Reklama
Dnes je čtvrtek 24.06.2021     svátek má Jan

Brněnský most zavřou až za rok

Ilustrační foto: archiv JL
Ilustrační foto: archiv JL

18.1.2017 Aktuality/Komentáře (34), autor:
Pavel Bajer

 

Oprava Brněnského mostu v blízkosti největšího jihlavského obchodního centra začne nejdříve v roce 2018. Novináře s tím seznámila náměstkyně primátora Jana Mayerová (ANO 2011).

 

„Předpokládáme, že oprava reálně začne na jaře 2018. Podmínkou je ukončení opravy úseku 112-119 u Jihlavy, kudy by měla vést jedna z objízdných tras pro kamiony,“ doplnila Mayerová.

 

Počítá se s tím, že oprava mostu zabere jednu sezonu. Odhady na investici, kterou bude realizovat kraj, je podle Mayerové 70 až 80 milionů korun. V současné době město řeší objízdné trasy pro dopravu, které budou využívány po dobu úplné uzavírky mostu.

 

Kraj chce během roku 2017 opravy maximálně připravit a na modernizaci mostu sehnat evropské peníze.

 

Kromě osobní dopravy výrazně zasáhnou opravy Brněnského mostu do jihlavské MHD. Město bude totiž ve směru do Brna v podstatě rozděleno na dvě části.

 

Provizorní otočky trolejbusů vzniknou na Březinkách u Gábinky a na dolním náměstí. 
Linka B bude polookružní linkou, která bude mít konečnou u Gábinky. Linka BI by pak měla spojovat hlavní nádraží s Domem zdraví. Zvažuje se po dobu uzavírky také o zavedení linky BII, která by spojovala hlavní nádraží z Okružní ulicí.

 

Linka C bude rozdělena na C a CI. „Trolejbus vyjede z Horního Kosova jako linka C dojede na náměstí ke sklípku, zde se otočí i s cestujícími a současně se na linkových orientacích přepíše číslo linky na CI a pojede přes Havlíčkovu a Okružní ke Gábince,“ popsal návrh mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis. V opačném směru budou vedeny linky C a CI analogicky.

 

Ke změnám dojde rovněž u autobusových linek MHD.

Diskuze k článku

Nový komentář

Ke změnám dojde rovněž u autobusových linek MHD.
Dnes již asi nikdo neví,
že Březinky byly navrženy na základě požadavku provozovatele MHD s tím, že budou obslouženy autobusy. Po novém zjištění životnosti autobusů a trolejbusů byla provedena změna.
S dodatečně postavenými stožáry trolejového vedení okolo Okružní, kterou jsme tehdy nazývali "Sběrnou", třeba do chodníku u hřbitova, se dostalo projektantu tradičních nadávek, které jsou publikovány v Jiskře.
/Občan, který tudy jel s kočárkem pro dvojčata tehdy označil projektanta za blbce, už nevím jestli anonymně/. Také se nám donesly zvěsti, že ředitelství MHD bylo proti realizaci lávky přes údolí, neboť by klesly zisky MHD. 
Zdeněk Gryc
 
Zdeněk | 2017-01-18 14:21:32 | Reagovat
Oprava
To bude na Březinkách nářez :-(
Petr | 2017-01-19 06:45:32 | Reagovat
Paměť některých lidí je obdivuhodná. Pamatovat si, co řekl před padesáti lety nějaký pán projíždějící okolo s kočárkem, taková fenomenální paměť vskutuku zasluhuje obdiv. Ovšem žrát se kvůli tomu dalších 50 let, to není právě záviděníhodné.
čtenář | 2017-01-19 10:11:01 | Reagovat
"Žrát se", jak snadno každý pochopí je impuls koment - áře "čten - áře"…"vsjegdá gatóv k trudnému trudu"
Výtky byly v Jiskře za celou její  existenci pouze dvě,  to lidská mysl bez problémů unese.
Proti invektivám "rudo-prdelníka" legrace.
Leč mohu se chlubiti, že jsem jediný z oboru, koho strana za ta léta bačování veřejně v tisku pokárala.
Myslím, že ani Ovčáček by nenašel nějakou poučku na úrovni nasraného redaktora Jiskry Milana Dvořáka.
Mám taky vypsat pro "čtenář"-e  odměnu, jestli na nějakou výtku tohoto kalibru přijde?
 
"Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany."

Jo to je fór, co?
Stranická výtka v Jiskra únor 1975 viz čtenáři píší:
Zachovejme pokrokové tradice a symboly Únor 1948 - Únor 1975 - Únor 2016
    V úterý 25. února 1975 vyšla Jiskra, orgán OV KSČ, nositel řádu práce, číslo 16. za 50 haléřů. Za těchto pouhých padesát haléřů byli na první straně Jiskry občané jihlavského okresu obdařeni fotografií bdělých milicionářů s puškami na ramennou. Pod fotografií je tento nápis: PŘÍSLUŠNÍCI LIDOVÝCH MILICÍ se stali v únorových dnech 1948 pevnou oporou lidové demokratické republiky a pomohli zmařit plány reakčních sil.
Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany. A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké, ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění. Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost, jako je plánované postavení památníku 1. prezidentu Gottwaldovi v sídle okresního města, na památečním místě, z něhož k občanům Jihlavska promlouval. Domnívám se, že nestojí nic v cestě tomu, abychom odhalili (dříve či později) památníček událostem dělnického hnutí na zmíněném místě U Jánů. Dnes to lze ještě prostorově řešit. Za pět let bude zřejmě pozdě. Tady - i jinde. MILAN DVOŘÁK
"Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany."
Obdobné osobní invektivy, na architekta Březinek, včetně uvádění jeho jména, jsou bohatou náplní aktuálních komentářů anonymů v Jihlavských listech.
Ilustrační foto vložené již do JL, ukazuje původní sochu sv. Jána.
Zdeněk Gryc
PS. Komentář považuji za pod-pásovou anonymní sprostotu s obvyklým cílem vyvolat polemiku, pod jejímž vlivem by administrace JL komentáře,  jak již se několikrát stalo,  smazala. Výsledek = večerní libido "čtenář", že ?
Tak co stačí mu to dnes na mnutí anonymních paciček?
PS.originál blafu Milana Dvořáka je uložen v Jihlavském archivu.
 
Zdeněk | 2017-01-19 20:08:34 | Reagovat
NC
čtenář | 2017-01-19 21:51:33 | Reagovat
Pro Zdendu ufňukánka
NC je zkratka za No comment !
čtenář | 2017-01-19 21:53:20 | Reagovat
A někdy hutnější než tisíciřádkové litánie ke svatému Utřinosovi.
čtenář | 2017-01-19 21:55:21 | Reagovat
zajímavý koment = non koment?
Ovšem žrát se kvůli tomu dalších 50 let, to není právě záviděníhodné.
čtenář | 2017-01-19 10:11:01 | Reagovat
možná,že záviěníhodné je pamatovat na kulturní zvěrstva za totáře. KLASIKA ODSTRANĚNÍ Sv. JÁNA.
JAKO PROJEKTANTU BŘEZINEK MI VADÍ  SPROSTÉ OZNAČANÍ ČESKÉHO PATRONA.
Zdeněk Gryc
PS VYPROJEKTOVAT A REALISOVAT NĚJAKÉ DÍLO TRVÁ DESETILETÍ.PŘIJET V NOCI S AUTOJEŘÁBEM HODINKU.
PROJEKTOVAT,TO ZNAMENÁ KRESLIT A PODEPISOVAT,DOVOLÍM SI VLOŽIT AKTUALITU.
PROJEKTANT A HAVÁRIE HALY V TŘEBOVÉ.
ANONYMNÍ PINDY JSOU TAKY VIZITKA !
 
Zdeněk | 2017-01-19 22:17:33 | Reagovat
to není právě záviděníhodné. . .
Jo sůdruh "četár", když Vám někdo nadává za sloup trolejového vedení,  nebo jako sluníčkáři za Václava Havla, je to pohoda, jako Čech jste na Havla hrdej!

Horší je, když se zřítí střecha nově otevřené sportovní haly. Štěstí je, že nikdo nebyl zraněn. Budova je uzavřená, příčinu pádu vyšetřují policisté, řekla ČTK mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková. Halu nechal postavit za 58 milionů korun Pardubický kraj. Podle hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického (ČSSD) se v době havárie budově konal turnaj florbalistů. Hala byla podle něj zkolaudovaná 2. ledna.

