Reklama
Dnes je středa 24.04.2024     svátek má Jiří

Ředitelka azylového domu končí. Klienti tvrdí: Je to kvůli její nevíře


 

 Neprodloužení smlouvy ředitelce azylového domu v Jihlavě je terčem spekulací.

 

 V pozici ředitelky Azylového domu pro muže v Jihlavě končí Eva Janderková. Někteří klienti se domnívají, že je to kvůli víře, resp. nevíře. Zřizovatel to ale odmítá jako nesmysl.

 

 Dům zřizuje Evangelická církev metodistická (ECM). „Paní ředitelku prý mají odvolat proto, že není věřící. To by byla diskriminace. Myslím, že to přece není důležité a že paní Janderková udělala pro klienty maximum,“ tvrdí Radim Křivánek, který je v azylovém domě necelý měsíc. Klienti za ni podepsali petici.

 

 Předseda správní rady azylového domu Zdeněk Vuška upozorňuje, že nejde o odvolání, ale vypršení roční smlouvy na dobu určitou. „Před rokem jsme měli řadu uchazečů a někteří byli věřící. Kdyby nám vadilo, že paní Janderková je nevěřící, tak bychom ji přece vůbec nepřijímali,“ vysvětluje s tím, že si práce ředitelky váží. Na nového ředitele bude vypsán konkurz.

 

 Co je důvodem neprodloužení smlouvy? „Nejsme spokojeni s působením ředitelky ve funkci. Důvody nemusíme ani nechceme sdělovat. Je to interní věc zřizovatele,“ dodává Vuška. Podobně reaguje i jihlavský farář ECM Jan Zajíc. „Jako první věc bylo to, že jsme neprodloužení smlouvy konzultovali s paní ředitelkou. Některé informace klientů se asi nezakládají na pravdě,“ říká.

 

 Janderková tvrdí, že jako důvod jí bylo sděleno, že není křesťanka a nespolupracuje s církví. Spekuluje se ale o tom, zda ředitelka klientům příliš neustupovala.

 

 „Musíte mít ke klientům zdravý odstup. Jak to porušíte a ustoupíte jim, zneužívají toho a je to chyba pro ně i pro vás,“ dodává muž, který v jiném azyláku pracoval a nechce být jmenován.

 

 Azylové domy jsou asi nejrizikovější neziskovou aktivitou, protože jsou v nich lidé nemocní, závislí, propuštění z vězení nebo léčebny. Výjimkou nejsou potyčky či pozvracené schody. Možná proto jsou většinou zřizovateli církve, které činnost berou jako službu (viz např. světové osobnosti Matka Tereza či abbé Pierre).

 

 Církve většinou nabízejí klientům i duchovní servis – ale ze zákona nesmí být povinný. Někteří klienti v mezní životní situaci opravdu najdou cestu k něčemu vyššímu, někteří si naopak předstíranou vírou snaží vydobýt hmotné výhody nebo náklonnost zřizovatelů.

