Reklama
Dnes je neděle 23.02.2020     svátek má Svatopluk

Ženou regionu je Marie Křoustková

PRÁCE Marie Křoustkové spočívá v tom, že vyhledává opuštěné seniory a poskytuje jim pomoc v jejich tíživé životní situaci. Na snímku se svým manželem Antonínem Křoustkem. Foto: kr-vysocina.cz

PRÁCE Marie Křoustkové spočívá v tom, že vyhledává opuštěné seniory a poskytuje jim pomoc v jejich tíživé životní situaci. Na snímku se svým manželem Antonínem Křoustkem. Foto: kr-vysocina.cz

Držitelkou desátého ročníku ocenění Žena regionu se za Kraj Vysočina stala Marie Křoustková. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek nejvíce hlasů. Slavnostní předání ceny se uskutečnilo ve čtvrtek 3. 10. v Jihlavě. 
Marie Křoustková je spoluzakladatelkou spolku Nebojte se policie, jehož hlavním cílem je pomáhat zvládat tíživou situaci jihlavským seniorům. 
Její činnost spočívá v tom, že opuštěné seniory v terénu vyhledává a poskytuje jim odbornou pomoc. Jedná se zejména o občany, kteří se z nejrůznějších důvodů, jako je například úmrtí blízké osoby, oběť kriminality nebo zhoršení zdravotního stavu dostanou do tíživé životní situace, kterou sami obtížně zvládají, a kteří se z těchto důvodů velice snadno stávají obětí trestné činnosti. 
„Nejprve jsem se stala asistentkou a později případovou manažerkou pro ohrožené seniory. Jde o převážně terénní práci, kdy se snažím pomáhat osobám opuštěným, které se nezapojují do seniorského dění, nechodí mezi své vrstevníky a žijí často zcela sami,“ uvedla. 
Marie Křoustková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 30. října v Praze. 

Bez kategorie : 10.10.2019  Nový komentář   Komentáře (0)

Komentáře


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net