Reklama
Dnes je pátek 24.05.2024     svátek má Jana

Před Vánocemi je od úklidových firem největší zájem o mytí oken

Ilustrační foto: Pixabay
Ilustrační foto: Pixabay

9.12.2019 Dům, byt, zahrada/Komentáře (0), autor:
-čtk-

Lidé mají před Vánocemi od úklidových firem zájem hlavně o mytí oken. S rostoucími příjmy přibývá zákazníků, kteří si úklid mohou zaplatit. Cena většinou není pevně stanovena, ale domlouvá se individuálně. Vyplývá to z odpovědí zástupců úklidových společností.


"Z jednotlivých služeb je jednoznačným favoritem předvánoční umývání oken. Lidé vnímají výpomoc s úklidem stále více jako něco pravidelného a dlouhodobého. Nejen jako nárazovou věc před Vánocemi," uvedl spoluzakladatel portálu Hlídačky.cz Petr Šigut. Lidé podle něj začínají předvánoční úklid poptávat od listopadu.


"Proti minulým letům se velmi změnila klientela a také rozsah požadovaných služeb. Nyní si úklid chtějí lidé objednat třeba i na úkor jiných požitků. Je to práce, kterou musí po většinu roku vykonávat domácnosti samy, tak si před Vánocemi chtějí dát od těchto povinností pohov," doplnila ředitelka společnosti 111Uklid Alice Žertová.

Podle Žertové předvánoční úklid poptávají spíše domácnosti, naopak po Vánocích se hlásí firmy. "Zatímco před Vánocemi nebyl čas si všimnout, že jsou v kanceláři špinavá okna, po Vánocích lidé přicházejí ze svých vycíděných domácností a zjišťují, že jejich pracovní prostředí je omšelé. Pak mají firmy vlastně stejné požadavky jako domácnosti před svátky," uvedla.


Ceny jsou většinou stanoveny individuálně. U portálu SuperSoused.cz se podle spoluzakladatele Lukáše Nováka cena za běžný úklid pohybuje kolem 900 korun. "Sezonní úklid, kam řadíme vánoční nebo velikonoční úklidy, se pohybují kolem 1300 korun. Mytí oken se dá u nás pořídit kolem 700 korun. Záleží, jaká je metráž bytu, zda má zákazník svoje čisticí prostředky a jaké práce při úklidu vyžaduje," uvedl.


U portálu Hlídačky.cz si podle Šiguta lidé nastavují cenu sami. Průměrná cena za hodinu úklidu je u portálu 126 korun, ale liší se podle regionů. Nejdražší jsou Praha (162 korun), Středočeský (137 korun) a Jihomoravský kraj (123 korun), nejlevnější Vysočina (104 korun), Moravskoslezský a Pardubický kraj (106 korun).


Podle Žertové jsou ceny sice individuální podle požadavků zákazníka, ale firma 111Uklid nabízí i dárkové poukázky na úklidové práce. Tříhodinová vyjde na 750 korun, šestihodinová na dvojnásobek.
 

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net