Diskuze k článku

Nový komentář

No...
...jestli je tam takovej bordel jako na tý fotografii,tak se nedivím...:-)
Kajazz | 2011-04-09 14:21:24 | Reagovat
Možná kdyby se pan Mazanec přišel do azylového domu podívat, tak by zjistil, že se během posledního roku velmi zvýšila jeho úroveň a jistě by zveřejnil fotografie aktuální a ne náhodně stažené kdoví odkud...
Miloš | 2011-04-10 17:46:42 | Reagovat
Fotka z azylového domu
V tomto článku nehodnotím úroveň služeb azylového domu - věřím, že je kvalitní. Byl jsem v domě koncem roku, kdy jsem psal reportáž o tom, jak jeho klienti tráví Vánoce a silvestra. Fotku s postelí jsem k článku nevybíral (v novinách byl bez fotky), ale máte pravdu, že vhodnější by byla přímo z objektu - poprosím tedy kolegy o změnu a umístění fotky p. Josefa Horvátha hrajícího na kytaru přímo v Azylovém domě v Jihlavě. S pozdravem Jan Mazanec, Jihlavské listy.
Jan Mazanec | 2011-04-11 10:42:27 | Reagovat
mazanec
k vašemu stylu psaní: prvotní reakce v článku na odvolání Janderkové od klientů azyláku je zcela rozmetána (tím, že je několikrát v článku znevážena jejich důvěryhodnost - jsou tam krátce, předstírají, poblívají schody...), 95% prostoru je dáno dvěma lidem, kteří zjevně o fungování azylového domu nic netuší (jejich klišé jsou trapná), a nikdy tam mezi lidmi nebyli, a bojí se mezi ně přijít; no a reakci Janderkové je dán prostor jedné jediné věty! To je mi ale vyváženost!
pepa | 2011-04-12 13:06:40 | Reagovat
Vyváženost
Paní ředitelka Janderková dostala prostor k vyjádření, stejně jako ho dostali klienti. Paní ředitelka ale sdělila pouze jednu jedinou větu, že jí jako důvod bylo sděleno to a to (viz článek). Více se k situaci nechtěla vyjadřovat. S pozdravem Jan Mazanec, Jihlavské listy
Jan Mazanec | 2011-04-12 15:52:36 | Reagovat
Ono bylo zvláštní, že ji vůbec tehdy přijali, přestože odbornost nic moc :-(
Misigan | 2011-04-10 12:38:06 | Reagovat
???
Podle čeho soudíte, že její odbornost je nic moc?
Veverka | 2011-04-10 23:31:10 | Reagovat
???
Bohužel jsme došlo až tak daleko,že si vážení klienty Azylového domu budou vybírat dnes ředitele,zítra další zaměstnance atd.....Já si myslím,že komu z klientů se zde nelíbí,má svobodnou možnost odejít kam chce, za lepším.Všude všichni na tyto klienty čekají s otevřenou náručí,nebo snad vy ne?
Náplava | 2011-04-11 11:42:06 | Reagovat
kdo zná paní Janderkovou tak asi ví proč jí neprodloužili smlouvu. Podle mne nejlepší co mohli udělat.
xxxxx | 2011-04-11 21:28:25 | Reagovat
Kdo opravdu ZNÁ paní Janderkovou, tak se DIVÍ, proč jí smlouvu nechtějí prodloužit !!!!
Veverka | 2011-04-12 00:06:55 | Reagovat
pravda
Mluvil jsem s ubytovanými na tom azyláku, i těmi, kdo tam jsou dlouho - jen si p.Janderkovou chválí! Prý dokáže být i přísná, ale sravedlivá. Nikdo z nich (a prý ani pracovníků) vůbec nemůže pochopit, jaktože se jí chtějí zbavit. PP
pepa | 2011-04-12 12:54:41 | Reagovat
A vám přijde normální, že zřizovatel sociální služby, naprosto ingnoruje zpětnou vazbu od uživatelů služby, kterou poskytuje?!
Jan | 2011-04-12 13:28:59 | Reagovat
odbornost
Pokud vím, její odborností je sociální pracovnice!!! což je ale přece pro sociální službu ta nejlepší odbornost! Koho tam nasadí místo ní? S jakou "odborností"? Fanatik? PP
pepa | 2011-04-12 12:57:32 | Reagovat
Zcestné a nepodložené soudy. Eva je tím nejlepším, co mohlo azylák potkat. Důkazem je to, že za ní stojí nejen zaměstnanci, ale i klienti... Za rok svojí práce udělala víc než Kuklová za 17 let....
Martínek | 2011-04-12 00:01:00 | Reagovat
článek
Celý článek mi přijde jako hromada polopravd a spekulací. Jelikož se kolem azylového domu pohybuju již několik let, vidím pod pokličku. Za neprodloužením vidím jednoho člověka, resp. jednu rodinu a to rodinu Kuklovu. Bývalá ředitelka Táňa Kuklová, se nechala zvolit do výboru SKP, aby se mohla pomstít za svého manžela Ladislava Kuklu, který z důvodů hrubého porušování pracovní kázně musel azylový dům opustit, a to právě na popud ředitelky Evi Janderkové, která chtěla pro klienty to nejlepší. Poznámka o Matce Tereze mi přijde hodně zcestná. Zřizovateli Evangelické církvy metodistické nejde opravdu o blaho klientů, ale pouze o mstu, moc a o koryta! I takhle hnusně se mohou chovat "křesťané", píši v uvozovkách, protože ke křesťanským hodnotám má tata sekta opravdu daleko. Moc dobře vím, že pro tyhle lidi, jsou klienti jen povl a špína! A ten kdo se k nim chová jako k lidem, je v jejich očích, ten kdo jím moc ustupuje. Pakliže nevěříte, přijdte se zeptat pracovníků azylového domu, ti vám vše rádi potvrdí. Je mi z tohoto chování rádoby křesťanské církve nablití!
Mirek | 2011-04-12 10:51:11 | Reagovat
střet zájmů
To je ale střet zájmů jak vyšitý - ta Kuklová. Její manžel je vyhozen(je to pravda?) a ona se zjevně mstí tomu, kdo jej vyhodil. Měla by na svoji funkci v tom výboru rezignovat! Nemůže být nikdy objektivní. PP
pepa | 2011-04-12 12:50:49 | Reagovat
Po přečtení článku v Jihlavských listech jsem si myslel, že jsme se vrátili do hrubé totality. Bývalá ředitelka azylového domu Kuklová po odchodu do důchodu má pocit, že nové vedení musí řídit z domova a nařizovat, jak má azylový dům fungovat. Přijde mi, že paní Kuklová, která nemá vzdělání pro tuto funkci, se po nové ředitelce pouze vozí, neboť ona sama si zde zavedla rodinný podnik a schovává se za křesťanskou víru, která nemá nic společného s tím, co provádí. To je hrubé svinstvo!
Roman | 2011-04-12 15:08:48 | Reagovat
Tak jakou?
Je to " k nevíře" nebo "kvůli její nevíře?"
asdf | 2011-04-12 17:05:25 | Reagovat
věřte - nevěřte
Prý kvůli její nevíře - a to je skutečně k nevíře - v dnešní době!
Pavel | 2011-04-12 20:34:23 | Reagovat
reakce zaměstnance SKP
Reakce na článek Jihlavských listů „Ředitelka azylového domu končí...“ (ze dne 8. 4. 2011). K prvnímu odstavci je třeba sdělit, že prvním důvodem nespokojenosti se současnou ředitelkou Evou Janderkovou, který nová správní rada Střediska křesťanské pomoci Jihlava (ve složení Zdeněk Vuška, Dana Patočková a Táňa Kuklová) sdělila, bylo, že není věřící a že by si na tomto místě představovali někoho věřícího, a také že dostatečně neprojevila svoji vstřícnost místnímu sboru Evangelické církve metodistické (např. že nechodila na nedělní bohoslužby). Toto po ní ale celou dobu nikdo nepožadoval a ani to nebylo v podmínkách výběrového řízení (jako náplň práce budoucího ředitele SKP), které v loňském roce současná ředitelka vyhrála. Tvrzení klientů ve druhém odstavci článku není tvrzením jen p.Radima Křivánka, ale úplně všech, kteří byli daného dne (kdy se sešla nová správní rada) v azylovém domě (dále jen AD) ubytováni. Poznámka v tomto odstavci, že p.Křivánek je v AD ubytován jen necelý měsíc má znevážit jeho názor. S tímto názorem se ovšem ztotožňují i ostatní klienti, mnozí jsou v AD ubytováni delší dobu. Problémem je zde to, že nová správní rada názor klientů AD vůbec nebere v potaz. Co si myslí klienti jimi zřizované služby je jim úplně jedno. Petici si prý "dnes může napsat každý", řekla jedna z členek správní rady klientům, kteří jí petici s 20 podpisy předkládali. Znění petice i s podpisy mužů má k dispozici správní rada a možná by bylo dobré si od ní text petice vyžádat a zveřejnit jej v Jihlavských listech. Na závěr třetího odstavce článku tvrdí předseda správní rady pan Zdeněk Vuška, že na nového ředitele AD bude vypsán konkurz. Podle schválených standardů AD musí na tuto pozici proběhnout řádné výběrové řízení. Ovšem do nástupu nového ředitele je nyní (v den vydání této reakce – pokud vyjde v pátek 15.4.) již jen 16 dní ! A výběrové řízení nebylo ještě vypsáno. Kdy tedy bude vyhlášeno, aby bylo kvalitní a transparentní? Aby nebylo jen "jako"? Jak může za 16 dní být zorganizováno a uskutečněno výběrové řízení a zároveň se v téže době nově vybraný ředitel kvalitně připravit na zodpovědné vykonávání této funkce od 1. 