Wikipedie: "v roce 1973 rozhodnuto o zastřešení stadionu v Třebíči.  V roce 1977 byla zahájena stavba, střecha se ten rok stihla i zřítit a při této nehodě zahynuli dva lidé. V roce 1979 stavba pokračovala a v roce 1980 byla střecha dokončena. Stadion projektoval Stavoprojekt Jihlava."

Ještě horší je, že u toho umřeli dva krásní kluci na bruslích. Jeden z nich byl syn oblíbeného ortopéda, MuDr. Maruše, který spolupracoval s pediatry v Jihlavě.
Ve Stavoprojektu vyprojektovaná  více než pře 50 lety,  přízemní hala s dřevěným vazníkem, se poskládala v noci.  Nikomu se nic nestalo. Použité dřevo bylo "mladé" a kreslička spletla hřebíky 14 a napsala 12.

Do basy šel Ing. arch. Liebesbach a poslední stavitel hraběte Podstatského, tech. kontrola ve Stavoprojektu František Filsak.
STB snadno našla na výkresech jejich podpisy.
Škoda je, že jako anonymně můžeš bohatě kecat a nadávat a to i adresně. Faktem zůstává, že nic dobrého, ani jiného neuděláš, ale večer si zamneš ručičky,
Bože ta pohoda, ko-laboranti, to jsem jim to nandal!

Stavba zimního stadionu byla tak trochu politická akce pod patronací OV KSČ Třebíč. Do basy nešel nikdo…Landovský: "to jsou ty paradoxy". . .

Jak dopadne šetření havárie uvidíme, myslím, že to bude součet více faktorů. Dost bych si vsadil opět na kvalitu a technologickou lhůtu na vyzrání dřeva.
Zdeněk Gryc.
PS.Laboratoř = pracovna.
Korekce = kriminál VH a Dominika Duky
 
Zdeněk | 2017-01-19 22:24:59 | Reagovat
NC
Tato zkratka může znamenat ledacos. Česky by mohla být ekvivalentem zkratky JDP (jdi do pehe). Blábol totiž zůstane blábolem i kdyby ho vyslovil svatý Jan Zlatoústý, natož jeho jmenovec svatý Utřinos.
čtenář | 2017-01-20 08:27:10 | Reagovat
Pan ing. arch. ZG se zde prezentuje jako přísežný znalec barev lidského pozadí. Považuje totiž rudoprdelníky i černoprdelníky za zlo, s čímž lze souhlasit. Ovšem opoměl to vůbec největší zlo, totiž zelenoprdelníky, tedy ekoteroristy. Naštěstí se paktují s Totálně Odpornou Partají 09, takže s pomocí padákového chemika a nedoučeného rakouského hajného snad už definitivně zmizí na hnojišti dějin. 
čtenář | 2017-01-20 08:32:48 | Reagovat
PAMĚŤ NĚKTERÝCH LIDÍ JE OBDIVOHODNÁ
Paměť některých lidí je obdivuhodná. Pamatovat si, co řekl před padesáti lety nějaký pán projíždějící okolo s kočárkem, taková fenomenální paměť vskutuku zasluhuje obdiv. Ovšem žrát se kvůli tomu dalších 50 let, to není právě záviděníhodné.
čtenář | 2017-01-19 10:11:01 | Reagovat
--------------------------------------------------------------------------
Je opravdu zajímavé, jak dalece se paměť nejenom na likvidaci  sv. Jána na Březinkách nelíbí. Signifikantní je myšlení "čtenář" vložené do prvního komentáře k článku:

V gotické síni jihlavské radnice ožily příběhy našich sousedů
Žáci deseti jihlavských škol v rámci projektu příběhy našich sousedů zpracovali pohnuté osudy čtrnácti pamětníků kruté doby komunistického režimu. V pondělí se v zaplněném gotickém sále jihlavské radnice konala prezentace celého projektu.
 
 http://jihlavske-listy.cz/clanek17765-prezentace-skolniho-projektu-pribehy-nasich-sousedu.html
 Autor: Petr Klukan

Nihil novi sub sole !
Nic nového pod sluncem. V padesátých letech minulého století obdobně chodili starci pod rádoby důvěryhodnou značkou Osvětová beseda po školách a vykládali prvňáčkům, jak Masaryk střílel do dělníků.
čtenář | 2015-06-19 16:23:47 | Reagovat
---------------------------------------------------------
Dnes je 20. leden 1942 Den konference ve Wannsee
Zdeněk Gryc
 
