Reklama
Dnes je sobota 11.07.2020     svátek má Olga

Bojíte se kolon? Ověřte si je na webu

Ilustrační foto: Ladislav Jonák
Ilustrační foto: Ladislav Jonák

Chystáte se na dovolenou vlastním vozem? Tak ani letos se nevyhnete kolonám. I přes prázdniny budou totiž probíhat opravy dálnice D1 i silnic 1. třídy.

Ministerstvo dopravy upozorňuje, že nejsložitější situaci řidiči zažijí na dálnici D1, kde současně modernizují pět úseků.

„Řidiči mířící na dovolenou po nejvytíženější české dálnici proto musejí počítat s případnými komplikacemi v podobě hrozících kolon a dbát na dodržování pravidel bezpečného provozu,“ upozorňuje ve své zprávě ministerstvo dopravy.

Podle ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO), pokud provoz na dálnici zastaví nehoda, okamžitě zasahují složky Integrovaného záchranného systému (IZS).

„Jejich prioritou je vyprostit posádky aut uvězněných ve stojících vozidlech, což v případě potřeby probíhá v součinnosti s Ředitelstvím silnic a dálnic,“ doplnil ministr.

Kolony však mohou vznikat, aniž by došlo k nehodě. Informace o kolonách řidiči naleznou na provozních tabulích nebo na webu dopravniinfo.cz.

„Řidiči zároveň musí vědět, co se stalo, že probíhá řešení a přibližný odhad času, kdy se kolona rozjede,“ dodal Kremlík.

Pro motoristy : 07.07.2019  Nový komentář   Komentáře (0)

Komentáře


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net