Reklama
Dnes je pondělí 23.11.2020     svátek má Klement

Desítky automobilových brouků obsadily náměstí v Telči. Viru a počasí navzdory

INDIÁNI na srazu hráli prim. Setkání probíhalo na téma divokého západu.
INDIÁNI na srazu hráli prim. Setkání probíhalo na téma divokého západu.

Na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči se snášely drobné dešťové kapky. Historické centrum města ale lemovali prakticky celou jeho pravou stranu „brouci“. Jde o lidové označení vozů německé značky Volkswagen, Volkswagen Beetle a New Beetle.
Do Telče dorazili příznivci téhle značky už podruhé. Přesně to bylo po pěti letech. Poslední zářijovou sobotu odpoledne ale všichni vzpomínali na to, že při premiéře bylo výrazně lepší počasí, kdy svítilo sluníčko.
Na druhé straně si ale všichni už tehdy uvědomovali zhoršující se situaci ohledně pandemie covid-19, a tím pádem byli vlastně rádi, že se v pořadí 23. mezinárodní sraz vůbec může uskutečnit, byť v menším rozsahu, než bylo původně v plánu.
Pořadatel srazu Jan Bečička odhadoval, že nakonec i přes nepřízeň počasí dorazilo na 50 vozů. Každý sraz provází nějaké téma a ten v Telči organizátoři ladili do divokého západu, takže v rámci westernu byla k vidění celá řada hlavně indiánů.
„Spoustu věcí jsme měnili na poslední chvíli,“ říká Bečička. Za normálních okolností a v běžné době očekával, že na historické náměstí dorazí přibližně 80 automobilů. „Možná bychom při souhře okolností mohli atakovat i rekordní stovku,“ vypočítává.

 

Pro motoristy : 21.10.2020  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net