Reklama
Dnes je pátek 30.10.2020     svátek má Tadeáš

Vítejte na stránkách Věštírny Jihlavských listů

Láska, zdraví, vztahy, peníze, podnikání, práce a škola...

Nevíte si s něčím rady? Potřebujete poradit?  Zajímá vás, jak se vám povede v práci, nebo v podnikání? Získáte partnera vašich snů? Je vhodná doba pro stavbu, či rekonstrukci vaši nemovitosti? Jak se máte rozhodnout? Na co si dát pozor, čemu se vyvarovat? Máte zdravotní problémy? Popište svůj problém a využíte přírodu, aby vám pomohla, poradíme vám, jaké bylinky použít. Zdál se vám sen, kterému nerozumíte? Nechte si jej vyložit.

 

Zeptejte se karet a numerologie. Zeptejte se na bylinky nebo na váš sen. Vyplňte následující dotazník a vyčkejte na odpověď.

 

Vážení čtenáři, od 14. července 2014 jsou služby Věštírny zpoplatněny. Doufáme, že tento krok pochopíte a zachováte Věštírně přízeň i nadále.

 

Cena za jednu otázku je 50,- Kč.
  Jana Janoušková

__________________________________________________________________________

 

 Jana Janoušková z Jihlavy (www.kartarka-jana-janouskova.cz) - numeroložka a kartářka - se výkladem karet zabývá několik let. Má dar jasnozřivosti a telepatie. První známky svých schopností pocítila již v dětství, kdy občas cítila nebo viděla útržky své budoucnosti, věci, které se opravdu staly. Říká, že díky své intuici dokáže vycítit nebezpečí, ale také se vcítit do druhých lidí.

 

 Pracuje s výkladem karet, výkladem snů, zkoumáním energetických center v těle (čaker a aury), s bylinkami a s numerologií. Vše přizpůsobuje potřebě klienta, protože jak říká, každý člověk je jedinečný, a proto potřebuje individuální přístup.

 

 Problémy a starosti v jakékoli oblasti chápe jihlavská kartářka jako výzvy, které nás směřují v životě, které je třeba zvládnout a najít řešení. „Vše má svůj důvod a smysl a vše má svůj čas na řešení. Nic není jenom špatné nebo jen dobré, je třeba najít rovnováhu a svoje místo na zemi, a to je můj cíl při práci s klientem,“ dodává.

 

 Jak se ptát?

 

 Je důležité položit konkrétní otázku. Čím konkrétnější dotaz, tím jasnější odpověď. Odpovědi budou ve dvou až čtyřech větách.

 

 Co kromě otázky, na níž by chtěli znát odpověď, mají zájemci uvádět?

 

 Vždy je potřeba uvést křestní jméno a celé datum narození své i každého, koho se dotaz týká, bez toho na otázku nelze odpovědět. Není potřeba fotografie. Otázky, na které neodpovídám - smrt, výhra, tipy na zápasy apod. Kromě těchto dotazů se můžete ptát na vše, co vás zajímá a co potřebujete vyřešit.
Vyplňte následující dotazník a odešlete jej přímo do věštírny.
Údaje označené * jsou povinné. Pokud se ptáte na partnera zadejte i jeho datum narození a křestní jméno. Děkujeme.

Jméno a příjmení *  
(příjmení nebude na webu uvedeno)

datum narození *
(slouží pouze pro přesnější odpověď, nebude uvedeno)

křestní jméno partnera  

datum narození partnera  

otázka (50Kč) *  

Přidat otázku (+50Kč) | Odebrat poslední otázku

email *  
(slouží pouze k odeslání odpovědi, nebude na webu uveden)


Cena celkem: 50Kč


Platba  Kartou pomocí služby GPwebpay
 Převodem na účet (informace o platbě Vám zašleme emailem)

Pro platbu kartou pomocí služby GPwebpay je potřeba:
1. Vlastnit platební kartu od společností MasterCard, Maestro, VISA nebo VISA electron.
2. Mít od vaší banky povolenou platbu touto kartou přes internet. (Banka zašle přihlašovací údaje, které následně zadáte.)


