Dnes je čtvrtek 17.08.2017     svátek má Petra

Na Vysočině podalo kandidátky do voleb osm stran

Ilustrační foto: archiv JL

 

  Na Vysočině podalo do pondělí kandidátní listiny do říjnových sněmovních voleb osm stran a hnutí. Informaci uvedla mluvčí kraje Jitka Svatošová.

 

  Další strany se chystají předložit své kandidátky na úřad do 15. srpna, kdy v 16 hodin stanovená lhůta končí. Před čtyřmi lety zaregistroval krajský úřad na Vysočině pro volby do Sněmovny 18 kandidátních listin.

 

  Starostové a nezávislí (STAN), kteří měli jít původně do voleb v koalici s lidovci, samostatnou kandidátku v Kraji Vysočina ještě dolaďují. Na prvním místě by měla být předsedkyně SNK ED Zdeňka Marková, bývalá starostka Nového Města na Moravě. „Prosazovali jsme ji za nás jako jedničku i do toho předchozího koaličního projektu, který nedopadl. Ale samozřejmě to záleží i na jejím rozhodnutí," řekl krajský předseda STAN a starosta Pacova Lukáš Vlček. Na kandidátní listině podle něj bude zastoupen větší počet starostů a zástupců samospráv v kraji.

 

  KDU-ČSL už o konečné podobě kandidátní listiny na Vysočině informovala v minulém týdnu, jejím lídrem je podle očekávání třešťský lékař a poslanec Vít Kaňkovský. Na krajský úřad předloží lidovci kandidátní listinu v nejbližších dnech. Uvedl to jejich mluvčí v kraji Jan Mazanec.

 

  Sociální demokraté, kteří ve sněmovních volbách v roce 2013 na Vysočině zvítězili, už kandidátní listinu podali koncem července. Do voleb je opět povede současný hejtman, nestraník Jiří Běhounek. Lídrem kandidátky ANO na Vysočině je místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. „Naše výzva je porazit pana Běhounka, to je silný soupeř," řekl Faltýnek novinářům minulý měsíc.

 

  I další strany potvrzují na prvních místech kandidátních listin již dříve avizovaná jména. Jedničkou ODS v kraji je starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. Kandidátku TOP 09 na Vysočině vede podnikatel Josef Mladý z Velkého Meziříčí. Lídrem komunistů v tomto kraji je poslanec Pavel Kováčik.

 

  Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury postavilo do čela kandidátky jednatele společnosti z Vojnova Městce Radka Kotena. Zelené na Vysočině povede lektorka Hana Veronika Konvalinková, Piráty programátor Jan Pošvář.

 

  Kraj Vysočina teď má v Poslanecké sněmovně 11 poslanců. Tři poslance má ČSSD, po dvou hnutí ANO a KSČM, po jednom TOP 09, ODS, KDU-ČSL a Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury.

Aktuality : 09.08.2017  Nový komentář   Komentáře (0)
Z Vyškova přivezli očekávaný

Na půdě papírového outsidera prohrávali,... více

Aktuality: 17.08.
Spolupráce gymnázií trvá

Hudební sdružení Gymnázia Jihlava je... více

Aktuality: 17.08.
Betlém z Třebíče bude

Ačkoliv je léto a prázdniny, přípravy... více

Aktuality: 17.08.
Na Vysočině se množí krádeže

Nebezpečné dopravní situace nebo zbytečné... více

Aktuality: 17.08.
Vyšetřovatel požáru: Pamatuji

Když se řekne požár,... více

Aktuality: 17.08.
Zpevněné letiště chce

Kromě Jihlavy chtějí vybudovat zpevněnou dráhu... více

Aktuality: 17.08.
Medvěd připomněl historii

Úspěchem skončil 35. ročník hudebního... více

Aktuality: 17.08.
Jihlava pomůže s opravami

Majitelé kulturních památek si budou... více

Aktuality: 16.08.
Na Vysočině se o přízeň

Na Vysočině se v letošních sněmovních... více

Aktuality: 16.08.
Města UNESCO chtějí větší

Města Telč a Třebíč trápí stejný... více

Aktuality: 16.08.
Nejlepší regulovčík v

Nejlepším dopravním... více

Aktuality: 16.08.
Celníci zadrželi na dálnici

Celkem tři nadlimitní... více

Aktuality: 16.08.