Reklama
Dnes je úterý 15.06.2021     svátek má Vít

Manželé Medunovi oslavili zlatou svatbu

Foto: jihlava.cz
Foto: jihlava.cz

23.2.2021 Pro ženy/Komentáře (0), autor:
-tz-

František s Evou se brali 20. února 1971. Františka a Evu spojila společná vášeň – sport. Poznali se v bývalé TJ Modeta, kde oba hráli závodně volejbal. Své ano si řekli až po šestileté známosti a tento víkend – po společných padesáti letech si svůj velký den opět připomněli při zlaté svatbě na jihlavské radnici.

Manželé Medunovi pocházejí z Jihlavy, kde nejprve bydleli v malém bytě v Brněnské ulici. Odtud se v roce 1976 přestěhovali do dvougeneračního řadového domku na Rantířovské ulici v Horním Kosově, který svépomocí postavili. Později, již jako padesátníci, se odvážně pustili do stavby rodinného domku v Lesnově, kde žijí dodnes. Věnují se svým zálibám – Eva v práci na zahradě a František včelaření.

Další velkou zálibou Evy je šití technikou Patchwork a František si rád zahraje na kytaru s kamarády v country skupině Ahoj. Tuto celoživotní zálibu v hudbě, předává i svým vnoučatům. Mají spolu dvě děti Evu a Martina a čtyři vnoučata Anetu, Adama, Jindru a Kláru.

Oddávajícím byl při zlaté svatbě zastupitel města Miroslav Tomanec. „Padesát let, půl století. Pro někoho celá věčnost, pro někoho okamžik, protože to neuvěřitelně letí, když ta desetiletí můžete mít radost ze života s někým, kdo na prvním míst dává lásku tomu druhému a zároveň ji umí přijmout,“ uvedl svůj projev při obřadu zastupitel.

Manželům Medunovým přeje mnoho zdraví, štěstí a lásky i zbytek členů vedení města Jihlavy.

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net