Reklama
Dnes je úterý 02.03.2021     svátek má Anežka

Na dálnici bez známky? V kraji odhalili celníci stovku hříšníků

NA VÍKENDOVÉ celorepublikové akci, zaměřené na kontrolu vozidel pohybujících se po českých dálnicích bez platné dálniční známky, se podílely i mobilní hlídky celníků na Vysočině. Foto: Celní úřad KV
NA VÍKENDOVÉ celorepublikové akci, zaměřené na kontrolu vozidel pohybujících se po českých dálnicích bez platné dálniční známky, se podílely i mobilní hlídky celníků na Vysočině. Foto: Celní úřad KV


22.7.2020 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
David Kratochvíl

Když chcete vyrazit na dálnici, musíte mít v pravém dolním rohu čelního skla vylepený platný kupón. V tuzemsku můžete volit mezi třemi variantami. K dispozici jsou na deset dnů, měsíc nebo na celý rok.

Zkrátka a dobře, když chcete například využívat nejvytíženější dopravní tepnu  - dálnici D1, ani na Vysočině se to neobejde bez toho, aniž byste neměli zakoupenou platnou dálniční známku. Možná si říkáte, že opakovat něco o nutnosti dálniční známky, když už je polovina roku za námi, je trochu pozdě.

Jenže výsledky kontrolní akce celníků napříč republikou svědčí přesně o úplném opaku. O minulém víkendu si totiž posvítili na řidiče, kteří na autě platnou dálniční známku nemají a bilance dost možná překvapila i je samotné.

Od pátku do pondělí zjistili celkem 816 porušení. „Téměř v 92 procentech se jednalo o porušení časového zpoplatnění (dálniční kupon - 750 případů). V 66 případech řidiči porušili předpisy v oblasti výkonového zpoplatnění (mýto),“ uvedla mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

Na víkendové celorepublikové akci, zaměřené na kontrolu vozidel pohybujících se po českých dálnicích bez platné dálniční známky, se podílely i mobilní hlídky krajského celního úřadu.

V celorepublikovém srovnání se činily. Ve svěřeném úseku D1 odhalili vysočinští celníci celkem 98 porušení, což bylo po Středočeském kraji (102) nejvíc.

„Jednalo se vesměs o zahraniční řidiče, kteří českou dálniční známku buď neměli na předním skle vozidla vylepenou vůbec, nebo ji měli časově propadlou. Celkem byly za přestupky na Vysočině uloženy pokuty ve výši 111 tisíc korun,“ konstatoval mluvčí krajských celníků Richard Zeman.

Od začátku roku 2020 zjistili kontroloři v kraji celkem 532 případů neuhrazení časového dálničního poplatku a rozdali za to neukázněným řidičům pokuty v souhrnné hodnotě 553 tisíc korun. 

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net