Reklama
Dnes je čtvrtek 15.04.2021     svátek má Anastázie

Ženy to mají obtížnější i při oblékáníCelkem devět žen zasedne do krajských zastupitelských lavic. Je to nejvíc ve dvacetileté historii Kraje Vysočina. Devět žen tak obohatí i zkrášlí celé zastupitelstvo. 
Na rozdíl od mužů to mají ženy ve funkcích obtížnější. Zatímco muž si vezme oblek a maximálně rozmýšlí nad jeho barvou – tmavý či tmavší, ženy se musí vypořádat nejen s garderobou nebo účesem, ale i s tím, že jsou v „davu mužů“ mnohem viditelnější a takříkajíc více sledované.  


Žen se pohybuje nejen v politice, ale i na vysokých manažerských postech stále více. Co pro ně doporučuje Mgr. Jana Adámková, lektorka Business Institutu EDU, Praha, která přednáší diplomatický a firemní protokol?
„Pro ženy v politice platí celkově čistý, pokud možno minimalistický styl, dobře padnoucí sukňový nebo kalhotový kostým z kvalitního nemačkavého materiálu, doplněný halenkou nebo košilí v jemných barvách, sladěných s barevnou typologií dané osoby,“ vysvětluje. 


„Na jednáních či veřejných vystoupeních, je třeba oblečení vždy doplnit sakem. Délka sukní by měla sahat těsně nad nebo těsně pod kolena. Zásadní chybou je odhalování výstřihu, ramen a celých paží. Stejně tak velkým faux pas jsou holé nohy. Podle protokolu by ženy k sukňovému kostýmu měly vždy nosit punčochy nebo punčocháče, a to i v horkých letních dnech. 


Nutné je dbát na vhodnou, kvalitní a vždy čistou obuv, nejlépe plné lodičky na mírném podpatku, které korespondují s typem kostýmu. Špička boty nesmí být nikdy otevřená. 
Celkový dojem dotváří jemné líčení a upravený účes. Místo šperků vede prim výrazná osobnost, ve které se snoubí ženská jemnost, inteligence a společenské vystupování,“ říká závěrem. 
Muži si mohou trochu oddechnout, protože takové nároky na ně kladené nejsou. Všem ženám, které nás reprezentují v krajském zastupitelstvu, patří vyseknout poklonu, neboť obecně platí, že k prosazení ženy do funkce či na vysoký post, je potřeba většího úsilí, než musí vynaložit muž.

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net