souhlasím se zasíláním novinek
z věštírny Jihlavských listů
 Leona se ptá

Dobrý den p. Jano, já bych chtěla poradit, co dělat sama se sebou, na co se mám u sebe zaměřit a na čem pracovat. Snažím se soustředit tak nějak na sebe, ale hlavně co, tak nějak nemůžu zastavit hlavu, prostě furt na něco myslím, buď jen tak vytahávám vzpomínky z minulosti, nebo furt přemýšlim nad něčím aktuálním, nebo zase fantazíruju a vymýšlím budoucnost, co by kdyby, a jak by co mohlo být a tak. Chci na chvilku vypnout a nemyslet prostě na nic, ale nevím jak na to, když se snažím, tak se stejně přistihnu, že v hlavě zas něco řeším. Děkuji.Jana odpovídá

Dobrý den Leono

to není úplně dobrý dotaz do věštírny, ta je určená víc na jednu jasnou a konkrétní otázku. Jestli hledáte to, že vám někdo řekne udělej za prvé, za druhé za třetí, ta příčina je přesně tohle, tak takhle to nefunguje. Nakonec všechny odpovědi máte v sobě, ve svém podvědomí a jen vy je můžete vytáhnout ven. Přestaňte bojovat a spíš hledejte cesty, jak poznat sama sebe, a na to u mě potřebujete buď velký výklad, numerologický rozbor nebo další možnosti. Ale jednoduchou odověď nehledejte. Ona za tím vlastně je, je to strach, strach který řídí vaše negativní programy a oni řídí vás, nutí vás být neustále ve středu, nenaslouchat svému Já, právě tím, že pořád a nad vším přemýšlíte. Díky tomu máte v sobě chaos a vlastně nevidíte, necítíte, co je opravdu důležité. Ať přijdete za mnou nebo za někým jiným, hledejte cesty, jak se poznat, tím odkryjete jak svou sílu, tak i místa, která potřebují uzdravit od strachu a tím se vám začne uvolňovat hlava. Ne tím, že s tím budete bojovatnebo se nutit do klidu, to si jen vyvoláváte další stres. 

 Simona se ptá

Dobrý den paní Jano, nepíši Vám poprvé avsak, vše co jste mi kdy vyvěštila se tak nějak splnilo. Prosím tedy o další výklad a to ohledně mého vztahu s partnerem. Již delší dobu máme jakousi krizi, nechápu vlastně kvůli čemu, rozčílí ho i maličkost a stále se obhajuje, že se mu nelíbí mé chování. Snažím se co to jde, aby byl spokojený, aby mu nic nechybělo a nijak zle se k němu nechovám. Nyní jsme ve fázi, kdy chce odeme odejít a ukončit náš skoro 6lety vztah. Jsem z toho zničená, mrzí mě, že skončí něco, co jsem se snažila zachraňovat roky, ale již mi došly síly. Stále ho miluji, vím, že i on mě, ale jeho ego je silnější a tak radši odejde. Prosím tedy o radu, jak to bude dál, co Vám karty říkají a co bych měla dělat. Mockrát děkuji za výklad.Jana odpovídá

