Reklama
Dnes je pondělí 27.06.2022     svátek má Ladislav

První muž Slovenska u generála

PREZIDENT Slovenska Andrej Kiska splnil generálovi Imrichu Gablechovi přání vzájemného setkání. Foto: kancelář prezidenta Slovenské republiky
PREZIDENT Slovenska Andrej Kiska splnil generálovi Imrichu Gablechovi přání vzájemného setkání. Foto: kancelář prezidenta Slovenské republiky

6.5.2016 Aktuality/Komentáře (39), autor:
Michal Boček

 

V havlíčkobrodské nemocnici v úterý přivítali slovenskou hlavu státu. Prezident Andrej Kiska tam navštívil generála Imricha Gablecha, československého vojenského pilota, jenž bojoval za 2. světové války v britském královském letectvu.

 

Neformální setkání krajanů trvalo zhruba půl hodiny. „Jsem velice rád, že jsem se mohl s panem Gablechem osobně seznámit a poděkovat mu za všechno, co pro slovenský národ učinil. Slovensko si musí vážit svých hrdinů. Možná více než kdykoliv v minulosti si nyní musíme připomínat protifašistické bojovníky, kteří bojovali za naši svobodu,“ řekl Kiska.

 

Návštěva proběhla v utajení. „Požadavek byl takový, abychom tuto informaci dopředu nezveřejňovali,“ vysvětlila mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo, podle níž obdrželi pozvání na setkání pouze rodinní příslušníci.

 

Imrich Gablech, jenž loni v listopadu oslavil sté narozeniny a byl povýšen do hodnosti generála, je posledním žijícím Slovákem, jenž bojoval v roce 1939 na polské straně proti nacistickému Německu. Působil jako řídící velitel letového provozu 311. bombardovací letky RAF. Je držitelem několika vyznamenání, a to jak českých a slovenských, tak i britských či polských.

 

Setkání s Andrejem Kiskou si válečný hrdina užíval.

 

„Netušil jsem, že lidé v takovém věku mohou mít stále tolik energie a že jim může tak fantasticky fungovat paměť. Chrlil jeden příběh za druhým,“ napsal prezident zpětně na svém facebookovém profilu a připojil ještě jeden pozdrav: „Děkuji za všechno, pane Gablechu. Za to, že jste neváhal nasadit svůj život pro záchranu jiných. Přeji vám mnoho zdraví.“

Diskuze k článku

Nový komentář

R A F
Bojovala o evropskou civilizaci v době, kdy Hitler a Stalin,  přátelé jak hrom,  si rozdělili Polsko a Evropu.
Byli to osamocení "NEBEŠTÍ JEZDCI", kteří chránili evropskou civilizaci a demokracii.
Imrich Gablech, je posledním žijícím Slovákem, jenž bojoval v roce 1939 na polské straně proti nacistickému Německu. Působil jako řídící velitel letového provozu 311. bombardovací letky RAF. Je držitelem několika vyznamenání, a to jak českých a slovenských, tak i britských či polských.
V havlíčkobrodské nemocnici v úterý přivítali slovenskou hlavu státu. Prezident Andrej Kiska tam navštívil generála Imricha Gablecha.
Copak asi popíjela v té době hlava našeho státu?
Zdeněk Gryc
 
Zdeněk | 2016-05-06 17:55:33 | Reagovat
Dvě otázky.
Víme, co řekl prezident SR. Co řekl pan Gablech prezidentovi?
Co v té době popíjeli naši čelní představitelé pravdy, lásky, svobody a demokracie?
fotrák | 2016-05-06 18:15:07 | Reagovat
Nevíme. Pan president Zeman asi tradičně becherovku.
Dík za včerejšek a hezký weekend.
Zdeněk Gryc
Zdeněk | 2016-05-06 18:51:08 | Reagovat
I já děkuji za lidské a vlídné, byť vbrzku zvnějšku přerušené setkání. Ruce si podávejme, svoje meče neodevzdávejme.
fotrák | 2016-05-06 19:42:56 | Reagovat
Pro pana Fotráka.
Dobrý večer. My víme ledacos. Třeba i to, jak kdysi pan Bakala platil panu prezidentovi Vencovi Veškrnovi narozeninovou chlastačku. A teď hleďme - 17 miliard dluhu. Že by ta chlastačka přišla na takové peníze? Při povaze Vaška Kulisáka by se jeden ani nedivil.
čtenář | 2016-05-06 19:09:03 | Reagovat
Ptám se znovu, pane redaktore článku, co říkal pan generál Gablech? Jeho slova též podléhají utajení?
fotrák | 2016-05-06 21:21:54 | Reagovat
ZÁPADNÍ PILOT
Bývalý západní pilot, 
Antonín Maděra se vrací do svého rodiště.