Zdeněk | 2017-01-20 09:00:11 | Reagovat
A trefil tě?
Asi ano. Jinak bys netvrdil, že máme rok 1942. Nebylo by o co stát !
čtenář | 2017-01-20 09:31:51 | Reagovat
PAMĚŤ NĚKTERÝCH LIDÍ JE OBDIVOHODNÁ

A někdy hutnější než tisíciřádkové litánie ke svatému Utřinosovi.
čtenář | 2017-01-19 21:55:21 | Reagovat
---------------------------------------------------------------
Jak místní post-totalitní aktivista nazývá
sv. Jána, na Březinkách,
který byl obdobně jako kněží v Babickém procesu zlikvidován.
Režim nepopravoval jenom kněze, ale i symboly, Pannu Marii na Skalce.
Anonym se sice píše:
"Na fízlování jsme dávno v naší havlovské demokracii zvyklí."
Ten co má "obdivuhodnou paměť" nehodlá zapomenout na "RUDÉ FÍZLOVÁNÍ".
 Kádrováky a jejich archivy, posudky uličních výborů, nomenklaturní roční komplexní hodnocení. Konkrétně, nátlak STB na získání informátora v souvislosti s bonzováním M. D.
O vymývání mozků na všech úrovních škol nemluvě.
Vědí dnešní hoši, jak dlouho trvala presenční služba normál a u černých baronů, kde byl Václav Havel.
Kdo je to Politrug a co je to třídní spravedlnost?

Paměť na "Třídní spravedlnost" je také závada, 
hodná předmětné invektivy.
Při havárii zimního stadionu v Třebíči, umřeli dva hoši. Okamžitě po havárii byl zajištěn projektant a ředitel Stavoprojektu.
Propuštěni byli po telefonátu třebíčáka,
tajemníka KV KSČ Hermanna.
Nejenom v Třebíči jsou pamětníci, kteří ví,
že nikdo nebyl postižen.
Je chybou, že nikdo nebyl, aspoň morálně označen za "popravu ocelovým lanem" sousoší sv. Jána na Březinkách a pohřbení Mariánského sloupu Na skalce.
Instituce "Paměť národa" vadí.
Nedávná invektiva "čtenář", v JL na jejich platy,
v souvislosti s platy prodavaček, ukazuje,
odkud a kam vítr vane. 
Mládež nemůže pamatovat, ale měla by studovat a přemýšlet. Nedávná konference o desinformacích v Jihlavě.
Současná polemika o ovlivňování voleb v USA, 
by měla vést k zamyšlení.
Studenti by si měli připomínat své tradice v boji o svobodu národa a demokracii.
Stejně by mělo být pamatováno na ty,
kdo se zasloužili o pád totality a proč aktéři sametové revoluce leží anonymům v žaludku. 
Zdeněk Gryc
Zdeněk | 2017-01-20 12:16:24 | Reagovat
Takže opravdu trefil !
Měl jsi křičet, že nejsi dělník ! Ale zase bys neměl kdysi o čem  prvňáčkům vyprávět a dnes by ses neztrapňoval.

JDP
čtenář | 2017-01-20 12:37:26 | Reagovat
Takže opravdu trefil !
Zdeněk | 2017-01-23 19:40:43 | Reagovat
Nezahrávej to do autu.
Nevykládej nám tady, že tě trefil Rozehnal. 
čtenář | 2017-01-23 21:55:42 | Reagovat
přečetli si čtenáři JL článek o Rozehnalovi, nebo jenom BLAFY RUDÉHO AKTIVISTY ?
Zdeněk | 2017-01-23 22:41:24 | Reagovat
ROZEHLAL mne opravdu trefil na celý život svou slošností, elegancí a duchem, stačí se podívaz na jeho dílo nejen v Jihlavě,ale i jeho fotografie u předmětného článku. ROZEHNAL JE ARISTOKRAT, ANONYM JE HANBA "čtenář" -ů JL
Zdeněk | 2017-01-23 22:48:15 | Reagovat
Pochybuji, že by někoho zajímal nějaký RozeHlal i s jeho slOšností.
Do tebe se, chudáku, pořád někdo trefoval. Nejdříve, jak píšeš, sám Masaryk, potom nějaký Rozehlal a nakonec, když ti nepřidali šest stovek brečíš a fňukáš jako stará baba, jaký jsi otloukánek. Vzpamatuj se, člověče. To si říkáš chartista?
čtenář | 2017-01-24 08:42:14 | Reagovat
Podivný anonym, proč překrucuje, co sám publikoval jako vlastní komentáře? Asi se za to co napsal o Masarykovi stydí !
Málem bych si nevšiml, že dědoušek zase zakvičel.

