Reklama
Dnes je pátek 30.10.2020     svátek má Tadeáš

Zápisy do základních škol proběhly online, ředitelé problémy nehlásili

Ilustrační foto: archiv JL
Ilustrační foto: archiv JL

Specifickým způsobem letos proběhly zápisy dětí do 1. tříd jihlavských základních škol. Kvůli koronavirové pandemii a vyhlášení stavu nouze v ČR vydalo ministerstvo školství opatření - všechny školy musely zápisy realizovat on-line. 
Proběhla tedy pouze formální část zápisů, jejich motivační část byla zrušena. Zápisy se však konaly v původním plánovaném termínu od 15. do 30. dubna.


Rodiče a zákonní zástupci dětí mohli využít několik možných způsobů přihlášení dítěte do školy. Přihlášku mohli poslat do datové schránky školy, e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem, poštou na adresu školy nebo přes webovou aplikaci. Osobní návštěva školy byla ve výjimečných případech rovněž možná, ale pouze po telefonické domluvě a za dodržení bezpečnostních opatření.


„Zápisy ještě nemáme vyhodnoceny, ale předpokládáme, že rodiče v drtivé většině využívali možnost elektronické formy zápisu. Ze strany ředitelů škol nebyly v tom směru hlášeny žádné problémy. Uvidíme, jak nám přijdou počty a jestli třeba budeme muset někde losovat,“ řekl JL ve čtvrtek, v poslední den zápisu, vedoucí školského odboru magistrátu Tomáš Koukal.

 

Po základkách začaly od soboty bez dětí také zápisy do mateřských školek 

 Od 2. do 16. května navazují v Jihlavě na ukončené zápisy dětí do ZŠ také zápisy dětí do městského systému 17 pracovišť mateřské školy Mozaika. 
Také v tomto případě jsou zápisy organizovány bez osobní přítomnosti dětí a rodičů v mateřské škole. Přihlášení dítěte je možné přes datovou schránku MŠ Mozaika Jihlava (ID schránky: yfnuztx), e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem anebo na emailovou adresu preferovaného odloučeného pracoviště MŠ Mozaika. Dále též poštou na adresu preferovaného odloučeného pracoviště - zde bude rozhodující datum na razítku pošty.
Jak na dotaz JL potvrdila ředitelka MŠ Mozaika Lenka Mončeková, je možné též osobní podání přihlášky, a to vložením dokumentů v zalepené obálce do schránky preferovaného odloučeného pracoviště. Jen ve výjimečných případech je možné osobní předání formulářů v mateřské škole na základě předešlé telefonické domluvy.
Pro přihlášení k předškolnímu vzdělávání je třeba doložit     vyplněnou žádost s uvedením preferovaného pracoviště MŠ, potvrzení od lékaře o očkování a zdravotním stavu dítěte, kopii rodného listu, u cizinců kopii dokladu o pobytu v ČR, podepsaný informovaný souhlas se zpracováním osobních údajů a oznámení o možnosti nahlédnout do spisu. Tyto dokumenty jsou ke stažení na webu školky. 
Přednostně budou přijaty děti s místem trvalého pobytu ve školském obvodu MŠ Mozaika, narozené do 31. 8. 2017. Dále pak děti z obvodu školy podle věku (narozené do 31. 8. 2018) a dále ostatní děti podle věku.
Pracoviště Mahenova 3 určil zřizovatel (město Jihlava) ke vzdělávání dětí zaměstnanců města Jihlavy a zaměstnanců Kraje Vysočina. Na pracovišti Dvořákova 11 je zřízena třída pro děti s vadami řeči. 
Pracoviště Březinova 113 „Duběnka“ poskytuje dietní stravování s omezením lepku. Pracoviště Seifertova 4a (Jeslenka) je určeno pro vzdělávání dětí od dvou do tří let a je zde jedno oddělení péče o nejmladší děti ve věku od jednoho do dvou let.

 

Školky zatím neotevřou
Ve čtvrtek proběhlo na jihlavském magistrátu jednání ohledně termínu otevírání jihlavských školek. 
„Měl jsem představu, že se provoz částečně uvolní 4. května - že v tom směru budeme mít nějaké epidemiologické doporučení, které avizoval pan ministr školství Plaga,“ reaguje vedoucí odboru školství jihlavského magistrátu Tomáš Koukal na původní odhady, že by k uvolňování situace ve školkách mohlo dojít už do konce dubna. 


„Teď už víme, že to žádný duben nebude, že to bude  možná začátek května. A bez toho, aby ředitelky věděly, jak mají postupovat, se ty školky zatím neotevřou,“ řekl JL po čtvrtečním jednání Koukal.
I podle reakcí rodičů dětí jsou podle něho všichni víceméně smířeni s tím, že školky možná otevřou až 25. května.  

 

Zápisy i v regionu
Zápisy jsou organizovány také ve školkách mimo Jihlavu. Např. v MŠ Stonařov se zápis uskuteční ještě dnes, a to i zde pouze písemnou formou. 
Pro případný zájem si lidé od 20. do 24. dubna mohli vyzvednout u MŠ ve schránce dokumenty, které jsou potřebné k zápisu, anebo si je vytisknout z webu školy. Vyplněné přihlášky pak rodiče dětí mohou ještě 5. května vhodit do okénka z levé strany hlavního vchodu do budovy stonařovské školy.

Pro ženy : 06.05.2020  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net