Soutěž za pohádkou

Jako každý rok, tak i letos jsme si pro naše nejmenší připravili spousty divadelních pohádek v rámci akce S Jihlavskými listy za pohádkou.


Děti se do pohádkové říše mohou vydat v doprovodu rodičů, prarodičů, tetiček a strýčků, vždy jednou měsíčně v neděli nebo v úterý za doprovodu paní učitelek ze školek a škol.
Pro tento rok jsme si k divadélkům připravili pro děti menší zpestření v podobě soutěže.
Děti před představením dostanou soutěžní arch, na který nakreslí to, co je napadne, když se řekne nedělní / úterní pohádka.


Mohou zapojit svou fantazii a nakreslit buď přímo divadelní představení nebo třeba cestu na něj či zpět. Prostě cokoliv se jim v souvislosti s pohádkou vybaví.


Obrázky pak mohou zaslat k nám do redakce na adresu:

Jihlavské listy,

Fritzova 34,

586 01 Jihlava

 

a nebo je poslat v digitální podobě na email:

 

dawidowicz@jihlavske-listy.cz​​​​​​​


Z došlých obrázků pak vždy vybereme tři vítěze, kteří obdrží po dvou vstupenkách na kteroukoliv nedělní pohádku z programu S Jihlavskými listy za pohádkou.
Těšíme se na výtvory od dětí a na viděnou v divadle Na Kopečku.

Seznam pohádek

O Plaváčkovi - 23. února 2020

 

Hraje: Divadýlko Elf

 

Plaváček je chlapec jako každý jiný, má však navíc notnou dávku štěstí, kterou mu daly do vínku sudičky. Jeho štěstím je princezna, ale než si ji zaslouží, musí splnit obtížné úkoly. Zlý král, který věštbu vyslechl a snaží se ze všech sil vzepřít osudu pošle ženicha své dcerky pro tři zlaté vlasy Děda Vševěda a doufá, že Plaváček na té dlouhé cestě zahyne.

 

...více
O Zlatovlásce - 22. března 2020

 

Hraje: Divadlo Koráb

 

Klasická pohádka ve verších – jako jedna velká básnička, kterou napsal Josef Kainar – v podání tří herců a sedmi loutek. Pohádka začíná v království, kde jedna stará babička přinese královi hada s tajemným tvrzením, že když ho král upeče a sní, tak začne rozumět, o čem si spolu povídají zvířata. Kuchaři Jiříkovi to při pečení nedá, aby to taky nezkusil. Chamtivý král ale bohužel pozná, že mu z hada někdo kousek ujedl, a pošle Jiříka za nebezpečným úkolem: získat a přivézt královu budoucí ženu Zlatovlásku. Dobrosrdečný Jiřík cestou pomůže mravencům, rybě a hladovým krkavcům, kteří mu za odměnu pomohou Zlatovlásku získat.

Jak pan Slepička a paní Kohoutková malovali vajíčka - 5. dubna 2020

 

Hraje: Divadélko Romaneto

 

"...já zavolám Kohoutka, Kohoutku můj milý, asi sedí v kurníčku a má dlouhou chvíli..." Velikonoční pohádka s velikonočními zvyky a tradicemi. Veselý příběh z pohádkové vesnice, kde nezvaný host Vajíčkojed Žlutý nakonec společně s paní Kohoutkovou zachrání neposlušného pana Slepičku.

Zobrazuji články 0 - 3 z 3
Divadlo Na Kopečku,
od 15:00 hodin,
délka představení 50 minut
vstup: 70,- Kč
23. února 2020  
O Plaváčkovi

 

Hraje: Divadýlko Elf

 

Plaváček je chlapec jako každý jiný, má však navíc notnou dávku štěstí, kterou mu daly do vínku sudičky. Jeho štěstím je princezna, ale ne...více

22. března 2020  
O Zlatovlásce

 

Hraje: Divadlo Koráb

 

Klasická pohádka ve verších – jako jedna velká básnička, kterou napsal Josef Kainar – v podání tří herců a sedmi loutek. Pohádka začíná v králo...více

5. dubna 2020  
Jak pan Slepička a paní Kohoutková malovali vajíčka

 

Hraje: Divadélko Romaneto

 

"...já zavolám Kohoutka, Kohoutku můj milý, asi sedí v kurníčku a má dlouhou chvíli..." Velikonoční pohádka s velikonočními zvyky ...více

© 2011 WebRex