Dědo, není vám ani trochu stydno.  Jen stáří vás omlouvá. Tak se uklidněte, váš milovaný Putin vám dá v prosinci šest stovek, to se budete mít. Tak ať vám slouží !
čtenář | 2015-06-10 17:15:47 | Reagovat
------------------------------------------
Nihil novi sub sole !
Nic nového pod sluncem. V padesátých letech minulého století obdobně chodili starci pod rádoby důvěryhodnou značkou Osvětová beseda po školách a vykládali prvňáčkům, jak Masaryk střílel do dělníků.
čtenář | 2015-06-19 16:23:47 | Reagovat
 
Zdeněk | 2017-01-24 16:13:44 | Reagovat
Už ti ani to kopírování nejde.
Proč by ti Putin za tvé blábolení dával šest stovek? Tam bylo původně BĚLOBRÁDEK, ale ten ti taky nic nedal a ty nad těmi umolousanými šesti stovkami budeš do smrti fňukat. A pleteš páté přes deváté. Nedávno jsi tvrdil, že tě netrefil Masaryk, nýbrž Rozehnal a to nějakou SLOŠNOSTÍ, což je zbraň, kterou neznám. 

A kamaráde, uvědom si jednu věc: Ten, kdo zastává heslo: "Ať jsem bit, jen když se peru", musí počítat s tím, že dostane "po čuni". Ale potom nesmí kňourat, ubrekávat, kopírovat a stylizovat se do role otloukánka, kterému každý ubližuje. To je pod úroveň. Víš co? Raději JDP (Jdi Do Pehe !)
čtenář | 2017-01-24 16:26:14 | Reagovat
Pravda je jedna, autentické komentáře jsou v JL dohledatelné
Zdeněk | 2017-01-24 16:33:05 | Reagovat
Tak hledej, hledej, archiváři ! A na Putina moc nespoléhej, tomu jsi u pehe.I
A jestli za pravdu považuješ to, to pro tebe vyrábí hybridní centrum propagandy, pak není co dodat. A co bude s tím podpisem pod Chartou 77 ?
čtenář | 2017-01-24 17:07:14 | Reagovat
PODPIS AUTORA, VÁCLAVA HAVLA TAM JE ! OCENIL HO CELÝ SVĚT ! ANO-NYM JE VŘEŠTÍCÍ ANO-NÝ-MAND JL
Zdeněk | 2017-01-24 18:42:05 | Reagovat
Takže ti těch šest stovek nakonec sliboval sám Havel ?
A nic ti nedal ? Tak ses alespoň sám přesvědčil, jak se mu dalo věřit !
čtenář | 2017-01-24 20:55:26 | Reagovat
A nikoho tady nezajímá, jestli ti Havel podepsal šest stovek nebo něco jiného,
ale tvůj vlastní podpis na Chartě 77, kde je mimo jiné podepsán i pan Karel Srp, jehož odmítl do funkce jmenovat se zavilostí sobě vlastní někdo, kdo už jen zběsile kope kolem sebe. 
čtenář | 2017-01-24 21:13:02 | Reagovat
Na kopání kolem sebe máme specialistu "čtenář"
Takže ti těch šest stovek nakonec sliboval sám Havel ?
A nic ti nedal ? Tak ses alespoň sám přesvědčil, jak se mu dalo věřit !
čtenář | 2017-01-24 20:55:26 | Reagovat
----------------------------------------------
 Havel
je vnukem Hugo Vavrečky,
 diplomata a důvěrného přítele TGM.
Miloš Havel je jeho otec.