5. 2011 ? Jak může ze dne na den někdo převzít vedení a být od prvního dne kvalitním a kompetentním ředitelem bez jakékoli přípravy a spolupráce s minulým vedením? Výběrové řízení, které proběhlo minulý rok, bylo připravováno několik měsíců a poté byla také rozumná lhůta na "zaučení" nové ředitelky (která toto řízení regulérně vyhrála). Ta navíc měla výhodu, že v AD již pracovala jako sociální pracovnice. Ve čtvrtém odstavci zmiňovaného článku se objevuje ničím nepodložená a nevysvětlená spekulace o důvodech nespokojenosti s působením současné ředitelky. Jaké jsou skutečné důvody nespokojenosti nové správní rady? Jakože předchozí správní rada nespokojená nebyla? (jinak by přece zasáhla). Proč nechtějí skutečné důvody uvést? To zní velmi konspiračně a nedůvěryhodně. V AD se obecně ví o jediném možném důvodu: současná ředitelka Eva Janderková od 1. 1. 2011 neprodloužila pracovní smlouvu v azylovém domě vrátnému, panu Ladislavovi Kuklovi, a to z důvodu opakovaného hrubého zanedbávání jeho pracovních povinností. Pan Kukla je ovšem manželem bývalé ředitelky azylového domu, paní Táni Kuklové, která se od března 2011 stala novou členkou správní rady – té rady jejímž prvním krokem bylo odstranění Evy Janderkové z funkce ředitelky. To je jednoznačný střet zájmů! Pokud se navíc správní rada odvolává na křesťanské zásady, je to o to více zarážející. Vypadá to celé opravdu velmi "křesťansky". Stín padá na celý jihlavský sbor Evangelické církve metodistické, který se nechal zviklat touhou po pomstě několika jedinců, svých členů. Nikdo z nich se nikdy nebyl podívat na azylovém domě. Nikdy si nikdo z nich nepřišel promluvit s ubytovanými klienty, s pracovníky nebo s ředitelkou o jejích údajných nedostatcích. V tomto odstavci (tedy ještě tom čtvrtém) článku také farář sboru metodistů Jan Zajíc lživě tvrdí, že neprodloužení pracovní smlouvy s ředitelkou konzultovali – pokud víme, není to pravda. Bylo jí to pouze oznámeno, a to ještě velmi neochotně (původně jí to správní rada chtěla sdělit pouze dopisem týden před vypršením roční lhůty a vůbec se s ní o tom nebavit !). Pátý odstavec článku (v němž byl dán prostor pro vyjádření současné ředitelce) je z celého článku nejstručnější a to ještě ani ne celý zahrnuje její reakci ! To jen svědčí o tom, jak je celý článek „vyvážený“. V závěru pátého odstavečku je věta "Spekuluje se o tom zda klientům ředitelka příliš neustupovala." Co je toto za tvrzení? V čem konkrétně se ředitelka provinila? Nikdo jí nic neřekl osobně a konkrétně! Většina pracovníků i klientů azylového domu může potvrdit, že se ředitelka Eva Janderková ve své funkci chovala a chová zcela korektně a profesionálně (navíc pod jejím vedením AD viditelně vzkvétá, prošel také nejvyšší možnou státní kontrolou – inspekcí kvality sociálních služeb !). Stačí se jen pracovníků či klientů zeptat. To ale nikdo neudělal. Ani správní rada, ani novináři. Znovu se tedy ptáme: V čem se provinila tak moc, že jí to nikdo není ochoten vysvětlit a nedává jí jinou šanci než skončit? Domníváme se, že do konkrétních kroků, které ředitelka činila vůči klientům, současná ani minulá správní rada prostě ani vidět nemohla. Ti, kdo se v článku vyjadřují – Zdeněk Vuška (současný předseda) ani Jan Zajíc (předseda minulé rady) – to prostě vědět nemohou. Nikdy s klienty nehovořili, nikdy mezi ně nepřišli. Ani s pracovníky si o těchto věcech nikdy nepromluvili, nezeptali se. Někteří se začali zajímat až po svém rozhodnutí o zbavení se ředitelky. Tuto spekulaci, ve skutečnosti pouhou pomluvu, musel vypustit někdo, kdo se chce ředitelce za něco pomstít. A nebo je zcela smyšlená. Ovšem ať je to jakkoli, oba tyto důvody jsou velmi nečestné. V šestém odstavci článku nás také zaráží spekulativní prohlášení jakéhosi bývalého pracovníka jiného azylového domu. Proč se někdo nezeptal pracovníků zde? Většina z nich pracuje v jihlavském azylovém domě již mnoho let a zažili i ředitelku předchozí. Vždy zde byla otevřená a týmová spolupráce. V působení těchto dvou ředitelek nejsou žádné zásadní rozdíly. Jaktože předtím nikdo nic bývalé ředitelce nevytýkal? Ano, ona měla v očích minulých správních rad jednu výhodu – je dlouholetou členkou metodistického sboru, tak by si to nikdo nedovolil. Vrcholem článku je pak v sedmém odstavci odvolávka na Matku Terezu či abbé Pierra. Tato zmínka je v kontextu celého článku opravdu paradoxní – toto tvrzení vzešlo od lidí, kteří klienty azylového domu vnímají jako póvl a bojí se mezi ně chodit (např. farář Jan Zajíc za celou dobu svého mnohaletého působení v Jihlavě mezi ně ani jedinkrát nepřišel, nikdy si s nimi nepromluvil, jejich názor jej nezajímá a navíc sám tvrdí, že mu to není blízká skupina osob!). A ještě k poslednímu, osmému odstavci. Tam je správně řečeno, že duchovní servis není (a nesmí být) povinný. Duchovní práce ovšem není ani povinnou součástí náplně práce ředitelky AD, a to ani podle stanov schválených správní radou. Vnímá-li zde správní rada nějaké selhání, je to spíš opět selhání církve metodistické, která nebyla za celou dobu schopna či ochotna se o tuto věc postarat. Duchovní práci s klienty (která je opravdu dobrovolná) zajišťují pracovníci azylového domu, a to v naprosto stejném rozsahu jako za minulé ředitelky. Toto současná ředitelka nijak neomezila. I ona dává naprostou svobodu v tom, kdo se do této činnosti chce zapojit. Pokud se v této oblasti něco vytýká Evě Janderkové, mělo to být vytčeno již mnohem dříve Táně Kuklové, bývalé ředitelce. Absolutním „bonbónkem“ článku je potom závěrečná poznámka o tom, že si někteří klienti předstíranou vírou snaží vydobýt některé výhody. Toto tvrzení je velmi nevkusné a urážející. V současné době není na azylovém domě jediný klient, který by se takto choval. V kontextu celého článku se tato věta pouze snaží znedůvěryhodnit postoj klientů k této otázce. Podotýkáme, že muži ubytovaní v azylovém domě nejsou žádní bezdomovci, ale normální lidé, které většinou souhra nepříznivých životních okolností zavedla až sem; ale azylový dům je právě pro ty, kteří se sebou ještě něco chtějí dělat. Kromě jediného člověka jsou v AD nyní všichni plně svéprávní a svobodní občané s nárokem na svůj názor. Kdo řekl tuto větu, co je na konci článku, ten musí muže v azylovém domě opravdu nenávidět. Byl-li to křesťan, je to o to více zarážející. Ne ta věta sama, ale kontext v němž je použita – tedy opět znevážit důvěryhodnost názorů klientů. Závěrem již jen stručně řekněme, že toto jednání správní rady je opravdu hrozným svědectvím o tom, jak se také mohou křesťané chovat. Víme, že takoví nejsou všichni, je to možná jen menšina, a proto apelujeme na ty křesťany z jihlavského metodistického sboru, kteří chtějí být věrni křesťanským zásadám, aby byli nápomocni tuto křivdu (která poškozuje azylový dům, jeho potřebné klienty i současnou výbornou ředitelku) napravit.
