Reklama
Dnes je čtvrtek 13.08.2020     svátek má Alena

Primátorka: Špinavou práci uděláme my a oni si do nás ještě mohou kopnout

Primátorka Karolína Koubová na mimořádném zasedání zastupitelstva 29. července 2019.
Primátorka Karolína Koubová na mimořádném zasedání zastupitelstva 29. července 2019.

2.8.2019 Bez kategorie/Komentáře (9), autor:
Petr Klukan

Opozici však nešlo o informace a blaho Jihlaváků, kterým se ohánějí. Šlo jim o politickou exhibici před veřejností a sbírání bodů. Jinak by totiž na seminář zůstali a neodešly by jich dvě třetiny domů. Tak na co si hrají? Ti největší křiklouni zmizeli v okamžiku, kdy se vypnuly kamery a odešli novináři. A největší paradox? Většina opozice informace už stejně měla před tímto zastupitelstvem, protože jsem se osobně sešla v minulých dnech jak se zástupci ANO, tak např. ČSSD nebo KSČM.

Chci opět zdůraznit, že naše kroky v oblasti vymáhání vodohospodářského majetku jsou vedeny právě snahou o vymožení všeho, co nám SVAK dluží. Majetku i peněz. A jsem přesvědčená, že opozice je šťastná, že jsme do toho hnoje konečně hrábli a začali mnohaletou špínu kydat. Dokonce to v soukromých rozhovorech sami přiznávají!

Včera za zavřenými dveřmi padlo z úst minulého vedení, jaké problémy vyvstávaly. Opakovaně se potvrdily dohady o tom, že vedení města dostávalo informace od advokáta, městské společnosti a náměstka jen po kouskách a tak, jak se jim hodilo. Jenže bývalé vedení nenašlo na radikální řešení v předchozím období odvahu. Takže teď mohou zabít dvě mouchy jednou ranou. Špinavou práci uděláme my a oni si do nás ještě mohou kopnout, protože dobře vědí, že nemůžeme veřejně prozrazovat např. obchodní tajemství.

To, že jsme rozbili letitý klan náměstka, advokáta a ředitele městské společnosti, mělo jediný cíl. Konečně utnout praxi, že se dělalo strategické rozhodování mimo vedení města. Mimo to vedení, které je zodpovědné za veřejné finance, mimo to vedení, které jediné má rozhodovat o postupu ve sporu. Ředitel městské společnosti neřídí firmu s péčí řádného hospodáře, nechce vydat svému majiteli zásadní data a je zvyklý, že když má problém, náměstek Kalina ho za něj vyřeší.

Pro mě jako primátorku je zásadní problém v tom, že jsem měla náměstka (Jaromíra Kalinu), který tyto problémy kryje a není s ním rozumná řeč, když má zbytek vedení snahu to řešit. Navíc náměstek nedával ucelené informace nejen vedení města, ale ani svému výboru, své vlastní straně.

To vše potvrdil svým včerejším odstoupením od koaliční smlouvy, které neprojednal ani se svou vlastní stranou. Podrazit nejen koalici, ale i svou vlastní stranu, to už vyžaduje opravdu silný žaludek. Jsem z toho smutná. Jsem smutná i naštvaná z toho, že osobní zájmy určití lidé nadřazují zájmům města a vlastně i z toho, že opozice tohoto neakceptovatelného chování zneužívá pro svůj boj proti současnému vedení.

Já vím, „tohle je přece politika“, řekne si mnoho lidí. Mně je ale z takové politiky prostě nevolno. Situace v koalici není jednoduchá, to už jistě chápou všichni. Já si však svých partnerů vážím. Vážím si kolegů z ODS, ŽiJ i KDU-ČSL a věřím, že všem devatenácti koaličním zastupitelům jde o Jihlavu, která bude hezká, prosperující a očištěná od všech klientelistických vazeb a politických kamarádčoftů. Děkuji, kolegové, a děkuji i vám, milí Jihlaváci, za podporu, kterou nám vyjadřujete.“

 

Dovětek Karolíny Koubové:

V prohlášení, které jsem vydala dne 30. 7. na svém facebookovém profilu, informuji o situaci na radnici týkající se rezignace náměstka Kaliny a souvisejících okolností. V textu jsem záměrně neuváděla jména aktérů kolem vodohospodářského sporu, což bohužel vede k domněnkám a spekulacím, které mě netěší. 

Nadstandardní vztahy, o kterých v prohlášení mluvím, vznikly mezi ředitelem městské společnosti Jiřím Benáčkem, advokátem Miroslavem Šianským a náměstkem Jaromírem Kalinou. AK Ondruš, s.r.o., ve které pan Šianský jako koncipient pracoval a následně s ní jako advokát spolupracoval, tuto spolupráci ukončila. Po ukončení spolupráce AK Ondruš s.r.o. poskytuje nad rámec svých povinností potřebnou součinnost městu tak, aby nebylo ohroženo ani vedení sporu, ani majetek města.

