Reklama
Dnes je čtvrtek 09.07.2020     svátek má Drahoslava

Otvírá se cyklostezka a chodník do Pístova


20.10.2009 Aktuality/Komentáře (20), autor:
admin

PÍSTOV (hm) - Cesty do Pístova pro pěší i kolaře budou bezpečnější, kilometr dlouhá stezka s osvětlením a chodníkem z jihlavské Telečské ulice do Pístova už je hotova a 27. října ji čeká slavnostní otvírací jízda.

 Její stavbu provázely diskuse hlavně v místě pod psím útulkem, kde se počet výjezdů od jednotlivých bloků garáží snížil na tři a řidiči musí ještě před cyklostezkou zastavit na "stopce", protože u výjezdů není přerušená.

 "Což o to, na kole se sem teď po cyklostezce jede krásně. Je hezká a už nejsem vydrncaný z dlažby. Ale tady u garáží nám alespoň mohli rozhrnout materiál na spravení děr," říkají dva starší muži, kteří sami u výjezdů z garáží s kolečkem a lopatou upravují povrch cesty.

 "Za garáže sice dovezli písek a suť, ale dost toho vzal déšť. Teprve teď sem přivezli hromadu sutě, ale aby nám tu aspoň napsali cedulku "Upravte si prostor před garážemi sami", to ne," kritizují přístup města. To v létě zdůraznilo, že zadní cesta bude opravena a příští rok ještě lépe odvodněna, ale oba muži se bojí, zda na to budou peníze.

 Slavnostní otevření stezky proběhne za účasti primátora Jaroslava Vymazala a bude zároveň zakončením cykloturistické sezóny 2009. Účastníky jízdy čekají drobné dárky a pamětní listy. Vyjedou v 16 hodin z Pístova přes Skalku, Malý Heulos, Havlíčkovu ulici, Staré Hory a Vrchlickou ulici až na Masarykovo náměstí.

 Kolaři poprvé oficiálně a bezpečně projedou i pod mostem na Havlíčkově ulici, kde se v rámci pístovského projektu rozšiřoval 120metrový podjezd. Jak uvedl primátor, výběrové řízení snížilo původně předpokládanou cenu obou staveb z 22,7 milionu korun na asi 15,8 milionu korun, z toho ale 92,5 % hradí Evropská unie.

 

 

