Reklama
Dnes je neděle 18.02.2018     svátek má Gizela

Setkání u „Klíčů“

Foto: archiv JL
Foto: archiv JL

14.11.2017 Aktuality/Komentáře (10), autor:
Pavel Bajer

Připomenutí si 17. listopadu 1989 bude hlavním tématem veřejného setkání u sochy „Klíčů“ v areálu Českého mlýna v Jihlavě. Uskuteční se v pátek 17. 11. od 14 hodin. Akci organizuje Spolek pro navrácení sochy TGM do Jihlavy.

Nový komentář

Komentáře

Je smůla, že tento pozoruhodný artefakt / při nedávném pohledu /je poněkud nešťastně umístěn. Tedy nikoli v mírném nadhledu, ale spíše "pohledově utopen", v zanedbaném prostoru bez začlenění do intimnějšího pozadí, které by vykrylo hmoty budov v pozadí. Velmi bych se přimlouval, aby byla alespoň v pozadí vysázena již trochu vzrostlejší ewergreen  zeleň.
Možná, že odborníci na parkové úpravy na magistrátu přijdou na něco vhodnějšího.
Zdeněk | 2017-11-14 13:19:50 | Reagovat
symbol zotročení a ne svobody
je to i s Trpaslíkem další symbol zotročení národa a země, redaktor zpravodajské společnosti Bloomberg- jméno už nepamatuji, jasně napsal, že země z východního bloku jsou pro staré země EU hospodářské kolonie, tak o tom přemýšlejte, proč děláte za čtvrtinu toho, co pracující na Západě- přitom se víc nadřete, proč od nás ročně odplouvá 300 000 000 000,- Kč, proč platíme 50 000 000 000,- Kč úroků z uměle vytvořeného státního dluhu atd...........to nostalgický vzpomínání na sametovou taškařici - v režii komunistů a havlistů jste tvrdě zaplatili a platit budete dál..........
km | 2017-11-14 18:47:58 | Reagovat
SYMBOLEM ZOTROČENÍ JE TOTALTA, NACISMUS A KOMUNISMUS
Vážený pane,  100 jarních "km" - hrdino,

proč vy a Vám podobní pouze vykřikujete anonymně "za bukem"?
Víte co se dělo v Jihlavě na soudu a budově STB, pak Stavoprojektu,
kde jsme bourali s Jiřím Jirmusem vězeňské kobky. 
Jiří zaměřoval prostory soudu včetně popravišť.
Vícekrát, třeba loni už  jsem  napsal:

NÁBŘEŽÍ VÁCLAVA HAVLA
Trochu vadí, že památníček "KLÍČE" byl umístěn jaksi na rychlo bez úprav prostoru. Letošní vzpomínka na Samet by měla být impulsem k  dokončení a zasazení památníku parkové úpravy,  "Nábřeží Václava Havla". Měla by se vydláždit plocha okolo pomníku a hlavně ukončit pohled. Zasadit ho do ewergreen - jehličnaté zeleně pozadí, která vytvoří a vykryje poměrně ne-šťastný pohled na vzdálenější skladišťní architekturu.
Pojmenování nábřeží jménem Václava Havla by se Jihlava přiřadila k městům, které si váží Sametové revoluce.
Leto-vice leto-s v rámci 80 let trvání města slavnostně odkryly  bustu VH.  
Ing. arch. Zdeněk Gryc
 
Zdeněk | 2017-11-16 11:03:38 | Reagovat
"symbol zotročení a ne svobody"
"že země z východního bloku jsou pro staré země EU hospodářské kolonie, tak o tom přemýšlejte, proč děláte za čtvrtinu toho, co pracující na Západě- přitom se víc nadřete, proč od nás ročně odplouvá 300 000."
--------------------------------------------------------------------
Moc ani přemýšlet nemusíte!
Ten bohatější západ osvobodila US army
 a udržela komunistický kolonialismus za železnou oponou.
Za železnou oponu jsme za totáče nemohli, abychom neviděli:
"proč děláte za čtvrtinu toho, co pracující na Západě- přitom se víc nadřete"
Ne nějaké "putinky", ale demonstrovat dobu na osudech lidí.

V Jihlavě na Jihlavácích.

