Reklama
Dnes je pondělí 05.12.2022     svátek má Jitka

Drncání do Pístova zklidní asfalt

KOSTKY MAJÍ ODZVONĚNO? Velmi frekventovaná, ale nepohodlná silnice z Jihlavy na Pístov by se měla ještě letos dočkat nového povrchu. Foto: Jiří Varhaník
KOSTKY MAJÍ ODZVONĚNO? Velmi frekventovaná, ale nepohodlná silnice z Jihlavy na Pístov by se měla ještě letos dočkat nového povrchu. Foto: Jiří Varhaník

7.4.2016 Aktuality/Komentáře (21), autor:
Pavel Bajer

 

Nekoneční drncání po dlážděné silnici z Jihlavy do Pístova, skončí pro obyvatele města možná už letos. Krajské město se po dlouhých letech dohodlo s krajem, že tuto komunikaci převezme.

 

„Letos o prázdninách by mohlo dojít k zahájení rekonstrukce,“ informoval náměstek primátora Jihlavy Vratislav Výborný (ČSSD). Dle Výborného bude mít opravená silnice asfaltový povrch a vznikne u ní také parkoviště.

 

Podle jeho slov by práce mohly být hotové do konce letošního roku. Poukázal, že v současné době probíhá jednání s krajem, kam až město tuto silnici převezme.
„Kraj by byl nejraději, kdybychom ji převzali až do Salavic,“ pokračoval Výborný. Osobně by byl pro to, aby krajské město silnici převzalo po odbočku z Pístova na Vysokou.

 

„Kam až si město komunikaci převezme, jsme ji ochotni opravit,“ potvrdil náměstek hejtmana kraje Libor Joukl (ČSSD).

 

Podle Výborného o převzetí silnice rozhodne v červnu městské zastupitelstvo. Své představy rekonstrukce vozovky chce vedení města veřejně projednávat s občany.

 

Nekonečný spor mezi městem a krajem

Spor o rekonstrukci silnice se táhne již osmý rok. V létě 2008 byl zprovozněn jižní obchvat města, který vede nedaleko městské části Pístov. Jednou z podmínek souhlasu Pístovských k výstavbě obchvatu byla právě oprava příjezdové silnice do Pístova.

 

Kraj ale odmítl silnici opravit, protože se začal přít s městem, komu má silnice spojující Pístov s Jihlavou v budoucnu patřit.

 

Náměstek hejtmana Joukl tvrdil, že městu, protože silnice obsluhuje části Jihlavy a navíc i proto, že zde vznikl obchvat.

 

Naopak tehdejší náměstek primátora Jihlavy Josef Kodet (KDU-ČSL) hájil názor, že kraji. Poukazoval na to, že silnice náleží do krajských komunikací a obsluhuje i jiné obce.

 

Kraj tedy souhlasil s opravou silnice jen v tom případě, že si ji následně převezme do vlastnictví město Jihlava. To odmítala zase Jihlava. K opravě silnice proto nikdy nedošlo.

 

Svůj pohled na celou situaci mají také obyvatelé Pístova. „Pokud se tu silnici podaří opravit, budu jenom rád,“ vyjádřil se zástupce spolku Jihlava-Pístov Ladislav Kucharovič, jejichž námitku původně kraj uznal. Že se tato stavba nerealizovala dříve, dává za vinu náměstkovi hejtmana Jouklovi.

 

„Oblbuje lidi a zneužívá svého postavení,“ myslí si Kucharovič. Naopak náměstek Joukl se brání, že v době, kdy se realizoval jižní obchvat, nebyl ještě v úřadě.

 

Na příští rok město plánuje práce na zklidnění Telečské ulice. Konkrétně má dojít k opravě mostku v Telečské ulici, který by chtěli „natočit“ do Seifertovy ulice.