Diskuze k článku

Nový komentář

úprava komentáře
Tato stavba je ukazkovy priklad mrhani financemi postavi neco naprosto zbytecneho za balik penez stezka vede odnekud nikam nezapada do zadneho konceptu, cyklistu tam jezdi pomalu a na koleckace to neni pac je to jen usek mezi jihilavou a pistovem. ..... na stavebnim urade nebo kde jeste naprojektovali stezku tak aby omezila vsechny majitele stovek garazi a podporila jiz tak velke mnozstvi kradezi v garazich, bylo zde vystaveno naprosto zbytecne nove osvetleni par metru vedle stavajiciho.. proc paneboze? proc tebas neopravit a nevycistit Okrouhlik prirodni koupaliste, misto kam prave miri oni cykliste? na to se .... ze hlavne ze tu je mega cupr stezka pro pejskare a par cyklonadsencu s horakama kterym je sumak kudy jedou .. jsem mistni se situaci dobre obeznamen.
dayw | 2009-10-21 08:41:07 | Reagovat
úprava komentáře
Tento způsob bezohledného vražení cyklostezek do prostoru se zažitým režimem je absolutně kontraproduktivní, protože naštve na cyklisty všechny kterých se tento paskvil dotkne. Totéž platí i o výtvoru od Dukly kolem autobusáku. Přitom stačí zdravý selský rozum a snaha o sladění všech požadavků, které by se u nové komunikace daly zcela samozřejmě předpokládat...
Zdeněk,, | 2009-10-21 08:41:36 | Reagovat
jihlavské vedení
Učitelům ve vedení radnice chybí i ten selský rozum, opakuji znovu, vraťte se za katedry, tam škodíte méně a laciněji!!!
občan | 2009-10-20 20:19:58 | Reagovat
Tato stavba opět dokazuje, že v Jihlavě je radnice snad z Kocourkova. Na Telečské silnici, kde není nějak velký provoz, je vybudována krátká cyklostezka, která nemá nějaký opodstatněný důvod. Je to asi dva roky, co mi pan Kodet osobně říkal, že do dvou let projde Telečská ulice rekonstrukcí, ale jediné co tam bude, je chodník s cyklostezkou a veřejné osvětlení. Ale to, že silnice je v dezolátním stavu, to již nikomu nevadí. Místo toho by stačilo, kdyby byla Telečská ulice zbavena dlažby a vyasfaltována, staré stromy by se odstranily, vozovka se rozšířila, vybudovalo se veřejné osvětlení, kolem rozšířené vozovky by se vysadily nové stromy a na vozovce by stačilo vyznačit pro cyklisty jízdní pruh, jako to mají např. v jiných městech. A vyřešily by se dva problémy. Cyklisti by měli svůj pruh a vozovka by vypadala jako silnice a ne jako tankodrom. Opravdu ukázkové myšlení radních, jak z Kocourkova.
Marek Řezáč | 2009-10-20 20:42:13 | Reagovat
tak to ma byt
S timto plne souhlasim ulice kolem Telecske by si zaslouzili vyafsaltovat a kostky trebas odprodat na opravy nejakych hystorickych pamatek, to ze kostky zde byli hlavne kvuli tankum a dalsi vojenske technice netreba pripominat a jak otravne je ze citite kazde auto ktere kolem projede pac ty otresy se prenasi i do rodinych domu. Jo lepsi je budovat kraviny misto uzitecnych veci.
dayw | 2009-10-21 07:47:09 | Reagovat
reakce
Rád bych jen diskutujícím doplnil informaci, kterou zřejmě nevědí. Silnice na Pístov není majetkem města Jihlava a město ji nemůže nechat opravit. Silnice je v majetku Kraje Vysočina.
Radek Vovsík | 2009-10-21 15:58:17 | Reagovat
super
A proč tedy město buduje cyklostezku na cizích pozemcích? Nebo je to tak, že silnice patří kraji, cyklostezka městu...a tak dále :p kocourkov no :-)
kocour z kocourkova | 2009-10-21 19:34:44 | Reagovat
ano
a proč ne? Běžná praxe...
Ladic | 2009-10-21 19:59:30 | Reagovat
re.
Dalším paradoxem je stavění stezky kolem řeky Jihlavy. Mohla by to být krásná stavba, jak pro kolisty, tak bruslaře a to nejméně do Luk nad Jihlavou. Bohužel cyklostezka nekopíruje terén okolo řeky, dále vede po místních komunikacích a vyasfaltovaný úsek vhodný pro brusle je snad až u Luk a to v délce 2-3 kilometrů. Myslím si, že kdyby se opravdu vybudovala kvalitní cyklostezka, tak do Jihlavy a okolí natáhne spoustu příznivců tohoto odvětví. takhle opět vzniká jen nepodařený paskvil složený z asfaltu, štěrku , šotoliny, aut ajiných překážek. Bohužel kraj neumí dotáhnou žádný projekt do pořádného konce:o(
xmolly | 2009-10-21 22:05:12 | Reagovat
reakce
