Dnes je pondělí 21.08.2017     svátek má Johana

Byla to hrůza. Nevím, zda zapomenu, říká účastník nehody v Třešti

Ilustrační foto: archiv JL

 

  Ještě to není ani týden, ale šestitisícovou Třeští pořád dokola rezonuje jediné téma – sobotní vážná dopravní nehoda v ulici Dr. Richtra, při které motorkář (23) z Třeště přišel, podle informací JL, o nohu.

  Co se vlastně stalo? Mladík - podle několika nezávislých zdrojů - před šestou hodinou večer sedl na svou modrou motorku a měl vyrazit na nedalekou čerpací stanici pro cigarety. Do cíle už ale čerstvý otec nedojel.Pár set metrů před ní totiž provedl riskantní a také zakázaný manévr – předjížděl autobus přes plnou čáru. Jenže než manévr stačil dokončit, v protisměru to napálil do šedivé octavie.

  Tím to ale neskončilo. Náraz do auta ho totiž ještě odmrštil na levý bok předjížděného autobusu.

  „Byla to vteřina. Nešlo tomu nijak zabránit, je to strašný pocit. Byla to, jedním slovem, hrůza. Nezlobte se, o detailech mluvit nebudu. Je to citlivé, a velmi lituji rodinu,“ řekl k tomu přímý účastník nehody. Právě do jeho auta mladík na motorce v protisměru narazil.

  V té souvislosti proto poškozený apeluje na ostatní účastníky silničního provozu: „Kázeň řidičů je hrozná,“ říká. Jeho auto je na odpis. Celá čtyřčlenná posádka auta, včetně malého dítěte, skončila na ošetření v nemocnici, nakonec v ní ale nikdo z nich přes noc zůstat nemusel a byli ještě večer propuštěni domů.

   „V úterý jsem tím místem znovu projížděl, a v zatáčce náklaďák předjížděl jiný nákladní vůz,“ kroutí muž nechápavě hlavou. Přiznal, že se zajímal i o stav vážně zraněného mladíka, který skončil v brněnské fakultní nemocnici.
„Mám zprávu z dnešního dopoledne, že by snad měl být mimo ohrožení života,“ prozradil ve středu po poledni s tím, že sobotní událost ho poznamenala. „Následky si asi ponesu celý život. Pochybuji, že se jich někdy zbavím. Ještě teď se z toho trochu klepu. Chci apelovat na všechny řidiče, ať jezdí slušně a podle předpisů. Je lepší dojet o pět minut později, než vůbec,“ uzavřel poslední větou návrat k sobotní nehodě.

  Dopravní nehoda je, podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové, dál v šetření. Hmotná škoda při karambolu byla vyčíslena na 130 tisíc korun. U všech řidičů dechové zkoušky dopadly s negativními výsledky.

 

Autor: David Kratochvíl
Aktuality : 16.06.2017  Nový komentář   Komentáře (0)
Pamětník 21. 8. 1968: Mamka

V pondělí uplyne 49... více

Aktuality: 20.08.
Armáda chystá letecké cvičení

Nebe nad Vysočinou opět obsadí... více

Aktuality: 20.08.
Chirurg zkompletoval zlatý

Až příště půjdete... více

Aktuality: 19.08.
Sucho poznamenalo výnosy

Také Telčsko letos postihlo... více

Aktuality: 19.08.
Uzavřou silnici na Pelhřimov

V příštích... více

Aktuality: 18.08.
Dukla prošla licenčním

Hotovo, schváleno. Návratu hokejové Dukly... více

Aktuality: 18.08.
Tragédie na D1: šoféři

Hned dvě tragické autonehody... více

Aktuality: 18.08.
Kometa byla i podruhé nad

V odvetě podali lepší výkon, přesto... více

Aktuality: 18.08.
Občané Velkého Beranova

Několik stovek let starý... více

Aktuality: 18.08.
Růžový most září v Lukách

Tmavý železniční... více

Aktuality: 18.08.
Jedinečné divadlo oživí

Dnes a zítra ožije okolí... více

Aktuality: 18.08.
Splněný sen cyklisty Hirta:

Stačil jeden podpis na novou smlouvu, a cyklistovi Janu Hirtovi... více

Aktuality: 18.08.