Zdivočelá země,  je historicko-dobrodružný televizní seriál natočený podle románu Jiřího Stránského, který se stal včera, ve čtvrtek,  Nositelem Ceny Arnošta Lustiga.

 „Vím, že statečnými či hrdiny jsou právě ti, co to o sobě nevědí. Prostě nějak museli konat, ač nevěděli jak a proč. O lidech, o nichž píši, píši také proto, že o svém hrdinství nevěděli. Prostě konali, když jiní nekonali,“ řekl a dodal: „Máme takové heslo: Nekleknout před ničím, s čím nesouhlasím. Mám čistý svědomí, na rozdíl od těch, kteří ho čistý nemají.“
Cenu udělovanou Česko-izraelskou smíšenou komisí převzal z rukou předsedy vlády Bohumila Sobotky syn architekt Martin Stránský. Ten připomněl osudy předků, kteří skončili v Osvětimi, i otcovy cesty, kdy byl vězněn po roce 1948 i v sedmdesátých letech.

Zdivočelá země je historicko-dobrodružný televizní seriál natočený podle románů Jiřího Stránského. Děj začíná po skončení druhé světové války kdy se bývalý západní pilot Antonín Maděra vrací do svého rodiště obce Svatý Štěpán v krušnohorském pohraničí Rozsáhlá televizní sága vypráví přitažlivou formou o letech pro naši zemi velmi důležitých a rozhodujících: o dramatickém, politicky i lidsky konfliktním osidlování pohraničí v prvních letech po osvobození, o padesátých letech plných politické zvůle a bezpráví až po konec let šedesátých a začátek normalizace. Poslední nejnovější pokračování se týká let 1976-1978.
Vložil: ZG
 
Zdeněk | 2016-05-06 21:40:35 | Reagovat
úprava komentáře

Ptám se znovu, pane redaktore článku, co říkal pan generál Gablech? Jeho slova též podléhají utajení?

 

*

 

Jak je ve článku zmíněno, návštěva prezidenta Kisky podléhala utajení a proto jí nemohli být novináři přítomni. Nejde tedy zjistit, o čem se oba muži spolu bavili. Mlčenlivostí je vázán i personál.

