Reklama
Dnes je pátek 07.08.2020     svátek má Lada

Kvalitní podlaha je základem spokojeného a klidného bydlení

PŘI výběru vhodné podlahové krytiny pro váš domov sázejte na odolnost zvoleného materiálu. Ilustrační foto: Pixabay
PŘI výběru vhodné podlahové krytiny pro váš domov sázejte na odolnost zvoleného materiálu. Ilustrační foto: Pixabay

I sebelépe zařízený interiér může nevhodná podlahová krytina naprosto shodit. Proto je výběr té nejvhodnější podlahy důležitý a zaslouží si jak vaši pozornost, tak i určitou investici. 
Jedním z nejpodstatnějších kritérií při výběru vhodné podlahy je její odolnost. 
Jinou podlahu budete volit do předsíně, kde se neustále někdo pohybuje, navíc ve vlhké a špinavé venkovní obuvi, a jinou do ložnice, která slouží jen pro odpočinek. 

 

Nezničitelná dlažba 
V místech, kde je náročný provoz, se nejlépe osvědčila dlažba. Je prakticky nezničitelná, a proto je vhodná jak do kuchyně a předsíně, tak do vlhké koupelny, nebo na balkon vystavený slunci, vodě, větru a změnám teplot. 
Má jednu nevýhodu - při doteku nepříjemně studí. Situaci lze vyřešit podlahovým topením. Také výběr té správné dlažby není radno podcenit. V koupelně například oceníte dlaždice s protiskluzovou úpravou, na balkon zase patří mrazuvzdorná dlažba.

 

Teplo s korkem
Ať už žijete v bytě nebo v domě, hraje velkou roli také zvuková izolace. Pokud víte o každém kroku sousedů, kteří bydlí nad vámi, jistě už jste pochopili důležitost správně odizolované podlahy. 
Velmi dobře dokáže kročejový hluk tlumit například korek, v poslední době opět oblíbený a stále častěji používaný materiál, který si získal své příznivce především díky přírodní kráse. Má ještě další nesporné výhody - příjemně hřeje a nepřitahuje prach, proto je vhodný především do dětských pokojů nebo do ložnice alergika. 

 

Plovoucí klasika 
Výhodou plovoucích podlah je především jejich přijatelná cena, jednoduchá pokládka, odolnost a snadná údržba. Laminát i speciálně upravené dřevo snesou i větší zátěž, proto je plovoucí podlaha vhodná i do míst, kde se neustále něco děje. Nevýhodou pak může být tvrdost a hlučnost. 
V plovoucích podlahách vede provedení na zámek, které funguje jako skládačka - není třeba nic lepit, jednotlivé lamely se do sebe pouze navzájem zacvaknou. 

 

Levnější lino
Lina nabízí širokou paletu barev a dekorů. Jsou dostatečně kvalitní, silná a odolná. Jsou lacinější alternativou, navíc pokládání a lepení lina je velmi snadné. Variantou může být marmoleum - odolné, teplé a na dotyk příjemné. Vyrábí se z obnovitelných přírodních materiálů: lněného oleje, pryskyřice, dřevité moučky, vápence, přírodních pigmentů a juty.

Dům, byt, zahrada : 26.10.2019  Nový komentář   Komentáře (0)

Komentáře


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net