Dnes je sobota 15.06.2024     svátek má Vít

Váhy milují orchideje, Berani posekají a vyplejí aneb Zahrada podle znamení

NĚKDO touží po odpočinku, někdo po okrase. Jiný zase po záhonech plných zeleniny… I do našich zahrad se promítá fakt, v jakém jsme se narodili znamení.  Ilustrační foto: archiv JL
NĚKDO touží po odpočinku, někdo po okrase. Jiný zase po záhonech plných zeleniny… I do našich zahrad se promítá fakt, v jakém jsme se narodili znamení. Ilustrační foto: archiv JL

22.5.2023 Pro ženy/Komentáře (0), autor:
 Jana Janoušková

Zahrádkaření a pěstování se dá bezpochyby i naučit, ale někdo má k přírodě a rostlinám blízký vztah a jiný zkrátka ne. Liší se v tom i jednotlivá znamení zvěrokruhu. Zatímco jednoho hlína vyloženě vábí, druhý bere zahradu na milost jen, když sedí u grilu a záhonky ho nezajímají.

• Vodnář 21. 1. až 20. 2.
Vodnáři jsou příliš svobodné duše na to, aby se starali o zahradu v klasickém smyslu. Jsou hodně napojení na přírodu a květiny v bytě jim vyhovují. 
Někdy je ale může zaměstnat něco, díky čemu nemají na ně klidně tři týdny čas. Proto se obklopují nenáročnými rostlinami. 
 

• Ryby 21. 2. až 20. 3.
Ryby si s rostlinami skvěle rozumějí a rády se jimi obklopují. Rostliny je uklidňují, posilují jejich vnitřní harmonii. 
Rády přistupují k pěstování kreativně, vymýšlejí různé zlepšováky a vychytávky. Mají raději okrasné rostliny, u užitkových nemají pocit kreativního vyžití. 
 

• Beran 21. 3. až 20. 4.
Berany čas od času zachvátí touha vrhnout se po hlavě do nějakého projektu, třeba i zahrady. Bohužel však nemají výdrž a trpělivost. Zeleň je brzy přestane zajímat a najdou si zase jiný projekt. 
Nejsou tedy ideálními zahradníky, ale fungují jako dobrá výpomoc: když je poprosíte, posekají, vyplejí… 

 

• Býk 21. 4. až 21. 5.
Býci mají rádi zahrádkaření všeho druhu. A o to víc se vyřádí na pořádné zahradě. Hrozně rádi si sami vypěstují, co pak snědí, a přináší jim to radost ve všech fázích procesu. 
Z okrasných rostlin žádný velký požitek nemají, baví je spíše ty užitkové, protože jsou praktičtí.
 

• Blíženci 22. 5. až 21. 6.
Blíženci vnímají zahradu jako prostor k setkávání a její vzhled tomu přizpůsobují. 
Dávají přednost květinám, o které se nemusejí starat, a rozhodně se nebudou na zahradě dřít každý den. 

 

• Rak 22. 6. až 22. 7.
Raci jsou ideální zahradníci. Rádi si pořizují křehké a náročné rostliny, se kterými se pak piplají a mazlí. A mají radost, když se jim povede vypěstovat něco z pecky nebo jadérka. 
Málokdy se pouštějí do rozsáhlých zahradních projektů. Čemu neodolají, je na zahradě vypěstované ovoce, zavařování a pečení.

 

• Lev 23. 7. až 22. 8.
Když už se Lvi pustí do zahradničení, tak pořádně – k čemu mít zahradu, pokud nebude oslňovat, ohromovat a okouzlovat? Exotické květiny nebo neobvyklé styly, všechno vypiplané a upravené tak, aby návštěvníkům spadla čelist. 
Zahradničení jako takové je ale moc nebaví a spíš si na tuhle nádheru někoho najmou.

 

• Panna 23. 8. až 22. 9.
Pokud mají Panny možnost, do zahradničení se rozhodně pustí. Všechno pečlivě naplánují a zorganizují a i na maličkém pozemku dokážou naprosté zázraky. Doma mají květináče s bylinkami. 
Mají překvapivou náklonnost ke kaktusům, bonsajím nebo složitým skalkám. Prostě si rády hrají.

 

• Váhy 23. 9. až 23. 10.
Váhy zbožňují všechno, co kvete, rády se obklopují barvami a vůněmi a na zahradě jsou dokonale šťastné. Doma mají spoustu zeleně a řezané květiny ve vázách jsou pro ně téměř nutností. 
Nečekejte mátu a bazalku v kuchyni, ale spíš orchideje, fialky a muškáty v oknech. Jejich zahrada bude vždy trochu divoká džungle plná barev. Zbožňují letničky i luční kvítí, kvetoucí keře jsou jejich láska.

 

• Štír 24. 10. až 22. 11.
Štíři k rostlinstvu nijak zvlášť netíhnou. Když se ale pro pěstování čehokoli rozhodnou, pustí se do toho s obrovskou vášní a zápalem. Oslovuje je hlavně exotika a neobvyklé rostliny. 
Neodradí je náročnost péče o ně. Zato užitkové rostliny je příliš nezajímají.

 

• Střelec 23. 11. až 21. 12.
Zahrada je pro Střelce místo, kde se můžou vyblbnout, zasportovat si a vybít energii. Proto rozhodně nejdou do exotických a okrasných rostlin, které by se mohly polámat. 
Baví je keře a stromy, na které mohou vylézt nebo si pod nimi odpočinout. Zelenina, která se dá jíst rovnou, udělat z ní výborný salát nebo hodit na gril, jahody, které uzobávají jen tak. Stejně jako všechno vnímají i zahradničení hlavně v klidu a pohodě.


• Kozoroh 22. 12. až 20. 1.
Zahrady Kozorohů bývají neobvykle upravené s tak posekaným trávníkem, že působí skoro hedvábně. Rozložení rostlin mají promyšlené do posledního detailu a všechno dává smysl. 
Jejich zájem o zahradničení ovlivňuje často to, zda měli zahradu v dětství. Práce na zahradě je uklidňuje, mohou si tam v tichu urovnat myšlenky a nikdo je neruší.

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net