Reklama
Dnes je středa 22.05.2019     svátek má Emil

Šoféři na Vysočině bourají víc než loni. Často opilí nebo pod vlivem drog

TRAGICKÁ dopravní nehoda se stala na Havlíčkobrodsku, kde na silnici mezi mezi Ždírcem nad Doubravou a Údavami v polovině ledna po srážce s kamionem zemřel penzista (68) cestující v osobním autě. Foto: PČR

TRAGICKÁ dopravní nehoda se stala na Havlíčkobrodsku, kde na silnici mezi mezi Ždírcem nad Doubravou a Údavami v polovině ledna po srážce s kamionem zemřel penzista (68) cestující v osobním autě. Foto: PČR

Rapidní nárůst počtu dopravních nehod evidují za první dva měsíce policisté na Vysočině. Z aktuálně zveřejněných statistik vyplývá, že při meziročním srovnání stoupl počet karambolů v průběhu letošního ledna a února o 119. Procentuální zvýšení činí 21 procent.

Při bouračkách dva lidé zemřeli, pět osob se zranilo těžce a 190 dalších účastníků utrpělo lehké zranění. Hmotná škoda vzniklá na vozidlech a ostatním majetku dosáhla částky skoro 41,5 milionu korun. Což představuje pokles o tři procenta ve srovnání s lednem a únorem roku předešlého.

První tragickou nehodu letošního roku strážci zákona řešili 15. ledna na silnici mezi Ždírcem nad Doubravou a Údavami na Havlíčkobrodsku.

„Řidič (68) na rovném úseku dostal s vozidlem na zasněžené komunikaci smyk, který se snažil vyrovnat, ale to se mu nepodařilo. Poté částečně přejel do protisměru, kde narazil do nákladního vozidla,“ popsala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Šofér v osobním autě svým zraněním na místě podlehl. Druhá nehoda s fatálními následky se stala 25. února mezi Studencem a Vladislaví na Třebíčsku.

V místě se střetlo osobní auto s motocyklem. Řidič (42) VW Caddy  jel od Náměště nad Oslavou k Vladislavi. Při odbočování vlevo k tamní restauraci došlo ke střetu s motocyklem, jehož řidič jel v opačném směru.

Motorkář (31) utrpěl při dopravní nehodě zranění, kterým na místě podlehl. „Řidič vozidla utrpěl lehké zranění,“ doplnila mluvčí policie. Po srážce začalo vozidlo i motocykl hořet.

Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši přesahující částku 500 tisíc korun. Případ si k dalšímu prověřování převzali kriminalisté z odboru obecné kriminality. 

„V lednu a únoru letošního roku jsme v našem kraji zadokumentovali celkem 24 dopravních nehod, na kterých měli účast chodci. Jeden  se při nehodě těžce zranil a dalších 23 pěších bylo zraněno lehce,“ zmínila mluvčí.

Při vyšetřování 23 dopravních nehod policisté zjistili, že řidiči byli pod vlivem alkoholu.

Ve většině případů se jednalo o hladiny vyšší než jedno promile. V některých dokonce o hladiny vyšší než dvě nebo také tři promile alkoholu v dechu.

Při nehodách byli tři řidiči pod vlivem omamných a psychotropních látek 

„Řidiči proto musí počítat v nadcházejícím období s mnohem častějšími policejními kontrolami, a to na silnicích všech tříd,“ uvedla závěrem Čírtková.

 

 


Pro motoristy : 11.03.2019  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net