Reklama
Dnes je neděle 27.11.2022     svátek má Xenie

Malá kopaná si polepší, FC Vysočina v diskusi


12.2.2010 Aktuality/Komentáře (20), autor:
admin

JIHLAVA (hm) ­- Město chce spravedlivější dotační podmínky pro příznivce malé kopané, kteří kromě jiných kritizují nepoměr dotací pro profesionální a amatérské fotbalisty. Dotace města pro FC Vysočina jsou ale navrhovány pořád stejně vysoké.

 "Malá kopaná už nebude hodnocena individuálně, ale byla doplněna mezi ostatní sporty do sportovní koncepce města. A zároveň bylo sníženo bodové ohodnocení fotbalu a futsalu z 359 na 100 bodů," uvedl primátor Jaroslav Vymazal (ODS). Dodal, že město chce prodloužit hranici podpory mládeže z 18 na 19 let, protože řada sportovců při vycházení ze SŠ už je starší 18 let.

 Mimo to budou zastupitelé v úterý znovu rozhodovat o šestimilionové dotaci pro FC Vysočina, ze které má jít pět milionů na fotbalovou mládež a jeden na provoz zařízení v ulici Rošického a Na Stoupách. V prosinci zastupitelé návrh odložili s tím, aby vedení města dále jednalo s vedením klubu. Stanovisko ředitele FC Vysočina Zdeňka Tulise se nám do uzávěrky JL sehnat nepodařilo.

 Nižší dotaci chtějí prosadit například zastupitelé Strany zelených nebo náměstek primátora Radek Vovsík (ODS), který by osobně podpořil pět milionů. "Všem ostatním byla totiž loňská částka krácena," vysvětluje své důvody Vovsík. Například HC Dukla dostala letos o asi 10 % méně než loni.

 

