Reklama
Dnes je čtvrtek 18.07.2024     svátek má Drahomíra

Motoristé pozor, policisté spouští akci Velikonoce

Ilustrační foto: archiv JL
Ilustrační foto: archiv JL

6.4.2023 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
David Kratochvíl

Měla by to být automatika, ale ještě než dnes sednete do auta a vyrazíte na cestu, zkontrolujte si, zda máte v pořádku doklady, povinnou výbavu, a nebo jestli má váš vůz stále platnou technickou.

Policisté totiž na Vysočině počínaje čtvrtkem spouští každoroční dopravně bezpečnostní akci Velikonoce. Monitorovat budou nejen rychlost, ale také to, jestli řidiči nesedí za volantem opilí nebo zdrogovaní.

Akce bude trvat až do Velikonočního pondělí a zvýšený počet hlídek bude na silnicích všech tříd. Policisté během pětidenní akce napříč krajem dohlédnou nejen na chování motoristů, ale také cyklistů a chodců.

„Běžný dohled nad silničním provozem bude o nadcházejícím prodlouženém víkendu ve srovnání s běžným víkendem výrazně posílen. Do kontrol se proto zapojí vyšší počet policistů dopravní i pořádkové policie v rámci celého kraje,“ slibuje krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Šéf krajských dopravních policistů David Jirák vysvětluje, že provoz na silnicích je během velikonočních svátků specifický ve srovnání s jinými.

„Prodlouženému víkendu tradičně předchází jeden den školních prázdnin a mnozí lidé volné dny využívají k návštěvám turistických cílů, chat či příbuzných. Proto se při našich kontrolách hodláme zaměřit zejména na frekventované silnice, kde dochází ke zvýšenému počtu dopravních nehod,“ řekl k chystané dopravně bezpečnostní akci.

Během Velikonoc se po celém kraji koná řada akcí. Na silnice  totiž vyjíždějí méně zkušení řidiči. O svátcích lidé podle Jiráka pijí ve větší míře alkohol. „Nese to nebezpečí, že za volant usedne opilý řidič,“ zmiňuje.

Zvlášť o Velikonočním pondělí podle něj tradičně vyjede během dopoledne mnoho lidí  na kole. Pokud řídí opilý, rychle podle policistů snižuje svou schopnost kolo ovládat a snadno havaruje.

Navíc kolař za alkohol může ve správním řízení inkasovat pokutu až  50.000 korun.

V loňském roce policisté na Vysočině během velikonočního prodlouženého víkendu zadokumentovali  celkem 40 dopravních nehod, při kterých se jedna osoba těžce zranila a 12  utrpělo lehké zranění.

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net