Dobrý den Simino

 už jen, když si svůj dotaz znovu pořádně přečtete, jako vyznání někho cizího, si musíte uvědomit, co že jste to vlastně žili. Jste spolu šest, let, mluvíte tady o lásce a přitom píšete, že jste nedělala a to jen vy, nic jiného, že jste vztah zachraňovala. To ale není láska, ta zachaňovat nepotřebuje. Mluvíte o jeho egu, ale co to vaše umanuté, které se rozhodlo, že on s vámi bude za každou cenu, až do sebe zničení, protože chcete. Tím se pak z vás stává na jedné straně obět, na druhé manipulátor, který chce, aby ten druhý si přeci uvědomil, že vás miluje a podle toho se začal chovat. Vy jste si vybrala roli oběti a to nemůže nikdy jinak dopadnout, než buď rozchodem nebo velkým trápením.Když se bojíte, co udělá, když ho konečně necháte být, dáte mu pokoj, dovolíte mu nadechnout a hlavě použít svůj rozum, řídit se tím, co opravdu cítí, tak nevěříte ani jemu, ani jeho lásce. Tak byste se sama sebe měla zeptat, proč se držíte takového vztahu, v kterém se ničíte navzájem. Je to jakobyste ho držela pod krkem, říkala nikam nepůjdeš, já tě přeci miluju. Zkuste jen tak pro sebe se postavit před zrcadlo, pořádně si zmáčnout krk a pak se v tom napětí usmát a říkat si, jak se máte ráda. Neomlouvá to jeho chování, ať je jákekoliv, ale vy si nejdříve potřebujete uvědomit, že jste zamilovala do představy  o něm, ne do toho jaký opravdu je. Jasně že mu to chvíli vyhovovalo, byla jste plná nadšení a optimismu a vášně a pěkně ho dotovala energií, ale pak jste začala ztrácet sílu, protože jste mu vůbec nedala prostor, aby se snažil aby přišel na to, jestli se snažit vůbec chce. Říkáte že dala? Ne nedela. Vy jste mu jen vždy na chvíli dala prostor, aby se zachoval tak, jak si představujete a když to neudělal, tak jste znovu zatlačila, zahrnula ho péčí, vodila za ručičku jako mimino. A proto to nefunguje a jemu s vámi už není dobře, vlastě ani vám s ním. Jen se bojíte, bojíte se naučit se být volná, protože vy za tím vidíte být sama. Bojíte si dovolit opravdu lásku, protože ji neumíte dát sama sobě a tak vás strach děsí, že už žádná nepřijde. Jestli má váš vztah mít šanci, jestli tam někde hluboko, je ještě láska, kterou jste společně tak potlačili, musíte ho pustit, a to úplně. Dovolit sobě i jemu volnost, musíte. Zaměřit se na sebe, začít rozvíjet sebe místo obětování se jemu a věřit, že vše doadne tak jak má. Jestli tam láska je pustí vás k sobě, jestli ne, budete volní a připravení pro vztah, který vám bude vyhovovat víc. Máte samozřejmě i další volbu, stále se ho držet zuby nehty, ale to se zničíte, jen se naučíte být zahořklá a nevěřící, nešťastná. Přece z něj nechcete mít dítě, které musíte pořád řídit a hlídat, ale muže, vedle které ho se budete cítit dobře a on vedle vás. Ne proto, že mu budete dělat posluhovačku, ale protože jste ráda na světě, baví vás život a dovolujete si být ženou, ne obětí. Tak je na vás, co si teď vyberete. Chcete to víc pochopit? Přiďte ke mě osobně. 

 Věra se ptá

Dobrý den, jsem v 8 tt těhotenství koncem září mě čeká vyšetření jestli miminko nemá nejake vady chta by jsem se zeptat zda vše bude v pořádku a celkově by mě zajímalo zda celé těhotenství bude bez problémové. Předem děkuji moc za odpověďJana odpovídá

Dobrý den Věro

víte na těhotenství by se moc nikdo neměl ptát. Už proto, že je to období, které hodně uvolivňují emoce a pak možné problémy, které se mohou jen projevit třeba otekáním nohou si můžete vyložit špatně. Odpovím vám jen tak všeobecně, ale už se na tohle neptejte. Raději pracujte se sebou, hledejte cesty, jak být klidná, uvolněná, zaměřte se na spojení s miminkem a komunikaci s ním a věřte, že vy právě a jen vy, dokážete poznat, co právě potřebuje. Chcete, aby bylo v pořádku, tak se starejte o sebe, své tělo a emoce. Vše by mělo být v podstaě normální, základ máte dobrý, ale i karty ukazují na vaše emoce, vytváření obav a nervozitu. Hlídejte si tlak a i končetiny  budou potřebovat větší péči, aby v sobě nehromadili tlak.Vše, co vás uvolní, vše, co uděláte pro sebe, aby vám bylo dobře, pozitivně ovlivní vývoj miminka a taky jeho povahu. Jestli budete napjatá a nervoózní, vrátí vám to v ubrečeném miminku. Podle mě fyzicky bude vše v pořádku, tak jak má být. Psychicky je to na vás. 