Admin

fotrák | 2016-05-09 08:25:25 | Reagovat
Dobrý den a hezký slunečný víkend, pane Fotráku.
Název tohoto článku jsem si zapsal, abych na něj nezapomněl. Jsem totiž zvědav, jestli Vám pan redaktor odpoví a jak. Celý článek mi totiž připadá jako - jak říkal Gardnerův Perry Mason - svědectví z druhé ruky. 
čtenář | 2016-05-07 09:49:46 | Reagovat
Třeba se ho ptal jak to bylo opravdu s tím zbytečným bombardováním československých měst a jejich průmyslových center těsně před skončením války, nebo jak to bylo s osvobozením, respektive s obsazením Plzně Američany, která už byla  svobodná, když za celou dobu kudy šli západními Čechami Američani padl jeden, slovy jeden Američan. jak to dokázali, na rozdíl od Rusů, kterých tady padlo daleko přes sto tisíc, nepočítaje Rumuny či jiné národnosti. To jsou zajímavé otázky, na které dokáží odpovědět jenom přímí účastníci z těchto míst. A ti hovoří trošku jinak, než současná zmanipulovaná média, ovšem z nich je neuslyšíte mluvit jak to bylo. A vůbec neuslyšíte, aby se zeptal reportér dosud žijícího Američana jak tvrdě musel bojoval v Čechách za naši svobodu. Jó, ta Jalta to pěkně zkomplikovala!!!
Strejček Nimra | 2016-05-09 09:28:17 | Reagovat
To je asi tak jako s tím nedávno omílaným Tibetem. Nikde jsem neslyšel, že by se nějaký "Pepa Pazderka" zeptal současného žijícího Tibeťana jak se mu dnes žije v obsazeném Tibetě Čínou a jak se mu žilo za feudální teokracie před rokem 1959, ovládaném mnichy a dalajlámou.  Dalo by mu asi hodně práce najít člověka, kterého by potřeboval pro svou teorii. Podobně tomu bylo na Ukrajině.
Strejček Nimra | 2016-05-09 09:35:28 | Reagovat
Dobrý den Strejčku Nimro.
Inu, to víte. O úrovni naší žurnalistiky se nelze dělat žádné iluze, Co se jí nehodí do krámu, prostě podléhá utajení. Typickou ukázkou této žurnalistické úrovně může být rozhovor jednoho ubožáčka, jménem Lukáš Dolanský s panem hejtmanem Haškem.  Pokud jste to neviděl, lze si najít na YouTube. Já se velice bavil, jak si pan hejtman Hašek toho hysterického chudáčka doslova namazal na chleba. Lepší propagaci k blížícím se volbám nemohl ten takzvaný redaktůrek panu hejtmanovi snad ani udělat nemohl, i když to patrně neměl v úmyslu.
A jestliže je vše "tajdův", jedná se skutečně o svědectví z druhé ruky a nabízí se otázka, k čemu byl vlastně onen inkriminovaný článek dobrý. Hezký a slunečný den.
čtenář | 2016-05-09 10:00:17 | Reagovat
I viděl jsem to rovněž na internetu. Upozornil mne na to článeček a tak jsem si to našel a nestačil jsem se divit. Pan Dolanský pořád mlel jenom o fotografii kdo tam byl apod a Hašek mu to několikrát vysvětloval a ten to měl měl jak magneťáku. Většího blba redaktora tam snad ani už nemají. Divil jsem se Haškovi, že to neukončil, podobně jako jednou Paroubek jeho kolegovi, který je tam také dodnes na ČT 24.
Vůbec ta ČT si dělá co chce. Bylo svého času určeno, že nebudou reklamy na ČT1 (pouze na ČT 2 a ČT sport) a už se objevují na začátcích každé nové akce, většinou a někdy také ne, že to někdo sponzoruje (tím se to schová). Rovněž se říkalo, že se nebude ve filmech a seriálech kouřit, pít, sprostě mluvit a vše je naopak (zrovna tak jak mluvil Havel, inu vzor).
Strejček Nimra | 2016-05-09 22:46:02 | Reagovat
Zdravím Vás, Strejčku Nimro.
Já někde četl zajímavou úvahu. Že Česká televize by měla být zbavena přívlastku "ČESKÁ", protože se jedná o klamavou reklamu. A nejvíce mne štve, že za tu spoustu lží a nenávistné propagandy mám platit měsíčně 135 Kč a tím ty dementní havloidy ještě podporovat. Ještě, že je jaro, hezké počasí, knížky a pořád ještě, přes veškerou snahu naší admirality možnost dostat se k pravdivým informacím jinak.
čtenář | 2016-05-10 07:57:37 | Reagovat
Zdravím, máte pravdu, nejlépe je na zahradě, ale tak si to přejí ti z Prahy, aby jsme drželi hubu a krok a proto pojedu v sobotu na Václavák do Prahy. Jsem zvědav co bude zase v TV za bludy a miniaturní zprávičku dobře upravenou.
Strejček Nimra | 2016-05-10 10:21:41 | Reagovat
pojedu v sobotu na Václavák do Prahy
Jasně Jihlava je malá, všechno je vidno i roz-kecando.
ANO-NYMNÍ VÝ- KŘIKY SI VZÍT NEDÁME, HRDOST V SOBĚ UCHOVÁME !
CO BY PAK ZBYLO ZA ŽIVOTNÍ RADOSTI = INVEKTIVY + POMLUVY
Jedeme do Prahy s pozdravem 1+1= 2
Strýček Nimra + čtenář
 