Jan Roháček | 2011-04-12 23:23:37 | Reagovat
tý jo
Drahý pane J.R., tak teď jistě vyhodí z azyláku i vás! Mnoho štěstí. PP
pepa | 2011-04-12 23:35:27 | Reagovat
Ano, ano, mohl jsem se podepsat jako muž, který v jiném azyláku pracoval a nechce být jmenován:-) Ale já si za svým názorem stojím!
Jan Roháček | 2011-04-12 23:40:43 | Reagovat
?
i za tu cenu, že ten názor je špatnej? a že jdete slepě za něčím, co vás táhne dolů...? ale no tak, pane Roháčku, vždyť nejste tak hloupý!!
renny | 2011-08-17 20:22:58 | Reagovat
Ale co, svatí se vyspovídají a budou hřešit dál.
* | 2011-04-13 09:19:15 | Reagovat
* | 2011-04-13 09:16:57 | Reagovat
dotaz
Ptám se redakce JL, taky té korupční rady a nebo pracovníků AD - kdo teda bude tím novým ředitelem? Má to prý být už za 2 týdny. A prý to bude zas Kuklová. Se to šušká, a nikdo nic neřekne nebo neví. My, co nás trápí, jesli budou potřební mít i od května střechu nad hlavou, to chcem vědět! PROSÍME ! PP
pepa | 2011-04-12 23:40:40 | Reagovat
nevíme nic
Na to nemůžu již nereagovat. Také jsem pracovníkem AD, žel my zde nic nevíme, správní rada s námi odmítla o těch věcech nadále komunikovat (prý bude již mluvit jen s ředitelkou, ale jí, pokud vím, také nikdo ze s.r. zatím nic nesdělil). Zajímají nás (pracovníky a klienty) především 2 věci (a přesně toto jsem navrhl již před týdnem předsedovi s.r., p.Vuškovi): 1. proč se zbavují kvalitního a kompetentního člověka? (ať to jasně vysvětlí a přijdou to říct také mezi nás - do reálného prostředí sociální služby kterou zřídili) a 2. kdo bude od 1.5. novým ředitelem? - za 2 týdny se opravdu nedá udělat výběrové řízení, musejí tedy mít někoho, kdo to tady kvalitně převezme. Ale opravdu nevíme, tedy já, ani většina pracovníků, kdo to bude.
Pavel | 2011-04-13 10:09:08 | Reagovat
Z toho si obyčejný nezasvěcený člověk udělá jediný obrázek: Veškeré církve a sekty od katolíků po jehovisty jsou obyčejný sprostý spolek pokrytců. Nějaký bůh jim může být úplně ukradený.
Kritik | 2011-04-13 11:31:41 | Reagovat
Pane "Kritik"máte pravdu,jde jim jen o sebe.
ABL | 2011-04-13 13:27:37 | Reagovat
jsem zděšen
Manžele Kuklovy trochu znám. A to mě teda překvapilo - jak nekřesťansky dokáží jednat. Velmi mě zklamali. Paní Kuklová, to vám stojí za to? Vypadáte teď jako mstivá důchodkyně, která chce potopit svůj výtvor - azylák. Žárlíte, že to někdo dokáže dělat líp než vy! Proč si neužíváte důchodu? Bylo mi řečeno, jak srdceryvně jste se loni loučila a jak jste říkala, že do nového vedení nebudete zasahovat. A teď se vracíte jako uragán. A farář Zajíc? To snad není pravda. Ten tam nemá co dělat! Jak se takový člověk mohl stát farářem. Už to, co řekl do novin je hrozné, nekřesťanské. Farář by se asi měl chovat jinak, nemyslíte? Měl by s ostudou odejít a dělat něco jiného. Jsem znechucen. (a proč ta rada nekomunikuje, to je mi taky záhadou) J.
Juraj | 2011-04-13 14:06:20 | Reagovat
vážený pane z azylového domu co jste psal tento článek, nevím zda jste ten co s paní janderkovou ted udržuje blízký vztah a pokud ano neměl by jste psát zde tento článek jste neobjektivní!!!!Možná budou důvodem výpovědi tyto nadstandartní vztahy!!Pokud vím neni první....
vera | 2011-04-13 16:14:33 | Reagovat
Vážená paní Věro, článek v JL jsem nepsal já, ale pan Mazanec. Já jsem na něj pouze reagoval:-) to pro vysvětlenou. Jinak samozřejmě nevím, co vy si představujete pod pojmem "nadstandartní vztahy". To byste nás musela poučit. Každopádně osobní život paní Janderkové je pouze její soukromá věc a s jejím působením v AD to opravdu nemá moc společného.
Jan Roháček | 2011-04-13 16:41:10 | Reagovat
Ať nám slečna Janderková také řekne,kolik klientů si za dobu svého působení zvala domů,chodila s nimi do hospod a proto také měla na každého jiný metr!!!!!!
klient R. | 2011-04-13 18:32:35 | Reagovat
Jestli Vás tato otázka natolik zajímá a trápí, co vám brání zeptat se přímo jí? AD určitě víte kde je, když jste ten klient, i když o tom si myslím své, názory našich klientů znám, takže odkud asi vítr vane?. Ono anonymně tady na někoho kydat, to je opravdu hrdinství.
Jan Roháček | 2011-04-13 19:47:23 | Reagovat
Miloš | 2011-04-13 20:21:50 | Reagovat
Řekněte vy "kliente R."/"vero" kolik klientů (a které konkrétně) si zve paní Janderková domů a komu měří jiným metrem! Nepochybně tyto informace máte přesně doložitelné a prokazatelné, protože jinak jde o sprostou a žalovatelnou pomluvu. A nemyslete si, že vaše identita v případě policejního šetření nejde dohledat.
Miloš Kameník | 2011-04-13 20:58:20 | Reagovat
jůůůů
V té metodistické sektě asi nemají ani internet, že sem od nich nikdo nepíše. A nebo se schovávají za ty anonymní a nedokázané pomluvy. Dnes jsem mluvil s jedním křesťanem a ten se úplně styděl za to, jak se křesťani můžou chovat. Vím, že tak hnusně to nedělají všichni, proč se teda neozvou ty poslední zbytky slušných? Proč někdo od nich -metodistů- nevyzve ty své padlé "bratry a sestry" aby odešli a už nic nekazili? A hlavně v bibli je prý pomluva označena za jeden z nejhorších hříchů - to jim ale asi je jedno, doufám teda že ne všem. PP
pepa | 2011-04-13 22:49:23 | Reagovat
V metodistické sektě opravdu žádný internet není - asi proto, že ECM je řádně registrovaná církev a není sektou.Na názory a úroveň příspěvků diskuze je opravdu nejlepší zásada - mlčeti zlato...Je opravdu tak těžké pochopit,že když mám smlouvu, která platí do pátku tak v sobotu už neplatí - z vlastní podstaty vzájemné dobrovolné dohody obou stran? Starosti o blaho klientů a provoz AD přenechte těm, kterým to přísluší - zřizovateli - ECM a správní radě SKP. Pokud máte pocit, že zřízení a následně provoz AD budete umět lépe - prosím - nikdo Vám nebrání vytvořit zdravou konkurenci, která v konečném důsledku možná upadající AD ECM "položí". Do obsazování funkce ředitele a dalších zaměstnanců Vám přeji mnoho takových plodných diskuzí, jak se odvíjí zde.
L.P. | 2011-04-14 00:15:04 | Reagovat
vážený, či vážená "elpíčko"