 Jaroslava se ptá

Jak dopadne můj vztah s Pavlem?Jana odpovídá

Dobrý den Jarko

nevím jaký druh vztahu máte, přeokládám, že partnerský, ale moc vyrovnaný teda není. On neví co chce. Je chvíli tak, chvíli zase jinak. Na jednu stranu chce být vztahu otevřený, na druhou by z něj neraději odešel. Vy taky nejste moc v pohodě, i když máte jasnější pocity a hlavně touhy. Měla byste své touhy, přání a očekávání už pustit, jen vás matou a pak nevíte to, co je jasné, tu pravdu. Vy ji ani nepotřebujete říkat, jen ji musíte připustit a pak budete vědět, jak vztah uchopit. Máte se podle karet postavit na vlastní nohy, být sama sebou, jednat  sama za sebe, bez ohledu na to, jak to dopadne nebo ovlivní vztah. Jinak se nepohnete z místa. V tomto vztahu si máte vyřešit něco karmického a to vždy znamená náročnost a výzvu. Něco, co si máme uvědomit, naučit, pochopit. Jestli jste partneři, mohli byste to i zvládnotu, ale musíte se k němu postavit jinak než doposud. Začít si věřit a opravdu být sama sebou a hlavně ho nechtít měnit, řídit, na to musí přijít on sám. Když se vy rozzáříte jako žena. která si věří a nepotřebuje svého muže hlídat, nevstupuje mu stále do jeho prostoru a energie, uvidíte, jak se on uvolní a otevře něčemu nového. Když se budete bát, a stále něco řešit, hlavně za něj nebo hlídat, bude to pro vás oba vysilující a časem spolu nezvládnete být. A nenechte se taky řidit ani od něj, to vám štěstí, ani lásku nepřinese. Teď jste na rozcestí, dokonce můžete procházet krizí nebo se spolu nebavit, to ještě nic neznamená, zaměřte se na sebe a změníte svůj přístup. 

 Alena se ptá

Dobrý den p.Jano.Chtěla bych se zeptat na svou maminku.Žije s mým bratrem a myslím ,že na něm příliš lpí.Ráda bych se podívala za ní domů,kde kdysi jak byl bratr malý, jsem s dětmi hodně pobývala a starala se i o něj, když máti pracovala.Poslední dobou ale má stále nějaký důvod proč nemám přijet,i když vždy tam jedu pouze na 2 dny.Už se mi to zdá divné snad abych něco neviděla nebo někoho nepotkala tam, nebo prostě nevím.Teď zas že vir,ale návštěvy k nim jezdí normálně.Prosím zkuste se podívat co v tom je a zda se tam vůbec někdy ještě podívám.Děkuji Alena.Jana odpovídá

Dobrý den Aleno

věřím, že vás to mrzí, ale není to vztahem maminky k vám. Je sice trochu paličák a egoista, takže když si něco umane, tak s ní nic nehne, ale není to o vás. Je v tom nějaký problém mezi ní a synem, vaším bratrem. ale nevolejte jí a neptejte se. Tohle se musí vyřešit samo jinak, bez vás. Je to jako by se oni dva vedle sebe nemohli hnout z místa, z jedné strany na sobě byli závislí a z druhé se vlastně navzájem táhli dolů. Ano jsou věci, které před vámi tají, snaží se je zkrýt, nedokážu vám přesně říct, co to je. Podle mého pocitu se to týká financí, způsob, jak žijí a manipulace jeden druhého. A vy jste rodina, ta nejbližší, znáte je a hned byste poznala, co se děje a to nechce. Neříkám, že je správné chování, ale v téhle chvíli jí to jinak nejde. Jiné návštěvy ji tak nevadí, protože nejsou tak blizcí. Zkuste se uvonit a úplně to pustit, nechat to plynout a pradva se brzy ukáže a pak to vše líp pochopíte. Částečně mám i pocit, že vás to, že tam nejezdíte, tak trochu chrání, abyste nebyla vtažena  do nějakých problémů. Když se pustíte strachu, jestli tam ještě někdy pojedete, je to jakobyste ustoupila stranou a najednu viděla souvislosti, dojde vám to. Tak se zkuste přestat trápit a bude líp. Neberte to osobně o vás to opravdu není. 

 Natalie se ptá

Dobrý den Jano, ráda bych se zeptala ohledně práce, kterou teď bohužel nemám a sháním. Poslala jsem tolik životopsů jako snad nikdy ne, ale vždy jen do státní správy a bohužel již delší dobu stále nic. Napadlo mě tedy, zda má smysl se ubírat tímto směrem nadále administrativa a státní správa nebo raději něco jiného v jiném oboru , možná opět brigádně třeba a kde bych třeba měla více štěstí, jestli vůbec mám šancí do srpna nastoupit? děkujiJana odpovídá

