Dnes je pátek 21.06.2024     svátek má Alois

Rozkvetlé krásy si užívá už 18 let

SNÍMEK ze zahrady paní Martiny. Krása, co říkáte? Foto: archiv MS
SNÍMEK ze zahrady paní Martiny. Krása, co říkáte? Foto: archiv MS

18.9.2023 Dům, byt, zahrada/Komentáře (0), autor:
Ladislava Brabencová

Nejlepší na zalévání je odražená voda. Recept, který má pro své kytičky Martina Svobodová z obce Horky nedaleko Želetavy. Právě paní Martina reagovala na výzvu JL, aby představila naší redakci a všem našim čtenářům svou zahradu. 


Už 18 let ji opečovává u svého rodinného domu. Jak přiznává, je především okrasného rázu, i když malé místo na užitkové záhonky se našlo také. Profesí poštovní doručovatelka si na své zahradě užívá hlavně klidu a odpočinku. 


Jejími nejoblíbenějšími rostlinami jsou million bells, muškáty a petúnie. „Pro sazeničky si už roky jezdím do rodinného zahradnictví v Dačicích. Jsou tam vážně odborníci, kteří vždy poradí a mají kvalitní rostliny,“ přibližuje paní Martina. 


K zalévání využívá vody z vrtu. Nechává ji ale pravidelně den odrazit. „K hnojení nepoužívám žádné fígle, sázím na osvědčený přípravek Krystalon,“ referuje.
V zahradničení jí jsou parťáky nejen manžel a syn, ale i jezevčík Brok. „I když ten to občas s tím hloubením jamky pro sázení přežene,“ dodává Martina Svobodová s úsměvem s tím, že velké poděkování za péči o zahradu si zaslouží i její tchyně. „Bez ní bychom nemohli na dovolenou, zahrada by nám bez její pomoci se zaléváním uschla,“ zdůrazňuje dlouholetá čtenářka Jihlavských listů.

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net