Diskuze k článku

Nový komentář

Kostkami dlážděnáTelečská ulice je dnes opravdu v horším stavu, úprava povrchu je vhodná. Ale ne asfaltem. Když tuto ulici před 60 lety dláždili, dobře věděli, proč používají kvalitní kostky z mrákotínské žuly.  Silnice totiž vydržela 60 let.  Když máte novou asfaltku, do dvou let je plná prasklin, do pěti let plná záplat a do deseti let musíte celou silnici dělat znovu, protože je plná děr, záplat, vyjetých kolejí a sesouvá se do bočních příkopů. Kostky vydrží navěky, jen je potřeba silnici po několika desítkách let v některých částech předláždit - těmi samými kostkami, pouze se povrch pod nimi vyrovná. S minimálními náklady. Po této ulici jezdí kamiony do bývalých Pístovských kasáren, kde jsou nyní sklady, jezdí tudy autobusy, náklaďáky, jestli tam dáte asfalt, hned první léto tam vzniknou tak obrovské vyjeté koleje, že budete vzpomínat na zlaté kostky. A vůbec, kdopak má tak velký zájem o kšeft s několika stovkami tun kvalitních kostek z mrákotínské žuly, že se pořád usiluje o jejich nahrazení asfaltem? Neargumentujte hlučností, hrubý asfalt je hlučnější než dnes po 60. letech pěkně na povrchu vyleštěné žulové kostky. A když se vyrovnají nynější prohlubně, o hlučnosti nemůže být řeč.
Pavlík | 2016-04-07 08:41:58 | Reagovat
Když se podíváte na ty kostky, jsou v žalostném stavu
Některé jsou popraskané, mnoho z nich je už po letech hodně obroučeno a zničeno. Navíc, ten hluk, který auta vydávají při jízdě po kostkách také není zanedbatelný. 
Tiziano | 2016-04-07 15:58:34 | Reagovat
Tak asfalt je prý hlučnejší než kostky.
Pavlík zase mele ukrutný kraviny, tak jak je jeho zvykem.

Kostky zde byly protože kasárna, tanky, OT a další těžká technika, viz. takamine níže. Kostky jsou v havarijním stavu a jet zde v zimě, nebo v dešti začíná být nebezpečné.
O extrémní hlučnosti nemluvě. Jakýkoliv dobře udělaný asfalt bude zásadně tišší, bezpečnější a pro obyvatele ulice  i pro motoristy mnohem příjemnější.

Ostatně obyvatelé Kollárovi ulice by mohli vyprávět, jak se jim zlepšil život po vyasfaltování ulice.
Martin | 2016-04-09 08:45:45 | Reagovat
Přesně tak, dnes už ty kostky nemají smysl
Z důvodů popsaných výše. Po Telečské jezdím často a někdy se to fakt nedá. Když se budoval obchvat, těžká auta poničila silnici, která byla už tak v havarijním stavu a následně se nikdo nenamáhal s opravou. Jen doufám, že čoprava či rekonstrukce nezahrnuje jen silnici do Pístova od značky Jihlava, ale také celou Telečskou... I když na druhou stranu jsme v Jihlavě, tak by se asi nebylo čemu divit, kdyby si to páni politici rozhodli takhle. O jihlavském stadionu už taky bylo rozhodnuto před deseti lety a všichni víme, jak to dopadlo.
Tiziano | 2016-04-10 19:30:28 | Reagovat
Krysáku, vrať se do pomocné školy.
"Kollárovi ?" Ty bys raději psal Mohamedovi i s tím měkkým I. A ukrutný kraviny píšeš jen ty, vlastizrádný krysáku. Odjeď si se svými kámoši křesťanoslimáky do Iráku, budeš jim tam moci dláždit poušť a my se zbavíme jedné špinavé vlastizrádné pravdoláskařské krysy. 
čtenář | 2016-04-10 21:37:33 | Reagovat
Děkuji svému osobnímu korektorovi slimákovi.
Ale jo, máš úplnou pravdu, píšu úplný kraviny, přiznávám že ty, odporný a slizký slimák, budeš na hladké kostce mlaskat méně hlasitě než na asfaltu.
Martin | 2016-04-10 22:55:14 | Reagovat
Nejsou ty osobní invektivy zbytečné?
Pravopisnou chybu může udělat každý. Proč hned ty urážky?
Tiziano | 2016-04-11 09:09:38 | Reagovat
O chybu, jakkoliv je trapná, samosebou nejde.
Kdysi jsem si dovolil nesouhlasit se střílením uprchlíků na hranicích, nemám rád Ovara na hradě a komunisty. To ze mě v očích jednoduchého slimáka dělá výše uvedené.
Martin | 2016-04-11 13:11:01 | Reagovat
Pane Tiziano, tady jde o to, že člen pražské kavárny Martin (kdysi každého oslovoval Otíku nebo hlupáku) a vytahoval se, že prý je "manager",
je trapný primitiv, jak můžete sám vidět z jeho z jeho takzvaných příspěvků a projevil se jako zapřísáhlý sluníčkář. 
Nic více a nic méně. 
čtenář | 2016-04-11 14:51:23 | Reagovat
O to je to smutnější
Dospělí chlapi a pokřikujete tady po sobě jako malí kluci na pískovišti. Nejsem si jistý, jestli je tohle účelem diskuse. Osobně neznám ani jednoho z vás, nicméně o panu Herzánovi jisté povědomí mám. 
Tiziano | 2016-04-11 16:04:49 | Reagovat
Ano, máte pravdu.
Na tom co zde já čas od času, slimák denně, předvádíme, není opravdu nic hezkého. Nicméně, když se podíváte i do jiných diskuzí, zjistíte, že pokud s tímto individuem bezvýhradně nesouhlasíte, dříve nebo později se vám dostane podobného "zacházení" jako mojí maličkosti. Máte na výběr ho za a) ignorovat, za b) pokusit se o vážnou diskuzi, která ale s tímto bezskrupulózním lhářem není možná, a nebo za c) ho čas od času pro pobavení sebe i ostatních trochu pošťouchnout. Chytá na první nakopnutí a zábava je zaručena.
Osobně volím vždy možnost c, i když jak jste sám podotknul, nic hezkého na tom není.