Dobrý den Natálie

my už jsme se o těchtle věcěch nekolikrát bavili. Určitě bych se nevzdávala tohoto směru, ne úplně, podle karet, v něm nakonec uspějete. ale zkoušela bych i jiné cesty. Nědky se i tím, že zkoušíme kde co, se nám nakonec uvolní ta cesta po které jsme chětli jít. Chápu, že je to únavné, jak pořád nemůžete najít stáloou práci  ale taky už víte, co všechno tmu bránilo. to už jsme si řekli. V této chvíli jste z hledání tak unavená a tak se bojíte, že ji nenajdete, ne takovou jako byste chtěla. Myslím tím stabilní a dobré peníze, že ani nevěříte, že ji najdete a blokujete si to. A možná vám právě pomůže, začít zkoušet jiné obory, abyste tento tlak v sobě trochu uvolnila, nebyla závslá, napnutá a zaměřená jen na jedné možnosti. Podle mě to, ale do konce srpna nebude, aspoň ne tam, kam byste teď chtěla. Větší šance jsou jinde a k tomuto postupně dospějete. 

 

 Hana se ptá

Dobrý den Jano, zajímalo by mě, jaký vztah ke mě má a co si tento muž o mě myslí. Děkuji za odpověď.Jana odpovídá

Dobrý den Hani

tento muž se může chovat trochu zvláštně, nepředvídatelně, někdy i tajemně, protože takový je. Zkuste tak i brát a uvědomte si, že plno jeho reakcí nesouvisí s vámi, ale s jeho povahou, neberte to ososbně. Pak tomu bude líp rozumět, získáte nadhled. Tento muž si o vás myslí je to dobré. Líbí te se mu a myslí na vás. Přesto se nemusí vždy chovat hezky nebo upřímně. Jestli o něj máte zájem, dejte tomu čas, buďte veselá a sama sebou.Jestli nemáte nebo vám to přijde neraálné, tak to jen berte jako fakt, abyste lépe rozuměla jeho chování. 

 Jindra se ptá

Dobrý den Jano, zajímalo by mě, jaký je jeho vztah ke mě. Od prosince jsme si jen psali, teď jsme se párkrát i setkali. Hodně mě v poslední době podporoval a pomáhal odpoutat se od rodiny a odstěhovat se. Bude mezi námi něco víc, nebo budeme dál jenom přátelé? Děkuji a přeji hezký denJana odpovídá

Dobrý den Jindro

ušla jste dlouhou cestu a je opravdu důležité si teď užít radost ze sebe, z nabité svobody a že jste se konečně posunula dál. Vím, že si přejte vztah a je to v pořádku, jen tomu nechte víc volný průběh. Nezaměřujte se teď na své touhy v rámci možného vztahu, ale na sebe a jak vás to změnilo a ještě změní. Je fajn, že vás někdo podpořil, ale už je potřeba stát na vlastních nohách, jinak nemůže být ten, co je vám milý, vašim partnerem, ale jen podporovatelem. Máte docela dobře nakročeno, a tohle je důležité. Je potřeba být dobrou partnerkouu a to můžete být jen, když si posílíte sebevědoí sama za sebe. Opřete se o sebe tak, že se už nebudete opírat o nikoho dalšího. Pak vás nebudou mást představy a očekávání od něj a vy si společné chvíle začnete užívat úplně jinak. Když to zvládnete, budete mít zajímavou šanci rozvinout váš vztah někam dál, až na úrpveň souzenění duší a rovnocenného partnerství. Dokonce i přátelství bude fajn, pokud nepřeskočí ta správná jiskra a které si budete schopná užívat právě proto, že se už od teď opřete jen a jen o sebe. Takže šance tu je ano, ale je třeba ještě na sobě pracovat a dát tomu čas. 

 Petra se ptá

Dobrý den chci se zeptat zda-li máme jit od sebe nebo zůstat? DěkujiJana odpovídá

Dobrý den Petro

je zvláštní, že svým způsobem cítíte, že k sobě patříte a zároveň, že nutně potřebujete změnu nebo se z toho zblázníte. Možná by bylo fajn uvědomit si, že změny a zázraky se nedějí, bez naši pomoci. Chápu, že je to pro vás náročné, ale možná místo na volbu být spolu nebo ne, by bylo lepší se zaměřit na změnu přístupu. V první řadě sami k sobě. Uvědomte si, jak sama sebe vnímáte, jak se sam k sobě chováte, jak se máte ráda a jak dokážete partnera vnímat takového, jaký je. Bez představ jaký by měl být, bez očekávání, jen si uvědomit, v čem je to v pohodě a v čem jste upnutá na jeho změnu. Potřebujete komunikovat, ale nenasloucháte si. Možná když se pustíte svého ega, boje s ním a zaměříte se chvíli jen a jen na sebe, na své potřeby na schopnost být zase sama sebou. Najdete i důvod, proč spolu máte být. a pokud i tak ne, budete si tím jistá. Ale zkusila bych to dřív, než uděláte nějaká zásadní rozhnodnutí. 