Zdeněk | 2016-05-11 15:05:01 | Reagovat
DUE-TO, DUJE-TO, DOJEMNÝ DIA-LOG PRO DIA-BETIKY 1 + 1 = 2
Zdeněk | 2016-05-11 15:31:08 | Reagovat
Chudák, už ho to zase chytlo. Kvoká, pořád kvoká ...
čtenář | 2016-05-11 17:05:16 | Reagovat
SE SLUŠNOSTÍ KAM DOJDEŠ?
"Rovněž se říkalo, že se nebude ve filmech a seriálech kouřit, pít, sprostě mluvit a vše je naopak".

Fakt, jako Zeman na Hradě, dokonce  mu telka musela nějaké sprosťárny vystřihnout.

KOUŘIT, PÍT a SPROSTĚ MLUVIT ?
Ryba prý zasmrádá od hlavičky ne?
 
Zdeněk | 2016-05-11 15:19:32 | Reagovat
Kam dojdeš? Jedině tam, kam došel Zdeněček se svými oplzlými nadávkami.
Až tak daleko, že mu to musel admin smazat. Hlavně, že se zastává lidské trosky, který se v dobách jeho "disidentství" válel pod stolem ve zvratcích a pusinkoval se tam s jistým Sašou. 
čtenář | 2016-05-11 17:04:31 | Reagovat
JASNĚ JEĎTE DO PRAHY,CO KDY NĚKDO ZDE POZNAL VAŠE MILÉ OBLIČEJE
pojedu v sobotu na Václavák do Prahy
Jasně Jihlava je malá, všechno je vidno i roz-kecando.
 ANO-NYMNÍ VÝ- KŘIKY SI VZÍT NEDÁME, HRDOST V SOBĚ UCHOVÁME !
 CO BY PAK ZBYLO ZA ŽIVOTNÍ RADOSTI = INVEKTIVY + POMLUVY
 Jedeme do Prahy s pozdravem 1+1= 2
 Strýček Nimra + čtenář
 
