Reklama
Dnes je pondělí 06.12.2021     svátek má Mikuláš

Malá kopaná si polepší, FC Vysočina v diskusi


12.2.2010 Aktuality/Komentáře (20), autor:
admin

JIHLAVA (hm) ­- Město chce spravedlivější dotační podmínky pro příznivce malé kopané, kteří kromě jiných kritizují nepoměr dotací pro profesionální a amatérské fotbalisty. Dotace města pro FC Vysočina jsou ale navrhovány pořád stejně vysoké.

 "Malá kopaná už nebude hodnocena individuálně, ale byla doplněna mezi ostatní sporty do sportovní koncepce města. A zároveň bylo sníženo bodové ohodnocení fotbalu a futsalu z 359 na 100 bodů," uvedl primátor Jaroslav Vymazal (ODS). Dodal, že město chce prodloužit hranici podpory mládeže z 18 na 19 let, protože řada sportovců při vycházení ze SŠ už je starší 18 let.

 Mimo to budou zastupitelé v úterý znovu rozhodovat o šestimilionové dotaci pro FC Vysočina, ze které má jít pět milionů na fotbalovou mládež a jeden na provoz zařízení v ulici Rošického a Na Stoupách. V prosinci zastupitelé návrh odložili s tím, aby vedení města dále jednalo s vedením klubu. Stanovisko ředitele FC Vysočina Zdeňka Tulise se nám do uzávěrky JL sehnat nepodařilo.

 Nižší dotaci chtějí prosadit například zastupitelé Strany zelených nebo náměstek primátora Radek Vovsík (ODS), který by osobně podpořil pět milionů. "Všem ostatním byla totiž loňská částka krácena," vysvětluje své důvody Vovsík. Například HC Dukla dostala letos o asi 10 % méně než loni.

 