 Denisa se ptá

Chtěla bych se zeptat na můj vztah s partnerem. Zda je to můj osudový partner a zůstaneme spolu?Jana odpovídá

Dobrý den Deniso

nemám ráda výraz, osudový partner, to je přeci každý , kdo nám vstoupí do života. Každý v něm plní nějakou roli. Nečekejte na zázrak a vysněného prince, takhle to nefunguje. Chete být  šťastná ? Zaměřte se na sebe, na to jak se chováte sama k sobě, jaký máte přístup k životu, jak se v něm cítite naplněná sama za sebe nebo si vytváříte pocit, že vám tohle má zařídit partner. To totiž není jeho úkol, ale když si to tak nastavíme, jen si k mužům vytváříme očekávání a představy, jak se mají chovat a to vždycky přinese něajké zklamání. Věřte svým instkinktům a pokud svého partnera vnímáte dobře, věřte tomu, i když není dokonalý. I když přijdou chvíle, kdy spolu budete bojovat nebo se učit jeden druhého pochopit a přijmout. Zkuste vy dva spolu více komunikovat o důležitých věcech a tolik se napatlat v malichernostech. Nechtějte z něj mít kamarádku, která vás vždyvky pochopí a vyslechne, on je vaším partnerem a vy ho potřebujete vnímat v jeho můžské rovině. Naučte se říkat si i nepříjemnosti a debatovat, ne dohadovat se. Nemusíte vždycky dojít k nějakému řešení, často stačí navzájem si vyjasnit své postoje. Najděte jistotu sama v sobě a budete daleko jasněji vědět, co k němu opravdu cítíte a kam se váš vztah vyvíjí. Žádné povrzení, že je to ten pravý vám totiž tuhle jistotu nedá, to si jen myslíte. Máte možnost si vybudovt pěkný vztah, ale to nejde bez práce a nepřijde to samo. 

 Jana se ptá

Dobrý den Jani,mám otázku zda v tomto roce potkám může s kterým budu šťastná?Děkuji a přeji pěkný den.Jana odpovídá

Dobrý den Jani

velmi toužíte po partnerovi, který vám dá pocit bezpečí a spolehlivosti, ale taky se velmi bojíte, že se takový nenajde. To vás obklopuje energií, která vám brání se seznámit nebo, když už ano, není to to pravé. Zkuste se víc zaměřit na své obavy a strachy a začněte s nimi pracovat, Propouštět je ze sebe, hledat cestu, jak jistotu a bezpečí najdete v sobě. Jak se díky tomu začnete mít konečně správně ráda a budete šťastná sama za sebe, ne díky někomu. Pak se ve vás plno emocí uvolní a vy budete všemu daleko více otevřená. Díky tomu si umocníte šanci, hlavně od září, potkat někoho milého. Možná ne hned partnera, ale muže, který vám ukáže, že se muži umí chovat i jinak, josu různí. To vás posune k možnosti vztahu, v kterém budete dobrou partnerkou a taky spokojená. 

 marcela se ptá

Dobrý den.Jakým směrem se bude ubírat naše manželství,má už manžel o budoucnosti jasno? DěkujiJana odpovídá

Dobrý den Marcelo

ono nejde jen o to, jestli si váš manžel uvědomuje, co chce, ale jestli to víte vy. Moc nevěříte, že bude vše dobré a měla byste se sama sebe zeptat proč. Nečeketjte na zázrak, neupínejte se na představy o vztahu nebo jaký by měl manžel být. Musíte to přijmout tak jak to je a taky si přiznat, co opravdu cítíte a do čeho vůbec máte chuť dávat energii. Místo, abyste hledali možnosti, ať to znamená být spolu nebo ne se jeden druhému vzdalujete a uzavíráte se sami do sebe. Pak spolu bojujete i v obyčejných věcech nebo naopak nemluvíte. Víc než, jak se asi rozhodne manžel je potřeba, abyste se zaměřila sama na sebe. Připustila si, jak přemýšlíte, jak vidíte sama sebe, neopírala se o pocit, že manžel má zařídit, abyste byla spkojená, to můžete jen vy. Když si dovolíte opřít se jen sama o sebe, hledat cesty, jak být sama se sebou spokojená, ať teď máte život jakýkoliv, uvědomíte si, co je pro vás dva dobře. Taky to v čem nemůžete manžela změnit a co vlastné ani není o vás, ale o jeho povaze. touto cestou, kterou jdete se spíš buď rozejdete nebo si budete žít každý po svém ne spolu, ale vedle sebe. A jestli tohle nechcete můsíte udělat změny, první řadě v sobě, dá vám to sílu.