Opět si dovolím objasnit některé majetkové vztahy: silnice do Pístova je sice v majetku kraje, pozemky, na nichž vznikla cyklostezka s chodníkem však jsou již v majetku města. Cyklostezku podél řeky Jihlavy nestaví město ani kraj, nýbrž dobrovolný svazek obcí podél celé trasy Jihlava - Třebíč - Raabs (v němž pochopitelně Jihlava hraje významnou roli). Vyasfaltovaný úsek u Luk nad Jihlavou je dlouhý 2,4 km a druhý vyasfaltovaný úsek u Malého Beranova je dlouhý 0,9 Km.
Radek Vovsík | 2009-10-21 22:43:28 | Reagovat
Co je špatně na úseku Jihlava - Luka pro kolisty?
Petr | 2009-10-22 12:09:17 | Reagovat
Re.
No já jen, že když se budu chtít trochu více zajezdit na kolečkových bruslích tak v jihlavě nemám kde. Neboť úsek u Kauflandu je pro trochu aktivnější sportovce nedostačující!!
xmolly | 2009-10-22 17:22:04 | Reagovat
No ona je to cyklostezka, ne bruslostezka, holt jsme na Vysočině, třeba na Pardubicku je to pro kolečkářě rovina a dalece víc ideálnější podmínky. A že trasa nekopíruje řeku, ono je to taky o majetkoprávní otázce. Si vem auto a zajeď za Popice, tam jsou krásné dlouhé asfaltky v lese.
Petr | 2009-10-23 09:42:00 | Reagovat
Kostky na Telečskou ulici patří. Kostky totiž nepodléhají nešvarům jako asfalt. Asfalt smrdí, v letních měsících je to jedno velké lepkavé kluziště a za pár let jsou z asfaltové silnice jen dvě vyježděné koleje. A po Telečské ulici jezdí desítky kamionů 24 hodin denně. To oni dělají ten rámus, ne kostky. Hrubozrný asfalt je mnohem hlučnější než dlažební kostky. Nicméně Telečskou ulici je třeba předláždit, protože po 40 letech jsou tam výmoly. Vydrží tak dalších 40 let. Asfaltka by byla do tří let na odpis.
jim | 2009-10-22 20:43:08 | Reagovat
hahah
a ty kamiony jste si vymyslel? nebo je můžu brát jako, že tam fakt jezdí? Zřejmě jsou ale neviditelné, protože jsem tam zatím nepotkal ani jeden (vzhledem k zaparkovaným vozum u silnice i pochybuju o možnosti průjezdu :D). Bydlím kousek od Telečské už dobře 25 let...kamion jsem v té ulici viděl...možná snad jednou...
kocourek z kocourkova | 2009-10-29 17:49:14 | Reagovat
Tak s tímto názorem nemohu souhlasit. Dlažební kostky jsou o dost hlučnější, než asfalt. A chtěl bych vidět ty desítky kamiˇonů, co tam projedou za 24 hodin. Pokud se vozovka udělá kvalitně, vydrží tam dlouho, provoz tam není velký. Dlažba tam byla udělána z důvodu místních kasarén, kam jezdila těžká technika. Takže pokud se vozovka udělá kvalitně, klesne hluk a něco vydrží, stačí se podívat na studie o hluku, asfalt není hlučnější. Jinak, pokud vozovka patří kraji, je problém se s krajem nějak dohodnout, aby vozovku opravil. To je takový problém v komunikaci mezi krajem a městem, myslím, že musíte uznat, že Telečská je ve špatném stavu.
Marek Řezáč | 2009-10-24 20:03:05 | Reagovat
reakce
Komunikace mezi městem a kraje existuje. Je dohodnuto, že kraj silnici rekonstruuje a město si ji pak převezme a bude o ni pečovat. K rekonstrukci by snad mělo dojít již v příštím roce.
Radek Vovsík | 2009-10-26 15:14:39 | Reagovat
Bylo dohodnuto, že Telečská ulice projde rekonstrukcí letos - takže zase prd. Ale co je problém je to, že se tady možná příští rok položí asfalt na Telečskou ulici a krátce na to se to zase celé rozbije, protože se má opravovat kanalizace pod Telečskou ulicí, ale tyo dvě akce nejsou spojeny v jednu, oprava kanalizace má přijít o něco později. Takže zase vyhoďte peníze vzduchem.
úplné cccp | 2009-10-29 13:31:03 | Reagovat
mistr navšechno
Je úsměvné, k čemu všemu se vyjadřuje Vovsík. K oblastem jako je doprava, nemovitosti, fondy EU, sport, veřejné zakázky, stavebnictví apod. se fundovaní odborníci vyjadřují po zralé úvaze. Učitel Vovsík má potřebu promptně reagovat navšechno (bez znalostí věcí, bez ohledu na obsah).
občan | 2009-10-29 20:14:17 | Reagovat
reakce
Nikdo učený z nebe nespadl (snad krom anonymního "občana"). Proto i já celou řadu svých odpovědí konzultuji s odborníky. Nedovolil bych si napsat cokoliv jen na základu své doměnky...
Radek Vovsík | 2009-10-30 00:14:59 | Reagovat
Reklama
07.07.2020 AktualityStavebním podnikům Vysočiny stoupla výroba