Přečtěte si nápis na soše před gymnáziem, kdo to byl sochař Jaroslav Šlezinger.
Byl oceněn in memoriam Rytířem české kultury.
Nové ocenění a titul Dáma či Rytíř české kultury předával minulý týden ministr kultury Daniel Herman.
Dílo i osud jemnického rodáka jihlavská veřejnost zná, pravidelně se u jeho sousoší Zaváté šlépěje na hlavním hřbitově konají akce k připomínce vykonstruovaných komunistických procesů, při kterých v padesátých letech umírali nevinní lidé, nebo se zde připomínají výročí světových válek.
V roce 2011 se před jihlavské gymnázium po padesáti letech vrátila socha T. G. Masaryka, resp. její replika. Původní sochu vytvořil v roce 1948 právě Jaroslav Šlezinger, o rok později komunisté autora zavřeli a sochu v roce 1961 rozbili.
Sochař a politický vězeň nacismu i komunismu Jaroslav Šlezinger (1911 až 1955) zemřel v pracovním táboře na Jáchymovsku na nemoc z ozáření.
Nacisté ho internovali v koncentračním táboře Sachsenhausen, v roce 1950 byl ve vykonstruovaném procesu odsouzen k 25 letům těžkého žaláře.
Nové ocenění a titul Dáma či Rytíř české kultury dne 27. února 2015 převzali zpěvačka Marta Kubišová, spisovatelé Magdalena Horňanová a Jiří Stránský a sochař Olbram Zoubek. In memoriam bylo ocenění uděleno kromě sochaře Šlezingera také spisovateli Zdeňku Rotreklovi. Všechny oceněné spojuje vzdor proti totalitním režimům a prokázaná osobní statečnost. Ministr kultury Daniel Herman také poprvé předal čestný titul Mecenáš české kultury, odnesla si ho Dadja Altenburg-Kohlová.
-----------------------------------------------
PS. Kdo je to:
"Trpaslíkem další symbol zotročení národa a země".
Je to snad " obr ", který stával druhdy na Letné v Praze.
Nebo vrah, který podepisoval popravy kněží, jehož socha také v "nadměrné velikosti",
stála před Domem zdraví v Jihlavě.
Komunisté na své svaté nešetřili, že?

PPS. Doporučuji osvědčenou praxi Vašeho rudého kroužku, na předmětný text nereagujte, napište:
1/ Na článek čtenáři píší JL PRAVDA VÍTĚZÍ,  napiště jako stejně jako snaživý čtenář, že autor si žil za totáče jako prase v žitě.
2/ KOLABORANT, se hodí napsat kamkoli,  už se to mockrát osvědčilo, že?
 