Diskuze k článku

Nový komentář

FCV olé!
Vovsík má z fotbalu asi nějakej komplex,že by se mu v mládí za jeho umění s míčem smáli???
fanda | 2010-02-12 17:01:37 | Reagovat
FCV by jsem už nedal nic, myslím si, že peněz dostávají hodně. A vzpomínám si, co říkal pan Tulis cca před 9 lety, že po 4 letech už po městu nebude chtít ani korunu....a bere pořád víc a víc...
neznalý | 2010-02-13 12:06:19 | Reagovat
U fotbalu je rozpočet kolem 40 mega a města z toho dává 6 mega na mládež a stadión. Přitom tyto dva náklady klub stojí kolem 13 milionů. A kolik dává město do hokeje???
Pavel2 | 2010-02-13 21:00:46 | Reagovat
Zapomněl jste na tribunu pro fotbal za 180 000 000,- Kč.
dodatek | 2010-02-14 09:59:01 | Reagovat
Ano, dlouhodobě zanedbaný stadión konečně získal důstojné zázemí opravňující hrát I. či II. ligu. Stadión nyní konečně odpovídá krajskému městu. Za tyto peníze vznikla nejen tribuna, ale i zázemí, infrastruktura, parkoviště, osvětlení... Navíc Dukla se investic do stadiónu též dočká. To poté klesne její podpora ze strany města?
Pavel2 | 2010-02-14 10:16:53 | Reagovat
Odpovídá krajskému městu, ale kapacita nebyl naplněna snad ani jednou, celkem smutný výsledek takové investice. Navíc se argumentovalo, že diváci nechodí, protože nemají odpovídající zázemí, tak proč nechodí nyní?
Pozorovatel | 2010-02-14 19:30:45 | Reagovat
Na II. ligu zde 4 tis. lidí chodit nebude. Tribuna a stadión je koncipován pro I. ligu. Proto se vše stavělo. A rozhodně je reálné, že se jí dočkáme.
Pavel2 | 2010-02-14 22:21:57 | Reagovat
Protože
třeba na podzim se na ten fotbal nedalo dívat snad na pár zápasů!!!
Olda | 2010-02-19 13:39:30 | Reagovat
A kolikrát už byla ta tribuna plná ? Nezdá se Vám trochu divné, aby pro tuto hrstku lidí město investovalo takové obrovské peníze ?
Daňový soumar | 2010-02-14 19:32:01 | Reagovat
Ještě bych doplnil jednu věc. Jedním z cílů každého většího, třeba krajského města, by mělo být i poskytnutí sportovní zábavy širší mase obyvatel. To znamená přitáhnout do daného města lidi z celého regionu. V českých podmínkách to je fotbal, hokej a možná basket. A Jihlava je nyní jediné krajské město u nás, které špičkový kolektivní sport nemá. Já se ptám, který sport v regionu má k tomuto cíli nejblíže? Myslím si, že právě díky stadiónu a též díky výborné mládeži a stabilní privátní podpoře je to právě fotbal. Před čtyřmi lety z I. ligy hodně smolně sestoupili a poté byli dvakrát blízko návratu. O postup Vysočina bojuje dlouhodobě a její vlastníci to mají jako jednoznačný cíl. Podle všeho to mají podpořeno i ekonomicky. Hokejová extraliga (Dukla?, Třebíč?) je bohužel strašně vzdálená díky své extrémní ekonomické náročnosti. Fotbal je o nco levnější a navíc si na sebe umí lépe vydělat z prodeje hráčů.
Pavel2 | 2010-02-14 11:23:44 | Reagovat
Výborně, tak se postavil fotbalovej stadion, proto teď má fotbal lepší podmínky, tak se na vykašleme na hokej? Srovnejte si návštěvnost. Fotbal hokeji nesahá ani po kolena. Pokud bude mít Dukla stadion, šance na nejvyšší soutěž budou stejné. A sorry, na bandu simulantů já chodit nechci.
Kajda | 2010-02-14 15:41:53 | Reagovat
Návštěvnost špičkových zápasů je zhruba na stejné úrovni. Fotbalu berou diváky zápasy v regionech a počasí, které umožňuje mnohem více aktivit, než návštěvu zápasu.
Výraz "banda simulantů" je nesmysl ze strany osob slepě zaměřených na jiný sport. Asi existuje nějaký důvod, proč je fotbal jasně nejpopulárnější sport na světě...
Ke stavbě nové tribuny došlo z jednoho důvodu - vynutil si ho postup FCV do I. ligy. V tom měl fotbal velkou výhodu, že zde byl tlak ze strany svazu. Škoda, že něco takového nebylo v sezóně, kdy Dukla eligu hrála. Mimochodem, pokud budeme hodnotit stadióny od 1 do 10, tak HZS má známku 5 a fotbal měl před výstavbou hrůznou známku 2, teď je tak na čísle 7. Fotbal prostě investici potřeboval, protože původní stav byl pro celý kraj ostudou i pro II. ligu.