Stavebním podnikům sídlícím na Vysočině stoupla v prvních třech měsících letoška výroba o 14,2 procenta na 1,094 miliardy korun. Stavební výroba rostla ve větší části Česka, nižší ...

Komentáře (0)
07.07.2020 AktualityJiří Bartoška má přijet na projekci do kina Dukla

Prezident karlovarského filmového festivalu, herec Jiří Bartoška, má v pátek osobně přijet na filmovou projekci do Jihlavy. V rámci projektu nazvaného Tady Vary se letos Mezinárodní filmový ...

Komentáře (0)
05.07.2020 AktualityVe Větrném Jeníkově mají potvrzený koronavirus, Další testování bude v pondělí

Větrný Jeníkov na Jihlavsku hlásí první potvrzený případ nakaženého koronavirem, kde se nakazil, ale nikdo netuší. Městys v té souvislosti po dohodě s krajskými hygieniky znovu zavedl ...

Komentáře (0)
02.07.2020 AktualityV Dukovanech je kvůli nemocnému s covidem v karanténě 20 lidí

Kvůli pracovníku Jaderné elektrárny Dukovany, který onemocněl covidem-19, je v preventivní karanténě dalších asi 20 zaměstnanců. Podstoupí testy na koronavirus. Stejně jako nakažený pracovník, ...

Komentáře (0)
02.07.2020 AktualityPrezident Zeman míří k nám na dovolenou

Prezident Miloš Zeman příští týden zahájí dovolenou. Stráví ji v Lánech a na Vysočině, řekl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Dovolenou má podle něj prezident naplánovanou zhruba do konce ...

Komentáře (0)
02.07.2020 AktualityZa první pololetí ubylo na Vysočině nehod, zemřelo 20 lidí

Od začátku roku zemřelo na silnicích Vysočiny při nehodách 18 lidí, méně než loni. Další dva lidé podlehli později svým těžkým zraněním v nemocnicích. V červnu, kdy policie vyšetřovala ...

Komentáře (0)
06.07.2020 AktualityStarostové o VDV: Máme za horší dopravu připlácet?

Více než půl roku funguje v regionu Veřejná doprava Vysočiny (VDV). V rámci ní je možné jezdit vlaky, linkovými autobusy a někde i MHD na jednu jízdenku. NA VDV zatím obce nepřispívají. ...

Komentáře (0)
06.07.2020 AktualityOtevřou zbrojnici

Členové sboru dobrovolných hasičů v Opatově na Jihlavsku se dočkali. V pátek 10. 7. slavnostně otevřou nově zrekonstruovanou zbrojnici. Začátek programu organizátoři stanovili na 16.30 hodin. ...

Komentáře (0)
06.07.2020 AktualityOdložený festival Hudba tisíců zahájí úterní slavnost k Mahlerovu výročí

Na 7. červenec byl přeložen začátek letošního hudebního festivalu Mahler Jihlava – Hudba tisíců 2020. Jarní část mezinárodního festivalu byla letos kvůli koronaviru zrušena. Po uvolnění ...

Komentáře (0)
05.07.2020 AktualityStrom roku z Praskoles? Je to předvolební boj, míní starosta

Finálové klání o titul Strom roku 2020 ještě ani nezačalo, a dramatická zápletka už je na světě. Způsob přihlášení jediného zástupce z Vysočiny do letošního ročníku prestižní ...

Komentáře (1)
05.07.2020 AktualityLidé zapomínají na osobní kontakt a raději píší smsky

Doba pokračuje a moderní technologie se mění téměř ze dne na den. Co bylo před rokem vrcholem techniky, je náhle zastaralé. Stejně tak je to i s mobilními telefony. Rok od roku mají více ...

Komentáře (0)
04.07.2020 AktualityDotazy obhájce mě trošku naleptaly, říká žalobce tragické nehody u Vílance

„To jsou všechno příbuzní,“ ukazuje muž v tričku stojící na chodbě justičního areálu Okresního soudu v Jihlavě. Krátce před pondělní devátou hodinou hlouček skoro dvaceti lidí ...

Komentáře (3)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net