Reklama
Dnes je středa 19.05.2021     svátek má Ivo

Letos obnoví sjezd na Pávově

Ilustrační foto: archiv JL
Ilustrační foto: archiv JL

11.2.2021 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
Pavel Bajer

Stavební akce za 600 milionů korun chce investovat Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) do silnic I. třídy na Vysočině. Konkrétně se má jednat o opravy 27 kilometrů těchto silnic a šesti mostů.

ŘSD o tom informovalo prostřednictvím tiskové zprávy. Dvě z plánovaných staveb se dotknou také Jihlavska.

Dle zprávy má v letošním roce dojít k postavení protihlukových stěn u silnice I/38 v části Jihlavy Pávov.

„Současně dojde k obnově současného sjezdu v místní části Pávov, který je již několik let uzavřený,“ přiblížil Martin Buček z týmu komunikace ŘSD pro Vysočinu. Doplnil, že v současné době je požádáno o stavební povolení.

„Předpokládaná cena stavby je 57,6 milionu Kč bez DPH. Na základě smlouvy mezi ŘSD a městem Jihlava se bude na financování této stavby podílet rovněž město,“ sdělil člen týmu komunikace ŘSD pro Vysočinu.

Jihlavska se taktéž dotkne oprava více než jeden kilometr dlouhého povrchu komunikace I/23 u obce Mrákotín.

Vysočinu rovněž zasáhne probíhající modernizace dálnice D1 v připravované délce 93 kilometrů. Mezi ně patří dokončovací práce na úseku Humpolec – Větrný Jeníkov.

„Ty se vrátí do části středového dělícího pásu a plánované jsou na čtyři týdny, kdy ještě dojde k částečnému omezení provozu,“ podotkl Buček.

Zmínil, že modernizace dálnice bude dále pokračovat na téměř devítikilometrovém mezi Koberovicemi a Humpolcem.

Práce mají pokračovat i na skoro 15kilometrovém úseku dálnice mezi Velkým Beranovem a Měřínem, který plánují uvést do provozu ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net