Reklama
Dnes je neděle 16.05.2021     svátek má Přemysl

Přes celou tu situaci si jaro užívám


24.5.2020 Pro ženy/Komentáře (0), autor:
Ladislava Brabencová

Rok 2020 věnujeme v magazínu Pro ženy známým dámám z našeho regionu. Rozhovor pro tento měsíc je jako stvořený pro mladou ženu, maturantku a umělkyni, Anežku Binkovou.


Co vy a měsíc květen?
Vzhledem k tomu, že nakonec budeme maturovat, květen se snažím věnovat přípravám k maturitě. Kromě toho jezdíme na výlety, chodím pomáhat mému příteli do jeho podniku, vymýšlíme nové nápady, co podniknout v hudbě a celkově kam posunout moji hudbu.

 

Otázka jak si užíváte jaro je pro vás, vzhledem ke koronavirové situaci, která už od půlky března svírá celé Česko, možná trochu troufalá, že? 
Nevím, jestli úplně troufalá. Snažím se nepropadat depce a panice z toho, co se momentálně ve světě děje. Všechna ta omezení jsou samozřejmě svazující, ale na výlety jezdit můžeme, dá se cvičit, vařit nebo jídlo objednat přes donášku. 
Hlavně můžeme teď pracovat sami na sobě, přemýšlet, vyvíjet se. Snad se nikdo nenazlobí, když povím, že i přes celou tu situaci si jaro užívám. 

 

Z pozice vaší profese hudebnice je asi aktuální doba docela smutná… Nechybí vám publikum? 
Chybí a moc! Na jaro jsme měli naplánovaných hned několik krásných akcí, které se bohužel nekonaly, a některé asi ani konat nebudou. Snad nám to vyjde od podzimu. 

 

Jen tak k „normálu“ se vše zřejmě nevrátí – avizováno je již léto bez hudebních festivalů, kulturních akcí… Co máte tedy v plánu, když nebude možné se prezentovat a „být viděn“?
Hudba se naštěstí dá tvořit i nadále a potom šířit pomocí internetu. Budu se tedy věnovat jak starým, tak novým písničkám. Pokud to situace dovolí, mohli bychom natočit další videoklip. Musíme naplánovat vánoční koncerty, které se snad rušit nebudou. Je toho spousta. 
No bohužel, ten pocit zahrát lidem naživo si letos v létě asi neužijeme. 

 

Napadl vás jako umělkyni třeba nějaký text/song na tuto dobu, kterou ovládla epidemie nemoci Covid – 19 – něco jako „óda na roušky“?
Óda na roušky? Tak ta mě úplně nenapadla. Vím, že je to teď aktuální téma, ale takové texty nejsou moc můj styl. Jestli ale někdo vymyslel vtipné texty na celou tuhle situaci, je to Pokáč.

 

Nejde se nezeptat – co vy a škola? Nemáte náhodou před maturitou? 
Ve škole už jsem nějakou dobu nebyla. Výuka probíhá přes videohovory, paní učitelky nám pomáhají. Je to složitější, ale funguje to. 
Ano, je pravda, že za chvíli mě čeká maturita. Co si budeme povídat, na maturitu už se stejně víceméně každý musí připravit sám. Nicméně myslím si, že je to pro nás trochu náročnější, vzhledem k tomu, že jsme dost dlouhou dobu nevěděli, jakým způsobem a hlavně kdy bude maturita probíhat.

 

Zazářila jste před dvěma roky v soutěži Česko Slovensko má talent. Nyní v televizi „běží“ pořad SuperStar. Sledujete jej?
Až teď jsem si uvědomila, že už jsou to dva roky. Ten čas tak rychle letí. Viděla jsem asi jeden celý díl, moc se na televizi nedívám. Sem tam ale na nějaká videa koukám na internetu. 
Musím říct, že někteří letošní soutěžící jsou opravdu šikovní.
 

Anežka Binková  (*2001)
 písničkářka z Hrotovic na Třebíčsku
 zazářila v roce 2018 v televizní soutěži Česko Slovensko má talent
 aktuálně jí čeká maturita
 minulý měsíc vydala novou písničku a k ní video Nezmar

Diskuze k článku

Nový komentář

Komentáře


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net