ČT 1 BOHÉMIA 2/6
Kdo z čtenářů JL pamatuje,
že před filmem za Protektorátu byla:
WOCHENDSCHAU, bylo nám to dost otravné,
ale  bylo to dobře vymyšlené. 
Zhaslo se a začal: WOCHENDSCHAU.
Pak teprve následoval film, nácek a rozpačitý Havel,
 v autentické rekonstrukci
reprízy KRISTIÁN s Oldřichem Novým.
Něco jako ty desetiminutovky za totáče,
abychom správně pochopili dobu.
ČT 1 BOHÉMIA 2/6 ukázal začátek filmu,
napochodoval nácek zvedl pracku:
HEIL HITL,
něco podobného na úvod se odehrávalo v kině AVIA, původně v kině Sokola Brno IV. 
Zde v té době tam  působil pod vedením bratra Pištěláka,  ve skupině jeho tamburášů Vladimír Menšík. 
Je otázka zda to byl blbec, nebo zbabělec kdo kolaboroval za nacisnu, totáče a co dnes motivuje anonymní aktivisty k debilním otázkám na chartu 77.
Bude lépe to zde nadále ne-zaplevelovat
a uchýlit se pod blog :

 Známý i méně známý Bedřich Rozehnal
Zdeněk Gryc | Pondělí, 23. 1. 2017 v 18:03
http://www.brnozurnal.cz/rozhovory-vzpominky-medailonky/znamy-i-mene-znamy-bedrich-rozehnal/?
 
Zdeněk | 2017-01-24 21:42:06 | Reagovat
To víš, že Havel byl něčí vnuk. A pochopitelně měl i nějakého otce.
Takové triviálnosti tady nemusíš vykládat. Ale pořád jsi nám neřekl, jak to bylo s tím tvým podpisem pod Chartou 77.
čtenář | 2017-01-24 22:09:53 | Reagovat
A pochopitelně měl i nějakého otce, TEDY NA ROZDÍL OD ANONYMA, ŽE ?
Zdeněk | 2017-01-24 23:56:02 | Reagovat
To byl ten Hugo Vařečka ?
Raději nám napiš, jak to bylo s tou Chartou 77, jestli ses tam podepsal anonymně, aby na to tvoji chlebodárci komouši nepřišli a dovolili ti stavět další paláce pro ně.
čtenář | 2017-01-25 14:34:03 | Reagovat
ZÁKLADEM CHÁPÁNÍ KAŽDÉ UDÁLOSTI JE HISTORICKÉ VROČENÍ A POCHOPENÍ DOBY.

ROK 1977 NÁSLEDOVAL SKORO 10 LET  PO ROKU 1968, KDY BYLA STAVBA OV  KSČ JIHLAVA ZAHÁJENA.

STALO SE TAK, PŘESNĚ V DOBĚ VSTUPU BRATRSKÝCH VOJSK  DO JIHLAVY V ROCE 1968.

Jako pražské jaro (slovensky: pražská jar) je označováno období politického uvolnění v Československu v roce 1968. Toto období začalo v roce 1967 na prosincovém plenárním zasedání ústředního výboru strany, které skončilo 5. ledna 1968, kdy se prvním tajemníkem ústředního výboru Komunistické strany Československa (ÚV KSČ) stal Alexander Dubček, a pokračovalo do noci z 20. na 21. srpna téhož roku, kdy vojska Varšavské smlouvy v čele s armádou Sovětského svazu vstoupila do Československa, aby zastavila započaté reformy (Vpád vojsk Varšavské smlouvy). Většina z nich sice opustila Československo k 16. říjnu 1968 část ale zůstala na území státu jako „sovětské jednotky dočasně umístěné na území Československa“ bez časového stanovení termínu odchodu, formálně „do ukončení konsolidačního procesu“. Část těchto jednotek opustila zemi v polovině roku 1987, poslední pak až po sametové revoluci.
Reformy pražského jara byly pokusem uvolnit režim a urychlit proces demokratizace.[3] Tento záměr se nesetkal s pochopením na sovětské straně, která vyslala (po neúspěšných jednáních) tisíce vojáků vojsk Varšavské smlouvy, aby zahájili okupaci státu, jež měla odstranit z vedení státu reformní komunisty a umožnit vytvoření „Dělnicko-rolnické“ vlády.[4] Poté, co Československo následně vstoupilo do éry normalizace, vedení strany v podstatě znovu nastolilo politické a ekonomické hodnoty, které vládly koncem padesátých let.[5]
--------------------------
Dokumenty na jejichž podkladu byla budova OV KSČ realizována by měly být uloženy na odboru výstavby
/nebo Ji archivu, dokumentace nemocnice v Ulan bataru s mým podpisem je uložena v archivu v Brně /,
včetně projektové dokumentace a stavebním povolením.