I Krišnovi hulákači jsou registrováni, stejně jako další prapodivné spolky (a přeju jim to) ale pokud vím, tak je ECM považuje za sektu nebo už je konečně taky přijala za bratry? - když jsou tak důvěryhodní a mají tu registraci? Z jednání té správní rady nemám pocit, že mají na mysli blaho AD. Ředitelky se jistě zbavit můžou, i když jim to tam za ten rok dost dala do pořádku - byl(a) jste tam? mluvil(a) jste s lidmi co tam žijí o jedné posteli a skříni, po šesti na pokojích? já jo. Takže ať se jí zbaví (bez ohledu na to, co s ní bude a jak jí to osobně poškodí profesní profil), ale ať to nedělá tak okatě bývalaá ředitelka T.K. - to že současná ředitelka E.J.vyhodila jejího manžela je pravda? prý jo. zatím to nikdo nepopřel. A pokud jo, tak se do správní rady vůbec neměla tlačit (nebo ti, kdo ji tam dotlačili se úplně zbláznili) - nevím jak to bylo. ale je jasné, že je podjatá, nemůže nebýt! (a lidi kolem ní jsou buď zmanipulovaní nebo nic nevědí) - to,že to dělají politici už jsme si zvykli, o sektách už se tak často nemluví, ale mají zjevně také takové manýry, sekty jo (kdyby ECM byla církví Ježísovou,měla by mechanismy, jak toto cynické jednání zarazit). A Bůh? slušnost? lidskost? to tam teda vidět není, v tom jednání. Jo,na azyláku jo,ale tam působí jen jediný metodista,a možná je to dobře, jinak jsou tam prý i další křesťani,ale prý nefanatičtí a příjemní. Ale ta rada? nebo i širší okruh lidí jim do toho mluví? vypadá to, že hájí hlavně své zájmy - jak to na tomto světě bývá. Naprosto nebiblické jednání (jak křesťani rádi řikají). Co vím ale o Ježíšovi, toto by neschvaloval, tak by totiž nejednali ani ti farizejové. a ta poslední věta vaší zprávy - to je pěkná ironie! já fakt přeju azyláku, hlavně chlapům tam, ať mají dobré vedení a nasadí jim tam aspoň někoho slušného. nevím nevím, zda ale budou mít ECM z koho vybrat, je jich hrstečka, ale třeba jo, rozhodně to tam tan dosazenej ředitel nebude mít ze začátku snadné!
pepa | 2011-04-14 01:08:23 | Reagovat
Podobnej fanatickej bordel je i v jihlavské Charitě, nic si z toho nedělejte, tam taky pár lidí v zákulisí sektářsky ovládá celou charitu.
Dokenatox | 2011-04-14 10:18:05 | Reagovat
Bordel jako ve všem.Přátelé a příbuzní mají přednost před slušným a pracovitým člověkem vždy.
ABL | 2011-04-15 15:10:51 | Reagovat
Všechny tyhle spolky, ať už si říkají církev nebo sekta, nejsou nic jiného, než spolek pokrytců a fanatiků. K tomu, čemu se říká křesťanská láska k bližnímu mají setsakramentsky daleko.
Kritik | 2011-04-16 07:41:24 | Reagovat
no nikdo z té, jak vy říkáte, sekty sem nepíše,protože nikdo nemá zapotřebí se dohadovat... když vás baví se ve všem takhle babrat a házet špínu na lidi o kterých víte jenom A,ale už neznáte B, tak prosím, ale proč by to měli dělat ostatní???
sandra | 2011-08-17 20:27:01 | Reagovat
výzva
Pane Kukla, vy už mlčte! (navždy) Paní Kuklová, vy odejděte z té rady, nemáte tam opravdu co dělat, to nevidíte, že jste jasně ve střetu zájmu? Pane Zajíc, vy už raději nikomu nikdy nezkoušejte namluvit, že jste křesťanský farář a neverbujte další chudáky k vám, protože na ty, kdo by to opravdu potřebovali kašlete. A nebo se všichni veřejně omluvte těm, co jste ublížili, napravte, co se dá a změňte své chování i myšlení. I vy máte ještě šanci. A pracovníci a klienti AD? Mírněte se. A pokud se ti "nahoře" omluví a napraví, odpusťte jim prosím. Jinak se vám ani nedivím.
Karolína | 2011-04-16 09:25:43 | Reagovat
K výzvě Karolíny... Vyzvat člověka, který je vláčen mnohdy neoprávněně a nepodloženě v tisku a diskuzích, aby mlčel a tím ho zbavit možnosti se hájit je velmi slušně řečeno nesolidní (lumpárna). Vyzvat paní Kuklovou k odchodu z rady SKP je adekvátní tehdy, pokud by se stala znovu ředitelkou SKP (AD) - k čemuž nedojde. Pokud by chtěla, tak po 18ti letech svého bezproblémového výkonu funkce ředitelky tu možnost měla a o slečně Janderkové by dnes nikdo nevěděl. To už má vyšší úroveň vyzvat k odchodu pana Klause, protože ukrást drahé pero v Chile je realita, která se dotýká Vás i všech Čechů - ale neočekávám, že to ve své samospravedlnosti učiníte... To, zda je pan Zajíc křesťan nebo ne, bude zaplaťpánbuh posuzovat někdo úplně jiný než Vy a Vy si tímto soudem můžete pouze přitížit... Do ECM opravdu nikdo neverbuje - další pomluva - lidé přicházejí a odcházejí zcela svobodně a dobrovolně. To, jak ECM na potřebné kašle, dokládíá právě existence SKP při ECM, které bude mít brzy dvacetileté výročí s průchodem stovek klientů, kterým bylo pomoženo. Z Vašeho příspěvku není zřejmé, za co se mají pan Kukla, Paní Kuklová a pan Zajíc omlouvat. Za to, že správní rada SKP zřízeného při ECM plní dohodu o práci se slečnou Janderkovou na 1 rok? Rovněž není zřejmé komu a jak ublížili. Pokud něco konkrétního a doložitelného víte tak nepište obecně, protože Vaše formulace mají charakter žalovatelné pomluvy. A k pracovníkům a klientům střediska křesťanské pomoci lze z celé uměle vyvolané a medializované kauzy spíše říci, že je z nich pouze cítit strach, aby se náhodou nevrátil pořádek, jasná pravidla a řád s morálními nároky, jak tomu bylo 18 roků před sl. Janderkovou. On totiž vulgárně řečeno bordel vyhovuje většině lidí víc a tak mají eminentní zájem ho krýt a chránit. To ostatně principiálně platí i o hříchu...
L.P. | 2011-04-16 11:03:40 | Reagovat
blábol
Tak toto je pěkný blábol. Za prvé zkušenost s verbováním do ECM mám! Nepoužívají příliš čestné metody, ne vždy sektářské, ale velmi úlisné. Vy jste asi členem, že jo? Výzva Kuklovým a dalším byl jen pokus (chápu že chabý) o apel na jejich svědomí, pokud jeho zbytky ještě mají (není snad ani možné, že by byli tak tvrdí). A k údajnému bordelu na AD: to je prostě ubohá LEŽ. Jste-li metodista a lžete tak to fakt bude posuzovat někdo Jiný. Běžte si promluvit s lidmi tam. Jaký bordel? Pokud je tam teď, tak tam byl už za Kuklové. Vždyť prošli inspekcí, většina zaměstnanců (kromě metodistů - jak průhledné) si na nic nestěžuje. Bezdomovci tam se taky cítí vesměs dobře. Proč jim tolik škodíte? To je opravdu musíte hodně nenávidět. Zjišťovala jsem si taky soukromě proč Kuklu Janderková vyhodila a je to síla. Nemůžu to zde ani psát, to by pro vulgaritu vymazali. Proč v ECM neřešíte, aby tam ti vaši členové byli alespoň lapidárně slušní? Je to fakt děsná ostuda. V ECM jsou děsně tvrdí a necitliví. Taky pomíjíte že jsem něco vzkázala i pracovníkům. Ale na ty z vysoka .... víte co? To je úroveň. A kazíte reputaci slušným křesťanům. Já to prostě nechápu. Ani Jehovisty jsem tak hnusně nezažila.
Karolína | 2011-04-17 01:06:14 | Reagovat
Vážený Ctirade Hrubý, nevím proč se skrýváte za nickem L.P., asi pro to máte své důvody. Anonymita je tak pohodlná že?! Napsat sem, že nám zaměstnancům vyhovuje bordel, a proto bojujeme za setrvání E. Janderkové, to je tvrzení do nebe volající!!! Ano, jak vy říkáte, bordel bordel byl. Někteří pracovníci si za působení T. Kukové chodili o denní službě domů vyspat, chodili si do bazénu, když jel někdo na nákup do Tesca, napsal si cesťák na 60km, nebo se Láda Kukla v polovině své směny rozhodl, že pojede na vernisáž, a za sebe posadil do konce směny na vrátnici svého syna! Mám pokračovat?! Eva se naopak snažila, tyto staré zaběhlé věci odstranit, a celý chod zprofesionalizovat. Tak tady nevykládejte nesmysly, když nevíte vůbec nic a čerpáte informace o chodu domu pouze a jenom z pomluv pana Kukly!!
Jan Roháček | 2011-04-17 11:37:47 | Reagovat