Zdeněk | 2017-11-16 12:27:37 | Reagovat
"symbol zotročení a ne svobody". . . Ahoj otroku. . .
..........to nostalgický vzpomínání na sametovou taškařici - v režii komunistů a havlistů jste tvrdě zaplatili a platit budete dál..........
km | 2017-11-14 18:47:58 | Reagovat
-------------------------------------------------------------------------------
. . . . . to nechce pár teček, to chce 3x !!!
SAMETOVÉ TAŠKAŘICE,
se bohužel nedočkali po nacistickém PRO-TENTOKRÁTU mí prarodiče,
ani mí rodiče po "přátelství s SSSR na věčné časy a nikdy jinak".
Je to 5 let vězněný Václav Havel, jeho spoluvězeň arcibiskup Duka a skupina disidentů, kteří dokázali prosadit v naší zemi lidská práva v době, kdy občané NDR přelézali plot západoněmeckého vyslanectví v Praze. Lyžaři, kteří pojedou brzo do Alp by měli prožívat stejné pocity na zrušené celnici u Slavonic, jako pamětníci.  Není vinou Havla, ani Krista, že se nepodařilo nastolit Ježkovo "nebe na zemi,  na které nevěřím". Rozeštvat a využít nenávisti ať již sionistické, nebo třídní, viz Zemanova lekce, v rámci jeho volby presidentem na "právo první noci".
Kázat vodu a pít víno, tedy ve vlastní rodině že?
a/ Putinovy, děti žijí nebo žili dlouhá léta na tom odporném západě, proč?
Putinova milá rodí jeho dítě v CH, v Lausagne. Je to proto, že Putin zná dobře poměry v ruském zdravotnictví?
b/ Zemanova dcera byla představena anglické králově jako londýnská studentka, proč?
Panu presidentovi, hlavě  státu  a jeho dceři nevyhovuje české školství, kde se dá snadno naučit angličtině.
Tvrdě se bude platit ne za humanismus Havla,
ale za a-sociální ne-právní stav státu způsobený rozkrádáním majetku v rámci kupónové privatizace Klause, kdy zisky se odstěhovaly do daňových rájů. Klaus si kdysi pochvaloval Koženého. Právní stát dnes, po "sametové taškařici" se tak moc nepovedl, zato uchopení moci v rámci absurdní "Oposmlouvy" vyšlo. Ti co zakládali komunistickou stranu, jako třeba matka senátora Štětiny byli idealisté a sociálně slušní lidé. Komunismus provozovaný slušnými lidmi je něco jiného, než mlýnek na maso porobených národů, v režii generalissima, původně smluvního partnera říšského kancléře. Někdy to trvá dlouho pochopit, kdo je kdo, ale po školení v srpnu 1968 ? Nebo ty tanky pod Pístovem a na Václaváku fakt ano-nymové neviděli.
Snad čtenáři JL dříve viděli, zajisté objektivní dokument Václava Dvořáka, který také odvysílala ČT: Uloupené Kosovo,
a současně třeba vysílaný dokument "Naši v Gulagu", nebo:
Výzva: Život mezi Kremlem a děsy sovětského gulagu. Můj film by v Rusku neměl šanci, říká Nováková
Ruska se už trochu bojím, je to nebezpečná země, tvrdí režisérka Nováková.
Po letech příprav přichází rusistka a režisérka Marta Nováková s filmem 8 hlav šílenství. Snímek o básnířce Anně Barkovové, která strávila dvě desítky let v sovětských lágrech, je pro ni průřezem ruskými dějinami.
 „Prohlašovali o ní, že bude větší než Puškin,“ vysvětluje režisérka Marta Nováková zájem o osud lesbické sovětské básnířky Anny Barkovové.
Na filmu 8 hlav šílenství s Anetou Langerovou v hlavní roli Nováková strávila přes deset let života a je pro ni ilustrací historie Sovětského svazu. „To hlavní je obraz Ruska, Barkovová je průvodcem,“ říká.
Původně zapálená revolucionářka Barkovová, která ve dvacátých letech minulého století pracovala v prominentním komunistickém deníku Pravda, pak strávila přes dvacet let v sovětských pracovních táborech. Zemřela na svobodě, ale v osamění.
Nováková má momentálně zákaz vstupu do Ruska a ve videu nahoře také vysvětluje, proč by její film v této zemi do kin nikdy nepustili.
Ovšem "noční vlci" jsou u nás vítání, že jak se vyjádřili ANO-nymně v komentáři  JL.
Anonymové, nepochopili Putinův trik, kdy jeho děti se jmenují po babičce a používají jako auto-gram, raději zkratku na silniční vzdálenosti.  Doufejme, že "v režii komunistů a havlistů", se známým heslem:"proletáři všech zemí spojte se", zrežírují na zastupitelstvu v Jihlavě, podobně jako v Letovicích, aby Havlova busta byla nejenom ve Washingtonu, ale také v Jihlavě.
Je zima, s tím nic nenaděláme, ale v pátek odpoledne by zrovna nemuselo pršet, že ?
Lepší by bylo sněžení. . . už ani ti svatí, včetně sv. Martina moc nefungují. . .
PS. pouze k textu, "prase v žitě + kolaborant" už tu bylo mockrát


 
Zdeněk | 2017-11-16 18:28:29 | Reagovat
Sláva Sláva - Hanba Hanba
Buhužel  symbol promarněné šance na svobodu demokracii a nezávislost. Za to co máme teď se necinkalo. Z,,
Zdenek,, | 2017-11-19 16:37:43 | Reagovat
Ano, klíče nám budou připomínat jak jsme byli hloupí, nechali si rozkrást republiku a dobrovolně položili hlavu na popravčí špalek bruselu. V této tragedii nám chybí už jen mešita.
Rebeka | 2017-11-17 13:41:49 | Reagovat
TRAGEDIE = REALITA
Vážená paní Rebeko,
v  této tragedii nám ne - chybí  už  vůbec  nic.
Tragedie funguje, tedy dnes  28 let od sametoví revoluce,  je to fakt realita !
V Brně byla v červenci 1998 postavena první funkční mešita v Česku.
Její výstavbu provázel nesouhlas části obyvatel (hlavně křesťanských spolků); magistrát města stanovil podmínky, že mešita nesmí mít minaret, kupoli a nesmí být odlišná od okolní zástavby.
Její zařízení uvnitř je v porovnání s ostatními mešitami známými z jiných zemí též relativně strohé.
Objekt slouží spíše jako kulturní centrum, orientovaný je směrem k Mekce
(oproti okolní zástavbě je budova mírně pootočena)
a jeho hlavní součástí je prostor pro modlitbu asi sta lidí.
Minaret tedy nemá, ale máme:
Lednický minaret,
Postavený  v letech 1797-1802
Nachází se v areálu zámeckého parku Lednice
a je součástí lednicko-valtického areálu.
Jedná se o nejstarší dochovanou rozhlednu na českém území a zároveň o jediný minaret v České republice.
Také je to nejvyšší stavba tohoto typu mimo islámské země.
Hezké prožití dnešního státního svátku přeje:
Zdeněk Gryc


