Reklama
Dnes je úterý 21.05.2024     svátek má Monika

Chtěli udělat setkání pro místňáky, nakonec se do Šimanova sjelo široké okolí

NA AKCI dorazila i Veřejná bezpečnost. Foto: David Kratochvíl
NA AKCI dorazila i Veřejná bezpečnost. Foto: David Kratochvíl

30.7.2023 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
David Kratochvíl

Osobní i nákladní automobily, mopedy i motocykly, traktory nebo taky vojenská i historická technika si daly dostaveníčko v sobotu v Šimanově. Obci, vzdálené jen pár kilometrů od sousedního Větrného Jeníkova. 


Parta místních nadšenců tam totiž premiérově uspořádala na prostranství za obecním úřadem Setkání historických vozidel. Součástí celodenního programu byla kromě kultury také spanilá jízda po okolí nebo vyhlášení soutěže o nejkrásnější automobil i motocykl.


Nakonec se do Šimanova sjelo tolik vozů a techniky, že to překvapilo i samotné pořadatele, protože včetně exponátů od organizátorů setkání jich napočítali bezmála 150. Oficiálně registrovaných jich bylo 114.


Původní záměr pořadatelů byl, aby se do vísky sjela historická vozidla hlavně místních obyvatel nebo ze sousedních obcí – Zbilid, Větrného Jeníkova nebo třeba Dudína. To, aby se o akci vědělo, zařídili pořadatelé prostřednictvím sociálních sítí, kde vytvořili pozvánku na akci. 


Jenže setkání získalo nečekaně rychle na popularitě. Příspěvek na Facebooku získával čím dál větší počet sdílení a lajků. To, že se do obce sjelo ale tolik nadšenců do historických vozidel a techniky, překvapilo i samotné pořadatele. 


„Pravda, přes sociální sítě se nám tenhle sraz rozrostl do podoby, jako máte možnost vidět dnes. Původní záměr přitom byl pro místňáky udělat akci, která pro ně bude zpestřením. Zkrátka, aby každý vytáhl to, co má doma ve stodole, a přijel se s tím pochlubit a zároveň jsme se všichni setkali a měli možnost si popovídat,“ hlásil za organizační tým v sobotu dopoledne Dominik Blažek.


Zaregistrovat se mohl každý, kdo přijel na akci se strojem starším tři desítky let. Aby dostal statut veterána. K vidění byly i stroje z dob první republiky. „Máme tu aerovku z 30. let minulého století,“ vypočítal další organizátor Tomáš Mutl. Organizační tým tvořili ještě Petr Jeřábek a Ondřej Vosmek. Akci by pořadatelé rádi zopakovali i příští rok s tím, že by mohlo jít už o celodenní  akci. 

Diskuze k článku

Nový komentář

Komentáře


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net