Pane Roháčku, L.P. rozhodně není pan Hrubý a za Vaším jménem se může ukrývat např. František Kdokoliv...- to je "vymoženost" diskuze na netu a úroveň tomu jak vidíte odpovídá. Snad se shodneme, že není důležité kdo přispívá, ale kvalita, motiv a forma příspěvku, se kterým zdaleka nemusíte souhlasit. Vulgárně řečeno bordel zřejmě popudil více čtenářů - možná jsem zbytečně přizpůsobil termín úrovni diskuze - lze nahradit pojmem nepořádek ve smyslu porušování pracovně-právních předpisů. Toto fórum rozhodně není k tomu, aby se zde řešily konkrétní porušování pracovní kázně - už kvůli konkrétně jmenovaným. Pokud už v návalu emoce uvádíte kdo, co a kdy v AD dělal v rozporu s předpisy, nesmíte vynechat sám sebe, protože jako zaměstnanec máte ze zákona povinnost na porušování předpisů (např. zák. 262/2006 Sb.)svého nadřízeného upozornit (nejlépe písemně).Jinak totiž tato přestoupení kryjete a znemožňujete zaměstnavateli jejich řešení - nerozčilujte se - jen se bavíme na téma, které jste sám otevřel. Copak je tak težké připustit, že údajné mlčení správní rady SKP není vedeno osobní záští ale ohledy vůči slečně Janderkové? Pochopit to bude asi zvláště těžké pro ty, kteří dotyčné moc rádi nemají - to se dá z diskuze vyrozumět. Vaše loajalita ke sl. Janderkové je sice příkladná (je cítit, že vnímáte údajnou křivdu na ní páchanou) - ale ona není Vaším zaměstnavatelem (k tomu by jste měl být loajální) - pouze Vaším nadřízeným zaměstnancem. Nezlobte se na ty, kteří dodržují dohodu, nemyslete si, že jsou tak hluší a slepí, ale zkuste v klidu akceptovat, že mají právo na svůj názor a rozhodnutí. - stejně jako Vy.
L.P. | 2011-04-18 23:15:11 | Reagovat
Vážený, ať už jste kdokoliv, internet poskytuje určitě mnoho vymožeností, ale ne všechny jsou fér, a je na každém, jak se toho zhostí. Nejspíše máte své důvody, přispívat sem anonymně...je to nakonec Vaše věc, a vypovídá o tom, jak pevně si stojíte za tím, co zde píšete. Ale k Vašemu tvrzení. Nechtěl jsem do této diskuse psát nic konkrétního, ale právě to obecno jste mi Vy sám vytkl, tak jsem pak psal holt konkrétně. K dalšímu bodu. Takže nakonec za to, co se dělo dříve nekalého, mohu vlastně já, protože jsem to neoznámil?! Slyšíte jak to zní? To jste mě rozesmál:D Ale o to zde vůbec přece nejde. Podstata všeho je úplně jinde, ale již se zde nemíním opakovat. Vytýkáte mi, že nejsem loajální ke svému zaměstnavateli? Jestli pokládáte za loajalitu dělat slepýho a hluchýho, pak ano, nejsem loajální, nedokážu to. Ale jak jsem psal správní radě SKP, končím z mé strany veškeré komentáře a diskuse, ne ze strachu, ale nervy a žaludek mám jen jedny. Sbohem*
Jan Roháček | 2011-04-19 19:23:58 | Reagovat
chybka
Velevážený L.P. !!! - mílíte se. Pokud je pan Roháček zaměstnancem azylového domu, pak je jeho zaměstnavatelem (tj.tím, kdo má vůči němu pracovně právní vztah) ředitelka AD ! A ne správní rada. Ta pouze může kontrolovat činnost ředitelky. Ale nic přikazovat pracovníkům. Z tohoto hlediska je tedy pan Roháček loajální! Jediné, co může nastat je, že nově dosazený ředitel AD pana Roháčka vyhodí (na "doporučení" této nové zaujaté správní rady). Což se asi stane. :-(
pepa | 2011-04-19 22:21:34 | Reagovat
Vůbec bych se tomu nedivil, nebo pan Roháček odejde radši sám, protože je jasné, jakým směrem se bude AD dál ubírat. Náboženský diktát místo lidskosti! Každopádně klobouk dolů, těmhle sra.kám se postavit, to chce odvahu.
ABL | 2011-04-20 13:07:12 | Reagovat
Ohánět se tady tím, jak ECM nekašle na potřebné, a jak pomáhá je velký alibismus. ECM je pouze formální zřizovatel, chod domu je financován z veřejných prostředků, a kdo opravdu pomáhá a pomáhal, byli a jsou zaměstnanci SKP. Nikoliv Vy, nikoliv farář sboru, nikoliv správní rada!! Vy jste schopní jediné věci, přijít na den otevřených dveří, a tam se chlubit jak moc pomáháte potřebným. To určitě!
pracovník SKP | 2011-04-17 11:54:14 | Reagovat
kdo rozhoduje?
Preji krasnou nedeli vam vsem. Prave jsem si precetl komenty pod onem nestastnym clankem o AD. Nedalo mi to, musim reagovat. Jsem clenem ECM a take jsem v AD travil civilni sluzbu. Musim rict, ze to byla velka zkusenost. To co ted ale ctu ve mne vzbuzuje dojem, ze jde o nefer utok na cirkev. Vzdyt to byla ECM, ktera Stredisko krestanske pomoci zalozila. A to v dobe, kdy nemel o bezdomovce nikdo zajem. To, ze AD funguje az do ted je zasluhou predevsim Tani Kuklove a ECM. Proc by mela ted poslouchat rady klientu AD, kdyz je zrizovatelem a zrizovatel rozhoduje o svych zamestnancich. Pokud se vam neco nelibi, reste to se svym nadrizenym, ale nepomlouvejte je v mediich. Pokud se neschodnete, jdete kazdy svou cestou. Dnes uz existuji take nekrestanske azylove domy, ale prosim vas, nemluvte o ECM jako o sekte. S pozdravem, Daniel Janoch
Daniel Janoch | 2011-04-17 14:06:09 | Reagovat
Kolego Janochu, trávil jsem v AD také civilní službu a jsem tam dodnes zaměstnán. Nezpochybňuji zásluhy paní Kuklové ani ECM, jsou neoddiskutovatelné. Mohu Vás ujistit, že v nastoleném duchu se klientům i zaměstnancům vedlo i pod novým vedením, které na to předchozí navázalo. Nešlo o žádné radikální opoziční vidění, jako když Klaus přebíral úřad po Havlovi a chtěl se vůči němu vědomě vymezit. Proto bylo pro nás tolik šokující její "odvolání". Píšete o komunikaci s nadřízenými. Zaměstnanci napsali správní radě slušný a věcný dopis, v němž se paní Janderkové zastávají a ptají se po důvodech jejího "odvolání". Po více než týdnu jsme namísto odpovědi dočkali stručné SMS, že s námi správní rada nebude komunikovat. Takto si komunikaci nepředstavujeme. Na obranu pana Vušky ale musím říct, že jako jediný po rozdmýchání celé věci se přišel do AD podívat a pohovořit s paní ředitelkou a jedním ze zaměstnanců. Jediný měl zájem vyslechnout si druhou stranu. Nikdo jiný z rady, ani ECM se po celý rok o AD nezajímal (nepočítám dva členy ECM, kteří jsou zaměstnanci). Zajímavou otázkou je, komu je podřízen zřizovatel, když spravuje veřejné finance. Není to náhodou veřejnost? Jak jinak než přes média se může veřejnost dozvědět, jak zřizovatel zachází s jejich penězi? Nám je to pochopitelně velmi nepříjemné, protože to poškozuje všechny strany, ale ECM se s námi rozhodla nejednat, není to sekta, ta má jisté znaky a ty se musí prokázat, ale v tomto případě se chová poněkud totalitně. Kdyby ECM převážně platila provoz AD, byla by situace jiná. Říkáte, že v médiích pomlouváme ECM, pravdou je, že některým kolegům ujelo, co nemělo, ale uvědomte si na základě čeho byla paní Janderková skutečně "odvolána".
Miloš Kameník | 2011-04-17 14:59:01 | Reagovat
A podle vás končí nová ředitelka opravdu kvůli tomu, že propustila L.K.? Já si myslím, že naši církev trochu přeceňujete. Podle mne je ve správní radě Táňa především proto, že není moc těch, kteří by měli takové zkušnosti jako ona a především to chtěli dělat. A riziko, že ředitel skončí po roce ve funkci po tom co podepíše jednoletou smlouvu tady prostě je a dotyčná si ho musela uvědomovat od samého začátku. Pokud je podle vás ECM špatný hospodář s veřejnými financemi, tak to je samozřejmě jiná. Výměna ředitelky na základě toho, že jí vypršela smlouva na dobu určitou, ale opravdu dle mého není důvod. Pokud chce církev dosadit na její místo někoho jiného s kým se jí bude já nevím například lépe komunikovat a prosazovat svůj program, tak proč ne? Pořád ale nechápu, kde se bere ta nesnášenlivost. Já když jsem v azyláku pracoval, tak mně i ostatním bylo jasné, že děláme v církevním zařízení. Mými kolegy byli věřící stejně jako nevěřící. Někteří z nich jsou mí nejlepší přátelé. Všichni jsme ale věděli, že tento azylák má jasné poselství, pomáhat lidem nejen po materiální, ale i po duchovní stránce. Nedivte se, pokud se církev obává toho, že by se toto mohlo vytratit.