Jako právně zodpovědný autor,  jsem okolnosti vzniku této administrativní budovy,  sloužící nyní magistrátu, popsal v Jihlavských listech. . .  jinými slovy i jinde.
Jak se zdá, tak to některý "čtenář" ne-četl. /Právě jsem jinam k jeho sprostotám napsal, že si nejsem jist, jestli je spíše blbej, což je polehčující okolnost před zlým úmyslem/.
Příkaz k práci na projektu budovy OV KSČ Jihlava, dostal od vedoucího atelieru ve Stavoprojektu, Jana Řídkého Jan Sedlák, který vlivem svého žalářování v roce 1958 přišel o akademický titul.
Řídký, tak učinil v dobré vůli, aby umožnil Sedlákovi použít tento projekt i jako státnici k získání titulu Ing. arch.
Sedlák pracoval na projektu v rámci spolupráce se specialisty atelieru, statikem počínaje několik měsíců.
Po předložení projektu jako státnice mu byl titul udělen.

Po předložení projektu na Mě odboru výstavby a útvaru Hlavního architekta, k stanovisku a připomínkám na dalším stupni dokumentace, byl tento architektonický záměr úřadem zamítnut.
Nebylo to tak zcela jednoduché celá slovní a zejména písemná tahanice s odvoláváním  dost trvala.
Zamítnutí bylo provedeno na základě posudku a rozkladu zejména pohledových aspektů, od hlavního architekta Jihlavy Ing. arch. Musila.
Jak dalece je dokumentace státnice a návrhu Sedláka,  včetně oponentury Musila,  zachována je věcí archivu. Dnes je nesnadné si uvědomit  harmonogram těchto událostí.
Teprve po zamítnutí Sedlákova návrhu mi tuto práci přidělil vedoucí atelier architekt Řídký.
Stalo se tak dosti nakvap, projekt Stavoprojektu direktivně zadal jako zakázku KV KSČ JME. Pod zadáním byl podepsán hospodář KV KSČ  soudruh Drábek.
Po změně projektanta mne předvolal a osobně sdělil, "projekt je sice ve skluzu, ale datum zahájení stavby v souvislosti s finančními prostředky přidělenými ÚV KSČ nikoli".
Z očí do očí mi vysvětlil, že jsem zodpovědný, 
/podepsaný v  rámci právních odpovědností a souvislostech s platnými přepisy nejenom na výkresech stavebních, ale také desítek výkresů specialistů v kolonkách na  výkresech/, jako "zodpovědný projektant".

Nezapomněl důrazně uvést, že on je tu od toho, aby dohlédl nejenom na splnění termínu realizace, tedy nejlépe v rámci závazku v předstihu, ale také nákladu 12mil.  na stavbu.
S ne zrovna milým úsměvem to zakončil slovy:
"pokud to nesplníš přibijeme tě za uši  na vrata, 
ale namysli si, že žertuju".
PS. nepíši to tak zcela výzvu anonyma, jehož dikce nezapře souvislost s dobou soudruha Drábka.
Je to "příběh stavby" za jehož autenticitu ručí podpisem zodpovědný projektant: Zdeněk Gryc
 
Zdeněk | 2017-02-02 10:06:29 | Reagovat
omluvenka... otcem Václava Havla je Václav H.
Ing. Václav Maria Havel (12. září 1897 Zběšičky č. 6[4] – 22. července 1979 Praha) byl významný pražský stavební podnikatel, příslušník vlivné velkoměšťanské a intelektuálské rodiny Havlových. Postavil mimo jiné vilovou čtvrť na Barrandově spolu s velkým společenským areálem Barrandovské terasy.

Jeho otec Vácslav Havel postavil kromě jiného pražský palác Lucerna,
jeho bratr Miloš Havel založil Filmové továrny AB na Barrandově.
Byl spřátelený s T. G. Masarykem a byl prezidentem pražského Rotary klubu.
Spolu s T. G. Masarykem založil v roce 1921 v Československu organizaci YMCA,
jejíž se stal prvním prezidentem.
Po znárodnění veškerých podniků rodiny Havlových v roce 1948 se stal úředníkem[1].
Václav Maria Havel byl otcem spisovatele, dramatika, prezidenta a politika Václava Havla
a vědce Ivana M. Havla.
Jeho tchánem se stal československý diplomat Hugo Vavrečka přírel TGM.
 
