Reklama
Dnes je středa 23.09.2020     svátek má Berta

Hledá se držitel titulu Stavba roku

Foto: archiv JL
Foto: archiv JL

Představit své stavební dílo, bez ohledu na velikost nebo typologii, může nyní každý investor, architekt a projektant nebo stavební firma v soutěži Stavba roku Kraje Vysočina. Na přihlášení do letošního ročníku je čas do 15. května. 
Do soutěže mohou být přihlášeny stavby (nové i rekonstrukce), které byly zkolaudovány, popř. povoleno zahájení zkušebního provozu, v období od 1. ledna 2018 do 31. prosince 2019 a jejich půdorysy se nachází na katastrálním území Kraje Vysočina (okresy Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou).


„Stavbu může registrovat a přihlásit pouze subjekt, který byl přímým účastníkem výstavby tzn. investor, architekt, projektant nebo stavební firma na pozici hlavního zhotovitele/člena sdružení. Není možné přihlásit jako jednu stavbu komplex budov, které mají rozdílné investory,“ říká Martin Pertl, předseda Spolku Stavba Vysočiny.


Vypsáno je celkem sedm kategorií: Novostavby občanské vybavenosti, Rekonstrukce staveb občanské vybavenosti, Revitalizace veřejných prostranství, Dopravní a inženýrské stavby, Průmyslové a technologické stavby, Vodohospodářské a ekologické stavby a Stavby pro bydlení.


V rámci soutěže jsou předávány čtyři druhy ocenění. O titulech Stavba roku rozhoduje odborná komise. Veřejnost je zapojena prostřednictvím sms hlasování, které bude aktivní od 21. do 31. května, dle výsledku bude dekorována vítězná stavba titulem Cena veřejnosti. 


Individuální cena může být udělena i Komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, nebo Jiřím Běhounkem, hejtmanem Kraje Vysočina.
Výsledky budou zveřejněny na slavnostním večeru 15. června v Kulturním domě v Okříškách. 
Veškeré informace jsou uvedené na portále www.stavbavysociny.cz.

 

Více k tématu Stavitelství – nabídka firem – v tištěném vydání JL s datem 20. 3

Dům, byt, zahrada : 20.03.2020  Nový komentář   Komentáře (0)

Komentáře


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net