Reklama
Dnes je pátek 30.10.2020     svátek má Tadeáš

Kamiony se dřevem brázdí Vysočinu dál přetížené, zjistili opět policisté

BĚHEM speciální dopravně-bezpečnostní akce policisté na Vysočině téměř u každého řidiče náklaďáku převážejícího dřevní hmotu zjistili porušení zákona. Foto: PČR
BĚHEM speciální dopravně-bezpečnostní akce policisté na Vysočině téměř u každého řidiče náklaďáku převážejícího dřevní hmotu zjistili porušení zákona. Foto: PČR

V krátkém časovém sledu druhou speciální dopravně-bezpečnostní akci spustili policisté na Vysočině. Celkem 11 hlídek si minulou středu opět posvítilo na řidiče náklaďáků převážející dřevní kulatinu. 
Podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové jde o  reakci na neustále se opakující stížnosti na chování řidičů převážejících dřevní kulatinu.
„Ostatní řidiči upozorňují na zjevně přeložené náklady,“ vysvětluje s tím, že akce souvisí i se dvěma  vážnými květnovými dopravními nehodami, při kterých řidiči nákladních vozidel naložených kládami havarovali, tahač s návěsem se převrátil a klády se vysypaly na silnici. 


V jednom případě klády těžce zranily dva seniory, kteří se v době nehody pohybovali na chodníku. K první nehodě došlo 7. května v Želetavě a druhá se stala 18. května na dálničním přivaděči v Jihlavě.
Akce probíhala na několika kontrolních stanovištích napříč krajem. „Zaměřili jsme se na kontrolu nejvyšší povolené hmotnosti vozidla, nápravy a další aspekty,“ vysvětlila mluvčí. Policisty zajímal také technický stav vozidel, stejně i to, zda-li je dobře a dostatečně upevněný a uložený převážený náklad. 


Téměř u každého kontrolovaného vozidla policisté podle Čírtkové zjistili nějaké porušení zákona. Šoféři inkasovali na místě pokuty a porušení ze strany dopravců se bude řešit ve správním řízení. 
„U kontrolovaných vozidel jsme v několika případech zjistili překročení nejvyšší povolené výšky. V jednom případě téměř o 20 centimetrů a navíc náklad nebezpečně převyšoval klanice,“ dodala mluvčí. 
V dalších několika případech se jednalo o překročení hmotnosti převáženého nákladu nebo jeho špatné a nedostatečné upevnění. „V jednom případě jsme kontrolou zjistili překročení hmotnosti motorového vozidla i přívěsu a překročení zatížení na nápravy vozidla i přívěsu,“ konstatovala mluvčí. 


Při této kontrole strážci zákona navíc zjistili, že šlo o překročení hmotnosti celé jízdní soupravy o téměř 3.000 kilogramů. 

Pro motoristy : 25.06.2020  Nový komentář   Komentáře (2)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net