Nechci diskriminovat nějaký sport. Pouze tvrdím, že fotbal má díky levnějšímu provozu, skvělé mládeži, celokrajské koncepci, větší efektivitě chodu (výhodný prodej hráčů) a především díky silnému soukromému partnerovi mnohem jednodušší cestu do nejvyšší soutěže. Hokej nutně potřebuje získat vlastníka, který do něj, podobně jako PSJ, naleje ročně 20 mil. Kč. Město tuto roli plnit nemůže.
Pavel2 | 2010-02-14 15:58:51 | Reagovat
Návštěvnost špičkových zápasů možná, i tak by se o tom dalo polemizovat. Ale o tu tady nejde. Průměrná návštěvnost hokeje je násobně vyšší a je mi jedno, čím je to u fotbalu dané a čím je to rozmělněno. Prostě to tak je.
Kajda | 2010-02-14 18:08:37 | Reagovat
Nechi se hádat, ale v loňském ročníku 2008/09 měla Vysočina průměrnou návštěvnost 1.770 diváků. Když nepočítám derby a play-off, tak na Duklu chodilo stejně či méně... Každopádně, v případě I. fotbalové ligy, která by oslavila celý region, zde budou bez problémů návštěvy kolem 3 - 4 tisíc lidí. Kapacita stadiónu jsou 4 tisíce.
Pavel2 | 2010-02-14 18:23:58 | Reagovat
Domácí zápasy v hokeji jsou minimálně 2x častěji než je tomu ve fotbale. Tedy minimálně 2x více návštěvníků podle Vašeho odhadu. Kdyby tady byla extraliga, věřím, že by to také přilákalo mnohem více lidí i ze vzdálenějších míst.
Kajda | 2010-02-14 19:38:07 | Reagovat
Fotbal snad nemůže za to, že nemá tolik zápasů. Vycházel bych z průměrné návštěvnosti. Pro I. fotbalovou ligu zde je stadión dostačují a veřte, že 3 - 4 tisíce lidí chodit bude. Tedy stejně jako na hokejovou extraligu nebo na play-off I. ligy. V tomto jsou sportovní fans stejní. Většina chodí na oba sporty.
Pavel2 | 2010-02-14 22:24:22 | Reagovat
Nevím také, proč vynecháváte play-off a derby. Nevím, proč by se neměly do srovnání počítat. Na tyto zápasy chodí 3-4 tis. lidí běžně, i když tu není nejvyšší soutěž.
Kajda | 2010-02-14 19:40:27 | Reagovat
Špičkový klub Jihlava nemá? Hm, třeba juniorský basket - 2 extraligy, to nestačí? Kdyby dostali i "jen" milion (když fotbal dostal 6 mega), tak by patřili mezi špičku republiky...
Mulisák | 2010-02-19 15:30:07 | Reagovat
Nevím, jak přišel autor k tak zavádějícímu nadpisu?? Malá kopaná si zařazením do seznamu sportů podporovaných městem nijak nepolepšila. Jako nezařazený sport byla hodnocena 100 body. Když se nám skoro po roce podařilo Sportovní komisi přesvědčit, že nejrozšířenější sport v Jihlavě by na seznamu měl být, byla malá kopaná doplněna na seznam a ohodnocena 100 body, tzn. v otázce ohodnocení se nezměnilo vůbec nic. Těší nás tedy, že už o nás město ví, ale výše podpory zůstala naprosto stejná. O tom v článku není ani zmínka. Zajímalo by mne ale spíše, na základě čeho bylo sníženo ohodnocení fotbalu a futsalu?? Vypadá to, že tolik vychvalovaný systém nákladovosti jednotlivých sportů v Koncepci města je pouhou chimérou, když se mávnutím proutku náhle změní bez sebemenšího zdůvodnění. Nebo snad jediným důvodem bylo, aby se malá kopaná nedožadovala srovnatelného ohodnocení jako futsal a fotbal??
Jan Mráka | 2010-02-14 19:18:35 | Reagovat
zavádějící nadpis
Nadpis článku je velmi zavádějící a jeho autor si je určitě vědom onoho tlaku ze strany vedení malé kopané, vedení téměř 2tisícového aktivně hrajícího davu tohoto stále více oblíbeného sportu nepočítaje další stovky přátel a fanoušků. Očekávám zvýšenou sledovanost tohoto článku. K problematice se jasně vyjádřil Jan Mráka a plně s ním souhlasím-vyvstávají další otázky(pro někoho docela nepříjemné) a myslím, že sportovní komise by měla být aktivnější. A malá poznámka: Vždy tu budou ostří zastánci fotbalu a opozičně ostří zastánci hokeje. Návštěvnost obou sportů významně doplňují univerzální diváci, kteří jdou podpořit všechny své favority, všechny své sportovce, Jihlavské barvy, na to nezapomínejte.
Honza K ( Bill) | 2010-02-15 19:07:16 | Reagovat
Reklama
02.12.2021 Aktuality Organizátoři na Vysočině ruší kvůli koronaviru mikulášské programy pro děti