Diskuze k článku

Nový komentář

FCV olé!
Vovsík má z fotbalu asi nějakej komplex,že by se mu v mládí za jeho umění s míčem smáli???
fanda | 2010-02-12 17:01:37 | Reagovat
FCV by jsem už nedal nic, myslím si, že peněz dostávají hodně. A vzpomínám si, co říkal pan Tulis cca před 9 lety, že po 4 letech už po městu nebude chtít ani korunu....a bere pořád víc a víc...
neznalý | 2010-02-13 12:06:19 | Reagovat
U fotbalu je rozpočet kolem 40 mega a města z toho dává 6 mega na mládež a stadión. Přitom tyto dva náklady klub stojí kolem 13 milionů. A kolik dává město do hokeje???
Pavel2 | 2010-02-13 21:00:46 | Reagovat
Zapomněl jste na tribunu pro fotbal za 180 000 000,- Kč.
dodatek | 2010-02-14 09:59:01 | Reagovat
Ano, dlouhodobě zanedbaný stadión konečně získal důstojné zázemí opravňující hrát I. či II. ligu. Stadión nyní konečně odpovídá krajskému městu. Za tyto peníze vznikla nejen tribuna, ale i zázemí, infrastruktura, parkoviště, osvětlení... Navíc Dukla se investic do stadiónu též dočká. To poté klesne její podpora ze strany města?
Pavel2 | 2010-02-14 10:16:53 | Reagovat
Odpovídá krajskému městu, ale kapacita nebyl naplněna snad ani jednou, celkem smutný výsledek takové investice. Navíc se argumentovalo, že diváci nechodí, protože nemají odpovídající zázemí, tak proč nechodí nyní?
Pozorovatel | 2010-02-14 19:30:45 | Reagovat
Na II. ligu zde 4 tis. lidí chodit nebude. Tribuna a stadión je koncipován pro I. ligu. Proto se vše stavělo. A rozhodně je reálné, že se jí dočkáme.
Pavel2 | 2010-02-14 22:21:57 | Reagovat
Protože
třeba na podzim se na ten fotbal nedalo dívat snad na pár zápasů!!!
Olda | 2010-02-19 13:39:30 | Reagovat
A kolikrát už byla ta tribuna plná ? Nezdá se Vám trochu divné, aby pro tuto hrstku lidí město investovalo takové obrovské peníze ?
Daňový soumar | 2010-02-14 19:32:01 | Reagovat
Ještě bych doplnil jednu věc. Jedním z cílů každého většího, třeba krajského města, by mělo být i poskytnutí sportovní zábavy širší mase obyvatel. To znamená přitáhnout do daného města lidi z celého regionu. V českých podmínkách to je fotbal, hokej a možná basket. A Jihlava je nyní jediné krajské město u nás, které špičkový kolektivní sport nemá. Já se ptám, který sport v regionu má k tomuto cíli nejblíže? Myslím si, že právě díky stadiónu a též díky výborné mládeži a stabilní privátní podpoře je to právě fotbal. Před čtyřmi lety z I. ligy hodně smolně sestoupili a poté byli dvakrát blízko návratu. O postup Vysočina bojuje dlouhodobě a její vlastníci to mají jako jednoznačný cíl. Podle všeho to mají podpořeno i ekonomicky. Hokejová extraliga (Dukla?, Třebíč?) je bohužel strašně vzdálená díky své extrémní ekonomické náročnosti. Fotbal je o nco levnější a navíc si na sebe umí lépe vydělat z prodeje hráčů.
Pavel2 | 2010-02-14 11:23:44 | Reagovat
Výborně, tak se postavil fotbalovej stadion, proto teď má fotbal lepší podmínky, tak se na vykašleme na hokej? Srovnejte si návštěvnost. Fotbal hokeji nesahá ani po kolena. Pokud bude mít Dukla stadion, šance na nejvyšší soutěž budou stejné. A sorry, na bandu simulantů já chodit nechci.
Kajda | 2010-02-14 15:41:53 | Reagovat
Návštěvnost špičkových zápasů je zhruba na stejné úrovni. Fotbalu berou diváky zápasy v regionech a počasí, které umožňuje mnohem více aktivit, než návštěvu zápasu.
Výraz "banda simulantů" je nesmysl ze strany osob slepě zaměřených na jiný sport. Asi existuje nějaký důvod, proč je fotbal jasně nejpopulárnější sport na světě...
Ke stavbě nové tribuny došlo z jednoho důvodu - vynutil si ho postup FCV do I. ligy. V tom měl fotbal velkou výhodu, že zde byl tlak ze strany svazu. Škoda, že něco takového nebylo v sezóně, kdy Dukla eligu hrála. Mimochodem, pokud budeme hodnotit stadióny od 1 do 10, tak HZS má známku 5 a fotbal měl před výstavbou hrůznou známku 2, teď je tak na čísle 7. Fotbal prostě investici potřeboval, protože původní stav byl pro celý kraj ostudou i pro II. ligu.
