Reklama
Dnes je úterý 04.08.2020     svátek má Dominik

Pohlaďte si své tělo a mysl

Ilustrační foto: Pixabay
Ilustrační foto: Pixabay

V seriálu JL vám každý měsíc přinášíme tip, či radu, jak si užít život ve zdraví. 

Nastává čas, kdy přechází zimní období v jarní. Ať je počasí jakékoliv, náš organismus se připravuje na jarní očistu a potřebuje posílit imunitu. 


Je důležité si uvědomit, že to nejdůležitější je náš psychický stav. Když se budete držet ve stresu a napětí, žádné bylinky ani jiné přípravky nebudou působit tak, jak si přejete. 
Můžete si buď stále namlouvat, že nemáte na výběr, že svět takový je a utrácet peníze za „zázraky“ nebo se sebou něco dělat. Nakonec ty nejjednodušší věci jsou ty nejúčinnější. Vše, co je důležité, chce trpělivost a čas. 
Zaměřte se na dýchání. Často dýcháme špatně, mělce. Věnujte si deset minut denně a cíleně za zaměřujte na dýchání. Prohlubujte dech tím, že si začnete počítat doby nádechu a výdechu, pro začátek na 4 doby. Posuňte pak dýchání ještě dál, šest dob nádech, zádrž dechu na tři, šest dob výdech, zádrž dechu na tři. Nejen, že do těla dostanete více kyslíku, ale výdechy odkyselujete svůj organismus. 


Naslouchejte svému tělu, každá bolest, každé napětí vám ukazuje, s čím bojujete, co vás trápí. Nesnažte se změnit svět, věnujte lásku a péči sami sobě. Hledejte způsob, jak si přestat dělat věci, co vám ubližují. 
Můžete se rozčilovat nad tím, jakou máte práci nebo být rádi, že ji máte nebo udělat změnu. Můžete se cítit bezradní, že vaše dítě nemá dobré známky, nebo se zaměřit na to, co je v něm dobré. 
Vždycky máte právo volby. Zlost, bezmoc a vztek nebo lásku a uvědoměním si, co je opravdu důležité. Každý stres vědomý i nevědomý nabourává naši imunitu, nutí tělo se bránit, místo aby dělalo to, co má. Jděte krůček po krůčku. 
Choďte na procházky, aspoň krátké. Otužujte se, pokud je to možné. Využijte saunu, jestli vám dělá dobře. Dovolte si každý den chvíli ticha. Je velmi léčivé. 


Na chvíli vypnout veškeré spojení se světem a být jen sami se sebou. Časem si tím v sobě vytvoříte program, že i vy máte právo na svůj vlastní prostor. Pak vše klidně podpořte bylinkami, zdravým jídlem nebo sportem. A teprve spojení duševní léčby s fyzickou přinese správný výsledek. 

Dům, byt, zahrada : 08.03.2020  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net