Reklama
Dnes je čtvrtek 23.05.2024     svátek má Vladimír

Herec Oldřich Kaiser přijel s multikárou a překvapil i legendárním vozembouchem

V AREÁLU zámečku v Přísece se konal historicky první sraz multikár. Sjelo se na něj 41 vozů. Foto: David Kratochvíl
V AREÁLU zámečku v Přísece se konal historicky první sraz multikár. Sjelo se na něj 41 vozů. Foto: David Kratochvíl

28.6.2023 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
David Kratochvíl

Historicky první sraz multikár v Česku se konal v sobotu v Přísece, která je místní částí Brtnice. Na akci dorazilo celkem 41 vozidel, což bylo v danou chvíli a na jednom místě úplně nejvíc. Pelhřimovské Muzeum rekordů to zapsalo jako nový český rekord.
Informoval o tom prezident agentury Dobrý den Miroslav Marek. Sraz proběhl  na příseckém zámku, který má k vozidlům velmi blízko. Pořádající společnost v něm totiž provozuje i muzeum autíček. 


Organizátoři avizovali, že by multikáry chtěli zvát na zámek každoročně a věří, že se jim letošní počet účastníků v příštím ročníku podaří opět překonat. 
Vystavené stroje představovaly průřez vývojem vozidel této značky. Pořadatelé vyhodnotili i nejkrásnější a „nejvytuněnější“ stroje. Mezi majiteli oblíbených strojů nechyběl se svou filmovou multikárou z filmu Zahradník herec Oldřich Kaiser, který přihlížejícím i zazpíval, a to v duu s Dášou Vokatou při společném koncertu. Navíc se tam konala ještě svatba.
„Pan majitel zámku a sbírky, která je v ní vystavená, prodává a servisuje komunální, úklidovou a zahradní techniku, takže se pořádání takové akce přímo nabízelo,“ vysvětlila za pořadatele ředitelka muzea autíček Helena Vlčková.
Pro organizátory to nebylo zrovna jednoduché, uspořádat takové setkání. Od středy se totiž v areálu zámku pohybovali ještě filmaři s hlavní hvězdou filmu Zahradník Oldřichem Kaiserem. 


„První ročník akce se povedl, takže teď je to pro nás výzva, abychom ji v příštím roce ještě rozšířili,“ avizuje Vlčková s tím, že pobyt populárního herce na zámku si maximálně užívala. 
„Měli jsme tu čest ho ubytovat. Od středy do soboty na zámku bydlel. Starali jsme se tu o něj. Osobně jsem ho poznala jako suprového člověka. Je to skvělý člověk a komik, protože nám tu dokonce dělal vozembouch jednou v kavárně, což jsme vůbec nečekali,“ směje se Vlčková. 


Navíc je podle ní obrovský profesionál, protože všechny natáčecí scény dával napoprvé. „S paní Dášou mají moc hezký vztah. Ta navíc jako muzikantka svolila k tomu, že by nám i něco zahráli, což bylo unikátní, protože od koronaviru vůbec nikde nevystupovali. Byl to skvělý zážitek. Takového člověka jako pan Kaiser nepotkáváte každý den. Dokonce se mu u nás líbilo natolik, že by sem k nám rád jezdil častěji,“ říká Vlčková.
Absolvoval i prohlídku muzea autíček, takže podle Vlčkové zavzpomínal na dětství. „Bylo vidět, že to v něm vyvolávalo emoce. Jako všichni chlapi, co sem přijedou, vzpomínají, jaká autíčka právě oni měli doma,“ všimla si Vlčková. 


Kaiser prý žádné speciální požadavky na hostitele neměl. „Rád si dal ke snídani například míchaná vajíčka. Velmi nás to překvapilo, že neměl vůbec žádné nároky, jedl to, co jedl celý štáb, který natáčel u nás od středy do pátku,“ doplnila Vlčková a dodala: „Všichni jsme se tu za ty tři dny tak sžili, až je nám po nich teď smutno. Bylo tu super. V pátek jsme tu do toho ještě měli svatební obřad. Všechno se povedlo, i když se částečně muselo taky improvizovat.“ 

 

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net