Nechci diskriminovat nějaký sport. Pouze tvrdím, že fotbal má díky levnějšímu provozu, skvělé mládeži, celokrajské koncepci, větší efektivitě chodu (výhodný prodej hráčů) a především díky silnému soukromému partnerovi mnohem jednodušší cestu do nejvyšší soutěže. Hokej nutně potřebuje získat vlastníka, který do něj, podobně jako PSJ, naleje ročně 20 mil. Kč. Město tuto roli plnit nemůže.
Pavel2 | 2010-02-14 15:58:51 | Reagovat
Návštěvnost špičkových zápasů možná, i tak by se o tom dalo polemizovat. Ale o tu tady nejde. Průměrná návštěvnost hokeje je násobně vyšší a je mi jedno, čím je to u fotbalu dané a čím je to rozmělněno. Prostě to tak je.
Kajda | 2010-02-14 18:08:37 | Reagovat
Nechi se hádat, ale v loňském ročníku 2008/09 měla Vysočina průměrnou návštěvnost 1.770 diváků. Když nepočítám derby a play-off, tak na Duklu chodilo stejně či méně... Každopádně, v případě I. fotbalové ligy, která by oslavila celý region, zde budou bez problémů návštěvy kolem 3 - 4 tisíc lidí. Kapacita stadiónu jsou 4 tisíce.
Pavel2 | 2010-02-14 18:23:58 | Reagovat
Domácí zápasy v hokeji jsou minimálně 2x častěji než je tomu ve fotbale. Tedy minimálně 2x více návštěvníků podle Vašeho odhadu. Kdyby tady byla extraliga, věřím, že by to také přilákalo mnohem více lidí i ze vzdálenějších míst.
Kajda | 2010-02-14 19:38:07 | Reagovat
Fotbal snad nemůže za to, že nemá tolik zápasů. Vycházel bych z průměrné návštěvnosti. Pro I. fotbalovou ligu zde je stadión dostačují a veřte, že 3 - 4 tisíce lidí chodit bude. Tedy stejně jako na hokejovou extraligu nebo na play-off I. ligy. V tomto jsou sportovní fans stejní. Většina chodí na oba sporty.
Pavel2 | 2010-02-14 22:24:22 | Reagovat
Nevím také, proč vynecháváte play-off a derby. Nevím, proč by se neměly do srovnání počítat. Na tyto zápasy chodí 3-4 tis. lidí běžně, i když tu není nejvyšší soutěž.
Kajda | 2010-02-14 19:40:27 | Reagovat
Špičkový klub Jihlava nemá? Hm, třeba juniorský basket - 2 extraligy, to nestačí? Kdyby dostali i "jen" milion (když fotbal dostal 6 mega), tak by patřili mezi špičku republiky...
Mulisák | 2010-02-19 15:30:07 | Reagovat
Nevím, jak přišel autor k tak zavádějícímu nadpisu?? Malá kopaná si zařazením do seznamu sportů podporovaných městem nijak nepolepšila. Jako nezařazený sport byla hodnocena 100 body. Když se nám skoro po roce podařilo Sportovní komisi přesvědčit, že nejrozšířenější sport v Jihlavě by na seznamu měl být, byla malá kopaná doplněna na seznam a ohodnocena 100 body, tzn. v otázce ohodnocení se nezměnilo vůbec nic. Těší nás tedy, že už o nás město ví, ale výše podpory zůstala naprosto stejná. O tom v článku není ani zmínka. Zajímalo by mne ale spíše, na základě čeho bylo sníženo ohodnocení fotbalu a futsalu?? Vypadá to, že tolik vychvalovaný systém nákladovosti jednotlivých sportů v Koncepci města je pouhou chimérou, když se mávnutím proutku náhle změní bez sebemenšího zdůvodnění. Nebo snad jediným důvodem bylo, aby se malá kopaná nedožadovala srovnatelného ohodnocení jako futsal a fotbal??
Jan Mráka | 2010-02-14 19:18:35 | Reagovat
zavádějící nadpis
Nadpis článku je velmi zavádějící a jeho autor si je určitě vědom onoho tlaku ze strany vedení malé kopané, vedení téměř 2tisícového aktivně hrajícího davu tohoto stále více oblíbeného sportu nepočítaje další stovky přátel a fanoušků. Očekávám zvýšenou sledovanost tohoto článku. K problematice se jasně vyjádřil Jan Mráka a plně s ním souhlasím-vyvstávají další otázky(pro někoho docela nepříjemné) a myslím, že sportovní komise by měla být aktivnější. A malá poznámka: Vždy tu budou ostří zastánci fotbalu a opozičně ostří zastánci hokeje. Návštěvnost obou sportů významně doplňují univerzální diváci, kteří jdou podpořit všechny své favority, všechny své sportovce, Jihlavské barvy, na to nezapomínejte.
Honza K ( Bill) | 2010-02-15 19:07:16 | Reagovat
Reklama
23.11.2022 AktualityVysočina chystá aktualizaci územní dokumentace kvůli vysokorychlostní trati

