Reklama
Dnes je neděle 05.07.2020     svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj

Jak ochránit dům před vloupáním?

Ilustrační foto: Pixabay
Ilustrační foto: Pixabay

Zapomeňte na klíče pod rohožkou a udržujte si dobré vztahy se sousedy, bezpečnostní expertka radí, jak ochránit svůj dům před vloupáním.
Čas prázdnin a dovolených má většina obyvatel spojený s odpočinkem a relaxací. Prázdné domy a byty nicméně lákají zloděje, kterým v tomto období začínají žně a statistiky vloupání každoročně vrcholí právě v letních měsících. Není nutné si ovšem zbytečně kvůli obávám z nevítaných hostů kazit dovolenou, často stačí pár jednoduchých opatření a pravděpodobnost, že váš domov zůstane v bezpečí, prudce stoupá.

Nechlubte se
Zloději často kontrolují informace sdílené skrz sociální sítě a fotky z dovolené jsou pro ně doslova lákadlem k akci. Proto zůstaňte diskrétní a pečlivě si vybírejte lidi, kterým budete sdělovat své plány. 

Kvalitní dveře
Podle dlouhodobých statistik zloději nejčastěji vnikají do bytů a domů dveřmi, hned v závěsu jsou okna či balkony. V bytových domech pachatelé velmi často využijí nepozornosti sousedů a do domu se dostanou přes nezajištěné dveře, nedovřené či jen zabouchnuté. Podobně je to i u bytů. Proto investice do bezpečných dveří opatřené kvalitním zámkem se vyplácí, nezapomeňte vždy zamknout na dva západy.

Zabezpečte okna
Pokud bydlíte v domě či v dolních patrech obytných domů, okna mohou představovat pro zloděje snadnou cestu, jak vniknout dovnitř. Přitom mnohdy stačí málo, zloději totiž obvykle bývají nervózní a jednají ve spěchu, proto často při prvních neočekávaných překážkách své úsilí rychle vzdají.
Účinné jsou například venkovní rolety se závěsy zabraňující nadzvednutí či bezpečnostní fólie, které se lepí na okenní tabuli. Vypáčení okna zabrání bezpečnostní kliky. Existují také různé typy detektorů reagujících na otevření oken či jejich rozbití.

Kamerové systémy
Velkým pomocníkem v ochraně proti loupežím jsou venkovní bezpečnostní kamerové systémy, které se v dnešní době stávají standardem. Není nutné si pořizovat složitý a drahý systém s několika kamerami, na sledování dění v okolí vašeho domu Vám bohatě postačí autonomní kamerový systém s vloženou SD kartou pro ukládání nahraných videí. Autonomní kamery se navíc vyznačují snadnou instalací a samozřejmostí bývá možnost vzdáleného sledování snímaného obrazu online přes mobilní telefon. 

Tipy pro ochranu domácnosti
Každá domácnost by měla být opatřena kvalitním trojbodovým zámkem a bytelnými okny. Nicméně lidé by neměli zapomínat i na ochranu před nešťastnými nehodami jako je oheň či únik plynu. Detektor kouře by tak měl být samozřejmostí v každé domácnosti. Během 30 sekund se může z malého plamene vyklubat velký požár, rychlost reakce je tak klíčová, k tomu, aby se zabránilo katastrofě. Inteligentní detektor kouře, který upozorní uživatele na hrozící nebezpečí prostřednictvím mobilního telefonu, tak může v těchto případech hrát rozhodující roli.
 

Dům, byt, zahrada : 18.07.2019  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net