Dnes je čtvrtek 17.08.2017     svátek má Petra

Na festival míří umělci světového formátu

VÁCLAV HUDEČEK je vždy zárukou nejvyšší kvality. Foto: Petr Klukan

 

  Program jubilejního desátého ročníku festivalu Václav Hudeček a hosté představil jeho patron, světoznámý houslista Václav  Hudeček.  „Snažili jsme se pro tento jubilejní ročník připravit program na nejvyšší umělecké úrovni, a aby byl zároveň přístupný nejširším vrstvám obyvatel,“nastínil Hudeček.

 

  Doplnil, že festival si dal také za cíl představovat mladé umělce. „Což je krédem celého mého života,“ poznamenal Hudeček. Naznačil, že vždy koncerty vážné hudby doplní vystoupení takzvaného přesahového žánru.  

 

   Není to jednoduché

 

  V minulosti se jednalo o skupinu Čechomor, Ondřeje Havelku, či Juru Pavlicu s Hradišťanem. „Ono není jednoduché, někoho domluvit, protože těchto souborů zase není tolik,“ přemítal Hudeček.

 

  Vrátil se na začátek festivalu, kdy v barokním zámku Riegersburg v rakouském Riegersburgu program nese název Cembalo na dvorech královských, a koná se v pátek 18. srpna od 19 hodin.

 

  Na housle zahraje Václav Hudeček a na varhany a cembalo ho doprovodí Martin Hroch. „Martin Hroch je umělec evropského formátu a úspěšný účastník mnoha soutěží,“ uvedl Hudeček. Připomněl, že cembalo je nástroj, který předcházel klavíru. „Mám radost, že zahrajeme skladby v takovém zvuku, v jakém zněly v baroku,“ sdělil Hudeček.

 

  Doplnil, že v Hrochově cembalu jsou nové pouze nylonové struny, které se nerozlaďují, a jinak je to věrná replika dobového nástroje, s ozvučnou deskou z 300 let starého dřeva.

 

   Ve stejném složení se uskuteční koncert v kostele sv. Jiljí v Moravských Budějovicích, v sobotu 19. srpna, od patnácti hodin, s názvem Tajemství barokních nástrojů.

  Největší divy světové opery, tak se jmenuje sobotní večerní koncert, který zazní od 20.30 hodin na budějovickém zámeckém nádvoří.
Představí se Filharmonie Hradec Králové, Václav Hudeček a zpěváci Petr Nekoranec, Kristýna Kůstková a Nikola Uramová. Dirigentské taktovky se ujme Istvan Dénes z Maďarska.

 

  „Petra Nekorance se nám podařilo sehnat shodou náhod. Ve světě hudby se jedná o opravdovou raketu. Vyhrál soutěž Plácida Dominga a oslovila ho Metropolitní opera v New Yorku,“ představil ho Hudeček. 

 

  Poukázal, že spolu s ním vystoupí jeho spolužačky z pardubické konzervatoře, s mezinárodním renomé. „Jsou to půvabné dámy a dva úžasné hlasy,“ předeslal Hudeček. Věří, že se jedná o pěvce blízké budoucnosti.
Setkání s rozhlasovým Big Bendem Gustava Broma s populárními zpěváky se koná v neděli 20. srpna od 20.30 hodin na zámeckém nádvoří. „Jsem moc rád, že se nám tento legendární orchestr podařilo do Moravských Budějovic dostat,“ vyjádřil se Hudeček.


Dasha a Lipa

 

  Hudební těleso doplní zpěvačka Dasha a slovenský zpěvák Peter Lipa. „Podle mého názoru je Dasha nedoceněná zpěvačka, a Peter Lipa, to je chodící legenda,“ představil zpěváky Hudeček.

 

 Součástí programu jsou také dvě besedy. Přijede publicista Jan Petránek, který, podle Hudečka, vždy říká pravdu. Sexuální atraktivita mužů a žen s Petrem Weissem, se nazývá druhá beseda. Prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D., DSc., je český sexuolog, klinický psycholog a psychoterapeut.

 

  „S ním bývá neskutečná legrace. Jeho zážitky z praxe v jeho podání jsou úžasné. Tak jsme se naposledy smáli, když k nám přijel a vyprávěl Láďa Menšík,“ pozval zájemce Hudeček.

Autor: Antonín Zvěřina
Kultura : 13.08.2017  Nový komentář   Komentáře (0)
Z Vyškova přivezli očekávaný

Na půdě papírového outsidera prohrávali,... více

Aktuality: 17.08.
Spolupráce gymnázií trvá

Hudební sdružení Gymnázia Jihlava je... více

Aktuality: 17.08.
Betlém z Třebíče bude

Ačkoliv je léto a prázdniny, přípravy... více

Aktuality: 17.08.
Na Vysočině se množí krádeže

Nebezpečné dopravní situace nebo zbytečné... více

Aktuality: 17.08.
Vyšetřovatel požáru: Pamatuji

Když se řekne požár,... více

Aktuality: 17.08.
Zpevněné letiště chce

Kromě Jihlavy chtějí vybudovat zpevněnou dráhu... více

Aktuality: 17.08.
Medvěd připomněl historii

Úspěchem skončil 35. ročník hudebního... více

Aktuality: 17.08.
Jihlava pomůže s opravami

Majitelé kulturních památek si budou... více

Aktuality: 16.08.
Na Vysočině se o přízeň

Na Vysočině se v letošních sněmovních... více

Aktuality: 16.08.
Města UNESCO chtějí větší

Města Telč a Třebíč trápí stejný... více

Aktuality: 16.08.
Nejlepší regulovčík v

Nejlepším dopravním... více

Aktuality: 16.08.
Celníci zadrželi na dálnici

Celkem tři nadlimitní... více

Aktuality: 16.08.