Reklama
Dnes je pondělí 05.12.2022     svátek má Jitka

Otvírá se cyklostezka a chodník do Pístova


20.10.2009 Aktuality/Komentáře (20), autor:
admin

PÍSTOV (hm) - Cesty do Pístova pro pěší i kolaře budou bezpečnější, kilometr dlouhá stezka s osvětlením a chodníkem z jihlavské Telečské ulice do Pístova už je hotova a 27. října ji čeká slavnostní otvírací jízda.

 Její stavbu provázely diskuse hlavně v místě pod psím útulkem, kde se počet výjezdů od jednotlivých bloků garáží snížil na tři a řidiči musí ještě před cyklostezkou zastavit na "stopce", protože u výjezdů není přerušená.

 "Což o to, na kole se sem teď po cyklostezce jede krásně. Je hezká a už nejsem vydrncaný z dlažby. Ale tady u garáží nám alespoň mohli rozhrnout materiál na spravení děr," říkají dva starší muži, kteří sami u výjezdů z garáží s kolečkem a lopatou upravují povrch cesty.

 "Za garáže sice dovezli písek a suť, ale dost toho vzal déšť. Teprve teď sem přivezli hromadu sutě, ale aby nám tu aspoň napsali cedulku "Upravte si prostor před garážemi sami", to ne," kritizují přístup města. To v létě zdůraznilo, že zadní cesta bude opravena a příští rok ještě lépe odvodněna, ale oba muži se bojí, zda na to budou peníze.

 Slavnostní otevření stezky proběhne za účasti primátora Jaroslava Vymazala a bude zároveň zakončením cykloturistické sezóny 2009. Účastníky jízdy čekají drobné dárky a pamětní listy. Vyjedou v 16 hodin z Pístova přes Skalku, Malý Heulos, Havlíčkovu ulici, Staré Hory a Vrchlickou ulici až na Masarykovo náměstí.

 Kolaři poprvé oficiálně a bezpečně projedou i pod mostem na Havlíčkově ulici, kde se v rámci pístovského projektu rozšiřoval 120metrový podjezd. Jak uvedl primátor, výběrové řízení snížilo původně předpokládanou cenu obou staveb z 22,7 milionu korun na asi 15,8 milionu korun, z toho ale 92,5 % hradí Evropská unie.

 

 