S p.Herzánem nemám nic společného.
 
Martin | 2016-04-11 17:15:45 | Reagovat
Zde bych si dovolil poukázat na jednu z vlasností slimáka čtenáře.
Je to notorický lhář.
Kupříkladu, nikdy jsem neříkal Otíku každému, ale pouze jemu. Nikdy jsem o sobě neřekl, že jsem manager. Proč taky, když jím nejsem.
 
Martin | 2016-04-11 16:53:59 | Reagovat
Pane Tiziano, obrázek si můžete udělat sám.
Leze to z našeho sluníčkáře jako z chlupaté deky, za chvíli bude tvrdit, že nikdy neoslovoval diskutujícího "Strejčka Nimru",  kterého si pro jeho názory velmi vážím, jako "Hloupého Nimru" atd. Napadá každého, kdo neadoruje Havla a současnou vládu. A jestli nazývá arcibiskupa Duku ovarem pro jeho korpulentní postavu, není to rovněž nic hezkého. Pokud tolik miluje migranty, může si je vzít klidně domů. A ten výraz "manager" dokonce s tím G rovněž použil, když se jinému diskutujícímu vyškleboval, že kdyby se lépe učil, mohl být "managerem".
Pana prezidenta nemá rád, ale když někdo nemiluje pana Schwarzenberga, jehož tchán byl náčelníkem NSDAP v Rakousku, může vzít skončení.
Přezdívku Lunochod si vymyslel sám, když vytáhl vousatý vtip, kterým se snažil být vtipný.
Je to primitiv, ale pořád aspoň, pokud vím nebonzuje a nedožaduje se, aby admin zavedl cenzuru. To je jeho jediná kladná stránka.  Tak hluboko snad ještě neklesl.
čtenář | 2016-04-11 19:53:05 | Reagovat
Právě jsi se usvědčil ze lži slimáku.
... a vytahoval se, že prý je "manager",

není totéž jako

A ten výraz "manager" dokonce s tím G rovněž použil, ....

A takto je to se slimákem pořád. Lže, překrucuje, nesmyslně vytrhává z kontextu a když neví kudy kam, začne kolem sebe kopat.

Hloupého Nimru se popírat nechystám. Naopak, jak jsem řekl, nemám rád komunisty.
Martin | 2016-04-11 21:35:22 | Reagovat
Zalez a neotravuj primitive.
Nestojíš ani za otření boty, vlastizrádče. Běž si notovat s Frau Merkel, kolaborantská kryso.
čtenář | 2016-04-11 22:14:13 | Reagovat
... a když neví kudy kam, začne kolem sebe kopat. :-)
Martin | 2016-04-11 22:33:48 | Reagovat
.. a když neví kudy kam, začne kolem sebe kopat. :-) Martin
Přesně tak, Co chceme od vlastizrádné kolaborantské krysy víc !
čtenář | 2016-04-12 09:34:41 | Reagovat
Vasa inania multum strepunt.
Martin | 2016-04-12 18:13:15 | Reagovat
Ty kostky byly hlavne kvuli tankum co jezdily z Pistova pres Jihlavu. Jeste si to moc dobre pomatuju jelikoz jsem na Telecske bydlel. Ted uz nemaji kvuli hlucnosti smysl. Skoda ze ne moc vyuzivana cyklosteska neni udelana az na Okrouhlik aby se tam clovek dostal s detma bezpecneji nez po silnici.
takamine | 2016-04-07 21:06:00 | Reagovat
Ten problém není v asfaltu

dnes už existuje tzv. tichý asfalt, kde hlučnost jde o dost dB dolů. Spíš je tady problém v nekvalitním udělání tzv. "kufru", tedy podloží, které musí být patřičně znutněno. A dále je tam potřeba postavit občas policisty s váhou a pány kamioňáky převážit, kolik mají nad povllenou hmotnost, nadváhu patřičně ocenitz, kamion odstavit a co přebývá nechat přeložit. A rázem bude po problémech.
chroustik | 2016-04-08 10:13:46 | Reagovat
O panu dr. Herzánovi rovněž povědomí mám.
A vždy jsem si ho vážil, ačkoliv vím, že mnohým z radniční admirality nejde příliš pod nos.
čtenář | 2016-04-11 20:05:21 | Reagovat
Reklama
01.12.2022 AktualityKriminalita na Vysočině stoupla, přibývá i kybernetických trestných činů