 

 

Diskuze k článku

Nový komentář

Paní primátorka se nepochlubila, že k cca 500 zaměstnancům radnice přijali dalšího pracovníka. Manažéra pro sociální začleňování.:-))))  Kolik bude lid stát? Někdo se není schopen 500 let začlenit a druhýmu - malému dítěti- postaví školku, kam  děti budou chodit na noční.Ty se tvrdě a bez rozmazlování musí začlenit okamžitě. Jsou to vyhozený peníze. Musí nastoupit tvrdá represe,hýčkání z daní pracujících už bylo dost. Plození nekonečného množství parazitů na sociálním systému musí být trestáno jako nejzávažnější ekonomický zločin. Tím by se mělo začít.
km | 2019-08-04 19:32:24 | Reagovat
tohle se vlídností nedá zvládnout, přznejte si to dokud je čas


https://www.televizeseznam.cz/video/vtipky-a-srandicky/sokujici-rom-ma-22-deti-nepamatuje-si-jejich-jmena-72472
km | 2019-08-04 19:36:17 | Reagovat
°;°
Humorná vložka v době vrcholící politické krize – Fórum shání přeběhlíky z opozice 
https://www.obcasnik.eu/krize-primatorky-forum-shani-prebehliky-z-opozice/
blade | 2019-08-13 11:11:18 | Reagovat
https://www.facebook.com/100008808543743/videos/2092458487724416/
Zdejší konšelé káleli a zřejmě dál kálí na prostý jihlavský lid a podle toho ta Jihlava taky vypadá. Jenom žabomyší války o korýtka, koalice a další nesmysle, ale že má být např. se sjezdem z přivaděče vybudovaný taky nájezd to neví nebo jsou líní to zajistit. Konšelé to nevidíte kudy ty auta zbytečně jezdí?! Náměstí jak rozpálený buzerplac hlavně pro plecháče. M. park – no toho architekta bych přerazil a ne zaplatil. Kde je ta odpověď z Kronospanu na konšelský dopis?  Hlavně bezhlavě povolit kdejakou logistickou krabici kdejakému vydřiduchu bez dopravní i stavební koncepce. Místní silnice a chodníky jsou neustálý tankodrom a jen neustálé výmluvy na to či ono. Když to neumíte tak se do toho vy stranické či hnutí skupiny neserte a táhněte do háje a přenechte to fundovaným odborníkům! K čemu jsou prostým jihlavanům nějaké strany, hnutí, koalice, když jde Jihlava ve všech směrech do kopru?!
blade | 2019-08-21 16:11:22 | Reagovat
Jak na to?
Jihlavská politika není jednoduchá.
Je třeba si uvědomit spoustu následků svého jednání.
I když vše není "Košer", nebudem si nic nalhávat, je asi potřeba dělat nějaký ten kompromis, či rozumnou dohodu.
Mám na mysli to, že NIC nejde vyřešit- lusknutím prstů.
Nezříkám se tíživých problémů našeho města, ale netlačil bych tolik na pilu a šel do toho s rozumem.
A bylo by dobré se zaměřit na všechny problémy, ne jen na ty "Líbivé"
Z těch padesáti vysázených třešní se opravdu "Nenažerem".
Václav
 
omg | 2019-08-23 00:33:24 | Reagovat
Apropo
Slyšel jsem. Že by se měly zvednout, hodně, poplatky za odpady.
Co je na tom pravdy?
V
omg | 2019-08-23 00:41:28 | Reagovat
Trestat obyvatele za snahu třídit
případným zvednutím poplatků zajímavá to politika :o(((
https://www.jihlava.cz/mistri-v-jihlave-vyborne-tridi-a-vyhazuji-o-tretinu-mene-odpadu-nez-prumerni-cesi/d-526235

https://www.jihlava.cz/nejlepe-tridi-odpady-obyvatele-jihlavy/d-519540

 
blade | 2019-08-24 15:02:14 | Reagovat
z Aktuálně:

Kandidují na primátora, jak vyřeší potíže Jihlavy?
Otázka:
5) Byl/a byste pro zbourání Prioru?
Odpověď:
Karolína Koubová (Forum Jihlava:
Jsme pro nastartování procesu celkové revitalizace centra Jihlavy. Vyřešení otázky Prioru k němu jednoznačně patří. Do centra středověkého města takovéto stavby nepatří a je naší ostudou, že jsme s tím zatím nedokázali nic udělat. Chceme otevřít širokou diskusi mezi obyvateli a odborníky, jak tuto záležitost řešit. Forum Jihlava navrhuje již v jiných městech vyzkoušené řešení, a tím je návrat původní zástavby. Tj. v případě Jihlavy zbourat PRIOR a postavit na jeho místě budovu odpovídající vzhledu původního Kreclu. Uvědomujeme si, že je to cesta na dlouhou trať, ať již z pohledu majetkového, či finančního. Proto chceme celý proces nastartovat co nejdříve, aby Jihlava už konečně začala nabírat směr ke konkrétnímu řešení.