Zdeněk | 2016-05-11 15:05:01 | Reagovat
Zdeněk | 2016-05-11 19:59:30 | Reagovat
A čím jedeš, Zdeňku? Vlakem, nebo po cyklostezce?
Tak si vezmi s sebou pořádný transparent
čtenář | 2016-05-11 21:57:44 | Reagovat
VŽDYCKY A ZÁSADNĚ DÁM PŘEDNOST CHODNÍKU A CYKLOSTEZCE, bezbariérovost,TO JE SOCIÁLNÍ SLUŠNOST!
VÁCLAVA HAVLA SI VÁŽÍM, TAKŽE SE VŽDY JAKO ON PODEPISUJI
Ing.arch.Zdeněk Gryc,
 který je na presidenta, který nastolil lidská práva v CZ hrdý a vděčný. Krysy mi tak moc nevadí, jako zvířátka. S lidskou vlastnostzí anonymitou,  je tomu naopak ! KAPIŠTO?
Zdeněk | 2016-05-11 23:52:47 | Reagovat
Zdeněk | 2016-05-12 00:03:20 | Reagovat
Tak to už abys Zdendo vyrazil na cestu..
Než se tam doplazíš ...
čtenář | 2016-05-12 10:59:32 | Reagovat
ZRŮDNÁ BEZ-PREDENČNÍ NENÁVIST OD HAVLA K TOUFAROVI
Zdeněk | 2016-05-11 20:01:49 | Reagovat
A proč vlastně Havel Toufara nenáviděl, že šla od něj taková nenávist a navíc zrůdná ?"
A prosím, co je to "PREDENČNÍ" ? To má být snad "KREDENČNÍ" ne? To kdyby Havel Toufara nenáviděl bezprecedenčně, bylo by to sice poněkud zvláštní, ale kdo ví  ?
Ale ještě záhadnější je co má pan generál Gablech společného s nebožtíkem Toufarem? Poněkud zvláštní kauzální nexus !
čtenář | 2016-05-11 21:56:02 | Reagovat
"čtenář"- volla,zná celá školla,že?
Zdeněk | 2016-05-12 00:05:53 | Reagovat
Zdendo, na rovinu : Nech už těch směšných dětinských trapností.
Vždyť jsi svými trapnými výkřiky, za které by se styděl žák pomocné školy tak ubohý, že jsi jedněm pro smích, druhé otrávíš. Jestliže se na nic chytřejšího nezmůžeš a kromě svých infantilností meleš bez ohledu o čem je uvedený článek pouze o svých kumpánech Rozehnalovi, Dvořákovi, Havlovi, Kavalcovi, Toufarovi, Podrazníkovi nebo jak se jmenuje, Johánkovi z Pomuku, Zifčákovi a podobně, udělejte si někde pánskou jízdu, můžete si tam blábolit do libosti, ale proboha, přestaň otravovat lidi, kteří ti nic neudělali, nepřidělávej práci adminovi, aby ty tvoje bláboly nemusel mazat a neslibuj, že už se nebudeš vyjadřovat sprostě, jako ten vlk v pohádce o kůzlátkách. Nějaký Havel, Rozehnal nebo Kavalec už nikoho nezajímá. Uvědom si to.  
čtenář | 2016-05-12 10:54:26 | Reagovat
takže o weekendu mažeme do PRAHY,operetivně do postele, jinak si to okopírujme,jako památku na sv.Jána,zejtra už to asi nepůjde. TOUFAR je nepochybně,když ne svatej,tak BLAHOSLAVENÝ, na to by vzal jed Z.Gryc
Zdeněk | 2016-05-12 00:13:01 | Reagovat
SLOVO NA TO...
Že, opat Želivského kláštera, vězeň totality, Vít Tajovský a Akad.soch.Roman Podrázský, který inspirován jeho martýriem jeho sochu do Číhoště vytesal, o jeho BLAHOSLOVENÍ nikdy ani na okamžik, nepochybovali,stejně jako:
Zdeněk Gryc
Zdeněk | 2016-05-12 00:43:43 | Reagovat
Takže opat, Podrazný a Zdenda jedou do Prahy na operetu?
Usuzuji podle toho, že tam jedou OPERETIVNÉ. Na co tam jedete, pánové? Na Cikánského barona či na Čardášovou princeznu? Přeji hezkýumělecký  zážitek. Rozhodně lepší, než Havlovy paskvily.
čtenář | 2016-05-12 10:58:15 | Reagovat
THE END...zpět na začátek...
R A F
Bojovala o evropskou civilizaci v době, kdy Hitler a Stalin,  přátelé jak hrom,  si rozdělili Polsko a Evropu.
Byli to osamocení "NEBEŠTÍ JEZDCI", kteří chránili evropskou civilizaci a demokracii.
Zdeněk Gryc a nikdy jinak
 
Zdeněk | 2016-05-12 00:26:06 | Reagovat
Takže se Zdeňkem Grycem na věčné časy A NIKDY JINAK !
To už jsme podobně někdy slýchávali.
čtenář | 2016-05-12 11:02:43 | Reagovat
JE pravda, že se s tím exemplářem někdy pobavíme, ale věřím tomu, že mnoha normálně uvažujícím lidem jeho dětinské breptání musí jít na nervy.
čtenář | 2016-05-12 11:37:10 | Reagovat
Zdeňku, vy jste opravdu exot. Já vám poradím: Jeďte v sobotu (nebo neděle) třeba do Žďáru nad Sáz. Je tam tradiční velká pouť. Tam si to užijete, je tam spousta atrakcí a různých lákadel, hlavně si nezapomeňte dost peněz. Akorát tam nebudou oslavovat Havla.
Strejček Nimra | 2016-05-12 11:05:56 | Reagovat
Já bych mu poradil, aby si raději zajel do Pelhřimova.
Onen film je tak notoricky známý, že nemusím vysvětlovat souvislosti. 
čtenář | 2016-05-12 11:33:43 | Reagovat
REDAKCE JIHLAVSKÝCH LISTŮ DŮRAZNĚ UPOZORŇUJE OSOBU „čtenář“