Diskuze k článku

Nový komentář

úprava komentáře
Tato stavba je ukazkovy priklad mrhani financemi postavi neco naprosto zbytecneho za balik penez stezka vede odnekud nikam nezapada do zadneho konceptu, cyklistu tam jezdi pomalu a na koleckace to neni pac je to jen usek mezi jihilavou a pistovem. ..... na stavebnim urade nebo kde jeste naprojektovali stezku tak aby omezila vsechny majitele stovek garazi a podporila jiz tak velke mnozstvi kradezi v garazich, bylo zde vystaveno naprosto zbytecne nove osvetleni par metru vedle stavajiciho.. proc paneboze? proc tebas neopravit a nevycistit Okrouhlik prirodni koupaliste, misto kam prave miri oni cykliste? na to se .... ze hlavne ze tu je mega cupr stezka pro pejskare a par cyklonadsencu s horakama kterym je sumak kudy jedou .. jsem mistni se situaci dobre obeznamen.
dayw | 2009-10-21 08:41:07 | Reagovat
úprava komentáře
Tento způsob bezohledného vražení cyklostezek do prostoru se zažitým režimem je absolutně kontraproduktivní, protože naštve na cyklisty všechny kterých se tento paskvil dotkne. Totéž platí i o výtvoru od Dukly kolem autobusáku. Přitom stačí zdravý selský rozum a snaha o sladění všech požadavků, které by se u nové komunikace daly zcela samozřejmě předpokládat...
Zdeněk,, | 2009-10-21 08:41:36 | Reagovat
jihlavské vedení
Učitelům ve vedení radnice chybí i ten selský rozum, opakuji znovu, vraťte se za katedry, tam škodíte méně a laciněji!!!
občan | 2009-10-20 20:19:58 | Reagovat
Tato stavba opět dokazuje, že v Jihlavě je radnice snad z Kocourkova. Na Telečské silnici, kde není nějak velký provoz, je vybudována krátká cyklostezka, která nemá nějaký opodstatněný důvod. Je to asi dva roky, co mi pan Kodet osobně říkal, že do dvou let projde Telečská ulice rekonstrukcí, ale jediné co tam bude, je chodník s cyklostezkou a veřejné osvětlení. Ale to, že silnice je v dezolátním stavu, to již nikomu nevadí. Místo toho by stačilo, kdyby byla Telečská ulice zbavena dlažby a vyasfaltována, staré stromy by se odstranily, vozovka se rozšířila, vybudovalo se veřejné osvětlení, kolem rozšířené vozovky by se vysadily nové stromy a na vozovce by stačilo vyznačit pro cyklisty jízdní pruh, jako to mají např. v jiných městech. A vyřešily by se dva problémy. Cyklisti by měli svůj pruh a vozovka by vypadala jako silnice a ne jako tankodrom. Opravdu ukázkové myšlení radních, jak z Kocourkova.
Marek Řezáč | 2009-10-20 20:42:13 | Reagovat
tak to ma byt
S timto plne souhlasim ulice kolem Telecske by si zaslouzili vyafsaltovat a kostky trebas odprodat na opravy nejakych hystorickych pamatek, to ze kostky zde byli hlavne kvuli tankum a dalsi vojenske technice netreba pripominat a jak otravne je ze citite kazde auto ktere kolem projede pac ty otresy se prenasi i do rodinych domu. Jo lepsi je budovat kraviny misto uzitecnych veci.
dayw | 2009-10-21 07:47:09 | Reagovat
reakce
Rád bych jen diskutujícím doplnil informaci, kterou zřejmě nevědí. Silnice na Pístov není majetkem města Jihlava a město ji nemůže nechat opravit. Silnice je v majetku Kraje Vysočina.
Radek Vovsík | 2009-10-21 15:58:17 | Reagovat
super
A proč tedy město buduje cyklostezku na cizích pozemcích? Nebo je to tak, že silnice patří kraji, cyklostezka městu...a tak dále :p kocourkov no :-)
kocour z kocourkova | 2009-10-21 19:34:44 | Reagovat
ano
a proč ne? Běžná praxe...
Ladic | 2009-10-21 19:59:30 | Reagovat
re.
Dalším paradoxem je stavění stezky kolem řeky Jihlavy. Mohla by to být krásná stavba, jak pro kolisty, tak bruslaře a to nejméně do Luk nad Jihlavou. Bohužel cyklostezka nekopíruje terén okolo řeky, dále vede po místních komunikacích a vyasfaltovaný úsek vhodný pro brusle je snad až u Luk a to v délce 2-3 kilometrů. Myslím si, že kdyby se opravdu vybudovala kvalitní cyklostezka, tak do Jihlavy a okolí natáhne spoustu příznivců tohoto odvětví. takhle opět vzniká jen nepodařený paskvil složený z asfaltu, štěrku , šotoliny, aut ajiných překážek. Bohužel kraj neumí dotáhnou žádný projekt do pořádného konce:o(
xmolly | 2009-10-21 22:05:12 | Reagovat
reakce