Daniel Janoch | 2011-04-17 17:58:58 | Reagovat
My ale právě nevíme, kvůli čemu doopravdy končí. V tom je ten fór:)V tom je ta "totalita". Kvůli tomu jsem narážel na veřejnost. Pokud se mění vedení zařízení, určitě to má nějaký důvod a ten by měl být jasný, jinak to prostě není transparentní. V tom se snad shodneme. Rozumím tomu, že se nikomu z ECM do správní rady moc nechce, ale bývalá paní ředitelka musela vědět, že pokud vstoupí do rady dva měsíce po propuštění svého manžela, tak bude těžko vyvracet, že její rozhodování není touto nepochybně nepříjemnou rodinnou situací ovlivněno. Kvůli tomuto neměla onu funkci brát. Také nerozumím tomu, proč najednou (oproti minulým funkčním obdobím) není v radě někdo mimo ECM, třeba zástupce kraje. To zas vypadá, jakoby rada v tomto složení vznikla účelově. Pokud si chce ECM na místo ředitelky dosadit někoho s kým se jí bude lépe komunikovat anebo přes něj prosazovat svůj program, tak to má prostě sdělit. Taky někdo z ECM mohl paní Janderkové sdělit, že v tomto ohledu něco nefunguje a že by mohla být sjednána náprava. Nic jí nikdo neřekl, jen že musí skončit. Podotýkám, že pastorační činnost zůstala zachována. Nikdo nebránil ECM, aby tam měla člověka za tímto účelem. Duchovno se neztrácelo, nebo se aspoň neztrácelo v takové míře, jak se Vám může zdát. Během uplynulého měsíce se toho bohužel z AD vytratilo hodně:( Obávám se, že to celé vzniklo, jen kvůli zkreslenému pohledu na to, co se v AD skutečně děje nebo neděje.
Miloš Kameník | 2011-04-17 19:35:02 | Reagovat
Zřizovatel myslím není podřízen nikomu, ale hospodaření s finančními prostředky se zodpovídá formou kontrol a auditů magistrátu, případně jinému pověřenému subjektu EU, pokud se to týká dotací z EU
L.P. | 2011-04-18 23:31:15 | Reagovat
Nezpochybňuji legálnost, ale legitimitu kroků rady. Zřizovatel opravdu není nikomu podřízen, to jej ovšem nevyvazuje z jisté odpovědnosti za své kroky.
Miloš Kameník | 2011-04-19 01:08:28 | Reagovat
no právě!
Právě že zřizovatel není podřízen již nikomu. A tady všichni spoléhali na jeho zdravý rozum, který ale jak vidno nemá. A pak taky zástupci zřizovatele se odvolávají na Boha. Ovšem jednají tak, že jemu zcela evidentně také podřízeni nejsou. Tak to v sektách bývá, jen hra na věřící. Druhé už neoklamu a pokud oklamávají sami sebe, můžeme jich jen politovat. Pokud by teda neubližovali dalším lidem. Ale ubližují.
pepa | 2011-04-19 22:27:00 | Reagovat
Nebudu vypichovat, co kdo kdy udělal nebo neudělal, protože to pak vede jen k dalšímu "zpochybňování" a "korigování". V AD je vše až na drobné detaily (změna jakéhokoliv vedení je musí zákonité přinést)stejné jako za paní Kuklové. Pokud tam je nějaký "bordel" (není!), tak tam byl i dříve, naše práce kladé jisté morální nároky a na těch se nic nezmeněilo. Byl jste v minulém roce někdy v AD? Hovořil jste s nějakým klientem nebo zaměstnancem, jenž není členem ECM? Evidentně ne a přesto se oháníte s takovýmto obviněním. Jestli má strach ten, kdo se pod názor podepíše nebo ten, kdo se zbaběle schová pod "L.P." je snad čtenářům jasné. Strach pochopitelně máme z toho, co s námi za 14 dní udělá vámi dosazené a "morálně bezúhonné" vedení. Vůči některým svinstvům ale mlčet nelze.
Miloš Kameník | 2011-04-17 12:54:47 | Reagovat
Kdyby ten jejich Ježíš mohl, sestoupil by z kříže, a zfackoval jim huby!
ateista | 2011-04-17 12:46:28 | Reagovat
Thál
Koluje nová fáma: mocensky dosazeným novým ředitelem azyláku bude jakýsi inženýr Thál, co už tam prý je vrátným. Bude dosazen bez výběrového řízení. To zní zajímavě. Teď ale nevím jestli je to informace přímo od rady nebo jen další metodistická spekulace. jestli ta citace muže "co nechce být jmenován" není nakonec jeho a nepřipravuje si už židli? Zní to všecko tak tajemně, že by tím ředitelm nakonec mohl být i Bárt Simpson. Stejně už to tam nebude nikdy tak fajn jako doteď.
pepa | 2011-04-18 23:33:22 | Reagovat
Bart Simpson ředitelem
Milí diskutující, děkuji Vám za tu důvěru, že jste mě zvolili ředitelem. Spolu s Vámi se ptám: Je Šáša vinen? Taková léta mě těšil! Rozmetali jste ho tady, že bych si od něj teď lízátko nevzal. Proč nic neříká? Vždycky jsem si myslel, že je vzorem, mám teď ztratit iluze? Ne, to nemůže být tak. Za tím bude ještě někdo jiný, kdo Vás naštvané občany Springfieldu zneužil, a já ho odhalím, to si pište! Spasitele si samozřejmě vezmu s sebou, bude strážit pořádek, a Levák Bob ať si dá bacha, ani to čarování mu nepomůže.
Bart Simpson | 2011-04-19 11:35:29 | Reagovat
gratulace.
Tak je to on!!! Šuškanda a špioni v ECM měli pravdu, naštěstí pár jich tam máme. Gratuluji tedy panu vrátnému k dosažení funkce ředitele! Severokorejské metody nejsou zase tak špatné,co? To bylo ale rychlé výběrové řízení. Kolik kandidátů jste asi porazil? Musel jste být nejlepším manažerem, sociálním pracovníkem, fundraiserem, "píár"machrem atd. Kam se na to jistě hrabe ta nevěřící Janderková. Už jsem prozřel. Děkuji.
pepa | 2011-04-23 18:14:32 | Reagovat
Pravda odhalena, ale poražena!
Píšu sem i nyní, kdyby to náhodou ještě někoho zajímalo, a taky aby to mělo "důstojný" závěr. Tak ředitel Thál skutečně pana Roháčka z azyláku vyhodil, a pak vyhodil i pana Jurkoviče (oba byli největšími kritiky metodistických prasáren). Tím se zbavil všech odborně vzdělaných lidí, ovšem těch nejméně loajálních k metodistické sektě. Prý se s nimi oficiálně dohodl na odchodu. Nesplňovali nové požadavky metodistů a neměli toho jejich správného metodistického "ducha kristova". Ale všichni víme... Ladislav Kukla byl přijat zpět na azylák do pracovního poměru, přijat byl i jeho syn (a tedy syn staré ředitelky Kuklové; nyní jsou tam tedy již 4 Kuklovi ! ...škvarků zase bude dost ;-) ), dále bylo mezi pracovníky přijato několik dalších členů církve metodistické! Místo sociálního pracovníka byla přijata jakási slečna na necelý úvazek, hlavně ale že je taky metodistka! Výběrové řízení na tuto pozici prý bylo zmanipulováno, (každopádně vše kolem něj metodisté úzkostlivě utajují), to by asi měly ověřit patřičné úřady, když metodisti berou na azylák ročně několik milionů z kapes nás daňových polatníků, třeba ale byla v červenci vybrána kandidátka s opravdu nejlepším vzděláním a najdelší praxí ze všech přihlášených (to by jistě zajímalo kandidáty, co neuspěli) a toto podezření je pak liché. Ing. Josef Thál byl nedávno konečně vybrán v "řádném" výběrovém řízení a tak tam bude ředitelem i nadále. Vy výběrové komisi byla ovšem drtivá většina metodistů a dlouholetých přátel pana inženýra, tak to samozřejmě ani jinak dopadnout nemohlo. Podle anonymních (pochopitelně) výpovědí některých klientů byl nastolen přísný režim, špiclování, jemná šikana a nátlak do církve (začal tam konečně chodit i samotný pan "farář" Jan Zajíc a povídat klientům o ohnivém jezeře a tak). Metodisté v Jihlavě definitivně dokázali, že vše kritické, co zaznělo v těchto diskuzích na jejich adresu, byla žel PLNÁ PRAVDA (na niž se tak rádi odvolávají).
pepa | 2011-09-18 23:10:48 | Reagovat
Reklama
22.04.2024 AktualityPřijďte si užít pohodový den ve výcvikovém areálu PČR