ANONYMNÍ OSLOVOVÁNÍ,  BLÁBOLY A INVEKTIVY, CÍLENÉ NA OSOBU ZDENĚK GRYC,  JSOU NA ZÁKLADĚ DOMLUVY S PRODUCENTEM,  JAKO NEMÍSTNÉ OBTĚŽOVÁNÍ  ZAKÁZÁNY!
Zdeněk | 2016-05-13 10:34:51 | Reagovat
Zdeněk | 2016-05-13 10:39:31 | Reagovat
Taktéž důrazně upozorňuje osobu "Zdeněk",
že sprosté nadávky, bláboly a invektivy cílené na osobu "čtenář", jsou na základě domluvy s producentem, jako nemístné obtěžování zakázány! Doporučuji sledovat, kdo si s těmito urážkami začíná. Děkuji. 
čtenář | 2016-05-13 10:53:16 | Reagovat
Animozita a Armáda USA
Na konci léta obsadí vysočinské nebe armády téměř celého světa
Je článek plný ukázkového vzteku a armádu USA.
První muž Slovenska u generála
Vzpomínat na dobu před 70 lety a číst komentáře nenávisti k armádě USA v JL.
Je v tom cítit i subjektivní vztek. Komentáře jsou tak jako vždy promyšleně a s převahou napsány, aby se nikdo nepokusil ani pípnout.
V Plzni asi takto nelze komentovat. Tam je spousta pamětníků. 
Spolužác  z gymplu a fakulty, kteří zažili osvobození armádu USA obdivovali. Viděli množství techniky, ve vojenských transportech nejen v Brně "poušťáky a jeepy". Inspirovalo je to dokonce k výrobě hliněných autíček, které byly kolorovány vodovkami. Jako literární autentické svědectví měli reportáže Ernieho Pyla, který padl na Okinavě. Jeho text a fotografie jsou tradicí, která pokračuje v dokumentech,nejen BBC, které konečně po létech vidíme. Příběh  války v Evropě, nebo Tichomoří se opírá o autentické povídání o jejich zážitku,  doplněné fotografií, jak v době o které vypovídají vypadali. Porovnání těchto dvou obličejů, do kterých je životní zážitek zapsán podtrhuje jejich pravdivost. Jako druhý pramen nám imponoval Bill Mauldin, který byl i nedávno v seriálu odvysílaném  televizí. Skvělý a pohotový kreslíř karikatur pro Star + Stripes. Nešetřil nikoho, ani Pattona. Jeho laskavé žertíky, které obsahuje jeho kniha "Na frontu", jsou výtečnými svébytnými grafikami včetně písma, kterým jsme dělali hlavní nápisy na FA. Mauldin se často kreslí zdravotníky. Tato služba která byla inspirací pro seriál Mash 4077 byla výtečně propracována. Němci do dobře věděli a tak měli příkazy. Raději nezabít, zranit. Tím vyřadí nejenom postřeleného, ale i další 4, kteří ho odnášejí. Tento promyšlený humanismus armády USA se obráží v  poměru ztrát na jednotlivých frontách. Kolik lidí si uvědomuje, kolik vojáků umřelo v zákopech a kolik v nemocnicích na sněť a komplikace? Armáda USA do značné míry  ovlivnila vývoj,  výrobu a distribuci penicilinu nejenom pro vlastní armádu. Tak byly zachráněny tisíce životů na všech frontách spojenců. Tento penicilin a aureomicyn vyráběný převážně v Chicágu,  dovezla armáda USA do Plzně. Zmiňoval jsem se zde, že v rámci oslav 70 let Kyjovské nemocnice hejtman Hašek ocenil autora symbolickým přivítáním jeho dcery. Ve vystavených dokumentech je uvedeno kolik zdravotnického materiálu darovala armáda USA této nemocnici. Stejně tak tomu bylo v Dačicích. Podívejte se prosím do internetu.
Zdeněk Gryc
PS. Povídání jsem dost zkrátil a neuvedl jméno autora obou nemocnic, ale přesto jak věřím,  je zde dost materiálu,  pro nejlépe osobní,  invektivy.
 
