Reklama
Dnes je neděle 21.10.2018     svátek má Brigita

Zapomeňte na televizi, nebojte se zimy a vyražte za zábavou

FIGURKY z marcipánu jsou prostě úžasné, nemyslíte? Foto: trebonvmarcipanu.cz

FIGURKY z marcipánu jsou prostě úžasné, nemyslíte? Foto: trebonvmarcipanu.cz

Nevíte, kam vyrazit během vánočních svátků? Co takhle vyrazit někam na výlet? Hrady, zámky, zoo, výstavy… Je z čeho vybírat.

Vzhůru za marcipánem

Pohodovou atmosféru si můžete užít například v jihočeském městě Třeboň. Tamní marcipánová galerie nabízí zábavnou dílničku s celoroční expozicí Třeboň v marcipánu. Ta prezentuje dějiny města a důležité události vážně i nevážně. Představí 12 příběhů, vycházejících z historických událostí a pověstí.
Návštěvníci se díky ní setkají s Krčínem, alchymisty, třeboňskými paničkami a pány, nahlédnou do pivovaru, kláštera, divadla, nebo i na chvilku zažijí atmosféru Vánoc na zámku. To vše je doplněno texty, audio záznamy, videem.

V závěru prohlídky je možnost modelování s marcipánem a vyrobení si vlastního suvenýru.

Vyzkoušejte si tkaní

Pohled do historie nabídne v místě bývalého zámeckého pivovaru v Jindřichově Hradci městské muzeum Dům gobelínů. Návštěvníky seznamuje s historií tkalcovství v Jindřichově Hradci, či nabízí prohlídku historických tapisérií v tzv. „živé expozici“, v níž je možné vidět zkušené tkadleny a restaurátorky.

Hlavně děti uvítají možnost vyzkoušet si základy tkaní a příbuzných technik v dětském koutku, který doplňuje interaktivní tabule a kinosál.
Zábava u Merlina

Malí a velcí, kteří mají rádi zábavu, by si neměli nechat utéct veselí v centru, které leží na hranicích mezi Českou republikou a Rakouskem, u hraničního přechodu Hatě, Znojmo.

V Merlinově dětském světě zažijete spoustu legrace - na zemi, ve vodě, ve vzduchu i pod střechou. Na své si zde přijdou jak děti, tak dospělí.
Užít si můžete zábavu na ruském kole, pirátské střelnici, autodráhách i minigolfu. V Merlinově Dětském světě zažijete spoustu legrace, naleznete zde více než 200 atrakcí. A pozor: vstup do areálu je zdarma!

Zábava v Telči

Kdo se rád hýbe, jistě najde to pravé v areálu Panský dvůr v Telči. To celoročně, tedy i o Vánocích, nabízí pestrý program pro každou příležitost. Najdete tam lanový park s cepíny, lezeckou stěnu, krytou hernu pro děti s kavárnou i zajímavé expozice o lesnictví, rybníkářství, životu na panství i hospodářské stroje

Pro ženy : 08.12.2017  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net