:47
Možná se budu opakovat…
…….. Umřít v osmdesáti není tragédie,ale slušnost. ………… Jiří Sovák
--------------------------------------------------------------------------
Byl jste tedy pisatelem pod jménem "čtenář" nebo nebyl ?
"Tak díky za odpověď a cyklostezkám zdar ! Čauky."


 
Zdeněk | 2019-03-19 21:04:53 | Reagovat
Večer  se setkáme se senátorem Štětinou.
Autoři komentářů,
tam mají možnost mu říci svůj názor do očí.
Po léta komentáře vkládané do JL, jsou:
"anonymní mumlání za oponou".
Jejich techniku popsala v JL, článku redaktora Klukana novinářka Slonková. Nepolenizují s názorem oponenta, ale skandalizují osobu autora. Často tak, že ho z něčeho smyšleného, i nejlépe polopravdivého obviní a pak s  ním diskutují a podnikají
"anonymní dálkový výslech". 
Hrubé nadávky a invektivy jsou v JL obsaženy nejenom v blogech, viz:
"Konstruktivní opozice"
Miroslav Tomanec, Ing., MBA | Sobota, 2. 3. 2019 v 16:04

Hrdinsky nadávat a skandalizovat ukazuje:
Zdroj: http://www.lidovky.cz/demonstranti-vynadali-madeleine-albrightove-pri-autogramiade-pbn-/zpravy-domov.aspx?c=A121023_192859_ln_domov_kim
To co zde uvádějí anonymové,
jsou smyšlenky a to co je ještě nebezpečnější polopravdy.

Štětina je patně jediný z našich politiků, kteří viděl
"na vlastní kůži" události o kterých psal "in situ".
Do okruhu jeho blízkých přátel, kteří mají názor:
ZASTAVIT MÍSTNÍ VÁLKY
A POMOCI LIDEM V MÍSTĚ KAM PATŘÍ,
je  Štěrba a jeho žena Dina.
Její obličej a názory jsme viděli nedávno "Na plovárně".
-------------------------------------
Sitara-i-Kidmat pro dr. Ditu Štěrbovou
09.05.2017 / 09:19 | Aktualizováno: 01.06.2017 / 12:36
V předvečer státního svátku udělil pákistánský prezident Mamnoon Hussain vysoké státní významenání Sitara-i-Khidmat doktorce Dině Štěrbové za její služby Pákistánu. Dr. Štěrbová již více než deset let provozuje Českou nemocnici v Gilgit Baltistánu v odlehlých oblastech Himálájí.
---------------------------------------
Štětina a Štěrba to je nejenom fonetický  pojem.
Názory na lidské osudy, politiku a ekologii jsou ovlivněny jejich společnými zážitky na expedicích popsaných v jejich knihách.
Myslím, že Štětiny se hluboce dotklo,
10. 3. 2017 umřel jeho partner, Otakar Štěrba,
emeritní děkan a profesor Palackého Univerzity
vědec, obětavý učitel, spisovatel,
spoluzakladatel horské nemocnice pod K2,
autor pojmu říční krajina, horolezec a vodák, který v součtu svých říčních sjezdů objel zeměkouli."
Jeho poslední velké dílo: "Pramen života", by mělo být čteno nejenom  politiky, kteří mohou ovlivnit ekologii české krajiny.
Vyšlo ještě za totáče v roce 1986. 
Otakar se zniňuje, jak se snažil ovlivnit politiky.
Ti ho sice oficielně vyslechli. Pak mu soukromě řekli, že na hlouposti nemají čas.
Zdeněk | 2019-03-20 08:55:19 | Reagovat
oprava: Nepolemizují s názorem oponenta
Zdeněk | 2019-03-20 08:59:56 | Reagovat
Reklama
16.06.2021 AktualityVysočina schválila další desetimilionový dar na policejní parkovací dům

Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes schválilo desetimilionový dar na stavbu parkovacího domu, který bude stavět Policie ČR v Jihlavě. Celková výše daru je 20 milionů korun. Už loni zastupitelé ...

