Reklama
Dnes je pondělí 27.05.2024     svátek má Valdemar

Víkendová bilance: Tři vážné nehody a požár stroje

 U nehod zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
U nehod zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

31.1.2023 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
David Kratochvíl

Od pátku do neděle se stalo několik vážných dopravních nehod. Při dvou sobotních se zranilo celkem šest lidí. Informovala o tom krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.
Nejdřív ale k pátku. Všechny složky integrovaného záchranného systému zaměstnala dopravní nehoda v Telči, která se stala chvíli před pátou hodinou odpoledne na křižovatce ulice Na Posvátné s ulicí Staňkova. 
Řidička (48) jedoucí s osobním vozidlem Honda Civic projížděla ve směru jízdy z centra města a jela směrem do ulice Na Posvátné. Při jízdě řidička podle slov krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové ohrozila chodkyni, která přecházela silnici po přechodu pro chodce. 


Došlo ke střetu. Chodkyně utrpěla lehké zranění. Ženu převezli zdravotníci do jihlavské nemocnice.  U řidičky i chodkyně provedli policisté dechovou zkoušku s negativním výsledkem.
Při sobotním čelním střetu dvou osobních vozidel navečer u Krahulova na Třebíčsku se zranili tři lidé. K nehodě vyjely všechny složky včetně profesionálních hasičů ze stanice v Třebíči společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Okříšek. 
Z jednoho z havarovaných vozidel museli hasiči podle mluvčí krajských hasičů vyprostit zraněného řidiče. Tentýž den v poledne vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Humpolci na Pelhřimovsku k ohlášené dopravní nehodě  u Kejžlice. 
Vůz skončil po nehodě převrácený na střeše. Při nehodě se podle Musilové také zranili tři lidé. Jenže to nebylo všechno.  Hasiči museli vyrazit v sobotu odpoledne ještě likvidovat požár dílny v  Kojčicích, který za sebou zanechal škodu 300 tisíc korun. Podle Musilové se nikdo při požáru nezranil.


Na likvidaci požáru hasiči nasadili jeden vodní proud. Lokalizovat požár se zasahujícím jednotkám podařilo po pár minutách intenzivního hašení. „Úplná likvidace požáru proběhla před čtvrtou hodinou odpoledne,“ uvedla Musilová. Požár zapříčinila technická závada na briketovacím stroji.

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net