Reklama
Dnes je sobota 08.08.2020     svátek má Soběslav

Teplo od nohou je in. Podlahové topení prožívá na Vysočině boom

: MONTÁŽ podlahového topení není otázkou chvíle. „Výsledný efekt i přes počáteční vyšší investici ale rozhodně stojí za to,“ vysvětluje instalatér Vojtěch Novák, instalatér z Jihlavska. Foto: archiv VN
: MONTÁŽ podlahového topení není otázkou chvíle. „Výsledný efekt i přes počáteční vyšší investici ale rozhodně stojí za to,“ vysvětluje instalatér Vojtěch Novák, instalatér z Jihlavska. Foto: archiv VN

Důraz na maximálně možnou volnou ruku při budování designu interiéru. To je podle Vojtěcha Nováka, jednoho z instalatérů na Jihlavsku, hlavní důvod, proč se čím dál více majitelů nemovitostí kloní k tomu, že dům chtějí po výstavbě nebo generální rekonstrukci vytápět podlahou.
„Je to ani ne měsíc, co jsem měl klienta, který chtěl kvůli pohodlí vytápět elektřinou a do všech místností chtěl radiátory. Pak si ale najal designérskou kancelář, která řekla jasně, že topení půjde po celé ploše do podlahy,“ popisuje čerstvou zkušenost instalatér. 
Právě radiátory jsou podle instalatéra designérům trnem v oku. 
Podlahové topení je z jejich pohledu prý ideální. Je totiž zabudované pod podlahou a rozložení ani výraz interiéru tak nijak žádné radiátory neruší. 
To ale není to jediné, v čem teplovodní podlahové vytápění vyniká. Důležitý aspekt po nerušeném designu interiéru je také komfort vytápění a také jeho cena. 
Oproti běžnému způsobu vytápění se totiž podlahou dají srazit provozní náklady klidně až třetinu. „Jen počítejte s vyšší vstupní investicí do jeho pořízení,“ vysvětluje instalatér Novák. Navíc teplo „od nohou“ pocitově zahřeje při nižších teplotách, k vytopení interiéru na požadovanou teplotu to stačí. 
„Logicky s tím souvisí samozřejmě delší doba náběhu – teplovodní podlahové topení proto není příliš vhodné do nezaizolovaných objektů nebo do míst, která potřebujeme z velmi nízkých teplot rychle vytopit,“ dodává. 
Jinak jsou ale teplovodní systémy vhodné pro všechny typy novostaveb i rekonstrukce. Důležité je i zdravotní hledisko – při vytápění místnosti pomocí podlahy (alternativně i stropu nebo stěny – i tam se dnes plošné teplovodní systémy používají) se nevíří prach, proto je to nejlepší druh vytápění pro alergiky a astmatiky.

Dům, byt, zahrada : 06.10.2019  Nový komentář   Komentáře (0)
  Přihlaste se prosím do diskuze JL

email / login:

heslo:

Komentáře ke článkům mohou vkládat pouze registrovaní čtenáři

Registrace nového uživatele

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net