Reklama
Dnes je sobota 02.03.2024     svátek má Anežka

Kamioňák jel bez karty v tachografu, inkasoval na místě tučnou kauci

POLICISTÉ  na Vysočině během dopravně bezpečnostní akce na počátku února odhalili u řidičů kamionů desítky přestupků. Většinu vyřešili na místě pokutou. Foto: PČR
POLICISTÉ na Vysočině během dopravně bezpečnostní akce na počátku února odhalili u řidičů kamionů desítky přestupků. Většinu vyřešili na místě pokutou. Foto: PČR

13.2.2024 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
David Kratochvíl

Se startem února si policisté napříč Vysočinou posvítili na řidiče kamionů. Během  bezpečnostní akce zkontrolovali podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové celkem 46 vozidel. V devíti případech zjistili strážci zákona porušení zákona. 


Osm řidičů inkasovalo na místě pokutu. Jeden přestupek ale na místě vyřídit nešlo, proto ho policisté předali do správního řízení. „Řidič jel bez vložené karty v tachografu,“ prozradila Čírtková. 


Policisté ho zastavili u Olešné na Pelhřimovsku. Šofér na místě inkasoval kauci 50 tisíc korun. Dálniční policisté z Velkého Beranova uložili první únorový den ještě další dvě kauce, a to dohromady za 25 tisíc korun. 


U obce Horky na Třebíčsku zastavili policisté dva kladaře. „Policisté zjistili překročení největších povolených rozměrů – výšky převáženého nákladu,“ sdělila Čírtková s tím, že oba cizinci za volantem kromě kauce inkasovali ještě pokutu v součtu za čtyři tisíce korun.


Při akci  podle Čírtkové policisté  zjistili dalších 42 dopravních přestupků, za které hříšníci inkasovali pokuty v součtu za 52 tisíc korun.


„V letošním roce plánujeme v kontrolách řidičů nákladních vozidel pokračovat nejen v rámci běžného výkonu služby, ale také při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích,“ uvedl  David Jirák,  šéf krajských dopravních policistů. 

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net