Kraj Vysočina chystá aktualizaci zásad svého územního rozvoje kvůli plánované vysokorychlostní trati (VRT). Do dokumentace by měl být zanesený koridor VRT, který počítá s přímým napojením ...

Komentáře (0)
23.11.2022 AktualityVysočina nemůže uzavřít výběr autobusových dopravců kvůli žalobě u soudu

Kraj Vysočina zatím nemůže uzavřít výběr autobusových dopravců kvůli žalobě u soudu. Výběrové řízení na firmy, které budou zajišťovat autobusové spoje dalších deset let, začalo ...

Komentáře (0)
23.11.2022 AktualityJe libo deset deka meteoritu? Hledejte v okolí města Třešť!

Je libo deset deka meteoritu? To není hláška pracovnice za masným pultem v řeznictví, ale doporučení akademických pracovníků z astronomického ústavu, vydat se co nejdřív na Jihlavsko. V ...

Komentáře (0)
23.11.2022 AktualityRadost, společná práce i hry: seniory nadchla návštěva dětí

Po vynucené odmlce obnovil Domov Ždírec spolupráci s tamní mateřskou školou. V úterý 8. listopadu se uskutečnilo první setkání seniorů s dětmi. Přestože kvůli vysoké absenci dětí ...

Komentáře (0)
23.11.2022 AktualityNelíbilo se mu, jak řídí. Na šoféra proto vytáhl zbraň

Policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování se zbraní agresorovi (27), který ohrožoval jiného muže. Informovala o tom policejní komisařka Jana Kroutilová ...

Komentáře (1)
22.11.2022 AktualityTeplo v Jihlavě od ledna zdraží o desítky procent, v H. Brodě víc než dvojnásobně

Společnost Jihlavské kotelny předpokládá v příštím roce nárůst ceny tepla v průměru o 60 až 70 procent, zákazníky o tom informovala na webu. Pro letošek měla předběžnou kalkulovanou ...

Komentáře (3)
22.11.2022 AktualityKe zlepšení sociální a zdravotní péče využije Vysočina přes 70 milionů korun

Kraj Vysočina bude od jara příštího roku pokračovat v činnosti na zlepšení péče o lidi v takzvaném sociálně - zdravotním pomezí. V následujících třech letech je připravený využít ...

Komentáře (0)
22.11.2022 AktualityVýzva Dukly: Podpořte nás!

Hokejová Dukla Jihlava volá o pomoc. Vysoké ceny energií a úbytek diváků na mistrovských utkáních A-týmu, hraných v azylu, jsou citelným zásahem do klubového rozpočtu. Dvanáctinásobný ...

Komentáře (1)
22.11.2022 AktualityZodpoví dotazy před operací

Pro všechny pacienty před totální endoprotézou kolenního a kyčelního kloubu připravili zdravotníci jihlavské nemocnice schůzku. Ve středu 23.11. na ní od 13 hodin v zasedací místnosti v ...

Komentáře (0)
22.11.2022 AktualityRozestavěnou chatu spálily plameny, škoda v Pístově šplhá k půl milionu

K požáru zahradní chatky v zahrádkářské kolonii pod hlavním hřbitovem došlo minulé pondělí odpoledne v katastru Pístova, který je místní částí Jihlavy. Chatu, která byla před ...

Komentáře (0)
21.11.2022 AktualityS tratí pro běžkaře radnice počítá

Na náměstí v Jihlavě letos kvůli drahým energiím nebude postavené kluziště s umělým ledem. S výrobou technického sněhu na trať pro běžkaře v rekreačním areálu Český mlýn radnice ...

Komentáře (2)
21.11.2022 AktualityPlyn bude víc cítit

Energetici upozorňují, že tento týden budou na jihu Čech a Pelhřimovsku testovat plynová potrubí. Do rozvodů technici přidají silně zapáchající látku, takže plyn bude víc cítit. Cílem ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net