Komentáře (0)
16.06.2021 AktualitySpráva železnic navrhne vysokorychlostní trať s terminálem u Jihlavy

Na Vysočině navrhne Správa železnic vedení vysokorychlostní tratě (VRT) s terminálem u Jihlavy. Studii proveditelnosti s tímto doporučením této trasy měla v létě předložit ke schválení ...

Komentáře (2)
16.06.2021 AktualityVysočina přispěje na nové ordinace zubních lékařů 600.000 korun

Z rozhodnutí krajských zastupitelů uvolnila Vysočina dalších 600.000 korun na podporu zajištění stomatologické péče. V kraji je dlouhodobě zubařů nedostatek. Na krajskou podporu mají nárok ...

Komentáře (0)
16.06.2021 AktualityJihlavské Havíření přinese průvody i běh

Průvod havířků, letní open-air koncerty, pouliční divadla, dobročinný běh nebo Svatojanskou pouť nabídne o víkendu tradiční jihlavská městská slavnost Havíření. Jihlavský havířský ...

Komentáře (0)
16.06.2021 AktualityKoronakrize chovatelům neublížila

Skoro tři čtvrtě roku trvalo, než chovatelský areál v Telči opět otevřel svoje brány veřejnosti. Na tradiční Výměnné trhy drobného zvířectva zavítalo v neděli ráno během dvou hodin ...

Komentáře (0)
16.06.2021 AktualityVRT přes Vysočinu bude stát stamiliardy

Tři sta miliard, které se ani za 30 let nevrátí. Tak se jmenuje článek Filipa Horáčka, který vyšel na Seznamu Zprávy (SZ) o vysokorychlostní trati (VRT). Ve článku se uvádí, že SZ ...

Komentáře (1)
15.06.2021 AktualityZ hřiště v Hruškových Dvorech už nebudou sportovcům mizet míče

Obyvatelé v jihlavských Hruškových Dvorech mají opravené hřiště pro míčové hry. Největších změn doznalo oplocení. Rekonstruovaná je i hrací plocha celého hřiště a dělníci opravili ...

Komentáře (0)
15.06.2021 Aktuality Krajské zastupitelstvo schválilo příspěvek 500 miliónů na Horáckou multifunkční arénu v Jihlavě

Širší diskuze členů dnešního krajského zastupitelstva předcházela schválení finančního příspěvku ve výši 500 miliónů korun, které je Kraj Vysočina připraven přispět městu Jihlava. ...

Komentáře (1)
15.06.2021 AktualityVysočina ztratila v letošním 1. čtvrtletí 430 obyvatel, kvůli vyšší úmrtnosti

Kraj Vysočina ztratil v letošním prvním čtvrtletí 430 obyvatel, což v tomto období s pokračující koronavirovou epidemií způsobila vyšší úmrtnost. Za letošní první tři měsíce v kraji ...

Komentáře (0)
15.06.2021 AktualityPošta zavře v Jihlavě pobočky

V krajské metropoli se chystá nefalšovaná poštovní revoluce. Česká pošta plánuje v Jihlavě od listopadu letošního roku zrušit hned polovinu poboček. Nahradit je má nová centrála v jihlavském ...

Komentáře (5)
14.06.2021 AktualityVysočina nabídne turistům v létě zážitkové karty a dětem cestovatelské soutěže

Na Žďársku zpestří letošní turistickou nabídku zážitkové karty. Nocující návštěvníci díky nim mohou dostat při výletech slevy na vstupném, na zapůjčení sportovního vybavení nebo ...

Komentáře (0)
14.06.2021 AktualityNa Vysočině má před začátkem léta čistou vodu většina přírodních koupališť

Na Vysočině má před začátkem léta čistou vodu většina přírodních koupališť. Z 15 rybníků a nádrží, které zkraje tohoto týdne navštívili hygienici, měly mírně sníženou kvalitu ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net