Opět si dovolím objasnit některé majetkové vztahy: silnice do Pístova je sice v majetku kraje, pozemky, na nichž vznikla cyklostezka s chodníkem však jsou již v majetku města. Cyklostezku podél řeky Jihlavy nestaví město ani kraj, nýbrž dobrovolný svazek obcí podél celé trasy Jihlava - Třebíč - Raabs (v němž pochopitelně Jihlava hraje významnou roli). Vyasfaltovaný úsek u Luk nad Jihlavou je dlouhý 2,4 km a druhý vyasfaltovaný úsek u Malého Beranova je dlouhý 0,9 Km.
Radek Vovsík | 2009-10-21 22:43:28 | Reagovat
Co je špatně na úseku Jihlava - Luka pro kolisty?
Petr | 2009-10-22 12:09:17 | Reagovat
Re.
No já jen, že když se budu chtít trochu více zajezdit na kolečkových bruslích tak v jihlavě nemám kde. Neboť úsek u Kauflandu je pro trochu aktivnější sportovce nedostačující!!
xmolly | 2009-10-22 17:22:04 | Reagovat
No ona je to cyklostezka, ne bruslostezka, holt jsme na Vysočině, třeba na Pardubicku je to pro kolečkářě rovina a dalece víc ideálnější podmínky. A že trasa nekopíruje řeku, ono je to taky o majetkoprávní otázce. Si vem auto a zajeď za Popice, tam jsou krásné dlouhé asfaltky v lese.
Petr | 2009-10-23 09:42:00 | Reagovat
Kostky na Telečskou ulici patří. Kostky totiž nepodléhají nešvarům jako asfalt. Asfalt smrdí, v letních měsících je to jedno velké lepkavé kluziště a za pár let jsou z asfaltové silnice jen dvě vyježděné koleje. A po Telečské ulici jezdí desítky kamionů 24 hodin denně. To oni dělají ten rámus, ne kostky. Hrubozrný asfalt je mnohem hlučnější než dlažební kostky. Nicméně Telečskou ulici je třeba předláždit, protože po 40 letech jsou tam výmoly. Vydrží tak dalších 40 let. Asfaltka by byla do tří let na odpis.
jim | 2009-10-22 20:43:08 | Reagovat
hahah
a ty kamiony jste si vymyslel? nebo je můžu brát jako, že tam fakt jezdí? Zřejmě jsou ale neviditelné, protože jsem tam zatím nepotkal ani jeden (vzhledem k zaparkovaným vozum u silnice i pochybuju o možnosti průjezdu :D). Bydlím kousek od Telečské už dobře 25 let...kamion jsem v té ulici viděl...možná snad jednou...
kocourek z kocourkova | 2009-10-29 17:49:14 | Reagovat
Tak s tímto názorem nemohu souhlasit. Dlažební kostky jsou o dost hlučnější, než asfalt. A chtěl bych vidět ty desítky kamiˇonů, co tam projedou za 24 hodin. Pokud se vozovka udělá kvalitně, vydrží tam dlouho, provoz tam není velký. Dlažba tam byla udělána z důvodu místních kasarén, kam jezdila těžká technika. Takže pokud se vozovka udělá kvalitně, klesne hluk a něco vydrží, stačí se podívat na studie o hluku, asfalt není hlučnější. Jinak, pokud vozovka patří kraji, je problém se s krajem nějak dohodnout, aby vozovku opravil. To je takový problém v komunikaci mezi krajem a městem, myslím, že musíte uznat, že Telečská je ve špatném stavu.
Marek Řezáč | 2009-10-24 20:03:05 | Reagovat
reakce
Komunikace mezi městem a kraje existuje. Je dohodnuto, že kraj silnici rekonstruuje a město si ji pak převezme a bude o ni pečovat. K rekonstrukci by snad mělo dojít již v příštím roce.
Radek Vovsík | 2009-10-26 15:14:39 | Reagovat
Bylo dohodnuto, že Telečská ulice projde rekonstrukcí letos - takže zase prd. Ale co je problém je to, že se tady možná příští rok položí asfalt na Telečskou ulici a krátce na to se to zase celé rozbije, protože se má opravovat kanalizace pod Telečskou ulicí, ale tyo dvě akce nejsou spojeny v jednu, oprava kanalizace má přijít o něco později. Takže zase vyhoďte peníze vzduchem.
úplné cccp | 2009-10-29 13:31:03 | Reagovat
mistr navšechno
Je úsměvné, k čemu všemu se vyjadřuje Vovsík. K oblastem jako je doprava, nemovitosti, fondy EU, sport, veřejné zakázky, stavebnictví apod. se fundovaní odborníci vyjadřují po zralé úvaze. Učitel Vovsík má potřebu promptně reagovat navšechno (bez znalostí věcí, bez ohledu na obsah).
občan | 2009-10-29 20:14:17 | Reagovat
reakce
Nikdo učený z nebe nespadl (snad krom anonymního "občana"). Proto i já celou řadu svých odpovědí konzultuji s odborníky. Nedovolil bych si napsat cokoliv jen na základu své doměnky...
Radek Vovsík | 2009-10-30 00:14:59 | Reagovat
Reklama
01.12.2022 AktualityZa vlak i autobusy zaplatí víc