Již příští sobotu 27. dubna odstartuje 26. ročník soutěže Řidič Vysočiny. Největším lákadlem letošního ročníku je jednoznačně možnost prohlédnout si nově vybudovaný multifunkční ...

Komentáře (0)
22.04.2024 AktualityOd září přivítají v lavicích 19 prvňáčků

K zápisu do první třídy Základní školy ve Větrném Jeníkově přišlo v průběhu úterního odpoledne celkem 21 dětí. Podle ředitelky školy Barbory Schrekové budou mít dvě děti povinnou ...

Komentáře (0)
22.04.2024 AktualityV krematoriu nebudou přes měsíc obřady

Zhruba na měsíc se pohřby v Jihlavě zkomplikují. Provozovatel krematoria v Lesnově Služby města Jihlavy (SMJ) v tiskové zprávě oznámily, že od 22. dubna do 25. května proběhne oprava střechy ...

Komentáře (0)
21.04.2024 AktualityJihlava si čisté ovzduší drží

Silniční doprava a lokální topeniště. To jsou dva hlavní znečišťovatelé ovzduší v Jihlavě. Vyplynulo to z tiskové zprávy kraje k měření kvality ovzduší v jihlavské průmyslové zóně ...

Komentáře (7)
21.04.2024 AktualityAť žije špinavá Jihlava!

Na Telečské ulici za paneláky vede chodníček a za ním je zeleň a Skalka. Slouží k cestě do práce, k procházce i s pejsky. Jsou u něj i lavičky. Má však jednu špatnou vlastnost: chybí ...

Komentáře (0)
20.04.2024 AktualityŠanci na záchranu představuje pro zdravotníka experimentální léčba

Celé Jihlavsko se semklo na pomoc mladému polenskému lékaři, který bojuje s vážnou nemocí. Příběh Alexandra Noska zveřejnila na serveru Donio jeho sestra Lucie Vítů Nosková. Přes portál ...

Komentáře (1)
20.04.2024 AktualityOchlazení nepřeje úrodě ani včelařům

Počasí se zbláznilo, tak charakterizoval výkyvy jeden z mnoha obyvatel Vysočiny. Po letních teplotách, kdy teploměry ukazovaly rekordní hodnoty, spadla rtuť pod bod mrazu a lepší to nebude ...

Komentáře (0)
19.04.2024 AktualityNevidomého expředsedu Tyflo Vysočina viní z podvodu

Až osm let pobytu v káznici hrozí v případě prokázání viny u soudu dnes už bývalému předsedovi jihlavské pobočky Tyflo Vysočina a Organizace nevidomých Pavlu Hegnerovi (70) z Velkého ...

Komentáře (0)
19.04.2024 AktualityKraj v jihlavské nemocnici postaví nové parkoviště

Parkování v areálu jihlavské nemocnice je často terčem kritiky občanů. Ještě v letošním roce má proto v areálu nemocnice vzniknout nové parkoviště pro 183 vozidel. Parkoviště má nahradit ...

Komentáře (0)
19.04.2024 AktualityBývalý ředitel nemocnice Velev byl propuštěn z vazby

Bývalý ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev, který čelí obvinění v rozsáhlé korupční kauze s nemocničními zakázkami, byl podle serveru Seznam Zprávy minulý čtvrtek propuštěn z ...

Komentáře (0)
19.04.2024 AktualityU výměny oken platí: Na kvalitě záleží

Jedním z nejdůležitějších parametrů nových oken jsou jejich tepelně izolační vlastnosti. Základními částmi okna jsou zasklení a rám. Výsledné vlastnosti závisí na kombinaci vlastností ...

Komentáře (1)
18.04.2024 AktualityNa památky UNESCO pošlou dotaci

Významné výročí si letos připomenou ve Žďáru nad Sázavou. Za poutním kostelem sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře přijíždějí návštěvníci z celého světa už třicet let. Právě ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net