Reklama
Dnes je pondělí 15.07.2024     svátek má Jindřich

Objevte tajemství lymfomasáže


16.2.2012 Pro ženy/Komentáře (0), autor:
admin

 

 Lymfatickým systémem každého z nás protéká bezbarvá tekutina, která zanechává škodliviny v lymfatických uzlinách a filtruje se zpátky do krve. Tento systém filtrování pročisťuje tělo od škodlivých látek, virů a bakterií a vyplavuje z těla odpadní látky. Pokud lymfatický systém nefunguje, člověk se může cítit zavodněný, unavený a někdy se mohou objevit třeba i bolesti hlavy. I to je důvod, proč se vypravit na lymfomasáž. Jak probíhá? To už je otázka pro Evu Mackovou z jihlavského Slender Studia.

 

 Důvodů proč by měl jít je hned několik -  prevence, podpora zdraví,  i estetické hledisko.

 

 Pozitivně působí na regeneraci, posiluje  obranyschopnost -  imunitu našeho těla, odvádí z něj toxické látky, aktivuje lymfatický systém a revitalizuje organismus.

 

 Zejména si ji dopřát při častých únavách, pocitu těžkých nohou a zátěži, otoky dolních i horních končetin, dlouhodobé užívání chemických preparátů, velice výhodná je v předoperačních, pooperačních i poúrazových stavech. Omezuje tvorbu křečových žil.

 

 Doporučujeme ji v léčbě nadváhy či obezity i neméně známé celulitidy.

 

 Při častých migrénách, nečistot pleti, otoky v obličeji, únava i kruhy pod očima.

 

 Pokud se klientka rozhodne na invazivní kosmetický zákrok, je dobré tělo pročistit před i odstranit otoky po zákroku. Přispívá k elastickému i mladšímu vzhledu kůže. Velice vyhledávaná je i aktivními sportovci při uvolnění kyseliny mléčné z těla.

 

 Masáž je velice příjemná. Lymfa, jako vše v těle, má své anatomické zákonitosti, s kterými se pracuje. Nejdříve musím terapeut uvolnit centrální lymfatické uzliny na krku, přes které se lymfa čistí, dále pokračuje do cévního systému a vylučovacími orgány odchází z těla ven.

 

 Naprosto zásadní a nutný je pitný režim. Lymfatických uzlin je po těle mnoho. Masáž se provádí lehkými, speciálními tahy, které směřují a posouvají lymfu do uzlin.

 

 Po masáží se cítíte velice lehce, uvolněně, dostaví se nárůst energie a máte pocit, že z vás spadl obrovský balvan a můžete tancovat.  Pokud je lymfatický systém hodně zanesený, nejčastěji dlouhodobým užíváním chemických preparátů, může dojít po masáží k fyziologickým reakcím jako je např. dočasná únava, chlad, ospalost, bolest hlavy, sucho v ústech,  větší pocit žízně, časté močení apod.

 

 V tomto případě by po zbytek dne již neměla probíhat další fyzická zátěž, spíše odpočinek a klid s dostatečným pitným režimem. Po dalších masážích se tento stav mění a ustupuje.

 

 Existuje přístrojová i ruční, která je vhodnější?

 

 Nedá se na tuto otázku jednoznačně odpovědět. Opět záleží na stavu lymfatického systému. Pokud je zanesenější určitě začít manuální lymfatickou masáží, ruka se dostane dál než přístroj.

 

 Pokud budeme hovořit o prevenci, doporučila bych přístrojovou. I z estetického hlediska celulitida je potřeba zkonzultovat a doporučit třeba 2 - 3 manuální a následně přístrojovou.

 

 Pokud je lymfatický systém již uvolněn určitě bych volila přístrojovou a třeba v pravidelných návštěvách jednou za týden, čtrnáct dní, měsíc - a udělala nějakou kúru po 10 - 15 procedurách - vše je individuální. Přístrojová je určitě lacinější než manuální masáž. Pokud se ale chystá invazivní zákrok, operace určitě je nutné pročisti organismu manuální lymftickou masáží.

 

 Jak často takový krok podstoupit?

 

 Ze začátku určitě docházet jednou za týden. Pro dosažení očekávaného výsledku je potřeba ji opakovat. U manuální, opět závislé na stavu, bych doporučila  3 - 5  hodinových návštěv - dále dle potřeby.  U přístrojové udělat si kúru 10 - 15 návštěv a po zlepšení stavu můžeme i 2 x za týden, ne však každý den po sobě.

 

 Samozřejmě, že jsou i kontraindikace, kdy nelze tuto masáž aplikovat vůbec, zmínila bych veškerá onkologická onemocnění, akutní virové či bakteriální onemocnění atd. Záleží na úrovni vzdělání a zkušenosti terapeuta. To bych si jako klient určitě nejdříve zjistila. Vlivem legislativy ji dnes může dělat v nějaké garáži skoro každý.

 

 www.slenderclub.cz

 

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net