Reklama
Dnes je středa 25.11.2020     svátek má Kateřina

Dobrá zpráva: svůj provoz obnovují v Jihlavě i autoškoly

Ilustrační foto: Pixabay
Ilustrační foto: Pixabay

V rámci rozvolňování opatření v souvislosti s šířením koronaviru se od pondělí 27. dubna pro veřejnost otevřely také autoškoly. 
Na začátku letošního března novou autoškolu v Jihlavě založil Roman Freith, který před tím působil 16 let v jiných autoškolách. 
„Sotva jsem ji spustil, tak jsem ji musel zavřít,“ posteskl si. Autoškoly byly zavřené téměř měsíc a půl. Škody, jaké mu nouzová opatření způsobila, není zatím schopen přesně vyčíslit. 
„Teoreticky mohou být ztráty v řádu deseti až sta tisíců korun,“ poznamenal Freith. 


Další komplikace mu přinesla změna termínu pro znovuotevření autoškol. Původně počítal s 11. květnem. 
„Jenže teprve před čtyřmi dny bylo rozhodnuto, že můžeme otevřít o 14 dní dříve,“ poznamenal v pondělí. 
Jako živnostník zažádal stát o kompenzaci ušlého příjmu. „Výsledek zatím neznám, protože jsem žádost posílal teprve minulý týden. Nepředpokládám však, že by mi nebyla požadovaná kompenzace přiznána, protože splňuji všechny podmínky,“ přiblížil. 
Antonín Musil v Jihlavě provozuje již 30 let zavedenou autoškolu s polygonem. 


„Autoškola jako taková nefungovala měsíc a půl. V provozu však byl polygon, takže jsme ztráty na tržbách neměli zas tak dramatické,“ informoval Musil.
Lektoři autoškoly museli zůstat doma. Musil však říká, že jim platy nekrátil. „Pobírali průměrnou mzdu tak, jak jsou zvyklí,“ poznamenal. 
Kvůli vyplácení plných mezd požádal o kompenzaci Úřad práce, který mu v tomto případě z vynaložených nákladů na mzdy proplatí 80 % z celkové částky. 
Obavy z možného krachu firmy nemá. „V oblasti autoškol je ve městě trh stabilizovaný, takže naše firma není tak zranitelná,“ dodal majitel autoškoly. 
Autoškoly sice mohou od pondělí plně fungovat, ale vláda pro jejich činnost stanovila některá omezení. 


Například teoretické výuky, konzultace či zkoušení ve vnitřních prostorách se může najednou zúčastnit maximálně pět osob. Rozestupy musí mezi nimi činit minimálně dva metry. 
Účastník kurzu musí být bez příznaků odpovídajícím virovému infekčnímu onemocnění, ani nesmí mít nařízenou karanténu. 
Při praktické výuce mohou být ve vozidle maximálně dvě osoby se zakrytými dýchacími cestami. 
 

Pro motoristy : 30.04.2020  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net