Reklama
Dnes je úterý 25.02.2020     svátek má Liliana

Kvůli nehodám zemřelo na Vysočině 41 lidí, víc než loni

Ilustrační foto: Pixabay

Ilustrační foto: Pixabay

Kvůli dopravním nehodám letos na Vysočině do konce září zemřelo 41 lidí, o sedm víc než loni za stejné období. Zvýšil se i počet havárií. Police jich evidovala 3526, což je v meziročním srovnání o 257 víc. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.
Bezprostředně při dopravních nehodách zemřelo 36 lidí, dalších pět zemřelo na následky dopravní nehody později v nemocnici, uvedla Čírtková. Počet zraněných se při letošních nehodách snížil. Těžké zranění utrpělo 66 lidí, o 14 méně než loni. Lehce zraněno bylo 970 lidí, meziročně o 203 méně.
Při letošních nehodách vznikla hmotná škoda na havarovaných vozidlech a ostatním majetku 231,8 milionu korun. "Tato částka představuje nárůst výše škody o 13 procent ve srovnání se stejným obdobím roku 2018," uvedla Čírtková.
Řidiči nejčastěji havarovali kvůli nesprávnému způsobu jízdy, nepřiměřené rychlosti a nedání přednosti v jízdě. Asi třetinu všech nehod tvoří střety aut se zvěří. Policie jich letos do konce září zaevidovala 1248.
Mezi letošní tragické nehody patří střet čtyř aut na Havlíčkobrodsku, kde 26. srpna zemřeli dva lidé a šest se jich zranilo. Dvě oběti má také nehoda z 29. září, která se stala na silnici I/38 u Moravských Budějovic. Další dva lidé se tam zranili.

Pro motoristy : 03.10.2019  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net