 
Zdeněk | 2017-11-17 16:40:31 | Reagovat
km, rebeka - nechte to ležet s dědou komárkem
fotrák | 2017-11-17 19:23:29 | Reagovat
OK, podívejte se, co napsal
Strejček Nimra | 2017-11-19 09:06:40 | Reagovat
Ke konkurenčnímu článku:
„Klíče“ má okrášlit květnová louka
 
Zdeněk | 2017-11-19 16:32:33 | Reagovat
Reklama
Reklama
Reklama
15.02.2018 Aktuality/Komentáře (1)Před rokem zemřel hokejista a trenér Josef Augusta

Před rokem, 16. února 2017, zemřel v Jihlavě v 70 letech hokejista a trenér Josef Augusta. Augusta se podílel na řadě úspěchů jihlavské Dukly i reprezentace. ...

14.02.2018 Aktuality/Komentáře (0)Na jaře čeká stravovací pavilon nemocnice v Jihlavě oprava

Stravovací pavilon jihlavské nemocnice, ve kterém se denně připraví 900 porcí, čeká rekonstrukce přibližně za 125 milionů korun, řekl hejtman Vysočiny ...

14.02.2018 Aktuality/Komentáře (0)Ještě letos má začít stavba krajské knihovny

Kraj Vysočina začne vybírat firmu na stavbu budovy krajské knihovny v Havlíčkově Brodě. O zadání zadávacího řízení na tuto veřejnou ...

14.02.2018 Aktuality/Komentáře (0)Kraj by do silnic kvůli stavbě Dukovan musel dát miliardu

Kraj Vysočina by v případě stavby nového jaderného zdroje v elektrárně Dukovany musel investovat do svých silnic více než miliardu korun, aby se po nich daly ...

14.02.2018 Aktuality/Komentáře (0)Vysočina hlásí rekordní počet hostů

Meziroční narůst o bezmála 9 % eviduje Vysočina v případě ubytovaných hostů za rok 2017. Hotely, penziony nebo také chaty uvítaly v minulém roce přes ...

14.02.2018 Aktuality/Komentáře (0)Základní povědomí o tancích je pro účastníky plesu nutnost

Období plesů a tanečních je v plném proudu. Jak moc se změnila v průběhu let plesová zábava? Nejen toto téma jsme probrali s taneční lektorkou Marcelou ...

13.02.2018 Aktuality/Komentáře (0)Kvůli výměně střechy stadionu čeká v Jihlavě lední sporty omezení

Kvůli plánované výměně střechy Horáckého zimního stadionu v Jihlavě čeká zřejmě příští rok omezení lední sporty ...

13.02.2018 Aktuality/Komentáře (0)V jihlavské nemocnici zemřela v souvislosti s chřipkou starší žena

V souvislosti s chřipkou typu B zemřela v sobotu v jihlavské nemocnici žena narozená v roce 1941, řekla Alena Dvořáková, vedoucí protiepidemického odboru ...

13.02.2018 Aktuality/Komentáře (0)Volebním komisím vadí výše odměn, jejich členové podepisují petici

Volba prezidenta nerozdělila na dva tábory jen českou veřejnost, ale také členy volební komise. Zatímco její předseda se zapisovatelem zinkasují o pětistovku ...

13.02.2018 Aktuality/Komentáře (0)Kriminalisté dopadli drogového dealera, který i sprejoval

Kriminalisté z Jihlavy dopadli dealera (24) z Polenska, který prodával dalším lidem marihuanu a pervitin. Konopí pěstoval u sebe doma v pěstebním stanu. ...

13.02.2018 Aktuality/Komentáře (15)Počítače seniorů před volbami zaplavily falešné zprávy, tzv. fake news. Senioři na to nebyli připraveni

Vlna falešných zpráv (tzv. fake news) zaplavila před nedávnými prezidentskými volbami počítače seniorů také na Vysočině. Podle Pavly Radové, ...

13.02.2018 Aktuality/Komentáře (0)Jihlava bude mít baseballové hřiště

Mladí baseballisté se přestěhují z TJ Sokol Bedřichov na Březinky, kde v areálu dvou škol vznikne nové baseballové hřiště. Více v tištěném ...


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net