Zdeněk | 2017-02-01 13:25:41 | Reagovat
přítel TGM
Zdeněk | 2017-02-01 13:27:25 | Reagovat
Reklama
22.06.2021 AktualityCiferník se vrátil na radnici v původní podobě z konce 18. století

Čtvercový podklad černé barvy se zlatými ornamenty, které rámují kruh ciferníku, pozlacené číslice i rafičky. To je „staronová“ podoba hodin na věži jihlavské radnice, která kopíruje ...

Komentáře (0)
22.06.2021 AktualityVysočina snižuje vstupné do svých muzeí, galerií, hradů a zámků

Rada Kraje Vysočina schválila úpravu vstupného do všech svých stálých expozic a na výstavy ve svých sbírkotvorných organizacích. V období od 1. července až do konce září 2021 budou moci ...

Komentáře (0)
22.06.2021 AktualityBouřka přinesla poruchy elektřiny

Výpadek elektřiny při včerejší bouřce v Jihlavě vyřadil z provozu asi na hodinu a čtvrt všechny klasické trolejbusy Dopravního podniku města Jihlavy (DPMJ). V provozu zůstaly jen parciální ...

Komentáře (0)
22.06.2021 AktualityV rybníce v Bílém Kameni zemřel muž. Do Nové Říše letěl vrtulník

Tropický víkend na Jihlavsku poznamenala tragédie. V rybníce Lomák u Bílého Kamene se utopil muž (42). Policejní potápěči ho z vody bez známek života vytáhli až v pondělí po půl jedné ...

Komentáře (0)
22.06.2021 AktualityO víkendu padaly rekordy

Vysočina má za sebou extrémně horký víkend, během kterého padaly teplotní rekordy. V sobotu 19. 6. byly překonány hodnoty na čtyřech stanicích v regionu. V Libicích nad Doubravou bylo 32,6 ...

Komentáře (0)
22.06.2021 AktualityPetice za zachování pošt nabírá na síle

Petice za záchranu pošty na největším jihlavském sídlišti Březinky začíná nabírat na obrátkách. Petiční místo nebude už jen před pobočkou v tamním obchodním areálu, ale dobrovolníci ...

Komentáře (2)
21.06.2021 AktualitySlunečnicemi připomenou zákeřnou nemoc

Poruchy hybnosti, citlivosti a rovnováhy, postižení zraku, únava a bolest. To jsou projevy roztroušené sklerózy – zákeřné nemoci, jíž v tuzemsku trpí odhadem 22 000 lidí. Jihlavští ...

Komentáře (0)
21.06.2021 AktualityNa Vysočině budou i speciální doučovací letní kempy pro děti samoživitelů

Organizátoři doučovacích letních kempů financovaných ministerstvem školství nabízejí na Vysočině příměstské, pobytové i putovní tábor. Třebíčský klub Halahoj vyčlenil jeden z kempů ...

Komentáře (0)
21.06.2021 AktualityNa Vysočině se v posledním týdnu covidem-19 nakazilo 40 lidí, nikdo nezemřel

Na Vysočině se v posledních sedmi dnech covidem-19 nakazilo 40 lidí, žádný nakažený nezemřel. Prokázaných nových případů bylo o 45 méně než v předchozím týdnu. Vyplývá ...

Komentáře (0)
20.06.2021 AktualityBohoslužba 400 let po Bílé hoře

Ekumenickou bohoslužbu smíření s připomínkou pobělohorských událostí připravuje sbor Církve československé husitské v Jihlavě. Jeho farář František Tichý na ni pozval příslušníky ...

Komentáře (0)
20.06.2021 AktualityPřed poštu v Aventinu si lehnu. Nedovolím ji otevřít…

Od pondělního večera Jan Holba, manažer obchodního centra na jihlavských Březinkách, sbírá podpisy za zachování pobočky České pošty v areálu. Petici, kterou založil, podepsalo už skoro ...

Komentáře (2)
21.06.2021 AktualityDalší částečné zatmění uvidí Česko v říjnu 2022

Ve čtvrtek 10. června bylo i z Evropy pozorovatelné částečné zatmění slunečního kotouče Měsícem. Astronomický jev mohl pozorovat téměř celý svět, pozorovatelé od severní Kanady, přes ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net