Reklama
Dnes je pátek 26.02.2021     svátek má Dorota

Nejrychleji do nového roku 2021 spěchal Mikuláš

MIKULÁŠ, který je prvním letošním miminkem v našem kraji, přišel na svět v třebíčské nemocnici. Foto: Kraj Vysočina
MIKULÁŠ, který je prvním letošním miminkem v našem kraji, přišel na svět v třebíčské nemocnici. Foto: Kraj Vysočina


6.1.2021 Pro ženy/Komentáře (0), autor:
Ladislava Brabencová

Prvním letošním dítětem narozeným v nemocnicích na Vysočině je chlapec Mikuláš. Narodil se 1. 1. v nemocnici v Třebíči přesně v 1.26 hodin. Vážil 3780 gramů, měřil 52 centimetrů. „Doma se na malého Mikuláše těší pětiletý bráška Toby. Stejně jako my musel chvíli počkat, protože Mikuláš si nedělal hlavu s vypočítanými termíny a vůbec na svět nespěchal,“ nechala se slyšet sympatická maminka Lucie z Hrotovic.

Mikuláš, stejně jako všechna první předchozí novoroční miminka na Vysočině, dostal od vedení kraje šek na deset tisíc korun a zlatý šperk se znamením zvěrokruhu.

Druhým letošním dítětem narozeným na Vysočině je Antonín, který přišel na svět v 1.51 v havlíčkobrodské nemocnici. První letošní dívka kraje se jmenuje Sára a narodila se v jihlavské nemocnici ve  3.04.

„V pět hodin ráno jsme přivítali chlapečka ze Zbilid a o 55 minut později taktéž chlapečka z Jihlavy,“ upřesnila mluvčí Nemocnice Jihlava Monika Zachrlová s tím, že na porodních sálech se zdravotníci nezastavili ani poslední den roku 2020, kdy se narodilo pět dětí. „Celkově se v jihlavské nemocnici narodilo loni 1371 dětí, což je o 60 více, než v roce předchozím,“ dodala Zachrlová.
Prvním miminkem letošního roku v pelhřimovské nemocnici se stala Anežka. Narodila se 1. 1. ve 14.52 hodin.

Nejdéle si první miminko dalo na čas v nemocnici v Novém Městě na Moravě. Holčička Pavla se narodila 1. 1. ve 23.13 hodin. „Za loňský rok se v naší porodnici narodilo 774 miminek,“ přiblížila mluvčí novoměstské nemocnice Tamara Pecková Homolová.

Diskuze k článku

  Přihlaste se prosím do diskuze JL

email / login:

heslo:

Komentáře ke článkům mohou vkládat pouze registrovaní čtenáři

Registrace nového uživatele

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net