Kvůli pandemii koronaviru a platným protiepidemickým opatřením ruší organizátoři na Vysočině tradiční mikulášské akce pro děti. Někde budou aspoň venkovní. Pelhřimovské peklo zůstane ...

Komentáře (1)
02.12.2021 AktualityOd středy 1. prosince jezdí trolejbus linky E rychlejší trasou

Rychlejší spojení centra města s nákupní a odpočinkovou zónou v ul. Romana Havelky a také s částí města Staré Hory zajistila nová trasa linky E Dopravního podniku města Jihlavy. Nové ...

Komentáře (0)
02.12.2021 AktualityRuší se trhy, ale i plesy a večírky

Kvůli nepříznivému vývoji pandemie koronaviru platí od posledního listopadového pátku nová vlna vládních restrikcí. Omezení neomezuje v činnosti jen obyvatele, ale také obce nebo školy. ...

Komentáře (0)
02.12.2021 AktualityV Tolstého si stěžovali na festivalový stan

Něco výjimečného na celoevropské, popřípadě celosvětové úrovni. V tomto pohledu na Mezinárodní festival dokumentárních filmů (MFDF) se shodují téměř všichni jihlavští zastupitelé. ...

Komentáře (1)
02.12.2021 AktualityOhňostroj? Snad na Nový rok

Potřetí v řadě se lidé v Polné na ohňostroj, který bývá letitou tradicí k zahájení adventního času, o víkendu těšili marně. Radnice kvůli vládním restrikcím souvisejících s ...

Komentáře (0)
01.12.2021 AktualityNa Vysočině se denně dělá až 3500 testů na covid-19

Na Vysočině se denně dělá až 3500 testů na covid-19, kapacita laboratoří i odborného personálu je na maximu, vzorky musejí zpracovávat i laboratoře v Ostravě a zřejmě se budou vozit i ...

Komentáře (0)
01.12.2021 AktualityKraj Vysočina má v plánu zvýšit příští rok výdaje o 14 procent na 16 miliard Kč

Kraj Vysočina počítá v příštím roce s výdaji skoro za 16 miliard korun, v porovnání s rozpočtem schváleným pro letošek to je o 14 procent vyšší částka. Velké investice se budou ...

Komentáře (0)
01.12.2021 AktualityV Pavlově letos ubytovali rekordní počet zvířat

Jen měsíc zbývá do konce letošního roku a v záchranné stanici v Pavlově už vědí, že rok 2021 bude co do počtu přijatých a zachráněných zvířat rekordní. Zatímco v minulých letech ...

Komentáře (0)
01.12.2021 AktualityOmezení adventního času nás moc mrzí

Společně s přítelem a dvěma dcerkami (12 a 2 roky) se Martina Gasmi (37) jako polenská rodačka těšila, jak si ve městě připomene zahájení adventního času, které bylo naplánováno na centrálním ...

Komentáře (0)
01.12.2021 AktualityChystají rozpočet na příští rok a v něm „neviditelné“ investice

Vedení radnice v Brtnici říká jasné ne rozpočtovému provizoriu. Jízdní řád hospodaření na příští rok chce mít schválený v polovině prosince. Podle starostky Miroslavy Švaříčkové ...

Komentáře (0)
30.11.2021 AktualityNa Vysočině už místy vyjíždějí běžkaři, vlekaři zatím sněhová děla nespustili

Na Vysočině už místy zkoušejí projet stopy v prvním sněhu běžkaři, na úpravu tratí technikou je většinou sněhu málo. Provozovatelé sjezdovek, zatím sněhová děla nespouštěli. V úterý ...

Komentáře (0)
30.11.2021 AktualityPrimátorka Jihlavy vyzvala Babiše a Fialu ke zrušení zákazu vánočních trhů

Primátorka Jihlavy Karolína Koubová (Fórum Jihlava) vyzvala v otevřeném dopise premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) a nově jmenovaného premiéra Petra Fialu (ODS), aby zrušili zákaz adventních ...

Komentáře (4)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net