Kraj Vysočina má již finální představu, jak bude vypadat jeho dopravní obslužnost v příštím roce. Krajští radní minulé úterý projednali rozsah základní dopravní obslužnosti v rámci ...

Komentáře (0)
01.12.2022 AktualityAdvent začal v Horním Kosově

Na sousedský advent zval v sobotu osadní výbor Horního Kosova nejen obyvatele této městské části. A sešlo se jich sem hodně, ku pěti stům. Ještě než se začalo zpívat a než se rozsvítil ...

Komentáře (0)
01.12.2022 AktualityDušejovští představili nový vánoční strom, starostka prozradila jeho jméno

Dvě stovky převážně místních obyvatel zahájily v centru Dušejova v pátek večer adventní čas. Na prostranství před budovou obecního úřadu měla na úvod programu proslov nová starostka ...

Komentáře (0)
30.11.2022 AktualityJihlava propojí přivaděče vody, aby bylo možné náhradní zásobování při poruchách

Jihlava investuje do nového propojení vodovodní sítě přes 12 milionů korun bez daně, aby měla možnost náhradního zásobování pitnou vodou obyvatel ve středu města v případě odstávek, ...

Komentáře (1)
30.11.2022 AktualityVysočina nabídne nových v grantových programech 333 milionů, podobně jako letos

Kraj Vysočina se příští rok chystá v grantových programech nabídnout 333 milionů korun, o tři miliony vyšší částku než pro letošek. Žadatelům z řad obcí, neziskových organizací a ...

Komentáře (0)
30.11.2022 AktualityNávrh rozpočtu Vysočiny na příští rok počítá s výdaji za 16,7 miliardy korun

Návrh nového rozpočtu Kraje Vysočina počítá s navýšením ročních příjmů o 13 procent na 15,8 miliardy korun. Výdaje plánuje kraj na příští rok za 16,7 miliardy korun, tedy o 911 milionů ...

Komentáře (0)
30.11.2022 AktualityNa potírání nového druhu šikany spolupracují policisté s youtuberem

Kriminalisté na Vysočině se čím dál častěji u dětí setkávají s novým druhem šikany. Skupina agresorů napadne svoji oběť. Útok na svého vrstevníka si natáčí na mobil a následně ...

Komentáře (0)
30.11.2022 AktualityHvězdou roku v Třešti modelářka, hudebník a nadšenec do robotizace

V rámci tradičního koncertu rodin vedení radnice v Třešti minulý týden ve středu večer předalo v městském kině Máj třem oceněným titul Hvězda roku. I když osobně si ho zatím převzali ...

Komentáře (0)
30.11.2022 AktualityZraněného penzistu v lese našli i díky speciální aplikaci

Téměř stovka lidí pátrala v polovině měsíce po penzistovi (78), který si z Cikháje na Žďársku vyšel odpoledne na procházku do nedalekého lesa, ale domů už se z ní vrátit nedokázal. ...

Komentáře (0)
29.11.2022 AktualityJihlava opravila hráz rybníka Lužný, který patří mezi záložní zdroje pitné vody

Jihlava opravila rybník Lužný, aby lépe odolával povodním. Je to největší z pěti Pístovských rybníků, které pro krajské město představují také záložní zdroj pitné vody. Po opravě ...

Komentáře (0)
29.11.2022 AktualityPolicie hledá pachatele čtvrtečního přepadení čerpací stanice ve Velké Bíteši

Policie hledá muže, který ve čtvrtek ráno přepadl čerpací stanici ve Velké Bíteši na Žďársku. Po obsluze požadoval vydání hotovosti. Mířil dvěma zbraněmi, z jedné vystřelil, nikoho ...

Komentáře (0)
29.11.2022 AktualityRozšířenou expozici betlémů v Třešti zpřístupní od 19. prosince

V Třešti na Jihlavsku bude od 19. prosince veřejnosti přístupná rozšířená stálá expozice betlémů v Schumpeterově domě. Vznikla stavební úpravou zhruba za 2,5 milionu korun v prostoru ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net