Počet trestných činů za tři čtvrtletí letošního roku se na Vysočině meziročně zvýšil. Policie jich do konce září evidovala 4090, o 679 víc než ve stejném období loni, vyplývá z ...

Komentáře (0)
01.12.2022 AktualityZa vlak i autobusy zaplatí víc

Kraj Vysočina má již finální představu, jak bude vypadat jeho dopravní obslužnost v příštím roce. Krajští radní minulé úterý projednali rozsah základní dopravní obslužnosti v rámci ...

Komentáře (0)
01.12.2022 AktualityAdvent začal v Horním Kosově

Na sousedský advent zval v sobotu osadní výbor Horního Kosova nejen obyvatele této městské části. A sešlo se jich sem hodně, ku pěti stům. Ještě než se začalo zpívat a než se rozsvítil ...

Komentáře (0)
01.12.2022 AktualityDušejovští představili nový vánoční strom, starostka prozradila jeho jméno

Dvě stovky převážně místních obyvatel zahájily v centru Dušejova v pátek večer adventní čas. Na prostranství před budovou obecního úřadu měla na úvod programu proslov nová starostka ...

Komentáře (0)
30.11.2022 AktualityJihlava propojí přivaděče vody, aby bylo možné náhradní zásobování při poruchách

Jihlava investuje do nového propojení vodovodní sítě přes 12 milionů korun bez daně, aby měla možnost náhradního zásobování pitnou vodou obyvatel ve středu města v případě odstávek, ...

Komentáře (1)
30.11.2022 AktualityVysočina nabídne nových v grantových programech 333 milionů, podobně jako letos

Kraj Vysočina se příští rok chystá v grantových programech nabídnout 333 milionů korun, o tři miliony vyšší částku než pro letošek. Žadatelům z řad obcí, neziskových organizací a ...

Komentáře (0)
30.11.2022 AktualityNávrh rozpočtu Vysočiny na příští rok počítá s výdaji za 16,7 miliardy korun

Návrh nového rozpočtu Kraje Vysočina počítá s navýšením ročních příjmů o 13 procent na 15,8 miliardy korun. Výdaje plánuje kraj na příští rok za 16,7 miliardy korun, tedy o 911 milionů ...

Komentáře (0)
30.11.2022 AktualityNa potírání nového druhu šikany spolupracují policisté s youtuberem

Kriminalisté na Vysočině se čím dál častěji u dětí setkávají s novým druhem šikany. Skupina agresorů napadne svoji oběť. Útok na svého vrstevníka si natáčí na mobil a následně ...

Komentáře (0)
30.11.2022 AktualityHvězdou roku v Třešti modelářka, hudebník a nadšenec do robotizace

V rámci tradičního koncertu rodin vedení radnice v Třešti minulý týden ve středu večer předalo v městském kině Máj třem oceněným titul Hvězda roku. I když osobně si ho zatím převzali ...

Komentáře (0)
30.11.2022 AktualityZraněného penzistu v lese našli i díky speciální aplikaci

Téměř stovka lidí pátrala v polovině měsíce po penzistovi (78), který si z Cikháje na Žďársku vyšel odpoledne na procházku do nedalekého lesa, ale domů už se z ní vrátit nedokázal. ...

Komentáře (0)
29.11.2022 AktualityJihlava opravila hráz rybníka Lužný, který patří mezi záložní zdroje pitné vody

Jihlava opravila rybník Lužný, aby lépe odolával povodním. Je to největší z pěti Pístovských rybníků, které pro krajské město představují také záložní zdroj pitné vody. Po opravě ...

Komentáře (0)
29.11.2022 AktualityPolicie hledá pachatele čtvrtečního přepadení čerpací stanice ve Velké Bíteši

Policie hledá muže, který ve čtvrtek ráno přepadl čerpací stanici ve Velké Bíteši na Žďársku. Po obsluze požadoval vydání hotovosti. Mířil dvěma zbraněmi, z jedné vystřelil, nikoho ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net