 marcela se ptá

Dobrý den.Měla bych dotaz ohledně dcery.V září půjde do 1 třídy,nástup bude s jistými omezeními.Prosila bych poradit,jak bude nejlépe k učení přistupovat,jak přistupovat k ní samotné popř.zda bude vhodné pokračovat v tanečním kroužku,aby nebyla přetěžována.Děkuji.Jana odpovídá

Dobrý den Marcelo

máte docela složitá témata na řešení a neměla byste je odbývat jen jednou otázkou. Buď se ozvěte, abychom se na to podívali v širším měřítku nebo si najděte nějakého jiného rádce. Důležité je začit u sebe. Jste máma a tak je důležité, jak vy se cítíte, jak jednáte. Čím více si budete věřit, tím v sobě budete mít víc klidu a to dceru rozhodně ovlivní, stejně jako vaše nervy. Navíc jste maminka, vy přeci znáte své dítě, umíte poznat, co je pro něj dobré. Nedívejte se na dceru rozumem, ale srdcem. Pozorujte ji, dovolte ji, aby vám sama ukázala, jaká je ne jakou  ji chcete mít. Vaše dcera je úžasná bytost a přirozenost dětí je poznávat vše nové, být kreativní a užívat si den. Svým klidem to jen podpoříte. Pomůže vám to být trpělivá, když se spolu budete učit, uvědomíte, si, že cokoliv ji zajímá je dobře, i kdyby to bylo jen na chvíli a pak se to změnilo. Uvědomíte si, kdy se snaží jen proto, že vám potřebuje dokazovat jak je dobrá nebo kdy něco vzdává, protože nevěří, že na to má. To přeci dobře znáte sama u sebe. Chcete pomoct dceři, aby si víc věřila a nebála se, změňte to nejdřív v sobě. Čím víc ji budete pozorovat, tím víc uvidíte v čem je stejná jako vy v dobré i špatném. Odpovězte si na otázku, co v takové chvíli pomáhá mě a to samé dobřejte ji. Pak najdete cestu, jak ji podpořit a vést tak, abyste společně našli rovnováhu a jak jste psala nebyla přetěžovaná. 

 

Magazín JL/zajímavé články pro vás

Pro motoristy Na Vysočině od minulého týdne zdražila nafta i benzin

Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic na Vysočině prodává v průměru za 28,27 ...

29.10.2020 /Komentáře ()

Váš politik/podívejte se do naší databáze

Babiš chce, aby Faltýnek rezignoval

Středeční zjištění deníku Blesk odhalilo noční návštěvu „zavřené“ restaurace v Praze ministra zdravotnictví ...

23.10.2020 vas-politik.cz

Udělala bych to znovu, říká M. Němcová, která se stala senátorkou

Bývalá šéfka Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) se stala o víkendu senátorkou za volební obvod Praha 1. Ve druhém ...

13.10.2020 vas-politik.cz

Čtenáři píší Jihlavské listy

Ohlédnutí za prázdninovými koncerty

Město Jihlava ve spolupráci s Karlem Paštykou letos už po­třinácté připravilo prázdninové promenádní koncerty dechových hudeb na ...

29.10.2020 /Komentáře (0)

Osobnost Nové Říše, která podstatně změnila její vzhled a chod, mjr. JUDr. Dana Čírtková

Paní Dana Čírtková se svým mužem Janem patří mezi lidi, kterým nikdy nemizí úsměv z tváře a jsou ochotni pro každého udělat ...

23.10.2020 /Komentáře (0)

Blog JL/diskutujte s námi

ZPUPNOST "zpupnost, laskavost, arogance, vřelost, lstivost, upřímnost, drzost, skromnost" Z OBLIČEJE ANONYMA ...

29.10.2020 Blog Jihlavských listů/Komentáře (0)
Zdeněk Gryc

PRÁVĚ DNES

PRÁVĚ DNES den před výročím 28. října Generál in memoriam CT 2 Dnes 20:50 Ve čtvrtek 26. května ...