Zdeněk | 2016-05-14 10:37:34 | Reagovat
Reklama
23.06.2022 AktualityNa Vysočině hygienici prodloužili zákaz koupání v rybníku Ředkovec

Na Vysočině hygienici prodloužili zákaz koupání v pětihektarovém Ředkovci na Havlíčkobrodsku. Zákaz kvůli velkému znečištění vody v tomto rybníku vydali před týdnem. Ke koupání dál ...

Komentáře (0)
23.06.2022 AktualityOchránci přírody letos v polích Vysočiny zachránili přes 50 hnízd čejek

Ochránci přírody na Vysočině letos v polích zachránili přes 50 hnízd čejek chocholatých. Místa s hnízdy vyznačili dvoumetrovými tyčemi a na jejich polohu upozornili zemědělce, kteří ...

Komentáře (0)
23.06.2022 AktualityVysočina navrhne vyrovnání plateb za vlaky JHMD, podle dopravce nekryjí ztráty

Kraj Vysočina navrhne vyrovnání sporných plateb na vlaky objednané u Jindřichohradeckých místních drah (JHMD) v posledních třech letech. Vychází přitom z uzavřené smlouvy s tím, že by ...

Komentáře (0)
23.06.2022 AktualitySklad pomůže také chudým Čechům

Vývařovna nebo Klub seniorů. To si většina Jihlavanů představí na adrese Okružní ulice 13 v Jihlavě. Jenže objekt je již delší dobu prázdný. Budovu patřící městu od 1. června využívá ...

Komentáře (4)
23.06.2022 AktualityV anketě Osobnost Moravy 2022 je i bývalý rektor VŠPJ

Celkem pět osobností se bude ucházet o prvenství v anketě Osobnost Moravy 2022. Jak v tiskové zprávě potvrdil Stanislav Blažek, místopředseda spolku Moravské národní obce, který anketu pořádá ...

Komentáře (0)
23.06.2022 AktualityVyrazili na Maraton pro krajinu Čeřínku

Na osmdesát sportovců se na trati zapojilo do letošního Maratonu pro krajinu, který v sobotu 28. května startoval z táborové základny Na Kuši za Rohoznou. Čeřínek je stále horkým kandidátem ...

Komentáře (0)
22.06.2022 AktualityJihlava dá příští rok osadit malé fotovoltaické elektrárny na střechy dvou škol

Jihlava nechá příští rok osadit malé fotovoltaické elektrárny na střechy školy a školky, požádá na ně o dotaci. Město předpokládá celkové náklady včetně daně okolo 1,5 milionu korun, ...

Komentáře (1)
22.06.2022 AktualityKraj Vysočina začíná vybírat firmu na stavbu prvního lůžkového hospice

Kraj Vysočina začíná vybírat firmu, která vybuduje lůžkový hospic v Havlíčkově Brodě. Veřejnou zakázku dnes vyhlásila rada kraje. Pokud výběr půjde hladce, mohla by stavba začít už ...

Komentáře (0)
22.06.2022 AktualityJihlava nezaloží destinační spolek na podporu turistiky, rozhodli zastupitelé

Jihlava nezaloží oblastní destinační organizaci Srdce Vysočiny, v níž chtěla spolupracovat například i s městy Humpolec, Velké Meziříčí, s podnikateli a neziskovými organizacemi v tomto ...

Komentáře (0)
22.06.2022 AktualityZloději na Vysočině cílí na byty

Policisté na Vysočině evidují za prvních pět měsíců letošního roku výrazný nárůst vloupání do bytů. Meziročně evidují třikrát víc případů. Informuje o tom krajský policejní ...

Komentáře (0)
22.06.2022 AktualityTady potkáváme své předky, znělo s dojetím u masového hrobu

Skupina přímých účastníků poválečného odsunu německého obyvatelstva z Jihlavska v roce 1945 a potomků původních obyvatel se v sobotu poklonila svým mrtvým předkům u masového hrobu na ...

Komentáře (0)
22.06.2022 AktualityLoucký sportovní den si užili malí i velcí

V duchu nedávno slaveného Dne dětí se druhou červnovou sobotu uskutečnil Loucký sportovní den. Akce, jež našla zázemí na fotbalovém hřišti v Lukách nad Jihlavou, byla určena především ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net