No vida, tak bourat se přece jen bude °;°
blade | 2019-08-29 18:39:39 | Reagovat
Jít s dobou
Tož, já bych postavil pyramidu, ať jsme světoví.
V
omg | 2019-09-01 04:39:31 | Reagovat
Reklama
23.07.2020 Bez kategorieVystrčil o cestě na Tchaj-wan i o populismu

O vysočinském senátorovi Miloši Vystrčilovi nebylo nikdy tolik slyšet jako v posledních měsících. Je to pochopitelné. Coby „druhý ústavní muž republiky“ se vyjadřuje k mnoha věcem ...

Komentáře (12)
25.06.2020 Bez kategorieNa sportovním zařízení se nedá výrazně vydělat

Dotaz Jihlavských novin: Má smysl pro Jihlavu i nadále držet ve svém vlastnictví Teniscentrum Jihlava, které je dlouhodobě ztrátové a město mu poskytuje půjčky na odvrácení insolvence? Rudolf ...

Komentáře (1)
25.06.2020 Bez kategorieRozpočet města všechno nezachrání

Dotaz Jihlavských novin: Má smysl pro Jihlavu i nadále držet ve svém vlastnictví Teniscentrum Jihlava, které je dlouhodobě ztrátové a město mu poskytuje půjčky na odvrácení insolvence? Libor ...

Komentáře (0)
23.06.2020 Bez kategorieTeniscentrum? Management musí přijít s inovativními nápady

Dotaz Jihlavských novin: Má smysl pro Jihlavu i nadále držet ve svém vlastnictví Teniscentrum Jihlava, které je dlouhodobě ztrátové a město mu poskytuje půjčky na odvrácení insolvence? Petr ...

Komentáře (0)
23.06.2020 Bez kategorie Opozice nemá žádnou účast v Teniscentru

Dotaz Jihlavských novin: Má smysl pro Jihlavu i nadále držet ve svém vlastnictví Teniscentrum Jihlava, které je dlouhodobě ztrátové a město mu poskytuje půjčky na odvrácení insolvence? Pavel ...

Komentáře (0)
20.05.2020 Bez kategorieKodet tvrdě odsoudil Kalinu, po pár dnech rezignoval na předsedu jihlavských lidovců

Mezi jihlavskými lidovci to vře. Stávající předseda jejich městské organizace Josef Kodet mladší se počátkem května na Facebooku tvrdě opřel do svého spolustraníka, bývalého náměstka ...

Komentáře (3)
27.04.2020 Bez kategorieNízká soběstačnost spolu s pandemií nasvědčují, že se zvýší ceny potravin, říká J. Veleba

Potraviny za určité situace skutečně na pultech řetězců nemusí být, varuje bývalý prezident Agrární komory ČR a krajský zastupitel Jan Veleba (SPO+SPD). Jak pociťují zemědělci ...

Komentáře (2)
27.04.2020 Bez kategoriePrimátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava): S ANO? To není cesta

Za ten rok a půl se udělalo víc než za minulé volební období, říká v rozhovoru JL primátorka Jihlavy Karolína Koubová (Fórum Jihlava). Vysočina má dosud stále nejmenší počet nakažených ...

Komentáře (9)
23.04.2020 Bez kategorieKodet: Kalina se proměnil v arogantního manipulátora

Stávající předseda jejich městské organizace Josef Kodet mladší se 7. 5. 2020 na Facebooku tvrdě opřel do svého spolustraníka, bývalého náměstka jihlavské primátorky Jaromíra Kaliny. Vyjádření ...

Komentáře (0)
19.04.2020 Bez kategorieCestujeme v knihách, říká Zdeněk Geist (za ODS)

Jak ovlivnila váš soukromý a pracovní život epidemie koronaviru? Nijak výrazně. Jsem typ domácí, takže jsem na jiný režim v ústraní zvyklý. Styk s vnějším světem jsme tedy nyní v naší ...

Komentáře (1)
19.04.2020 Bez kategorieNezištná pomoc lidí funguje, říká exprimátor Chloupek (ČSSD)

Jak ovlivnila váš soukromý a pracovní život epidemie koronaviru? Podstatně jsem musel změnit styl života. Místo aktivního setkávání s lidmi, návštěvy kulturních, sportovních i společenských ...

Komentáře (1)
17.04.2020 Bez kategorieCtibor Čepička (za SPO+SPD): Hledejme i pozitiva

Jak ovlivnila váš soukromý a pracovní život epidemie koronaviru? Epidemie ovlivnila asi každého, ne-jsem výjimkou. Chybí mi, že se nevídám s blízkými osobami, rodinou, s přáteli. Nemohu ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net