Dnes je sobota 15.06.2024     svátek má Vít

Fatální červenec. Za osm dní zemřeli při nehodách na Vysočině čtyři lidé

K DALŠÍ tragédii došlo minulý týden během úterní noci. Tentokrát na rozmezí Jihlavska a  Havlíčkobrodska.  Krátce před druhou hodinou v noci se stala na silnici I
K DALŠÍ tragédii došlo minulý týden během úterní noci. Tentokrát na rozmezí Jihlavska a Havlíčkobrodska. Krátce před druhou hodinou v noci se stala na silnici I

18.7.2023 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
David Kratochvíl

První prázdninový měsíc se přehoupl teprve do své druhé poloviny a   na silnicích Vysočiny zahynuli při dopravních nehodách už čtyři lidé. Z toho dva motorkáři. 
Nehody s fatálními následky se navíc vměstnaly do rozmezí pouhých osmi dnů. Dvě tragédie se staly na Pelhřimovsku, další na Havlíčkobrodsku a Jihlavsku. V průběhu týdne o nich postupně informovali krajští policisté. 


Černá série začala v sobotu 8. července, když kolem půl šesté večer boural motorkář na silnici I/34 mezi Božejovem a Novou Vsí na Pelhřimovsku. Motocyklista utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl.
„Žádáme, aby se na tísňovou linku 158 přihlásili svědci nebo účastníci silničního provozu, kteří zaznamenali situaci, která havárii motocyklu Yamaha předcházela,“ požádala o spolupráci veřejnost policejní komisařka Jana Kroutilová.


V úterý 11. července došlo k další tragické dopravní nehodě  tentokrát na Havlíčkobrodsku.  Krátce před druhou hodinou v noci se stala na silnici I/38 v katastru Antonínova Dolu, kde se střetla dodávka s kamionem. 
Řidič dodávky utrpěl podle policejní komisařky Michaely Lébrové těžká zranění, kterým na místě podlehl. Řidič nákladní soupravy zraněn nebyl. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. 


Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Podle prvotního šetření na místě dopravní nehody se řidič nákladního vozidla Man s návěsem otáčel u odbočky na Antonínův Důl a přitom vjel do jízdní dráhy dodávce Iveco, která jela po hlavní silnici a došlo ke střetu. 


O den později, tedy ve středu 12. července, krátce po jedenácté hodině večer v chatové oblasti u Pelhřimova nalezl policejní psovod muže bez známek života. Podle policejní komisařky Lébrové ležel v blízkosti železničního kolejiště. 
„Na základě dosavadního šetření muž pravděpodobně zemřel po střetu s vlakem. U muže byla nařízena pitva. Příčina a okolnosti úmrtí jsou předmětem policejního prověřování,“ sdělila k případu komisařka. 


Zatím poslední nehoda s fatálními následky se stala v neděli  krátce po půl třetí odpoledne na silnici II/602 mezi Dušejovem a Vyskytnou. Na silnici došlo ke střetu motorkáře s osobním autem. 
Podle Lébrové motorkář utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl. 


Podle prvotního šetření policisté na místě dopravní nehody zjistili, že  řidič osobního vozidla přejel do protisměru, kde se střetl s projíždějícím motocyklistou. Další okolnosti nehody policisté prověřují. 

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net