27.10.2020 Blog Jihlavských listů/Komentáře (10)
Zdeněk Gryc
Reklama
27.10.2020 SportKéž by v Jihlavě byly stejně přátelské vztahy

K dírkovanému balonku přidal o trochu větší míč – házenkářský. Michal Peterka, člen Výkonného výboru Českého florbalu a hejtman pro vysočinskou část regionu spojeného s jižními ...

Komentáře (0)
26.10.2020 AktualityZemřel mukl Karel Linhart

Ve věku 91 let zemřel 20. října v Novém Městě na Moravě člen Konfederace politických vězňů na Vysočině pan Karel Linhart. Absolvent jihlavského gymnázia byl v roce 1949 v jihlavském ...

Komentáře (0)
26.10.2020 AktualityJihlava připravila místo pro bezdomovce, kteří budou v karanténě

Jihlava připravila ubytování pro bezdomovce ve městě, kteří by měli být kvůli covidu-19 v karanténě. V jedné z městských budov už bylo tento týden nachystaných 11 lůžek, do budoucna ...

Komentáře (0)
26.10.2020 AktualitySilničáři Vysočiny připravili na zimu kvůli viru střídání směn

Krajští silničáři připravili na zimu systém střídání směn, aby se pracovníci potkávali co nejméně a tím se mezi nimi snížilo riziko šíření koronaviru. Zajišťovat budou sjízdnost ...

Komentáře (0)
26.10.2020 AktualityNa krajských silnicích Vysočiny skončí většina oprav v říjnu

Na většině krajských silnic Vysočiny skončí stavební práce do konce měsíce. V listopadu budou pokračovat opravy 12 úseků, mezi nimi jsou i rekonstrukce mostů v Dolní Rožínce, Mysleticích ...

Komentáře (0)
26.10.2020 AktualityVyúčtování vstupenek dostanou v dědickém řízení

Nečekaný skon dlouholetého provozovatele kulturního střediska na zámku v Polné Michaela Ondráka (51) v červnu letošního roku zatřásl nejen zvukařskou a hudební scénou. Napřímo zasáhl ...

Komentáře (0)
26.10.2020 AktualityŠkoly chystají detaily maturit, z hodnocení testů zmizí známky

Od příštího jara se státní maturitní testy nebudou známkovat, nýbrž slovně hodnotit. Vyhlášku v tom směru podepsal ministr školství Robert Plaga (ANO) v polovině října. Jednotná (státní) ...

Komentáře (0)
26.10.2020 SportV červenci jsem krásně zmrzl na kole

O půlnoci klidně vleze do chladné vody, jelikož v tuto hodinu startuje závod. V rámci tréninku uběhne půlmaraton nebo se jde jen tak z nudy projet na kole, třeba na brněnskou přehradu a zpět. „Poměrně ...

Komentáře (0)
26.10.2020 AktualityNáhradních plánů pro veletrh bylo několik

Rok 2020 ovlivnila pandemie koronaviru. S děním v celém světě mává opravdu ve velkém. Zasáhla do životů všech - tedy i Markéty Hejkalové – ředitelky Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově ...

Komentáře (0)
26.10.2020 Čtenáři píšíOsobnost Nové Říše, která podstatně změnila její vzhled a chod, mjr. JUDr. Dana Čírtková

Paní Dana Čírtková se svým mužem Janem patří mezi lidi, kterým nikdy nemizí úsměv z tváře a jsou ochotni pro každého udělat první i poslední, o co je kdo požádá, a mnohdy ani žádat ...

Komentáře (0)
25.10.2020 AktualityKončím, řekla zubařka, a tisícovka lidí ve Větrném Jeníkově bude rázem bez zubaře

Sháníme zubaře a platíme zlatem. I takhle by mohl klidně vypadat inzerát představitelů radnic nejen na Vysočině, ale po celém Česku, kteří se marně snaží do své obce nalákat stomatologa, ...

Komentáře (0)
25.10.2020 AktualityKoronavirus zavřel ve Stonařově školku i školní jídelnu, strávníci zamířili k „okénku“

Ve Stonařově byla aktuálně prodloužena uzávěra činnosti mateřské školy a školní jídelny. Ty jsou na doporučení krajských hygieniků mimo provoz od středy 14. října, a to z důvodu výskytu ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net